Jump to content
Dogomania

Czy tak można wystawiać?


kornel

Recommended Posts

Mam pytanko, otóż czy można wystawić labradora w ten sposób :
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/94/dsc9468a.jpg/][IMG]http://img94.imageshack.us/img94/9415/dsc9468a.jpg[/IMG][/URL]
W sensie , że ja jestem koło psa, tak jak na zdjęciu widać, bo ustawiając ją przed sobą, nie mogę jej dobrze wyciągnąć, a tak mam nad nią ,,pełną władzę''?

Link to comment
Share on other sites

nie. Labki wystawia się inaczej.
Tak sie wystawia goldeny.
Labki wystawiasz "naturalnie", czyli stoisz przed psem i pes mambyć wpatrzony w Ciebie jak obrazek i ma stać prawidłowo.
Muszę poszperać w zdjęciach (zajmie mi to sporo czasu pewnie, bo mam tego mega ilośći i zawsze malo czasu) to znajde jaką prawidłową postawę
wystawową
a najlepiej zapraszam do mnie na nauki :)

Link to comment
Share on other sites

labrador powinie sam sie ładnie ustawić. Mozesz pomóc jej ustawiają nogi, ale najlepiej jakby sama sie tego nauczyla.
Z moich 3 psów to jeden wystawia się cudnie, bez pomocy czy jakiś zabiegów typu smaczek czy piszczek, dwa pozostale wolą smaczki :) Tylko z tamtymi dlugo trenowałam postawę a z tym jednym wcale - on po prostu ma postawę wystawową juz wrodzoną :)

Byc moze kiedyś zmienią się sposoby wystawiania, ale raczej wszystko idzie w strone naturalnej postawy. Przynajmniej tak jest na zachodzie Europy i u sędziow z zachodu - nawet w takich rasach jak sznaucer miniaturowy zaczyna się pojawiać sposob wystawiania ten co u labkow - czyli pies z przodu zwrocony pyskiem do wlaściciela na luźniej ringówce. Na Bałkanach wystawia się inaczej niż u nas np rottki - jak dla mnie to koszmarne, bo psy są wyciągnięte jak jakieś robale, jakby ciągnęły właściciela i opierają sie mu łapami tylnymi na butach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...