Jump to content
Dogomania

śląsk!! Poszukujemy chętnych osób do straży dla zwierząt!!


Natussiaa

Recommended Posts

Tutaj kryteria jakie należy spełnić, ażeby powstała jednostka terenowa: [URL]http://www.sdz.org.pl/index.php?pliki=jednostki[/URL]

Jak wynika z poniższego:

[QUOTE][FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana][SIZE=2]Szanowni Państwo w związku z licznymi pytaniami odnośnie powołania nowych Okręgów, Zarząd Główny Straży dla Zwierząt w Polsce podaje [B]wszystkie kryteria jakie trzeba spełnić, aby powołać nowy Okręg[/B]:[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT][/QUOTE]WSZYSTKIE wymienione kryteria muszą zostać spełnione, żeby okręg został zarejestrowany. Czyli np. lokal, samochód, umowa z wetem muszą być najpierw - przed powołaniem nowego okręgu. Tak to rozumiem. Tak wynika z tego, co SdZ pisze na swojej stronie. Rzeczywiście tak jest? Kto w takim razie podpisuje umowy, zajmuje się kwestiami finansowymi, zanim powstanie okręg?

Mam też pytania dotyczące następujących punktów:
[FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana][SIZE=2]
5) posiadanie lokalu na siedzibę Okręgu, czynnego pięć dni w tygodniu wraz z zapleczem dla zwierząt (kojce, boksy, kwarantanna) - [COLOR=green][B] czy trwają poszukiwania lokalu? Z czego będzie opłacany czynsz + inne opłaty?[/B][/COLOR]
6) do dyspozycji samochód przystosowany do przewozu zwierząt (umowa użyczenia) - [COLOR=green][B]czy trwają już jego poszukiwania? Z czego będzie opłacana benzyna, ew. naprawy, itd.?[/B][/COLOR]
7) środki na sfinansowanie zakupu pierwszych mundurów - [COLOR=green][B]kto finansuje ich zakup?[/B][/COLOR]
8) telefon interwencyjny czynny pięć dni w tygodniu oraz osoby dyspozycyjne mogące podejmować interwencje w różnych porach dnia - [COLOR=green][B]nocy też?[/B][/COLOR]
10) umowa z lek. weterynarii - [COLOR=green][B]czy wybrany jest już jakiś wet? trwają rozmowy? czy wet będzie opłacany?[/B][/COLOR]
11) osoby dyspozycyjne mogące sprawować opiekę nad zwierzętami przez cała dobę - [COLOR=green][B]jak rozumiem może tu wchodzić w grę system zmianowy, ustalany z góry, a nie na ostatni moment, tak? co w wypadku, gdy komuś coś wypadnie (wiadomo... życie) i nie będzie mógł pełnić dyżuru?[/B][/COLOR]

Jak rozumiem wpisowe i składkę trzeba zapłacić, zanim okręg powstanie (ażeby powstać mógł). Co w wypadku, gdy jednak okręg nie powstanie (bo np. część osób się wycofa). Nastąpi wtedy zwrot pieniędzy?

[B]Proszę o konkretne poważne odpowiedzi[/B], tutaj na wątku.
Nie podoba mi się to pisanie "po kątach". W końcu to jawna i legalna organizacja. Warunki uczestnictwa w niej nie powinny być "tajne", wysyłane na PW, bo to rodzi tylko niepotrzebne podejrzenia!
Proszę zatem o ich wklejenie tutaj, na wątek, żeby każdy kto jest zainteresowany, mógł je przeczytać.

A tutaj statut SdZ, jakby ktoś był zainteresowany:[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT] [URL]http://www.sdz.org.pl/index.php?pliki=status[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To super, ale mnie to przestaje bawić.
Zadałam konkretne pytania i chciałabym uzyskać na nie konkretne odpowiedzi.
To nie jest jakaś tajna organizacja podziemna, żeby nie można było jawnie mówić o takich kwestiach. Zwłaszcza., że SdZ musi się ze wszystkiego rozliczać i składać sprawozdania. Więc po co te tajemnice i gierki? To tylko zniechęca i odstrasza ludzi...

Trafiłam przed chwilą na drugi wątek dotyczący SdZ i widzę, że tam dość ciekawie się zrobiło... I też brak konkretów.
Coraz bardziej mi się to nie podoba. I chyba nie tylko mnie.

Jeszcze raz proszę o odpowiedź na moje pytania.
I, na wszelki wypadek ;), pozdrawiam ;).

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że podejście osób, które założyły ten wątek jest niewłaściwe. W takim razie po co jest zakładany wątek, skoro cała dyskusja toczy się poza nim? Można było równie dobrze zamieścić ogłoszenie z namiarami, a nie dawać innym teraz pole do dyskusji i domniemań.

Maciaszek zadała bardzo ważne pytania i również chciałabym znać na nie odpowiedź. Nie wstąpię do organizacji, która nie ma zaufania wobec innych i wszystko załatwia "pokątnie". Rodzi to co najmniej dziwne przypuszczenia.

Jeśli tutaj nie będzie trwała dyskusja na temat to uważam, że wątek powinien zostać zamknięty.

Link to comment
Share on other sites

Widzę,że nie uzyskamy konkretnych informacji.Pozostaje nam tylko czekać z nadzieją,że Okręg SdZ na naszym terenie powstanie i wtedy dowiemy się o tym,bo przecież działanie takiej organizacji "w podziemiu" mija się z celem:p.

A póki co......pozdrawiam:razz:

Link to comment
Share on other sites

Drogie Panie : bozena1964 i martynka
w jedym poscie piszecie ,że działalność ,,waszej" straży bedzie pod skrzydłami TEJ STRAŻY , a w innym ( jak ktoś napisał o nazwie) piszecie -,, musimy wymyśleć nową". NIE ROZUMIEM !! To w końcu pod jaką nazwą bedziecie działać ?? Tu cytat ze stronki STRAŻY DLA ZWIERZĄT :
[B] ,,INFORMUJEMY, ŻE NAZWA STRAŻ DLA ZWIERZĄT JEST PRAWNIE CHRONIONA PRZEZ URZĄD PATENTOWY RP. POSŁUGIWANIE SIĘ NAZWĄ STRAŻ DLA ZWIERZĄT BEZ NASZEJ WIEDZY JEST ZAKAZANE I NIEZASTOSOWANIE SIĘ DO NINIEJSZEGO ZAKAZU POPRZEZ DODANIE NAZWY NASZEJ ORGANIZACJI DO CELÓW TWORZENIA INNYCH STOWARZYSZEŃ JEST ZABRONIONE I MOŻE GROZIĆ SANKCJAMI SĄDOWYMI.[/B]

???????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaja555']może ktoś, kto dostał pw krótko opisać o co chodzi? :)[/QUOTE]

A proszę bardzo :)

[QUOTE]Na początku jest się członkiem SdZ. [FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana][SIZE=2]
Wypełnienia się ankiete i deklaracje członkowskie wraz z kopią dowodu osobistego i 2 fotografiami kandydatów na członków. [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]Należy nauczyc się ustawy,regulaminu oraz statutu SdZ Polska.(troszkę dużo nauki,ale naprawdę warto). Następnie przechodzi się kurs na inspektora,wtedy jest możliwośc zakupu munduru.Ma się więcej praw w interwencjach.
To jest tak,nigdy do końca się nie wie kiedy dostanie się interwencje.Jeżeli nie będzie można pojechac na nią,można zadzwonic do innego członka/inspektora i przekazuje mu się informacje. Jest wpisowe 20 zł i co miesięczne składki uczen,rencista,emeryt 5 zł a osoba pracujac 10 zł.Jeżeli zbierze się nas 30 ,wtedy można zarejestrowac się jako okręg śląski i szukac sponsorów i lokalu.Długa to droga ale warto spróbowac.W każdej chwili można zrezygnowac.Będziemy na razie pod opieka Warszawy,tam jest główny zarząd.[/QUOTE][B]Ponawiam prośbę [/B](do inicjatorek przedsięwzięcia/założycielek)[B] o odpowiedź na moje pytania.[/B]
I proszę mnie już nie pozdrawiać. Czuję się pozdrowiona na maksa ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciaszek']Tutaj kryteria jakie należy spełnić, ażeby powstała jednostka terenowa: [URL]http://www.sdz.org.pl/index.php?pliki=jednostki[/URL]

Jak wynika z poniższego:

WSZYSTKIE wymienione kryteria muszą zostać spełnione, żeby okręg został zarejestrowany. Czyli np. lokal, samochód, umowa z wetem muszą być najpierw - przed powołaniem nowego okręgu. Tak to rozumiem. Tak wynika z tego, co SdZ pisze na swojej stronie. Rzeczywiście tak jest? Kto w takim razie podpisuje umowy, zajmuje się kwestiami finansowymi, zanim powstanie okręg?

Mam też pytania dotyczące następujących punktów:
[FONT=Verdana][SIZE=2][FONT=Verdana][SIZE=2]
5) posiadanie lokalu na siedzibę Okręgu, czynnego pięć dni w tygodniu wraz z zapleczem dla zwierząt (kojce, boksy, kwarantanna) - [COLOR=green][B] czy trwają poszukiwania lokalu? Z czego będzie opłacany czynsz + inne opłaty?[/B][/COLOR]
6) do dyspozycji samochód przystosowany do przewozu zwierząt (umowa użyczenia) - [COLOR=green][B]czy trwają już jego poszukiwania? Z czego będzie opłacana benzyna, ew. naprawy, itd.?[/B][/COLOR]
7) środki na sfinansowanie zakupu pierwszych mundurów - [COLOR=green][B]kto finansuje ich zakup?[/B][/COLOR]
8) telefon interwencyjny czynny pięć dni w tygodniu oraz osoby dyspozycyjne mogące podejmować interwencje w różnych porach dnia - [COLOR=green][B]nocy też?[/B][/COLOR]
10) umowa z lek. weterynarii - [COLOR=green][B]czy wybrany jest już jakiś wet? trwają rozmowy? czy wet będzie opłacany?[/B][/COLOR]
11) osoby dyspozycyjne mogące sprawować opiekę nad zwierzętami przez cała dobę - [COLOR=green][B]jak rozumiem może tu wchodzić w grę system zmianowy, ustalany z góry, a nie na ostatni moment, tak? co w wypadku, gdy komuś coś wypadnie (wiadomo... życie) i nie będzie mógł pełnić dyżuru?[/B][/COLOR]

Jak rozumiem wpisowe i składkę trzeba zapłacić, zanim okręg powstanie (ażeby powstać mógł). Co w wypadku, gdy jednak okręg nie powstanie (bo np. część osób się wycofa). Nastąpi wtedy zwrot pieniędzy?

[B]Proszę o konkretne poważne odpowiedzi[/B], tutaj na wątku.
Nie podoba mi się to pisanie "po kątach". W końcu to jawna i legalna organizacja. Warunki uczestnictwa w niej nie powinny być "tajne", wysyłane na PW, bo to rodzi tylko niepotrzebne podejrzenia!
Proszę zatem o ich wklejenie tutaj, na wątek, żeby każdy kto jest zainteresowany, mógł je przeczytać.

A tutaj statut SdZ, jakby ktoś był zainteresowany:[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT] [URL]http://www.sdz.org.pl/index.php?pliki=status[/URL][/QUOTE]

Właśnie miałam zamiar zadać dokładnie takie pytania,choć nie bardzo liczyła bym na odpowiedż,bo jak myślę osoby do których te pytania zostały skierowane nie znają na nie odpowiedzi,a jak już będą znały to będzie za póżno i schowają się w mysich dziurach.Sam zapał nie wystarcza ,musi za tym iść konkretne wsparcie finansowe,bez tego ani rusz,a jeśli się komuś wydaje inaczej to jest ,przepraszam ....głupi jak tabaka w rogu.Pomoc kosztuje i to nie mało ,a do tego wszystkie inne koszty ,które trzeba ponieść na początku jak wynajem lokalu do tego prad,opłata telefonu,wynajęcie samochodu lub koszty benzyny....itp. Bardzo przyziemne ,ale bardzo realne koszty ,a to wszystko ze skladek 5zł czy nawet 10zł?A do tego koszt szkolenia!!!! przez Sdz .

Marynka i Bozena 1964 ,wiecie coś na ten temat?????????

Pozdrawiam :))

Link to comment
Share on other sites

Doprawdy to już zakrawa na jawną kpinę z nas wszystkich.
[B]Bożeno[/B], dobrze się bawisz? Szkoda, że naszym kosztem...
Nic to, sama wystawiasz sobie wizytówkę. Niezbyt ciekawą...

Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytania, przyznaj się do tego.
Jeśli nie chcesz na nie odpowiadać to też nie bądź tchórzem i napisz to.
Jeśli wiesz coś więcej, to może oświeć nas łaskawie.
Bo ta dziecinada, którą uprawiasz tylko zraża ludzi do Ciebie i do przedsięwzięcia, któremu przewodzisz.

A może my w ogóle o dwóch różnych organizacjach rozmawiamy, co?
Może pod skrótem SdZ kryje się coś innego? Nie Straż dla Zwierząt.

Pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra Bytom']widzisz bożena wszystkich zniechęcasz a to mogłaby być dobra inicjatywa,gorszego inicjatora niż Ty jeszcze nie widziałam :) oczywiście pozdrawiam[/QUOTE]
a teraz to zycze milego dnia i pomagaj dalej zwierzetom a od czasu do czasu popatrz co sie dzieje z nimi :(

Link to comment
Share on other sites

A może po prostu ktoś tu próbuje coś ugrać na ludzkich uczuciach do zwierząt.????
Pojawiacie się znikąd i coś chcecie zrobić , tylko nikt nie wie co. Czasy komuny minęły mam nadzieję bezpowrotnie i można wszystko mówić JAWNIE, a Wy robicie jakąś konspirację.
MOŻE POCHWALCIE SIĘ CO WY ZROBIŁYŚCIE DO TEJ PORY DLA ZWIERZAKÓW

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiu']a może po prostu ktoś tu próbuje coś ugrać na ludzkich uczuciach do zwierząt.????
Pojawiacie się znikąd i coś chcecie zrobić , tylko nikt nie wie co. Czasy komuny minęły mam nadzieję bezpowrotnie i można wszystko mówić jawnie, a wy robicie jakąś konspirację.
Może pochwalcie się co wy zrobiłyście do tej pory dla zwierzaków[/quote]
to pomoc dla zwierzakow polega na chwaleniu sie ?!!!!!!!!!!!!! Hm ... Nie wiedzialam
pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

ty bożena jesteś bezczelna i butna ale daleko to na tym nie zajedziesz i sama się o tym przekonasz już niebawem zapewne,Twój cały pomysł na pomaganie zwierzętom to zapewne kombinowanie jak by to zabronić schroniskom pobierania opłat za zwierzęta co? tutaj jest wielu mądrzejszych od ciebie którzy aby pomagać nie potrzebują łatki organizacji a Ty powinnaś już zamknąć dziób i zniknąć z tego wątku bo bardziej mu zaszkodzić niż Ty to nikt nie może i szkoda mi Natusii bo założyła i zapraszała ludzi na wątek na którym swoje popisy odstawia człowiek twojego pokroju,nie lepiej racjonalnie odpowiadać na pytania? masz tu wszystkich za idiotów? załóż wątek o pozdrawianiu i tam sobie pozdrawiaj kogo chcesz,my tu czekamy na ważne informacje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bozena1964']to pomoc dla zwierzakow polega na chwaleniu sie ?!!!!!!!!!!!!! Hm ... Nie wiedzialam
pozdrawiam :)[/QUOTE]

A czy polega na zarzucaniu innym ,że nic nie robią ?? Czy polega na pisaniu ,, POZDRAWIAM " ??
czy polega na trzymaniu wszystkiego w tajemnicy ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra Bytom']ty bożena jesteś bezczelna i butna ale daleko to na tym nie zajedziesz i sama się o tym przekonasz już niebawem zapewne,Twój cały pomysł na pomaganie zwierzętom to zapewne kombinowanie jak by to zabronić schroniskom pobierania opłat za zwierzęta co? tutaj jest wielu mądrzejszych od ciebie którzy aby pomagać nie potrzebują łatki organizacji a Ty powinnaś już zamknąć dziób i zniknąć z tego wątku bo bardziej mu zaszkodzić niż Ty to nikt nie może i szkoda mi Natusii bo założyła i zapraszała ludzi na wątek na którym swoje popisy odstawia człowiek twojego pokroju,nie lepiej racjonalnie odpowiadać na pytania? masz tu wszystkich za idiotów? załóż wątek o pozdrawianiu i tam sobie pozdrawiaj kogo chcesz,my tu czekamy na ważne informacje[/QUOTE]

ryba psuje się od głowy...(czy jakoś tak to było...).

tak na wypadek, gdyby jednak chodziło "o tą SdZ";) [URL]http://www.tomaszmatkowski.pl/blog/148-hycel-w-skoze-obrocy-zwierzt[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...