Jump to content
Dogomania

Ślady


lizka

Recommended Posts

oo a ktoz to jeszcze Ja odwiedzil? ja bym bardzo chciala:oops: a tak w ogole cekin spotkal swoja kumpele goldenke, z moja ciotka byla:d i wreszcie sie chlopak wybawil bez stresow i ja nie nasluchalam sie, ze mam psa odwolac bo nagle wlascicielowi przsetalo sie podobac to jak moj pies sie bawi;p no i cekin nawet byl odwolalny:D nie zauwazylam kiedy podbiegl do malego psa-maxia:oops:ale jak zauwazylam to go wachal i w tej samej sekundzie go zawolalam i odszedl od psa i wrocil do nas:D a jutro sprobujemy jakis sladzik ulozyc;pboje sie tylko, ze ebdzie lalo;/ a ja bede lazic 3 godz z psami a pozniej do szkoly isc bede musiala.. ehh

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 366
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

heh no u nas szkola klikerowo.... na kolczatce i krzyczac.. na smakolyki.. albo na powiedzenie"dobry piesek", szkolenie ze zwiazku wyglada tak, ze jest kolejka i kazdy pies po kolei wykonuje jakas komende.. i w sumie strata pieniedzy to jest...-zdanie jednego znajomego pana, ktory ma ONka... szkolenie klikerem mnie nie interesuje... na kolcach i krzyczac psa uczyc nie bede, hmm no ja naprawde nei znam tak fajnej szkolki gdzie by uczyli na lup... a jak jzu to na taki pelen kursik itp.. kaski brak:( cos robimy, staramy sie sami... ale to malo:( bo ja widze jak ten moj potworek szybko sie ejdnak uczy i lubi to:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']to niemozliwe zeby nikt nie szkolil lupowo kolo ciebie.[/quote]
Zawsze mi się wydawało, że mój pies jest tak szkolony:razz: Ale skoro marmara_19 twierdzi, że na Górnym Śląsku nikt tak nie uczy, to może się pomyliłam;):lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lizka']A moze zrobimy najazd na ayshe? :evil_lol: :cool3: :diabloti:
Za miło w tej Wawie mają hehe

Po 5 minutach by nas przegoniła pewnie :lol:[/quote]
zaaaapraszam.:cool3: :evil_lol: .
Ifat-moze daj namiary marmarze po prostu na pw ?;).albo tutaj.moze tez chodzi o kase zwyczajnie.wiem z autopsji ze ludzie maja ograniczone fundusze na szkolenie.czasem bardzo.druga rzecz to moze kwestia ojazdu.gorny slask to spore pojecie.ale jak obie jestescie "krajankami"to mysle ze nie problem polecic cos.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']zaaaapraszam.:cool3: :evil_lol: .
Ifat-moze daj namiary marmarze po prostu na pw ?;).albo tutaj.moze tez chodzi o kase zwyczajnie.wiem z autopsji ze ludzie maja ograniczone fundusze na szkolenie.czasem bardzo.druga rzecz to moze kwestia ojazdu.gorny slask to spore pojecie.ale jak obie jestescie "krajankami"to mysle ze nie problem polecic cos.[/quote]
tak tak:)ja poprosze te namiary obijetnie czy tutaj czy na pw:)z kasa hmmm ciezko jest.. bo ja sie ucze.. wiec jeszcze mamusia mnie utrzymuje;p ja troche dorabiam opiekujac sie dzieckiem.. ale to z kolei dokladam fdo karmy,zeby lepsza jadly;p i do gryzakow....ale za namiary bylabym wdzieczna... a tak swoja droga to w ten weekend bedzie spotkanko w chorzowie w sprawie agillity:)wiec zapraszamy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']dawajcie dziewczyny:cool3: .:evil_lol:[/quote]
hehe ok;p nazbieram kasy na benzyne i w jakis weekend Cie nawiedzimy;p;p w tyg nie da rady bo matka autem do pracy jezdzi... a pociagami to ja jakos nie jezdze;p moze po nowym roku by sie udalo Cie odwiedzic:D zobaczymy i pomyslimy;)

Link to comment
Share on other sites

hehe nie dziekuje;p a tak na marginesie to chce przekonac jedna znajoma, ze onka nie szkoli sie na kolczatce i powtarzajac komende tak dlugo az peis ja wykona... pokazalam jej jakies filmiki z wyglupow cekina i spodobalo jej sieto,ze peis moze wykonac koende szybko w miare i radosnie:D:D tak wiec trzymajcie kciuki w sobote bo sieumowilysmy na wspolne ciqczonka.. i jej ppokaze jak peisek inaczej pracuje :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odświeżam temat :razz:

Jak juz mamy to opanowane to co dalej?

I jeszcze inna kwestia - jak buras ma ułozony ślad to szuka jak najęty do skutku a powiedzmy rzuce mu piłke na aport (i nie moze jej znalezc dłuzszy czas) to sie zniechęca i olewa sprawe :niewiem: dopiero na moje "szukaj" troche sie ożywia, ale niuchnie pare razy, pokreci sie w kółko i odpuszcza - zaczyna se kicać po trawie i takie tam :roll: jak go bardziej podkręcić? mam cały czas mówić mu "szukaj piłki"? tzn za kazdym razem jak odchodzi?

Jeszcze dopisuje bo mi sie przypomniało - załozmy, ze wydaje jakas komende, on ja wykonuje od razu potem mowie mu "dobrze" (bo "dobrze" funkcjonuje u nas juz zamiennie ze smakolami i wprawia ogon w ruch) no i momentalnie jak powiem "dobrze" chłop se odpuszcza i robi swoje.
I teraz; wyskoki do psów sa obecnie incydentalne ale jak widze ze sie nakreca mowie mu "nie" i przestaje pies nas mija ja mowie "dobrze" a tu np.wyskok
To na prawde zdarza sie raz na ruski rok ale jak równocześnie zaznaczyc mu ze jest ok ze zachował spokój (bo przeciez po kilkunastu sekundach moze nie zjarzyć ze to było akurat za brak zadymy) a równocześnie nie dac mu przyzwolenia na taki wyskok?
Nie wiem czy wiecie o co mi dokładnie chodzi, bo zamieszałam ale nie wiem jak to jaśniej wytłumaczyć.

Link to comment
Share on other sites

rucasz mu pilke na aport regulaminowy czy zabawowa taka tylko do przyniesienia?
pies zalapal zle 'wyklikanie'slowem "dobrze".jak pada to slowo-znaczy sie koniec pracy.musialas kilkakrotnie zakonczyc prace na zarle albo czyms tam-powiedzialas dobrze i koniec.zmien slowo[na brawo np]a dobrze odczaruj tj.stosuj je podczas pracy przy krotkich sekwencjach posluszenstwa[pozycja-zostan-odchodzisz,wracasz,dobrze-siad,waruj ,rownaj zwrot,siad,dobrze itd.po slowie dobrze dajesz smakola chwalisz psa reka[albo tylko chwalisz reka,smakola mozesz dawac na wyskoku],powtarzasz komende statyczna .zlowem zwalniajacym do robienia co sie chce nie jest i nie moze byc slowo nagordowe tylko zwolnienie psa inna komenda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']rucasz mu pilke na aport regulaminowy czy zabawowa taka tylko do przyniesienia?
pies zalapal zle 'wyklikanie'slowem "dobrze".jak pada to slowo-znaczy sie koniec pracy.musialas kilkakrotnie zakonczyc prace na zarle albo czyms tam-powiedzialas dobrze i koniec.zmien slowo[na brawo np]a dobrze odczaruj tj.stosuj je podczas pracy przy krotkich sekwencjach posluszenstwa[pozycja-zostan-odchodzisz,wracasz,dobrze-siad,waruj ,rownaj zwrot,siad,dobrze itd.po slowie dobrze dajesz smakola chwalisz psa reka[albo tylko chwalisz reka,smakola mozesz dawac na wyskoku],powtarzasz komende statyczna .zlowem zwalniajacym do robienia co sie chce nie jest i nie moze byc slowo nagordowe tylko zwolnienie psa inna komenda.[/quote]
To i my się podłączymy do tematu;)

czyli po nagrodzie słownej czy innej należy zwolnic psa np "biegaj"?co by nie kojarzył słowa super ,lub żarcia które go nagradza z końcem pracy?:razz:

po opanowaniu jakich komend można zacząć śladziki:cool3: ?
my też na razie sami się szkolimy;) Myszul jeszcze nie jest całkiem zdrowy:cool1:


gdybyśmy byli zmotoryzowani samodzielnie to bysmy się do Ciebie przyczepili Ayshe:razz: ale kiepsko z dojazdem:shake: a ta grupa początkujaca ruszy od wiosny???:razz:

to jeszcze dopiszę pytanko
jak poprawic kontakt z psem?Mysz często jest rozkojarzona,zapachami,najbardziej rozkojarzają ja inne psy.Wtedy kiepsko reaguje na komendy,jak to zmienić?

Link to comment
Share on other sites

ayshe, ze tez ja na to nie wpadłam wczesniej :-o :oops:
namieszałam mu tylko w głowie :shake: :diabloti: a teraz pańcia bedzie znowu mu przestawiac i kombinowac po nowemu heheh :cool1:

Ja to bym najchetniej zamiast smakoli piłka go nagradzała ale to moge jedynie na łąkach robic, bo przecie nie puszcze go miedzy psy na osiedlu co to sa w 90% nawiedzone lataja bez smyczy i obszczekuja wszysko co sie rusza :roll:
Ostatnio jeszcze dostałam opierdziel od jakichs starych bab coto ich burki luzem latały i obszczekiwały mi psa a B.długo nie trzeba nakrecac to po minieciu któregos z kolei co mu pod łapy podleciał chłop wydymił (na komende przestał) ale babole "ooo, taki to w kagancu powinien chodzic" :angryy: :mad: kurdesz, a burasy na smyczy przecie :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']
przeszukiwanie.psa zapinasz gdzies w krzakach[zeby nie podgladal].idziesz z pilka albo pilkami.i rzucasz je po prawo i po lewo obszaru ktory wyznaczylas do przeszukania.pies pracuje luzem.jak pies bedzie jojczyl z radochy ze uoooo znowu szukamy to wtedy mozesz wprowadzic slady na dokladosc,.[/quote]


No ja musze [B]sie[/B] pochwalic, ze mimo iz nie wiedzialam co i jak to tak wlasnie zaczelam z Kobra!:multi:

Jaka ta sucz ma z tego frajde, a jak ujada przy drzewie jak jej pilke w krzaczory wynosze!:cool3:
A jaka szybka kurde jest w znajdowaniu....
Kiedys jak juz mnie reka zabolala od rzucania to sobie pomyslalam, ze jej pilke wyciepie daaaleko w krzaczory i bede miala psa z glowy na jakies 10-15 min.
Nic z tego. Franca znajduje to cholerstwo ino myk...:mad:
Jak ja lubie tego kundla.....:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']No ja musze [B]sie[/B] pochwalic, ze mimo iz nie wiedzialam co i jak to tak wlasnie zaczelam z Kobra!:multi:
[/quote]

No, ja dopiero teraz zauważyłam, że Ci psia rodzina powiększyła... :shock: Wczesna jestem... :oops:
Gratulujemy postępów :klacz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...