Jump to content
Dogomania

SCOOBY - sportowy cocker, wersja smooth.


paulaa.

Recommended Posts

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='motyleqq']a jak ma się zachować? przecież nie ucieknie ;) stawiasz klatkę i tyle, nie ładuj go tam. wrzuć mu trochę smaków do środka, niech tam zje[/QUOTE]
Z niego jest straszny panikarz, dlatego nie wiem jak się zachowa, on czasami dziwnie reaguje na niektóre przedmioty, a jak już raz się czegoś przestraszy to koniec..

Link to comment
Share on other sites

Oj motyleqq nie zdziw się - w przypadku psów panikarzy jest trochę skomplikowanie.. np. Happy - oczywiście tutaj kwestia braku jej zaufania do nas jest pierwszorzędna, ale i tak by zwiała ;) - chciałam jej wlać krople do ucha i przeczytałam, aby psa stopniowo przyzwyczajać do butelki - leży na podłodze, nagrody, zabawy itd. A Happy po prostu uciekła z warkotem jak tylko zobaczyła ją w mojej ręce chociaż nigdy, przenigdy nie miała złych doświadczeń z butelką ani jej nie widziała na oczy. Po prostu przestraszyła się że trzymam obcy przedmiot w dłoni z ewidentnym skierowaniem uwagi na nią.
Może nie patrząc na Scooba postaw klatkę, otwórz, nic do niego nie mów, wrzuć nagrody i sobie usiądź obok i udaj że czytasz książkę? Wiesz, w sensie - ta klatka wcale nie jest dla Ciebie, itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']Oj motyleqq nie zdziw się - w przypadku psów panikarzy jest trochę skomplikowanie.. np. Happy - oczywiście tutaj kwestia braku jej zaufania do nas jest pierwszorzędna, ale i tak by zwiała ;) - chciałam jej wlać krople do ucha i przeczytałam, aby psa stopniowo przyzwyczajać do butelki - leży na podłodze, nagrody, zabawy itd. A Happy po prostu uciekła z warkotem jak tylko zobaczyła ją w mojej ręce chociaż nigdy, przenigdy nie miała złych doświadczeń z butelką ani jej nie widziała na oczy. Po prostu przestraszyła się że trzymam obcy przedmiot w dłoni z ewidentnym skierowaniem uwagi na nią.
Może nie patrząc na Scooba postaw klatkę, otwórz, nic do niego nie mów, wrzuć nagrody i sobie usiądź obok i udaj że czytasz książkę? Wiesz, w sensie - ta klatka wcale nie jest dla Ciebie, itd.[/QUOTE]
Dzięki, Soko spróbuje. Właśnie chodzi mi o to, że u niego też trzeba 'mądrze' wprowadzać nowe przedmioty, a to czasem nie jest łatwe, bo trudno mi przewidzieć jego reakcje. ;)
Myśle, żeby to zrobić np. na kliker ? Bo on mu się bardzo dobrze kojarzy. Ale może na początek na spokojnie mu ją pokaże, a potem będe kombinować.

Link to comment
Share on other sites

Pokaż mu jako normalny przedmiot nie dla niego, jak nowy telefon, nie chwalisz mu się nim, prawda? Tylko jest taki wielki :D
Dobrze byłoby to wprowadzić np. jak już zakończycie jakąś sesję ćwiczenia dla rozgrzania, minutka nicnierobienia i wychodzisz i wnosisz klatkę i zajmujesz się sobą.
Widziałam fajne ćwiczenia w klatce, np. to co w klatce jest psa a to co spada, chodzi, rusza się, leży poza klatką może wziąć tylko na komendę, albo ustalić klatkę jako strefę. Np. ustawiasz w jednym kącie karton, w drugiej klatka i pies lata od jednego do drugiego. Spaniele uwielbiają takie głupie bieganiny :D

Link to comment
Share on other sites

Klatka dzisiaj nie doszła... Jestem wściekła, bo w weekend mogabym go na spokojnie przyzwyczaić do klatki. Semi już przyszły weekend i nie wiem jak to będzie. :roll: Ukatrupie chyba tych ludzi z allegro, nie wiem kiedy zamieżają/lub wysłali tą klatke, gdyby nie to że to konto taty pewnie dałabym negatywa.. :evil_lol:
Mam nadzieje, że nie zostanie mi wciskanie go tam na siłe, jak klatka przyjdzie w przyszły piątek... :angryy:

madziulik, co to te crate games ? pierwsze słysze. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']jak go wciśniesz na siłę, to już go na pewno potem nie przekonasz i narobisz sobie kłopotów[/QUOTE]
Dlatego pisze, że zrobie tak jak już nie będe miała innego wyjścia, bo aż za dobrze wiem jak u niego takie rzeczy się kończą. np. wanna..
[quote name='westie_justa']jaką klatke kupilas?[/QUOTE]
metalową, czarną. ;)
[quote name='Kashdog'][URL]http://www.youtube.com/watch?v=aB0odRBDW3Y[/URL]
;)[/QUOTE]
dzięki ;)

Tak z innej beczki.... Ostatnio coraz bardziej myśle o kastracji chemicznej. Kto ma może jakieś doświadczenia w tym temacie ?

edit:
Do dzisiaj mam czas do namysłu czy chcemy mieć robiony strefy zbiegane czy zatrzymywane ?
A raczej jeszcze godzine do namysłu. Jak myślicie ? Bo ja już sama nie wiem. :D
Z jednej strony zatrzymywane, 100% że pies zawsze zaliczy strefe, z drugiej czasowo lepiej jednak wyjdzie ze zbieganymi... Sama nie wiem, wałkuje to już od 2 tyg i nie umiem się zdecydować.. Pomocy. :D

Edited by paulaa.
Link to comment
Share on other sites

Na początku Happy się zatrzymywała ale teraz zbiegamy. W ogóle się zastanawiam, czy nie nauczyć jej dotknąć jedną łapą a potem miałaby zeskakiwać (np. w przypadku zakrętu, dla zaoszczędzenia czasu). Ale jak patrzę na zawody, nawet te światowe, to psy zbiegają po całości.

Link to comment
Share on other sites

Kocisko. :loveu: Już bez gipsu, nadal ze śrubami. Ogólnie jest nieciekawie, bo łapa spuchła, nie wiadomo czemu. :roll:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/26/kotto.jpg/][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/5121/kotto.jpg[/IMG][/URL]


Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']dasz link do aukcji tej Twojej klatki:)

A i będziemy wam kibicowac w powscinie :)[/QUOTE]
to dokładnie ta: [URL="http://allegro.pl/klatka-czarna-l-92-x-57-x-64cm-a92-i2252822666.html"]
http://allegro.pl/klatka-czarna-l-92-x-57-x-64cm-a92-i2252822666.html[/URL]
ciekawa jestem tylko kiedy dojdzie. ;>

super, to mam nadzieje, że możemy na jakieś fotki liczyć ? :cool3:

Swoją drogą, to mam coraz mniejsze nadzieje, na te zawody treningowe... Zaczął się sezon cieczkowy, Scooby totalnie zakręcony, nigdy wcześniej nie zwiewał mi z przed startu, teraz robi to ciągle... Więc raczej ciemno to widze, szczególnie, że jestem z ludzi od razu poddających się, więc jak mi zwieje, to grzecznie podziękuje i już więcej nie pobiegniemy. :roll:
Dzisiaj na treningu też była jakaś porażka z nim, nie poznaje go normalnie, ułatwia mi tylko decyzje o kastracji. -,-

Link to comment
Share on other sites

Fajna, duza:P do 28 ma urlop.. chyba Ci to nie dojdzie przed zawodami.. :/

Kurde.. a ja sie boje że cieczka mojej wypadnie wczesniej i bedzie na obozie : o ! ciachnęłabym tylko po pierwsze czy do obozu juz dojdzie do siebie i przede wszytski kasa...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...