Jump to content
Dogomania

Uważajcie na Wagg!!!


brazowa1

Recommended Posts

Wczoraj poszłam na łatwiznę,zamiast gotowac psu,kupiłam karme Wagg sensitive,fajna cena,bez barwników strata-ta-ta. Od 4.30 mam "wesoło" :niestrawnośc,suka zdązyla sie wyrzygac trzy razy,ciagl żre trawę,boli ja brzuch. NIGDY po zadnej karmie nie miala sensacji,nie miała mozliwości zjeśc czegos niedowzolonego na spacerze,ewidentnie cierpi po zjedzeniu Wagg.

Link to comment
Share on other sites

ja jej specjalnie nie szukałam,musialam cos kupic na szybko,ze sklepu ja wytrzasnęłam.Suka nie jest wrażliwa,raczej jest niewrażliwa.
Już nie wymagam,żeby karma poprawiala sierśc mojemu psu,czy cudów,ja bym juz tylko chciała,aby nie zaszkodziła!

Link to comment
Share on other sites

Nie bronię tej karmy bo jej nie znam, zreszta nie o jej jakości chciałam ...
Otóż tak jak zrobiłaś nie wolno postępować bo własnie nawet przy dobrej karmie może sie to skończyć sensacjami jelitowymi.
Po pierwsze nie wprowadza się nagle nowej karmy - to jest kardynalna zasada, że jeśli zmieniasz karmę to wprowadzasz ją stopniowo czyli mieszając z tą do której pies jest przyzwyczajony.
I po drugie , jesli dotąd pies jadł gotowane to TYM BARDZIEJ nie mozna mu nagle zaserwowac suchej i to umówmy się dość mało znanej , "o fajnej cenie" a więc takiej która już sama w sobie powinna budzić czujność
Wybrałas więc bardzo ryzykowne rozwiazanie jesli nagle brakło Ci surowców do ugotowania psu tego co zwykle mu dajesz.
Ja raczej w takiej sytuacji szukałabym innych produktów zastępczych ale z tej samej bajki żywieniowej
np zamiast mięsa ser czy jajko
zamiast ryzu makaron czy grysik...
a nawet w ostateczności kanapka z delikatnym pasztetem z puszki byłaby lepszym wyjsciem

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem,wiem,przyzwyczajanie sie do karmy ,stopniowe,bilans itd. Suka je i gotowane i suche (ak sie trafi,a do tego uwielbia zakąszać czyms znalezionym na spacerze,więc chleb i porzucone kanapki tez zna).Po prostu jak nie zdąże ugotować,czy sklep zamknięty,to je suche I nigdy po zadnym suchym nie było NIC. Zje i Pedigree Pal,jak nie ma nic,5 zł za kilogram. Wagg jest 12 zł za kilogram.
Chodzi mi o to,ze normalny,zdrowy pies,które je wszystko,nigdy nie miał takich przebojów,jak te po zjedzeniu tej konkretnej karmy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...