Jump to content
Dogomania

****Właścicielka trafiła do szpitala - MELCHIOR SZUKA DOMU!!********


URIA

Recommended Posts

Na prośbę znajomych szukam pomocy dla dwóch psiaków, których właścicielka (starsza pani) trafiła do szpitala. Z tą kobietą jest bardzo źle, nawet jeśli zostanie wypuszczona ze szpitala, co jest wątpliwe - to i tak nie będzie się w stanie zająć psami.

1. Pies

Imię: Kaśka
płeć: suka/sterylizowana
wiek: 12 lat
wielkość: mała
czip: jest
opis przesłany przez opiekunów: "Kasia ma na pyszczku śnieg tak samo jak na zdjęciach - tylko że to już siwizna a nie prawdziwy śnieg :(
Kaśka jest dość głośna, ale tak kochającego psa jeszcze nie widziałem, z radości potrafi się prawie rozpęknąć."
Moje dodatkowe spostrzeżenia: do osób obcych bywa nieufna, raz mnie zwarczała i próbowała ciapnąć jak wypraszałam ją z kanapy.

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-TF4j1aMw6Yk/ThxIPR5LrXI/AAAAAAAAS-8/dONCY3QeCe0/s800/kasia1.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-vGuM6UNGRlQ/ThxIRjttfGI/AAAAAAAAS_E/2Vi12TttRT4/s800/kasia3.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Gt4Mvuk-JHE/ThxITVMkmSI/AAAAAAAAS_I/ypLf8yhlno8/kasia4.jpg[/IMG]

2. pies

Imię: Melchior
płeć: pies/niekastrowany
wiek: 10 lat
wielkość: średni
czip:jest
opis przesłany przez opiekunów: "Melchior jest zaniedbany, jak dla mnie trochę za chudy przypomina owczarka, ma 10 lat. Ma jakiś uraz do mężczyzn"

Nic więcej nie wiem - postaram się oczywiście uzupełnić informacje

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-vInhDcQvkYA/ThxIUcIL4rI/AAAAAAAAS_M/Q8rcUGBnHL8/melchior1.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Oo1s5qyivsA/ThxIWRZFQLI/AAAAAAAAS_Q/xHPbwb43Znw/melchior2.jpg[/IMG]

[CENTER][COLOR="purple"][B][SIZE="4"]
Psy trafiły pod opiekę FUNDACJI SFORA. Znajdują się w tej chwili w hoteliku fundacyjnym - koszty utrzymania to 30 zł dziennie. Ogromnie prosimy wszystkich o pomoc w finansowaniu psiaków i pomoc w poszukiwaniu im nowych domów.

Każda złotówka ma znaczenie! Pieniądze można wpłacać na konto fundacyjne:

Fundacja Na Rzecz Opieki Nad Zwierzętami „SFORA”
ul. Hołówki 3 lok. 116
00-749 Warszawa

Bank PKO BP SA I Oddział Centralny w Warszawie
76 1020 1013 0000 0702 0108 5752

z dopiskiem "KAŚKA I MELCHIOR"

[/SIZE][/B][/COLOR][/CENTER]

[B][SIZE="4"][COLOR="red"][LEFT]01.09.2011 - KAŚKA ZNALAZŁA DOM! MELCHIOR NADAL JEST W HOTELU I POTRZEBUJE POMOCY!![/LEFT][/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Przybywam z nowymi wieściami - od poniedziałku opiekę nad psami przejmuje Fundacja SFORA. Jest ogromna prośba o pomoc w ogłaszaniu i zbiórce pieniędzy na utrzymanie psów. Rozmawiałam przed chwilą z p. Elżbietą ze Sfory - jesteśmy umówione, że jak psy trafią do Sforowego hoteliku, porobią im tam nowe zdjęcia i stworzą krótką charakterystykę psów na potrzeby ogłoszeń i wtedy ruszymy z ogłoszeniami i zbiórką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Goldenek2']To wspaniałe rozwiązanie :). W takim razie czekamy na opis psów,a Ty Asiu w tzw. międzyczasie dowiedz się ile kasy miesięcznie trzeba na oba psy to zaczniemy rozpowszechniać wątek.[/QUOTE]

Koszt to 30 zł dziennie za oba psy czyli 900 zł miesięcznie - w to wliczona jest karma i opieka weterynaryjna, opieka ale nie leki itd. Wiem, że na pewno na początek trzeba będzie psy zaszczepić i odrobaczyć.

Konto oczywiście Sforowe - tylko nie wiem jaki dopisek, ale dowiem się.

Aha jeszcze jedno - ta wzmianka przy Melchiorze, że może mieć jakiś uraz do mężczyzn może być mylna, pies zareagował warczeniem na mężczyznę z amputowaną noga i protezą - więc to na pewno jest do sprawdzenia jeszcze w hotelu.

Link to comment
Share on other sites

Psy często źle reagują na osoby niepełnosprawne. Po prostu dla nich to coś niecodziennego co powoduje u psiaków stres.....
Myślę, że trzeba zacząć od deklaracji. W tym czasie coś więcej hotelik nam powie o psiakach. Od jutra pójdę na żebry. Damy radę !!!

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie Goldenek2.Nie bardzo mogę teraz pomóc spróbuję podnosić wątek i oczywiście będę mocno trzymać kciuki.Zawsze jestem zły jak taki los dotyka psy (a zwłaszcza starsze psy).
Czy pani jak wróci ze szpitala to weźmie pieski do domu?
Bo jakoś mi to umknęło.

Link to comment
Share on other sites

PACZEK - dziękuję bardzo za zjawienie si.e na wątku. Nie właścicielka nie weźmie psów z powrotem, ponieważ najprawdopodobniej nie wyjdzie już niestety ze szpitala, a jeśli wyjdzie nie jest się w stanie zając sama sobą, a tym bardziej psami. To choroba nieuleczalna niestety, poprawić można tylko jakoś życia...

Z ostatniej chwili - psy zostały dziś przewiezione do nowego hotelu. Czekam na kontakt z hotelem i jak będę wiedziała więcej oczywiście dam znać. Dwoiedziałam się natomiast, z poprzedniego hotelu, że jest silne wskazanie na wyadoptowanie psów osobno. Mniejsza Kaśka, bardzo sterroryzowała większego samca Melchiora i pies się jej bardzo boi. To nie są psy, które mimo wielu lat spędzonych ze sobą czują się dobrze we własnym towarzystwie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cały czas czekam na zdjęcia od pani z hoteliku w którym znajdują się psiaki. W pierwszym poście zamieściłam dane do wpłat. Mam nadzieje, że jutro uda mi się chociaż dodzwonić do hotelu po garść nowych informacji o psiakach do stworzenia tekstu ogłoszeniowego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='URIA']Cały czas czekam na zdjęcia od pani z hoteliku w którym znajdują się psiaki. W pierwszym poście zamieściłam dane do wpłat. Mam nadzieje, że jutro uda mi się chociaż dodzwonić do hotelu po garść nowych informacji o psiakach do stworzenia tekstu ogłoszeniowego.[/QUOTE]Rozumiem że psy są w hoteliku od 20dni,rozumiem że ze zdjęciami jest problem no ale skoro dzwonisz to tel.mogli by odebrać.
Zaczyna mnie ta sytuacja niepokoić bo jak robić cokolwiek i przekonać ludzi do pomocy skoro nic nie wiemy.Czym później zaczniemy zbiórkę tym dług będzie większy.
A gdzie ten hotelik jest?Może podaj nam też tel. do nich spróbujemy zadzwonić i dowiedzieć się konkretów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PACZEK']Rozumiem że psy są w hoteliku od 20dni,rozumiem że ze zdjęciami jest problem no ale skoro dzwonisz to tel.mogli by odebrać.
Zaczyna mnie ta sytuacja niepokoić bo jak robić cokolwiek i przekonać ludzi do pomocy skoro nic nie wiemy.Czym później zaczniemy zbiórkę tym dług będzie większy.
A gdzie ten hotelik jest?Może podaj nam też tel. do nich spróbujemy zadzwonić i dowiedzieć się konkretów.[/QUOTE]

Paczku - psy znajdują się w hotelu w Pomiechówku prowadzonym przez lek wet. W Fundacji Sfora zostawiałam swoje namiary - zarówno nr telefonu i mail z prośbą o przesłanie krótkich charakterystyk psów i nowszych zdjęć (bez tego nie jestem w stanie zredagować ogłoszeń adopcyjnych) - nie dostałam żadnego z wymienionych. Kontakt z hotelem jest utrudniony co zostało mi powiedziane na początku, bo tam mają bardzo słaby zasięg. Przed chwilą ponownie próbowałam się tam dodzwonić - bez skutku. Wysłałam smsa z prośbą o kontakt i czekam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='URIA']Paczku - psy znajdują się w hotelu w Pomiechówku prowadzonym przez lek wet. W Fundacji Sfora zostawiałam swoje namiary - zarówno nr telefonu i mail z prośbą o przesłanie krótkich charakterystyk psów i nowszych zdjęć (bez tego nie jestem w stanie zredagować ogłoszeń adopcyjnych) - nie dostałam żadnego z wymienionych. Kontakt z hotelem jest utrudniony co zostało mi powiedziane na początku, bo tam mają bardzo słaby zasięg. Przed chwilą ponownie próbowałam się tam dodzwonić - bez skutku. Wysłałam smsa z prośbą o kontakt i czekam.[/QUOTE]Dziękuję za info URIA.Doskonale Cię rozumiem i oczywiście we wszystkim masz rację.Tak sobie myślę że Pomiechówek to nie koniec świata i jeśli uważasz że trzeba to poproszę kogoś żeby tam podjechał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...