Jump to content
Dogomania

Gdzie z psem nad morze ?


Natalia&Cody

Recommended Posts

W tym roku odkryłam kolejną fajną bazę wypadową z "psią" plażą. Łazy - ostatnie z[FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000]ejście, za którym kończy się miejscowość. Dużo psów, wszystkie luzem i wszystkie kąpiące się[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings][SIZE=3][COLOR=#000000]J[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=3][COLOR=#000000] I stosunkowo mało ludzi jak na sezon. Bardzo ładna plaża.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

My wróciliśmy właśnie z Jastarni. Pierwszy raz byliśmy z psem, plaża cudna i mało ludzi. Plażowaliśmy na końcu Jastarni tuż przed Jurata. Kilka razy byliśmy tam z dziećmi w sierpniu i również tłumów na tym odcinku plaży nie było. Dla psa wolność i swoboda :).

Link to comment
Share on other sites

My wróciliśmy właśnie z Jastarni. Pierwszy raz byliśmy z psem, plaża cudna i mało ludzi. Plażowaliśmy na końcu Jastarni tuż przed Jurata. Kilka razy byliśmy tam z dziećmi w sierpniu i również tłumów na tym odcinku plaży nie było. Dla psa wolność i swoboda :).

 

To podaj namiary na nocleg, może się za rok wybierzemy :)

Link to comment
Share on other sites

Namiarów na nocleg nie podam bo my korzystamy z ośrodka sunbaltic, ze zniżką pracowniczą. Normalne ceny tam wysokie bardzo. Jednak każdy domek w Jastarni ma pokoje do wynajęcia więc do wyboru do koloru, można spokojnie jechać w ciemno.

 

A, ok, dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

Ja nieustannie polecam Kopalino, jakieś 35km od Łeby. Właśnie wróciliśmy z tygodniowego pobytu.
Już 3 sezon jeździmy do tych samych ludzi, u których wynajmujemy cały domek (pełne wyposażenie, ogrodzona działka, więc dla nas z dwoma psami opcja idealna), wychodzi na pewno drożej niż przy wynajęciu samego pokoju, ale dla mnie spokój psychiczny, że psy nikomu nie przeszkadzają, a jak mają ochotę to siedzą non stop w ogrodzie, jest ważniejszy.
Urokliwa miejscowość, atrakcyjna dla ludzi, którzy lubią (tak jak ja i Tz) odpocząć od zgiełku i tłumów.
Nie ma żadnych dużych ośrodków wczasowych, bardziej domki jednorodzinne do wynajęcia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czekunia a psy bez problemu na plaży mogą przebywać?

W ogóle mam pytanie do urlopowiczów- chcemy zrobić spontaniczny wyjazd nad morze na początku września. Szukamy miejsca, gdzie psy mogą bez problemu kąpać się na plaży, jest gdzie spacerować, i ogólnie niewielu ludzi. Macie coś godne polecenia? Poprzednio kilka lat temu byłam w Sianożętach koło Ustronia, jednak zawsze bez psa, a i ludzi bardzo dużo :/

Link to comment
Share on other sites

Czekunia a psy bez problemu na plaży mogą przebywać?
W ogóle mam pytanie do urlopowiczów- chcemy zrobić spontaniczny wyjazd nad morze na początku września. Szukamy miejsca, gdzie psy mogą bez problemu kąpać się na plaży, jest gdzie spacerować, i ogólnie niewielu ludzi. Macie coś godne polecenia? Poprzednio kilka lat temu byłam w Sianożętach koło Ustronia, jednak zawsze bez psa, a i ludzi bardzo dużo :/


Bez najmniejszego problemu :)
W tym roku byliśmy w terminie 13-21.06, więc ludzi było już trochę więcej, ale i tak w porównaniu do Np. Łeby nie było tłumów.
Nie spotkaliśmy się ani razu z jakąś krytyczną uwagą w kierunku naszych psów, ludzie reagowali bardzo fajnie :).
Dodatkowo było sporo innych urlopowiczów ze swoimi czworonogami, nikt się nie burzył, że psy bez smyczy itp.
Link to comment
Share on other sites

Ja gorąco polecam Stegnę! Koło Sztutowa. Nic mi nie wiadomo o tym, by była tam plaża dla psów, ale do morza jest koło 1-2km przez las (my zawsze wydłużamy sobie drogę, żeby psiak się nacieszył), wychodzimy zawsze z dala od głównej i tam nie ma problemu z puszczeniem psa ze smyczy, tym bardziej, że poza główną plażą mało komu się chce łazić :) generalnie - mało ludzi, pięknie, i las i morze!
A we wrześniu to już w ogóle miód będzie. Może i my z psami skoczymy znowu:D
Ew. Krynica Morska, ale to też z 8-10 km przez las najpierw wzdłuż morza żeby trafić na bezludną :D

Link to comment
Share on other sites

 

To podaj namiary na nocleg, może się za rok wybierzemy :)

&nbsp

Jadę do Jastarni (oczywiście z psem) w sierpniu. Zarezerwowałam pokój blisko a nawet bardzo blisko psiej plaży. Miejsce wydaje mi się idealne ale czy tak jest rzeczywiście napiszę po powrocie. Dodatkową zaletą "mojej kwatery" jest to, ze pokój ma niezależne wyjście do ogrodu.

Znam Jastarnię, ale odkąd jestem uzależniona od psiego towarzystwa, nie brałam nawet pod uwagę półwyspu Helskiego na wypoczynek, bo nie wierzyłam, że znajdę tam odpowiednie miejsce. Odpowiednie tzn. w miarę spokojne. Bo pobyt z psem nad morzem to nie tylko plaża. Jastarnia to kurort i tłumy ludzi zarówno w mieście jak i na plaży. O tym, że jest tam plaża dla psów dowiedziałam się przypadkowo, kiedy szukałam kwatery akurat z drugiej strony Jastarni.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma_ruda, super! daj znać koniecznie :)

Właśnie na przyszły rok zaplanowałam Hel - wprawdzie chciałam Hel na Helu, ale i Jastarnia może być ;)

My zawsze jeździmy we wrześniu, bo wtedy mniej ludzi, więc psiaki na plaży nikomu nie przeszkadzają.

 

W Jastarni byliśmy kilka lat temu, ale chyba w lutym czy marcu. Wymarłe miasteczko, tylko jedną czynną knajpkę znaleźliśmy, ale za to taką klimatyczną :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja mogę polecić Kąty Rybackie, byliśmy rok temu i w tym roku też. Małe miasteczko, ale jest trochę knajpek, dojście do plaży przez las, najwięcej ludzi tylko na kawałku strzeżonej plaży, jak się odejdzie w bok to dużo mniej. Nie ma żadnego problemu z psem na plaży, mile widziany także we wszystkich knajpkach, jeździł też meleksem ;) Ze znalezieniem noclegu też większego problemu nie ma. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czekunia a psy bez problemu na plaży mogą przebywać?

W ogóle mam pytanie do urlopowiczów- chcemy zrobić spontaniczny wyjazd nad morze na początku września. Szukamy miejsca, gdzie psy mogą bez problemu kąpać się na plaży, jest gdzie spacerować, i ogólnie niewielu ludzi. Macie coś godne polecenia? Poprzednio kilka lat temu byłam w Sianożętach koło Ustronia, jednak zawsze bez psa, a i ludzi bardzo dużo :/

Jeżdżę zawsze we wrześniu lub w czerwcu do Sianożęt lub Ustronia M.i jest OK! Plaża od Sianożęt w stronę Kołobrzegu praktycznie pusta ,można spacerować z psem kilometrami.......już się nie mogę doczekać :)
I w ogóle już nie ma tłumów!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

 

Ma_ruda, super! daj znać koniecznie :)
Właśnie na przyszły rok zaplanowałam Hel - wprawdzie chciałam Hel na Helu, ale i Jastarnia może być ;)
My zawsze jeździmy we wrześniu, bo wtedy mniej ludzi, więc psiaki na plaży nikomu nie przeszkadzają.
 
W Jastarni byliśmy kilka lat temu, ale chyba w lutym czy marcu. Wymarłe miasteczko, tylko jedną czynną knajpkę znaleźliśmy, ale za to taką klimatyczną :D

 

Wróciłam z Jastarni i zgodnie z obietnicą "donoszę" : było CUDOWNIE. Zacznę od plaży dla turystów z psami. Plaża jest pomiędzy Jastarnią i Juratą. W pobliżu na lądzie nie widziałam żadnych zabudowań; wydaje mi się jednak, że bliżej jest z Jastarni. Plaża piękna, szeroka, czysta. Nawet "w godzinach szczytu" prawie pusta. Przychodzili tu głównie ludzie z dużymi psami; małe były tolerowane na pozostałych plażach (tych z zakazami wprowadzania zwierząt) Ja ze swoją spanielką korzystałam z obydwu opcji. Mieszkałam w zachodniej części Jastarni, czyli najbliżej wejścia na psią plażę. Polecam ten rejon szczególnie tym, którzy nie lubią przeciskać się przez tłum plażowiczów albo przez zatłoczone miasto. Ale oczywiście można też dojść na tę plażę leśną ścieżką a nawet deptakiem.
Przyznam, że przez wiele lat wykluczałam wakacje na półwyspie helskim, bo nie lubię nadmorskich kurortów a nad morzem potrzebuję tylko morza. Jechałam więc do Jastarni pełna obaw. Okazało się, że niepotrzebnie. Jastarnia może zadowolić zarówno miłośników "kurortowych rozrywek" jak i tych poszukujących spokoju i dzikich(no prawie dzikich)plaż. A nasze psy pewnie wybrałyby tę drugą opcję.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Nowy rok, nowe plany wakacyjne, więc czas odświeżyć temat ;)

Szukam sprawdzonego ośrodka, gdzie przyjmą nas oczywiście z psem, w mieście gdzie jest psia plaża. Interesują mnie miasta począwszy od Trójmiasta/Półwysep Helski aż kierunku zachodniej części Polski. Wiem, że w necie jest tego dużo. Jednak w dobie internetu każdy wie, że oszustów nie brakuje. Dlatego właśnie proszę Was o pomoc i prosiłabym o namiary na jakiś sprawdzony ośrodek ;)

Pensjonat "Kotki2" od dogomaniaczki niestety odpada. Dzwoniłam i nie ma już wolnych miejsc na ten termin, który mnie interesuje :(

Chciałam jechać do Pobierowa, ale po dzisiejszym telefonie, okazało się, że te domki, które mnie interesowały są już zajęte w tym terminie co możemy jechać :/

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzięki Jolka :*

Ja jednak potrzebowałam konkretnych namiarów, bo jadę z 4-ro latkiem i niemowlakiem, więc nie mogę sobie pozwolić na niespodzianki, że po przejechaniu 1000km, będzie inaczej niż obiecywane :/

Już dostałam namiary na ośrodek koło Ustki. Rezerwacja już zrobiona, cena mnie zadowala, miejsce też. Jak sprawdzę go osobiście, to napiszę tutaj jak jest :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

jolkablaszczyk, serio jest respektowany ten zakaz? dotyczy każdego kawałka plaży czy tylko tych strzeżonych? Słyszałam, od borderowców że Rewa jest idealna na wyjazd z psami dlatego sami wybieramy się tam w tym roku ale pociągiem, więc dojazd do Gdyni komunikacją miejską będzie raczej problemem zważając na zamiłowanie psa do wody i ciągłą chęcią kąpieli, mam problem ze znalezieniem jakiejś ustawy na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...