Jump to content
Dogomania

śląsk!! Poszukujemy chętnych osób do straży dla zwierząt!!


Natussiaa

Recommended Posts

jestem innego zdania,uwazam ,ze kazdy niech czyni co najlepiej umie.wierze ,ze pomagaja zwierzetom,a czy kontrole schronisk przeprowadza ,to tez oni sami musza decydowac.
znam SDZ co dobrze wychodza tylko w telewizji,robia zdjecia ,mowia jak zle ,wyjada i wszystko jest po staremu,ale mysle ,ze duzo org takich czy innych ma rece zwiazane,bo np.istenieje w niektorych schroniskach system "mafijny" trudny do przebicia,albo wejda do schroniska i co ,gdzie maja te psy z interwencji zabrac jak schroniska sa przepelnione do bolu wytrzymalosci,kasa jest skapa,mozliwosci minimalne,czlonkow malo,powiazania znikome itd.mysle natomiast ,ze gdyby wsoplnie sie wszystkie org zebraly to mozna i dobre kontrole i skuteczne wykonac.mysle tez ,ze SDZ ratuja zwierzeta ,ale w mniejszym zakresie i sa jak najbardziej skuteczne.mysle ,ze org.prozwierzece powinnismy wspierac jedne mniej jedne wiecej ,ale nie niszczyc,czy prowadzic mobing.To tylko zwierzeta ucierpia ,a nie ludzie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ZXC']Dlaczego?
Sam się przekonasz, jeśli poprosisz tą organizację o jakąkolwiek pomoc.
Mam nadzieję, że w końcu coś się zmieni ale szczerze powoli przestaję w to wierzyć.
Prosty przykład- użytkowniczka forum zwróciła się z prośbą o kontrolę w schronisku, które jej zdaniem jest godne uwagi organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. I co? Zaproponowano jej by SAMA dokonała kontroli...oczywiście z asystą inspektora SDZ. A ja się pytam dlaczego? Przecież oni są od tego by to robić. Oni są w tym celu przeszkoleni i do tego przygotowani.[/QUOTE]
Wyjaśniam, że w moim rejonie nie ma okręgu ani delegatury SdZ. Działam jednoosobowo. Do interwencji jest potrzebna druga osoba. Nie musi to być członek organizacji prozwierzęcej.

[quote name='xxxx52']jestem innego zdania,uwazam ,ze kazdy niech czyni co najlepiej umie.wierze ,ze pomagaja zwierzetom,a czy kontrole schronisk przeprowadza ,to tez oni sami musza decydowac.
znam SDZ co dobrze wychodza tylko w telewizji,robia zdjecia ,mowia jak zle ,wyjada i wszystko jest po staremu,ale mysle ,ze duzo org takich czy innych ma rece zwiazane,bo np.istenieje w niektorych schroniskach system "mafijny" trudny do przebicia,albo wejda do schroniska i co ,gdzie maja te psy z interwencji zabrac jak schroniska sa przepelnione do bolu wytrzymalosci,kasa jest skapa,mozliwosci minimalne,czlonkow malo,powiazania znikome itd.mysle natomiast ,ze gdyby wsoplnie sie wszystkie org zebraly to mozna i dobre kontrole i skuteczne wykonac.mysle tez ,ze SDZ ratuja zwierzeta ,ale w mniejszym zakresie i sa jak najbardziej skuteczne.mysle ,ze org.prozwierzece powinnismy wspierac jedne mniej jedne wiecej ,ale nie niszczyc,czy prowadzic mobing.To tylko zwierzeta ucierpia ,a nie ludzie.[/QUOTE]
Działacze prozwierzęcy dzielą się na trzy grupy:
1.ci, którzy zwierzętom pomagają i wydają na ten cel własne pieniądze,
2. pomagają ziwierzętom ale nie wyłożą na ten cel jednego centa,
3. ci, którzy zwierzętom pomagają, ale chcą na nich zarabiać pieniądze
Między tymi działaczami zachodzi sprzeczność interesów i dlatego to rodzi ciągłe konflikty.

[quote name='ZXC']Dlaczego?
Sam się przekonasz, jeśli poprosisz tą organizację o jakąkolwiek pomoc.
Mam nadzieję, że w końcu coś się zmieni ale szczerze powoli przestaję w to wierzyć.
Prosty przykład- użytkowniczka forum zwróciła się z prośbą o kontrolę w schronisku, które jej zdaniem jest godne uwagi organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. I co? Zaproponowano jej by SAMA dokonała kontroli...oczywiście z asystą inspektora SDZ. A ja się pytam dlaczego? Przecież oni są od tego by to robić. Oni są w tym celu przeszkoleni i do tego przygotowani.[/QUOTE]
Jestem inspektorem wolontariuszem. Na rzecz schroniska wykonuję: pielęgnacja szaty psów (czesanie, szczotkowanie), wyprowadzanie psów na spacer, karmienie, zakup za własne pieniądze misek i karmy. Poza tym wożę koty do sterylizacji i leczę na własny koszt chore osobniki. Uważam, że w Schronisku w Mysłowicach działalność wolontariuszy poprawiłaby byt psów tam ulokowanych. Na razie schronisko mysłowickie wolontariatu nie posiada.

[quote name='ZXC']Przecież macie swoich wolontariuszy SDZ, macie dobrze przeszkolonych (?) inspektorów SDZ więc dlaczego nie zbierzecie się i nie pojedziecie na kontrolę do schroniska w Mysłowicach? Wydaje mi się, że jeśli dotarły do Was takie sygnały to jak najszybciej powinniście się tam udać. Wydaje mi się też, że namawianie osób prywatnych do uczestniczenia w kontroli jest w tym wypadku nie na miejscu. Bo kto będzie chciał słuchać zwykłego, szarego człowieka. Owszem w późniejszym postępowaniu jako świadek to się zgodzę, ale uważam, że kontrolę powinny przeprowadzać osoby do tego uprawnione i przeszkolone.
W końcu od tego jesteście.[/QUOTE]
W moim województwie jestem jednoosobowo inspektorem wolontariuszem SdZ. Najbbiższy inspektor SdZ, którego mógłbym prosić o współpracę, jsst oddalony od mojego miejsca zamieszkania 400 km.
Zatem zaaranżowanie spotkania nie jest łatwe.

[quote name='xxxx52']Co na tragedie schroniska myslowieckiego mowia wladzeTOZ (P.rygiel)we warszawie.Co mowi wet powiatowy?,org.prozwierzece?
Czy macie materialy dowodowe?Czy ktos wniosl do Prokuratury oskarzenie o lamanie praw ochrony zwierzat?Czy wylsno list do Pasla Suskiego z prosba o interwencje?
Ps SDZ moze byc swiadkiem w sprawie i jej zeznanai i dokumenty z kontroli moga w duzym stopniu pomoc zwierzetom w tym schronisku[/QUOTE]

Schronisko w Mysłowicach jest prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Nad schroniskiem czuwa Urząd Miasta i do niego należy zgłaszać bezdomne zwierzęta. Kto usiłuje zmierzyć się ze schroniskeim, ten musi skonfrontować się z organizacją prozwierzęcą TOZ. Jest to grupa ludzi, która murem stoi za kierownikiem schroniska. Schronisko ma również osłonę w Zarządzie Głównym TOZ w Warszawie. Dlatego schronisko może korzystać z darczyńców deklarujących 1% swojego podatku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']Schronisko w Mysłowicach jest prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Nad schroniskiem czuwa Urząd Miasta i do niego należy zgłaszać bezdomne zwierzęta. Kto usiłuje zmierzyć się ze schroniskeim, ten musi skonfrontować się z organizacją prozwierzęcą TOZ. Jest to grupa ludzi, która murem stoi za kierownikiem schroniska. Schronisko ma również osłonę w Zarządzie Głównym TOZ w Warszawie. Dlatego schronisko może korzystać z darczyńców deklarujących 1% swojego podatku.[/QUOTE]
Nie zgodze sie mozna walczyc o zwierzeta w schronisku myslowickim omijajc TOZ i ich wladze .Tak jak napisalam powyzej.Rozpoczynajac od wet powiatowego itd.Mozna zaprosic do kontroli inna org.prozwierzeca,miec zeznana wolotariatu czy pracownikow schroniska.wykonac film ,zdjecia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Nie zgodze sie mozna walczyc o zwierzeta w schronisku myslowickim omijajc TOZ i ich wladze .Tak jak napisalam powyzej.Rozpoczynajac od wet powiatowego itd.Mozna zaprosic do kontroli inna org.prozwierzeca,miec zeznana wolotariatu czy pracownikow schroniska.wykonac film ,zdjecia[/QUOTE]
Masz rację. Skompletowanie ludzi z różnych organizacji wymaga czasu. Inne organizacje nie chcą wchodzić na teren, gdzie już działa jakaś organizacja. W schronisku zabraniają robienia zdjęć, czy filmowania. W schronisku mysłowickim nie ma wolontariuszy, którzy mogliby kontrolującym pomóc. Musisz wiedzieć, że część weterynarzy nie dba o dobrostan zwierząt. Aby mieć klijentelę, muszą na wiele spraw przymykać oczy. Poza tym wety nie mają zamiaru narażać się komukolwiek w imię zwierząt. Fakty to smutne ale prawdziwe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']Działacze prozwierzęcy dzielą się na trzy grupy:
1.ci, którzy zwierzętom pomagają i wydają na ten cel własne pieniądze,
2. pomagają ziwierzętom ale nie wyłożą na ten cel jednego centa,
3. ci, którzy zwierzętom pomagają, ale chcą na nich zarabiać pieniądze
Między tymi działaczami zachodzi sprzeczność interesów i dlatego to rodzi ciągłe konflikty.[/QUOTE]
a do której grupy zaliczasz sdz ? oprócz pierwszej !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']Wyjaśniam, że w moim rejonie nie ma okręgu ani delegatury SdZ. Działam jednoosobowo. Do interwencji jest potrzebna druga osoba. Nie musi to być członek organizacji prozwierzęcej.[/QUOTE]


Rozumiem przez to, że na śląsku ( bo tam znajduje się omawiane schronisko) nie znajdziesz ani jednego wolontariusza SdZ i ani jednego inspektora SdZ który by Ci pomógł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']Masz rację. Skompletowanie ludzi z różnych organizacji wymaga czasu. Inne organizacje nie chcą wchodzić na teren, gdzie już działa jakaś organizacja. W schronisku zabraniają robienia zdjęć, czy filmowania. W schronisku mysłowickim nie ma wolontariuszy, którzy mogliby kontrolującym pomóc. Musisz wiedzieć, że część weterynarzy nie dba o dobrostan zwierząt. Aby mieć klijentelę, muszą na wiele spraw przymykać oczy. Poza tym wety nie mają zamiaru narażać się komukolwiek w imię zwierząt. Fakty to smutne ale prawdziwe.[/QUOTE]
Zgadza sie ,zeby wystapic z oskarzeniami nalezy miec nie wrobla w rece tylko golebia tzn miec dobre dowody.Mozna robic zdjecia z ukrytej kamery,miec zeznania np.zwolnionego pracownika,naslac urzad skarbowy,sfotografowac psy (czy sa zadbane jak odzywione ,stan boksow ,bud ,itd)
Ach trykow zeby uzyskac dokumentacje jest duzo.
Naslac pow.do kontroli stanu psow ,dokumentacji bilansu psow pod kontem przyjsc,smiertelnosci i adopcji.
jest masa spraw ktore mozna pod lupe wziasc,ale nalezy od czegos zaczac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Co na tragedie schroniska myslowieckiego mowia wladzeTOZ (P.rygiel)we warszawie.Co mowi wet powiatowy?,org.prozwierzece?
Czy macie materialy dowodowe?Czy ktos wniosl do Prokuratury oskarzenie o lamanie praw ochrony zwierzat?Czy wylsno list do Pasla Suskiego z prosba o interwencje?
Ps SDZ moze byc swiadkiem w sprawie i jej zeznanai i dokumenty z kontroli moga w duzym stopniu pomoc zwierzetom w tym schronisku[/QUOTE]

najpierw odniosę się do postu xxxx52
sprawa Mysłowic była zgłoszona do prokuratury, my jako organizacja prozwierzęca ''przemawialiśmy'' w imieniu psa wyciągniętego z tego schronu
dodatkowo byliśmy przesłuchiwani na okoliczność innej sprawy związanej z tym schroniskiem
były ''wizyty'' policji, PLW, kontrole przeprowadzono kilkukrotnie
przyszły ''wytyczne'' do których schron musiał się zastosować

teraz ogólnie
schronisko jest zmodernizowane, stare wybiegi zostały zastąpione częściowo pojedynczymi kojcami, część została przebudowana ''na nowo''
psy są szczepione, sterylizowane, kastrowane, czipowane, założony został monitoring
schron jest tak usytuowany, że nie da się wejść niepostrzeżenie
znam ten schron, trochę o nim wiem

hektor2461
''nie wmawiaj mi dziecka w brzuch''
ja nie zakładam nic ani ''nadziejnego'', ani beznadziejnego
nie wiesz jeszcze wielu rzeczy

proszę też powstrzymać się od komentarzy typu ''kuba123 jest obrońcą mysłowickiego schronu''
po prostu przedstawiam wam sytuację jaką udało się ''wywalczyć'' tamtą aferą

jeszcze co do inspektorów, ich uprawnień, czy kontroli
w Polsce nie ma POLICJI DLA ZWIERZĄT, ''inspektorzy'' musza ściśle współpracować z organami nadrzędnymi tj. policja, straż miejska, prokuratura, urzędy gmin
czy uważasz,że staniesz przed bramą jakiegokolwiek schroniska i powiesz, że jesteś inspektorem i chcesz przeprowadzić kontrolę, a kierownictwo się wystraszy i zaraz całą dokumentację udostępni
na wszystko są określone przepisy, nie jest łatwo przeprowadzać kontrole u osób prywatnych( dowody,świadkowie), a co dopiero w innych organizacjach
no ale cóż SDZ pewnie to potrafi, więc życzę powodzenia
jak już będziecie stać pod bramką schroniska w Mysłowicach, dajcie znać, przyjadę popatrzeć, może przy okazji czegoś się nauczę

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jest zgłoszone doniesienie na nieprawidłowości schroniska, należy dokładnie wyartykułować wszystkie uchybienia o których zgłaszający ma wiedzę. Aby podjąć kontrolę, trzeba wiedzieć czego szukać. Kontroli nie przeprowadza się w ciemno.

[quote name='kropeek']prosiłam SdZ o pomoc - olali mnie. Najgorsze, że olali setki zwierząt! nie tylko oni te zwierzęta olali! SĄ NA DOGO OSOBY KTÓRE BYŁY W TYM SCHRONISKU KILKA RAZY WIDZIAŁY CO SIĘ TAM DZIEJE I SIEDZĄ CICHO-TZN TRZĘSĄ PORAMI, a to pracownicy schroniska powinni trząsc galotami[/QUOTE]
Nie mam żadnych dowodów na to, że kropeek zgłaszał interwencje do SdZ, a na zgłoszenie SdZ nie zareagowała. Poza tym nie wiem o które schronisko kropeekowi chodzi?

"kuba 123 jest obrońcą mysłowickiego schronu" - w żadnym poście nie ma tekiego zdania! Uważam Ciebie Kuba123 za bardzo pozytywną, o wysokiej kulturze osobę i nie miałbym odwagi użyć takiego zwrotu.

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem po ce te dyskusje

każda organizacja składa się z ludzi, ludzi lepszych i ludzi gorszych,

można cały czas trwonić na gadaniu która jest gorsza, ale chyba lepiej coś robić pozytywnego zamiast tracić ten czas

hektor - rozumiem że działasz w Mysłowicach, w schronisku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ZXC']Rozumiem przez to, że na śląsku ( bo tam znajduje się omawiane schronisko) nie znajdziesz ani jednego wolontariusza SdZ i ani jednego inspektora SdZ który by Ci pomógł?[/QUOTE]
Niestety, nie!

[quote name='kaja555']nie rozumiem po ce te dyskusje

każda organizacja składa się z ludzi, ludzi lepszych i ludzi gorszych,

można cały czas trwonić na gadaniu która jest gorsza, ale chyba lepiej coś robić pozytywnego zamiast tracić ten czas

hektor - rozumiem że działasz w Mysłowicach, w schronisku?[/QUOTE]

Do schroniska w Mysłowicach mam do pokonania ponad 100 km. Czekam na konkretne dane, jakich uchybień dopouszcza się to schronisko. Wówczas poproszę inne organizacje prozwierzęce o pomoc i współpracę w przeprowadzeniu kontroli. Czynności, które wykonuję jako inspektor-wolontariusz na rzecz schroniska, dotyczą mojego miejsca zamieszkania.

Link to comment
Share on other sites

wiem, że z Pszczyny psy trafiają do Mysłowic, ale też z wielu innych okolicznych gmin
kontrole już były, ale nie jestem osobą, która ma wiadomości z pierwszej ręki

psy nie są szczepione, czasem nie można się dowiedzieć co się stało z konkretnym psem, który niedawno tam trafił

personel nie chce wspólpracować i nie można mu wierzyć, bo raz mówi tak, a raz inaczej

- to takie ogólne wrażenie tych co tam byli

po kastracji/sterylizacji psy mają często infekcje, zagrażające życiu - był taki przypadek psa

ale tak jak mówię, to są tylko moje zasłyszane spostrzeżenia - są na dogo osoby, które z tamtąd wyciągają psy
niestety kilka prób zrobienia coś z tym schroniskiem spowodowały tylko, że te osoby przestały być wpuszczane na jego teren i nie mogą już pomagać psom, więc jakakolwiek akcja powinna być na prawdę przemyślana, tak żeby sprawy jeszcze nie pogorszyć

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="darkgreen"]Przebrnęłam z oporami przez wątek, który zdaje się miał być pomocny dla ratowania zwierząt.
Tymczasem zrobiliście tu jeden wielki śmietnik, a prywatne potyczki to generalnie co drugi post.[/COLOR][/B]

[B][COLOR="red"]Hektor i Obserwator - dostajecie oficjalne ostrzeżenie za zaśmiecanie wątku, pisanie nie na temat i notoryczne pisanie posta pod postem, co wyraźnie jest zabronione Regulaminem tego forum. Nie wspomnę o treściach absolutnie nie mających prawa znaleźć się na ogólnopolskim forum o zwierzętach, które czytają dzieci. [/COLOR][/B]

[B][COLOR="darkgreen"]Radzę Wam zapoznać się bliżej z lekturą w/w Regulaminu, bo od tego momentu wątek jest pod moją ścisłą moderacją.
Jeśli chcecie sobie dyskutować na temat swoich prywatnych preferencji - wszelakich - zróbcie to na PW czy na innych komunikatorach.
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

[quote name='Fatiha']Dowiedziałam się,że na Śląsku wyszkolono 5 Inspektorów Straży dla Zwierząt.Czy można do nich zgłaszać interwencje? Proszę o szczegóły.[/QUOTE]

Na Śląsku przeszkolono pięciu kandydatów na inspektorów SdZ oraz zakwalifikowano do egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną w Komendzie Głównej w Warszawie. Po pozytywnym zdaniu egzaminów, zostaną wystawione tym osobom legitymacje inspektorskie.

Edited by hektor2461
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Przepraszam za offa, ale sytuacja jest krytyczna! 9miesięczny szczeniak zagrożony jest śmiercią pod kołami pociągu bądź też przywiązaniem do drzewa w lesie!
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/232622-ALARM%219miesi%C4%99czny-szczeniak-do-lasu-czy-pod-poci%C4%85g-POMOCY%21?p=19704921#post19704921"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232622-ALARM%219miesi%C4%99czny-szczeniak-do-lasu-czy-pod-poci%C4%85g-POMOCY%21?p=19704921#post19704921[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...