Jump to content
Dogomania

śląsk!! Poszukujemy chętnych osób do straży dla zwierząt!!


Natussiaa

Recommended Posts

[I]Okręgi, które się rozpadły, nie wytrzymały wymagań jakie się piętrzyły w służbie czworonogom. Nie wystarczy cytat " mierz siły na zamiary, a nie zamiar według sił "[/I]."

Niestety w dużej mierze to fałsz,Okręgi zostały zamknięte,mimo,że świetnie działały.
Tak było w przypadku Poznania,Gdańska,Krakowa i Śląska.
Pozostaje pytanie ,dlaczego zostały zamknięte ,dobre Okręgi ?No właśnie ,dlatego ,że były DOBRE!!!!!!!!!Dla kogos ,za dobre,dla kogo?

[LIST]
[*] :shake:

[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='44margo'][I]Okręgi, które się rozpadły, nie wytrzymały wymagań jakie się piętrzyły w służbie czworonogom. Nie wystarczy cytat " mierz siły na zamiary, a nie zamiar według sił "[/I]."

Niestety w dużej mierze to fałsz,Okręgi zostały zamknięte,mimo,że świetnie działały.
Tak było w przypadku Poznania,Gdańska,Krakowa i Śląska.
Pozostaje pytanie ,dlaczego zostały zamknięte ,dobre Okręgi ?No właśnie ,dlatego ,że były DOBRE!!!!!!!!!Dla kogos ,za dobre,dla kogo?


[LIST]
[*] :shake:

[/LIST]
[/QUOTE]

Nie wiem czemu, ale to wszystko mnie nie zachęca...... za dużo niedomówień i sprzecznych informacji.

Link to comment
Share on other sites

Wklejam kolejny mail od pana Augustyna:

"[I]Wg. mojej oceny Okręg na Śląsku nie może powstać. Przyczyny: 1.brak 30 członków, 2.brak odpowiedniego lokalu (biuro, boksy, szpital), 3.brak samochodu, 4. brak wybranego weterynarza, 5. brak środków finansowych. W godzinach nocnych interwencję podejmuje policja lub straż miejska. Każdy kandydat do SdZ po wpłaceniu składki, zostaje członkiem SdZ, niezależnie od tego czy na Śląsku powstanie Okręg. Można być członkiem Okręgu Mazowieckiego, a interwencje podejmować w obrębie swojego miejsca zamieszkania. Po 6 miesięcznym stażu bycia członkiem-wolontariuszem, przysługuje prawo odbycia kursu inspektorskiego. Po pozytywnym zdaniu egzaminu, zostaje się inspektorem SdZ. Inspektor zakupuje mundur za własne fundusze. Cena munduru około 270 zł. Gdyby na Śląku zebrała się grupa 30 członków, należących do Okręgu Mazowieciego i gdyby ta grupa sprostała wymogom w pkt. 1 do 5, Zarząd Główny SdZ mógłby powołać Okręg Śląski. Jak wygląda realne zainteresowanie SdZ na Śląsku? Na pierwszym zorganizowanym spotkaniu miało wziąć udział 30 chętnych. Zgłosiło się zaledwie 12 osób, z czego tylko 8 wypełniło deklarację. Pofatygowałem się na drugie spotkanie, pokonując 140 km. Na drugim spotkaniu miało być 11 osób. Zgłosiła się tylko 1 osoba. Stwierdziłem, że ci ludzie nie szanują mojego czasu i mojej fatygi. Te przykłady mówią same za siebie. Po prostu brak było zainteresowania tematem. Z tych doświadczeń wypływa wniosek, że najlepszym rozwiązaniem na Śląsku będzie utworzenie grupy wolontariuszy a następnie inspektorów, którzy z własnej potrzeby a nie z przymusu będą pełnić służbę dla dobra zwierząt. Z poważaniem. B.A. [/I]"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na Śląsku i Opolszczyźnie działa grupa 12 Wolontariuszy Straży dla Zwierząt w Polsce. Aktualnie walczymy z firmami, które ocieplają budynki. Firmy te niszczą ptasie gniazda, a żywe pisklęta wrzucają do kontenerów. Zamykają otwory w stropodachach, skazując pisklęta tam przebywające na śmierć głodową. Kawki i inne ptaki nie mogą dostać się do gniazd, aby karmić młode. Zachęcam wszystkich, aby wzięli udział w akcji na swoich osiedlach i nas wsparli. Nie trzeba być członkiem SdZ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mam pytanie....
Dzisiaj o czwartej rano bylam na spacerze ze swoimi psami.
Pod domem kultury w [U]Świętochłowicach[/U] przybiegł do mnie młody amstaff...
Pies ewidentnie wyrucony, przyklejał się do mnie, mimo moich psów atakujących go ( były na smyczach)
Obejmował moje nogi łapkami,...
Zadzwoniłam na Straż Miejską - działają od 9.00.
Zadzwonilam na Policję - odmówili przyjazdu.
Po moich "kłótniach" - radiowoz przyjechał - komisariat jest kilkadziesiąt metrów dalej.
Spisali mnie a psa zostawili, biegającego w panice i plątającego się między samochodami...
Powiedzieli, że musiałby przyjechać ktoś ze schroniska w Chorzowie...

[B][COLOR=red]Co robić w takiej sytuacji???[/COLOR][/B]
Wyszlam potem zostawiając psy w domu - z jedzeniem - ale go już nie było....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasza']Mam pytanie....
Dzisiaj o czwartej rano bylam na spacerze ze swoimi psami.
Pod domem kultury w [U]Świętochłowicach[/U] przybiegł do mnie młody amstaff...
Pies ewidentnie wyrucony, przyklejał się do mnie, mimo moich psów atakujących go ( były na smyczach)
Obejmował moje nogi łapkami,...
Zadzwoniłam na Straż Miejską - działają od 9.00.
Zadzwonilam na Policję - odmówili przyjazdu.
Po moich "kłótniach" - radiowoz przyjechał - komisariat jest kilkadziesiąt metrów dalej.
Spisali mnie a psa zostawili, biegającego w panice i plątającego się między samochodami...
Powiedzieli, że musiałby przyjechać ktoś ze schroniska w Chorzowie...

[B][COLOR=red]Co robić w takiej sytuacji???[/COLOR][/B]
Wyszlam potem zostawiając psy w domu - z jedzeniem - ale go już nie było....[/QUOTE]
Rozmawiałem ze schroniskiem w Chorzowie. Powiedzieli, że w Świętochłowicach za wyłapywanie psów jest odpowiedzialne Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej (tel. 32/3451570). Należy dzwonić pod nr. 986 Straży Miejskiej, a oni powiadamiają MPGK. MPGK wyłapuje zwierzę i zawozi do schroniska. Jeśli policja nie jest przeszkolona, to nie zawsze wie jak postąpić w zaistniałej sytuscji.

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że Straż Miejska pracuje od 9.00 - tak mi powiedziano, i nic wcześniej się nie da zrobić.
To kpina.

Dwa lata temu byłam w podobnej sytuacji - po ulicy między samiochodami biegał wielki owczarkowaty pies -bardzo przyjazny - niestety z moim psem miotającym się na smyczy za każdym razem kiedy tamten podbiegał - miałam problem.
I znowu była to 4 rano - moja pora spacerów.
Zadzwoniłam na straż, na policję, nic.
Zaprowadziłam psa do domu, przygotowałam jedzenie - wyszłam, psa już nie było.
Na drugi dzień leżał martwy w kałuży krwi ciągnącej się od przystanku przez całą ulicę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasza']Problem w tym, że Straż Miejska pracuje od 9.00 - tak mi powiedziano, i nic wcześniej się nie da zrobić.
To kpina.

Dwa lata temu byłam w podobnej sytuacji - po ulicy między samiochodami biegał wielki owczarkowaty pies -bardzo przyjazny - niestety z moim psem miotającym się na smyczy za każdym razem kiedy tamten podbiegał - miałam problem.
I znowu była to 4 rano - moja pora spacerów.
Zadzwoniłam na straż, na policję, nic.
Zaprowadziłam psa do domu, przygotowałam jedzenie - wyszłam, psa już nie było.
Na drugi dzień leżał martwy w kałuży krwi ciągnącej się od przystanku przez całą ulicę...[/QUOTE]
Dzwoniłem do Wydziału Gospodarki Miejskiej i Ekologii w Świętochłowicach. Poinformowano mnie,że w takiej sytuacji należy zadzwonić do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności, któremu podlega Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego i które to Centrum pełni dyżur całodobowo: nr. nr. tel.: 32/349 19 64, 32/348 08 90. Centrum powiadamia dyżurnego w MPGK. MPGK przyjeżdża i wyłapuje bezdomne zwierzę. Należy zawsze zaznaczyć przy zgłoszeniu: "bezdomny pies".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']Dzwoniłem do Wydziału Gospodarki Miejskiej i Ekologii w Świętochłowicach. Poinformowano mnie,że w takiej sytuacji należy zadzwonić do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności, któremu podlega Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego i które to Centrum pełni dyżur całodobowo: nr. nr. tel.: 32/349 19 64, 32/348 08 90. Centrum powiadamia dyżurnego w MPGK. MPGK przyjeżdża i wyłapuje bezdomne zwierzę. Należy zawsze zaznaczyć przy zgłoszeniu: "bezdomny pies".[/QUOTE]
tylko żeby to jeszcze wszystko sprawnie i szybko poszło...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']Zamiast kłócić się na wątku, proszę pomóc tym psiakom, którym grozi śmierć w śląskiej umieralni! Nie mamy za wiele czasu...

[url]http://www.dogomania.pl/threads/188498[/url]



Znikną, jak wiele innych psiaków w Mysłowicach - schronisku działającym nota bene pod egidą TOZu... Jeszcze o tym nie wiedzą, ale życie mają podarowane tylko do końca tygodnia...[/QUOTE]
Czy nie warto sie zajac tym schroniskiem
Co sie stalo z psami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']Niestety, nie mam uprawnień. Nie należę do żadnej organizacji prozwierzęcej - jestem tylko "szarym obywatelem" mówiącym co mu się nie podoba.[/QUOTE]
W towarzystwie inspektora d/s zwierząt możesz wziąć udział w kontroli schroniska.
Podaj dokładny adres schroniska, które należy skontrolować.

Link to comment
Share on other sites

czytam, czytam i mózg mi się lasuje
hektor2461 pisze: ''W towarzystwie inspektora...''
mysłowickie schronisko jest schroniskiem TOZ-u- proponuję ci hektor weź sobie od nich inspektora, będzie szybciej
schronisko w Mysłowicach ma za sobą nie jedną kontrolę weta powiatowego, więc twojej, czy innego inspektora SDZ się nie wystraszą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']hektor, w Mysłowicach mogłabym równie dobrze prosić o oprowadzenie mnie po schronisku przez kierownika. To mnie najbardziej przeraża - tak zaniedbane i udręczone psy w schronisku działającym pod egidą i przyklaskiem TOZu[/QUOTE]
Dlaczego nie chcesz wziąć udziału jako bezstronny świadek w kontroli tego schroniska.
Wolisz ograniczyć się do pisania postów. Tak samo kuba, z góry zakłada, że sytuacja jest beznadziejna i, że nic się nie da zrobić. Myślę, że powinniśmy spróbować. Są sygnały, że miasto ma budować nowe schronisko, tylko gmininy muszą zdeklarować się w partycypacji kosztów.

Link to comment
Share on other sites

Przecież macie swoich wolontariuszy SDZ, macie dobrze przeszkolonych (?) inspektorów SDZ więc dlaczego nie zbierzecie się i nie pojedziecie na kontrolę do schroniska w Mysłowicach? Wydaje mi się, że jeśli dotarły do Was takie sygnały to jak najszybciej powinniście się tam udać. Wydaje mi się też, że namawianie osób prywatnych do uczestniczenia w kontroli jest w tym wypadku nie na miejscu. Bo kto będzie chciał słuchać zwykłego, szarego człowieka. Owszem w późniejszym postępowaniu jako świadek to się zgodzę, ale uważam, że kontrolę powinny przeprowadzać osoby do tego uprawnione i przeszkolone.
W końcu od tego jesteście.

Link to comment
Share on other sites

Co na tragedie schroniska myslowieckiego mowia wladzeTOZ (P.rygiel)we warszawie.Co mowi wet powiatowy?,org.prozwierzece?
Czy macie materialy dowodowe?Czy ktos wniosl do Prokuratury oskarzenie o lamanie praw ochrony zwierzat?Czy wylsno list do Pasla Suskiego z prosba o interwencje?
Ps SDZ moze byc swiadkiem w sprawie i jej zeznanai i dokumenty z kontroli moga w duzym stopniu pomoc zwierzetom w tym schronisku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hektor2461']w towarzystwie inspektora d/s zwierząt możesz wziąć udział w kontroli schroniska.
Podaj dokładny adres schroniska, które należy skontrolować.[/quote]
a kto tam pojedzie ? Bo w sdz wątpię za bardzo są leniwi i nie chcą mieć problemów ze zwierzętami więc kto na ochotnika :)?
A możE z ulicy ktoś przyjdzie i wyręczy inspektorów sdz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OBSERWATOR 2012']a kto tam pojedzie ? Bo w sdz wątpię za bardzo są leniwi i nie chcą mieć problemów ze zwierzętami więc kto na ochotnika :)?
A możE z ulicy ktoś przyjdzie i wyręczy inspektorów sdz :)[/QUOTE]

Jak na razie SDZ ograniczyła się do szukania osób, które "odwalą robotę" za nich. Po co się przemęczać jak może uda się znaleźć jakieś wrażliwe duszyczki, które zrobią co mają zrobić za SDZ a na koniec inspektorzy SDZ sobie przypiszą udział w akcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ZXC']Jak na razie SDZ ograniczyła się do szukania osób, które "odwalą robotę" za nich. Po co się przemęczać jak może uda się znaleźć jakieś wrażliwe duszyczki, które zrobią co mają zrobić za SDZ a na koniec inspektorzy SDZ sobie przypiszą udział w akcji.[/QUOTE]
Dlaczego z gory przekreslacie ta organizacje?Dziwlania wasze sa destrukcyjne ,a nie budujace.
Poczekamy zobaczymy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Dlaczego z gory przekreslacie ta organizacje?Dziwlania wasze sa destrukcyjne ,a nie budujace.
Poczekamy zobaczymy[/QUOTE]

Dlaczego?
Sam się przekonasz, jeśli poprosisz tą organizację o jakąkolwiek pomoc.
Mam nadzieję, że w końcu coś się zmieni ale szczerze powoli przestaję w to wierzyć.
Prosty przykład- użytkowniczka forum zwróciła się z prośbą o kontrolę w schronisku, które jej zdaniem jest godne uwagi organizacji zajmującej się ochroną zwierząt. I co? Zaproponowano jej by SAMA dokonała kontroli...oczywiście z asystą inspektora SDZ. A ja się pytam dlaczego? Przecież oni są od tego by to robić. Oni są w tym celu przeszkoleni i do tego przygotowani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...