Jump to content
Dogomania

Człowiek a pies - wartość życia i dylematy moralne


behemotka

Recommended Posts

[quote name='Balbina12']żartujesz,prawda? ;)
Omry w takim razie pochwal się swoją wiedzą biologiczną(rozumiem ,że masz już nie małe doświadczenie w tej dziedzinie nauki)i powiedz mi czym też wybija się ponad człowieka taka poczciwa rybka?Może być inne zwierzątko :):):):):)[/QUOTE]

Proszę bardzo, choć oglądam tylko programy naukowe :)
Miecznik rozwija prędkość ponad 60 km/h. Węgorz elektryczny jest w stanie zabić człowieka bez problemu, swoim polem elektrycznym. Ryby wydają dźwięki niesłyszalne dla ucha ludzkiego.
Pewnie byłoby tego więcej, ale nie jestem obeznana w temacie za bardzo.
Każdy gatunek wykształcał u siebie pożądane cechy. To nie jest tak, że jesteśmy lepsi. Mamy po prostu inne zapotrzebowania :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 646
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niektórzy uczestnicy tej dyskusji i tego forum, to ludzie wrażliwi, zdolni do empatii.A część to beton do których nie trafiają argumenty i którzy wiedzą po prostu lepiej.Takich ludzi nie ma sensu przekonywać i wdawać się z nimi w dyskusje.Kartezjusz też uważał psa za bezmyślną,bezuczuciową maszynę k. jest w stanie pamiętać coś tylko 2 sek.(a wydawałoby się że niegłupi człowiek był)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

a Sokrates chcąc udowodnić że psy nie czują, przypinał je gwoździami do drzwi swojej chałupy i obdzierał ze skóry na oczach gapiów, przekonując przy tym, że piski i wycie to tylko reakcja nerwowa, że psa to nie boli....

Czasy się zmieniają, podejście do zwierząt także. Ale nigdy nie zmieni się to, że człowiek jest istotą wyższą, czy lepszą od zwierząt? nie wiem.
węgorz wytwarza pole elektryczne, miecznik rozwija dużą prędkość, a człowiek potrafi kochać i czuć. Po co nadawać zwierzętom cechy ludzkie, trzeba zaakceptować innosć naszego gatunku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']Czasy się zmieniają, podejście do zwierząt także. Ale nigdy nie zmieni się to, że człowiek jest istotą wyższą, czy lepszą od zwierząt? nie wiem.[/QUOTE]

Dla Ciebie.


[quote name='pa-ttti']węgorz wytwarza pole elektryczne, miecznik rozwija dużą prędkość, a człowiek potrafi kochać i czuć. [/QUOTE]

Tu by bardziej pasowało, że człowiek potrafi myśleć logicznie. Zwierze potrafi kochać i czuć z tym, że [U]prawdopodobnie[/U] nie dokładnie tak, jak człowiek. Ale dlaczego niby uczucie miłości czy przywiązania odczuwanie przez zwierzęta ma być gorsze, no nie wiem.. mniej ważne?


[quote name='pa-ttti']Po co nadawać zwierzętom cechy ludzkie, trzeba zaakceptować innosć naszego gatunku.[/QUOTE]

Tu się zgadzam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Tak,jest to dla mnie argument nie do podważenia.Pies pozostaje na poziomie 2 latka.Porównaj myślenie dwu latka i 20 latka albo 40 latka.Różnica jest według mnie dość znacząca.[/QUOTE]

czyli dwulatek zdycha, a 40-latek umiera!?!?!? gdzie przebiega granica?

[quote name='Balbina12']żartujesz,prawda? ;)
Omry w takim razie pochwal się swoją wiedzą biologiczną(rozumiem ,że masz już nie małe doświadczenie w tej dziedzinie nauki)i powiedz mi czym też wybija się ponad człowieka taka poczciwa rybka?Może być inne zwierzątko :):):):):)[/QUOTE]

ryba oddycha pod wodą. a ty spróbuj.

[quote name='pa-ttti'].....węgorz wytwarza pole elektryczne, miecznik rozwija dużą prędkość, a człowiek potrafi kochać i czuć. Po co nadawać zwierzętom cechy ludzkie, trzeba zaakceptować innosć naszego gatunku.[/QUOTE]

pa-tti, podważasz udowodnione przez naukę fakty - zwierzęta potrafią odczuwac. kochac też. i to nie jest "moja opinia, do której mam prawo" . miłość macierzyńska? tez istnieje w świecie zwierząt. spowodowana mega hormonalnym doładowaniem, jak u homo sapiens (i sapiens) ;-).

-----

niesamowite, więc wy naprawde myslicie, że "umierać" jest zarezerowwane dla człowieka, a uzyte w stosunku do zwierzęcia - czyni człowiekowi jakąś ujmę! jaką, do kroćset??

jaka ujmę czyni człowiekowi fakt, że pies umarł? a nie zdechł? niesamowite, jak ogromne kompleksy potrafią siedzieć w człowieku. czy w anglii mieszkają jacyś nie-ludzie? po angielsku to jest jeden czasownik...

niepojęty dla mnie jest brak zrozumienia dla podstawowych spraw - że inne nie znaczy gorsze. że jak ja umiem rozwiązywać zadania różniczkowe, a słoń nie, to słoń jest mniej wart.

co wiecej, znaczenie słów jest kwestią "bo dla mnie". nie dziwię się, ze mimo żenującego poziomu wiedzy i myślenia wymaganego na maturze 1/4 oblewa. w szkole przestali uczyć logicznie (krytycznie) myśleć!

jak twierdzi moja mama: "głupim narodem łatwiej rządzić".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']niesamowite, więc wy naprawde myslicie, że "umierać" jest zarezerowwane dla człowieka, a uzyte w stosunku do zwierzęcia - czyni człowiekowi jakąś ujmę! jaką, do kroćset??[/QUOTE]

A może nie tyle ujmę człowiekowi, co dodatek psu, że ma prawo też umierać, a przecież nie jest człowiekiem, więc jest gorszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']a Sokrates chcąc udowodnić że psy nie czują, przypinał je gwoździami do drzwi swojej chałupy i obdzierał ze skóry na oczach gapiów, przekonując przy tym, że piski i wycie to tylko reakcja nerwowa, że psa to nie boli....
[/QUOTE]- czy to prawda ?
No w zasadzie tak,tylko nie Sokrates a czerwonoarmista Iwan.I gwoździami,ale nie do swojej chałupy , tylko stodoły i nie psa tylko ludzi,i nie w Atenach tylko Nemmersdorf.
Patti - radio Erewań czeka na Ciebie.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daderma']- czy to prawda ?
No w zasadzie tak,tylko nie Sokrates a czerwonoarmista Iwan.I gwoździami,ale nie do swojej chałupy , tylko stodoły i nie psa tylko ludzi,i nie w Atenach tylko Nemmersdorf.
Patti - radio Erewań czeka na Ciebie.
pozdrawiam[/QUOTE]

nie wiem kto to jest czerwonoarmista Iwan.
chałupa była chyba podobna do stodoły w czasach Sokratesa, ale jeśli ta pomyłka tak razie Cię po oczach, to przepraszam.
i nic nie napisałam o Atenach, także nie wiem kogo chcesz poprawic w tym momencie?
radia Erewań nie słucham.
czytam natomiast książki, a ta historię wyczytałam w jednej z nich, dotyczącej pozytywnego szkolenia psów.


nie rozumiem sensu dalszej dyskusji na temat nazewnictwa śmierci zwierząt. umarł, zdechł, odszedł. wszystko jedno. ważne że go już nie ma. ale rozmawiajcie o tym dalej, w końcu są wakacje i można posiedzieć dłużej przed kompem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']-------
homo sapiens i tak nie jest obiektywnie ważniejszy od np. bezkręgowców. [B]jeśli taką ocenę wystawi naszemu gatunkowi ktoś niezależny i bezstronny, to zmienię zdanie[/B]. do tego czasu: postawa, że psy to nie ludzie, więc zdychają, nie umierają jest przejawem obrzydliwego prymitywizmu i rasizmu. koniec dyplomacji. dopóki waszych szanownych trupów nie będzie otaczać po śmierci woń fiołków i muzyka sfer, gnijecie tak samo jak każdy inny zwierzak. sikacie tak samo, zapładniacie się tak samo, nawet w sumie jecie to samo. żaden pies nie napisze książki i nie zoperuje serca, a żadne z was nie wyczuje nosem zasypanego w lawinie człowieka,ani nie rozróżni po zapachu cd oryginalnego od podróbki. różnice to różnice, a nie mniejsza wartość![/QUOTE]

swietnie to ujelas; ja sie daje przekonywac w dyskusji, ale tylko logicznymi i bezstronnymi argumentami, myslenie typu: czlowiek jest najwazniejszy bo to czlowiek zupelnie do mnie nie przemawia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HelloKally']Człowiek jest człowiekiem, wg. mnie i każdego słownika języka polskiego, który czytałam. Definicja zwierzęcia brzmi mniej więcej tak:
każda istota żywa (oprócz roślin i człowieka).[/QUOTE]

rany boskie czego w tych szkolach ucza? czlowiek jest jak najbardziej zwierzeciem, a konkretnie ssakiem naczelnym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']
czytam natomiast książki, a ta historię wyczytałam w jednej z nich, dotyczącej pozytywnego szkolenia psów.
[/QUOTE]

O.K. Potrafisz może podać tytuł tej książki k. czytałaś i autora, albowiem jestem wielce ciekaw kto pisał takie głupoty o Sokratesie.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A ja ciągle nie rozumiem, dlaczego słowo 'zdechł' budzi aż takie emocje. Nie wiem, może dlatego, że w mojej rodzinie nikt nie rzucał przekleństw typu "obyś zdechł". Ojciec pochodzi ze wsi w najlepszym tego słowa rozumieniu - ze śmiercią zwierząt z pewnością miał wielokrotnie do czynienia. Nie sądzę, żeby słowo "zdechł" w odniesieniu do zwierzęcia oznaczało dla niego coś, co uchybia godności zwierzęcia, szczególnie, że wyjątkowo dobry i wrażliwy z niego człowiek i nigdy nie skrzywdziłby świadomie żadnego zwierzęcia (w czasach głębokiej komuny, gdy karpie przed wigilią zajmowały jedyną w mieszkaniu wannę, mama zawsze miała problem, bo trzeba było wzywać sąsiada, żeby je zabił). Jest to słowo używane w odniesieniu do zwierząt i wcale nie jest tak, że ktoś, kto go używa, automatycznie nie szanuje zwierząt. Jak byłam dzieckiem, tak się mówiło o chomikach, myszkach, kanarkach, które bywały w naszym domu - jakoś to nie przeszkadzało płakać po nich. Trzeba wziąć więc pod uwagę, że słowo jest zakorzenione, umownie oznacza śmierć zwierzęcia, potwierdzają to słowniki - ludzie mają prawo go używać i to nie oznacza braku szacunku dla zwierząt. No a jeśli komuś, z jakichś powodów, słowo to kojarzy się aż tak negatywnie - to przecież przymusu nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Mi mówiono że pies nie umiera tylko zdycha, a człowiek nie zdycha tylko umiera, tak w mojej rodzinie
Co mi bardzo przeszkadzało, i zastanawiałam się dlaczego zwierze jest traktowane niżej od człowieka
Przecież zawsze się o coś martwię jeśli chodzi o psa/inne zwierzę czy nic mu nie jest czy nie chce pić/jeść/siku itp.
Jeśli chodzi o moją rodzinę to nie za bardzo się przejmują co jest psu ;/
Może jestem przewrażliwiona ;c

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daderma']O.K. Potrafisz może podać tytuł tej książki k. czytałaś i autora, albowiem jestem wielce ciekaw kto pisał takie głupoty o Sokratesie.
pozdrawiam[/QUOTE]
oczywiście że potrafię, aż tak nisko mnie oceniasz?
P.Dennison "Pozytywne szkolenie psów".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']

niesamowite, więc wy naprawde myslicie, że "umierać" jest zarezerowwane dla człowieka, a uzyte w stosunku do zwierzęcia - czyni człowiekowi jakąś ujmę! jaką, do kroćset??

jaka ujmę czyni człowiekowi fakt, że pies umarł? a nie zdechł? niesamowite, jak ogromne kompleksy potrafią siedzieć w człowieku. [/QUOTE]



Nie wiem, czy Ty jesteś faktycznie niezorientowana, czy czytasz to co chcesz...
Pokaż mi jeden, JEDEN post, gdzie ktoś z oburzeniem poprawia drugiego usera, pisząc, że "PIES ZDYCHA, NIE UMIERA"...:roll:
Nie sądzę, żebyś znalazła... natomiast odwrotnie jest baaaardzo często...
Więc nie wiem, kto ma te kompleksy, bo chyba nie ci piszący "pies zdycha"...


[quote]czy w anglii mieszkają jacyś nie-ludzie? po angielsku to jest jeden czasownik...

[/quote]Nie od dzisiaj wiadomo, że polski język jest jednym z najtrudniejszych... może to właśnie stąd wynika...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Proszę bardzo, choć oglądam tylko programy naukowe :)
Miecznik rozwija prędkość ponad 60 km/h. Węgorz elektryczny jest w stanie zabić człowieka bez problemu, swoim polem elektrycznym. Ryby wydają dźwięki niesłyszalne dla ucha ludzkiego.
Pewnie byłoby tego więcej, ale nie jestem obeznana w temacie za bardzo.
Każdy gatunek wykształcał u siebie pożądane cechy. To nie jest tak, że jesteśmy lepsi. Mamy po prostu inne zapotrzebowania :)[/QUOTE]

Człowiek wynalazł koło, "oswoił" ogień, ma swoje religie, tradycje, swoją tożsamość, świadomość jutra...
Które zwierzę to ma?
Jaskółka?
Ślimak?
Nietoperz?
Które zwierzę wynalazło szczepionkę na raka? ;)
Może ja o czymś po prostu nie wiem?

Człowiek potrafi rozwinąć prędkość ponaddźwiękową... samolotem, który wymyślił człowiek, wybudował człowiek i który człowiek obsługuje...
Człowiek potrafi też stworzyć broń, która zabije Cię szybciej niż węgorz elektryczny, oraz skonstruował gwizdek, który słyszą tylko psy...
Człowiek zbudował komputery na których piszecie, wymyślił język, którym się posługujecie, człowiek ma wolną wolę, rozum i możliwość dyskutowania... to co robimy od 22 stron...
Czy pies, papuga, albo welonka robią to co my teraz? ;)

Link to comment
Share on other sites

Czy Sokrates znecal sie nad zwierzetami to nie wiem ,ale wiem ,ze Arabowie osoby dorosle,nawet dzieci dla zabawy i to w obecnych czasach przybijaja gwozdziami lapki zwierzat ,zawiszajac je drzwiach,takze mozna uslyszec krzyk zwierzat cierpiacych w okolicy (Libia) tak czynia z kotami i psami bezpanskimi.
Co sobote podcinanaja gardla kozom,baranom ,ktore uwiazuja przed domami.Dlatego spacerujac po starowce w miastach ,waskimi uliczkami roznosi si slodki zapach krwi.(Kraje arabskie miedzy innymi Egipt,Tunezja,maroko itd)
Horor jakie tam jest zacofanie i sredniowieczne podejscie dla zwierzat i zycia zwierzat.Przemian nie ma i nie wiem czy beda ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']Człowiek wynalazł koło, "oswoił" ogień, ma swoje religie, tradycje, swoją tożsamość, świadomość jutra...
Które zwierzę to ma?
Jaskółka?
Ślimak?
Nietoperz?
Które zwierzę wynalazło szczepionkę na raka? ;)
Może ja o czymś po prostu nie wiem?[/QUOTE]


Który człowiek wytrzyma pod wodą pół godziny, jak foka?
Który człowiek porozumiewa się ultradźwiękami, jak szczur?
Który człowiek wytwarza jad, jak węże?
Który człowiek wytworzy swoim ciałem truciznę, jak niektóre żaby?
Który człowiek posiada elektroreceptory, dzięki którym wyczuwa nawet najmniejszy impuls jak rekin?

Wszystko, co takiego wynaleźli ludzie, istnieje tylko i wyłącznie dzięki zdolności logicznego myślenia, dzięki niczemu innemu. Nietoperze natomiast dzięki zdolności echolokacji zdobywają pożywienie i żyją. Komputery i religia nie są im widocznie potrzebne :D Nam nie jest potrzebna zdolność echolokacji i jej nie posiadamy, ale to my wciąż jesteśmy lepsi, bo zwierzęta nie mają tego, co my mamy. Takie myślenie jest zwyczajnie żałosne. Tak, musiałam to napisać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Który człowiek wytrzyma pod wodą pół godziny, jak foka?[/QUOTE]

Z butlą tlenową, która wymyślił człowiek nawet dłużej posiedzisz...

[quote]Który człowiek porozumiewa się ultradźwiękami, jak szczur?[/quote]Pewnie potrafi, skoro wie co to są ultradźwięki... szczur mu tego chyba nie powiedział? ;)
[quote]Który człowiek wytwarza jad, jak węże?[/quote]Nie wytwarza sam, ale potrafi stworzyć jad silniejszy niż jad węży...
[quote]Który człowiek wytworzy swoim ciałem truciznę, jak niektóre żaby?[/quote]Nie, nie potrafi - żaba za to nie umie jeździć na rowerze - ale może taki jad wyprodukować...

[quote]Który człowiek wyczuje kroplę krwi czy jakiejkolwiek innej substancji w ponad 100 l. wody, jak rekin?[/quote]Nie wyczuje, ale umie wykryć...

itd...itd...

[quote]Wszystko, co takiego wynaleźli ludzie, istnieje tylko i wyłącznie dzięki zdolności logicznego myślenia, dzięki niczemu innemu.[/quote]Otóż to...
[quote] Komputery i religia nie są im widocznie potrzebne :D[/quote]Rozumiem, że gdyby potrzeba była, to nietoperz komputer by wymyślił? ;)

[quote] Nam nie jest potrzebna zdolność echolokacji i jej nie posiadamy, ale to my wciąż jesteśmy lepsi, bo zwierzęta nie mają tego, czego my mamy. [/quote]Jesteśmy "lepsi" (nie bardzo mi to słowo pasuje, ale skoro je użyłaś...) bo stoimy najwyżej w ewolucji... tak w skrócie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']

Człowiek potrafi rozwinąć prędkość ponaddźwiękową... samolotem, który wymyślił człowiek, wybudował człowiek i który człowiek obsługuje...
Człowiek potrafi też stworzyć broń, która zabije Cię szybciej niż węgorz elektryczny, oraz skonstruował gwizdek, który słyszą tylko psy...
Człowiek zbudował komputery na których piszecie, wymyślił język, którym się posługujecie, człowiek ma wolną wolę, rozum i możliwość dyskutowania... to co robimy od 22 stron...
Czy pies, papuga, albo welonka robią to co my teraz? ;)[/QUOTE]

Człowiek brzmi dumnie ;)), ale bez megalomanii.Aż tak bardzo to człowiekiem nie ma co się zachwycać.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Arwilla, w taki sposób top my możemy się bawić do rana, ale nikomu w ten sposób nic nie udowodnisz. Ludzie nie potrafią tego, co zwierzęta. Nigdy nie zrobią tego, co one. Mogą jedynie próbować zrobić coś, by skutek był podobny, ale to nie jest to samo. Widzę, że bardzo lubisz odwracać kota ogonem :)

Człowiek posiadł zdolność logicznego myślenia dzięki ewolucji. Każde zwierze ewoluowało w innym kierunku. Więc gdyby tysiące lat temu największym pożądaniem nietoperza było np. jeżdżenie na rowerze, to sądzę, że ewoluował by tak, by to osiągnąć.

Ja już przestaję pisać o tym z Tobą, bo to, co piszesz, to odwracanie kota ogonem, stawianie ludzi ponad wszystko i totalne zamknięcie umysłu na logiczne argumenty, które temu przeczą, jest bardzo prymitywne. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

ale nie ma też co wydziwiać i wmawiać ,że ryba jest lepsza od człowieka bo może sobie siedzieć w wodzie,no ludzie...A nietoperzom komputery nie są potrzebne i pewnie dlatego ich nie wymyśliły.
Ja rozumiem,że można kochać zwierzaki ale bez przesady.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry'] Arwilla, w taki sposób top my możemy się bawić do rana, ale nikomu w ten sposób nic nie udowodnisz. [/QUOTE]
Ty nam raczej też nie udowodnisz wyższości żaby nad człowiekiem..Ale próbuj- będę śledzić Twoje postępy ;)
[quote name='omry'] Ludzie nie potrafią tego, co zwierzęta. Nigdy nie zrobią tego, co one. Mogą jedynie próbować zrobić coś, by skutek był podobny, ale to nie jest to samo. Widzę, że bardzo lubisz odwracać kota ogonem [/QUOTE]
I vice versa-zwierzęta nie potrafią tego co ludzie.Zwierzęta są do pewnych umiejętności przystosowane od urodzenia- [I]homo sapiens[/I] dzięki umiejętności logicznego myślenia przystosował się aby np. wytrzymywać dłużej pod wodą.

[quote name='omry'] Człowiek posiadł zdolność logicznego myślenia dzięki ewolucji. Każde zwierze ewoluowało w innym kierunku. Więc gdyby tysiące lat temu największym pożądaniem nietoperza było np. jeżdżenie na rowerze, to sądzę, że ewoluował by tak, by to osiągnąć. [/QUOTE]
Nie kombinuj jakby też nie ewoluował nietoperz-bo tak nie ewoluował.Widocznie temu beznadziejnemu człowiekowi było pisane wymyślić komputer...a nie nietoperzowi.

[quote name='omry'] Ja już przestaję pisać o tym z Tobą, bo to, co piszesz, to odwracanie kota ogonem, stawianie ludzi ponad wszystko i totalne zamknięcie umysłu na logiczne argumenty, które temu przeczą, jest bardzo prymitywne. Pozdrawiam.[/QUOTE]
Może dlatego ,że ludzie są ponad wszystkim?Chyba ,że uważasz iż żaba stoi wyżej w hierarchii niż ty...Można i tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaja i Aza']Skoro juz mnie zacytowalas, zeby napisac co napisalas. Psy nie sa ludzmi, wiem o tym doskonale, ale cierpia i umieraja tak samo jak ludzie.
Ja mam szacunek dla psow i wlasnie dlatego nie zakladam im kokardek i z tego samego powodu nigdy nie uzyje slowa zdechl w stosunku do psa.
Zadziwia mnie ta gorliwosc, z jaka niektorzy sie tu bronia przed uzyciem slowa "umarl" w stosunku do psa; same zreszta piszecie, ze slowa nie maja znaczenia, to jak to w koncu jest?[/QUOTE]
Skoro mnie zacytowałaś :) nie bronię nikomu mówić że pies umarł, ja uważam inaczej i nie mam z tym problemu, że zdania poszczególnych ludzi się różnią. Nie chciałabym tez żeby mi ktoś nakazywał jak mam nazywać śmierć mojego futrzaka.
Też mam szacunek do psów, dlatego nie farbuję, nie obcinam wąsów, uszu, ogonów, nie ubieram w badziewne ubranka jeśli pies tego nie lubi i nie jest mu zimno. Dbam najlepiej jak mogę. Kocham moje pieski, nie przeszkadza mi słowo zdechł w stosunku do zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...