Jump to content
Dogomania

Baardzo odwazny szczeniak!!!!


fuczka

Recommended Posts

p.s. a czy w zwiazku z upadkiem teorii dominacji niepozwalanie psu przechodzic przez drzwi pierwszemu, dwanie mu jesc jako ostatniemu, nie przechodzenie nad nim gdy lezy, trzymanie mu reki na glowie gdy je i inne, takie sa juz nieaktualne?

Moze Wam sie to wyda nieco zabawne, bo pewno wiekszosc z Was to psairze od zawsze, ale my przed przybyciem psa do domu przeczytalismy mnostwo poradnikow ( kupowalismy najnowsze wydania ), chyba wszystkie ;-) najwieksze psie fora i duzo stron o psach, rozmawialismy z ludzmi majacymi te rase, radzilismy sie hodowcow i hodowcy naszego psa i teraz staramy sie wykorzystywac te teoretyczna wiedze w praktyce! Choc opinie na niekotre tematy byly i sa bardzo rozne. Np: to warczenie m. in. polecano nam wyrugowac "walnieciem psa po psyku" :shake:

Link to comment
Share on other sites

No i wlasnie pies zawarczal na mnie, sytacja byla taka: lezal sobie w kojcu, podeszlam do niego, objelam delikatnie jego glowke dlonmi, chcac go poglaskac, pocalowac, a on zaczal warczec.

Nie wiem, moze mi nie ufa, a moze to wina tego, ze pies ma 2 miesiace, mieszkal od urodzenia w kojcu wsrod swojego rodzenstwa, nigdy nie spal z nami w lozku, nie nosimy go na rekach, nie moze wchodzic nam na kolana ( jedynie wtedy gdy siedzimy na ziemi moze usiasc na kolanach ), nie moze wchodzic na fotel, na sofe! Maz uwaza, ze tak byc powinno!
Ja chyba zaczynam miec watpliwosci, bo moze gdyby okazac mu wiecej czulosci w innych sytuacjach niz tylko na ziemi i podczas zabawy, byloby inaczej... a moze byloby gorzej, co myslicie????

Link to comment
Share on other sites

Co do teorii dominacji, to wg mnie to trochę jakby wieczna walka z psem. A metody pozytywne to partnerstwo i zaufanie. A tak w każdym związku być powinno. Co do opisanych przez Ciebie czynności, z drzwiami i jedzeniem jako ostatni to ok, nikomu nie przeszkadza. Ale trzymanie ręki na głowie, kiedy je? Chciałabyś, żeby ktoś traktował Cię podobnie? Wątpię. Jedzenie to dla psa jedna z najważniejszych czynności i wg mnie pies powinien mieć wtedy święty spokój a nie warunki stresowe. A jak już chcesz psu grzebać, to lepiej w celu dołożenia kawałka apetycznej szynki, żeby pies skojarzył Twoją obecność przy misce z czymś dobrym.
A warczenie, jeżeli w zabawie, to karą powinno być natychmiastowe jej przerwanie i wyciszenie psa.
A z tym kojcem, czy jak podchodziłaś do psa to spał?

Link to comment
Share on other sites

nie, nie spal, lezal sobie...

Ludziska!!! Ja chce dla mojego psa jak najlepiej!
Jedni mi pisza, ze porownywanie psa do czlowieka nie jest okej, po czym inni, czy ja bym chciala gdyby ktos mi kladal reke na glowie gdy jem.
Ja nie chcialabym takze by mnie ktos za drzwi wystawial i chcialabym jesc kiedy mi sie chce i chcialabym moc wziac sobie wszystko co mi sie podoba, a co jest w moim domu..

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='fuczka']No i wlasnie pies zawarczal na mnie, sytacja byla taka: lezal sobie w kojcu, podeszlam do niego, objelam delikatnie jego glowke dlonmi, chcac go poglaskac, pocalowac, a on zaczal warczec.[/quote]

Pies chwyt za glowe rozumie jako zachowanie grożące, agresywne.
No i dlatego warczal. Proponuje - zamiast glaskac i calowac po glowie, lekko drap go koniuszkami palcow za uszkami, pod broda. Ale wtedy, kiedy zawolasz i przyjdzie do ciebie. W nagrode, ze za darmo. Powiesz mu ze jest dobry, podrapiesz za uchem lub poglaszczesz po klatce piersiowej i dasz smakolyk. W ten sposob pies zrozumie, ze slowo - dobry - jest pochwala, zapowiada smakolyk, i ze glaskanie jest tez zapowiedzia nagrody, potem samo glaskanie bedzie wieksza przyjemnoscia. A jak lezy - to delikatnie iskaj palcami poczynajac od szyi w dol cialka.
Zamiast calowac - udawaj, ze chcesz go polizac po pyszczku, po grzbiecie nosa. Takie zachowanie jest zrozumialym dla psa gestem przyjaznym socjalnym. Bo objecie dlonmi glowy pies moze zrozumiec jako akt agresji z Twojej strony.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

fuczka, mnie absolutnie nie chodziło o porównywanie. Raczej o to o czym wspomniałam już wcześniej, czyli pozytywne metody. Psa nigdy nie powinno z Twojej strony spotkać nic nieprzyjemnego, zapamięta Cię wtedy jako intruza. A trzymając mu bezsensownie, jak dla mnie, rękę na głowie, gdy je, jesteś intruzem. Co innego, gdybys podeszła dodać mu czegoś smacznego, przypuszczalnie sam by wtedy odsunął się od miski by pozwolić Ci włożyć tam smakołyk.

Polecam też psie przedszkole, musisz tylko dobrze wybrać ośrodek szkoleniowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Monisiaa-Saba']Cześć! Dziś postanowiłam zrobić ankiete na temat waszej ulubionej rasy. piszcie swoje ulubione rasy (tylko jedną) a za pare dni policze głosy i zobaczymy która rasa ma najwięcej głosów:D Więc do dzieła:D:D:):eviltong:[/quote]

[B][COLOR=Green]Nie ten wątek, nie ten dział! :mad: Do Ankiet zapraszamy! :cool1:
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

[B][I]Behemot monisia założyła wątek nt. ulubionej rasy w ankietach [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2793576#post2793576"]TU[/URL]. [/I][/B]
[B][I]Ale dobra wracajmy już do tematu . Strażnik Behemot zawsze stoi na warcie :cool1: . [/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...