Jump to content
Dogomania

Sergij Slukin (Ukraina)


Recommended Posts

Czy ktoś wystawiał u tego pana?

Na co zwraca szczególną uwagę przy sędziowaniu?
Ważniejszy jest ruch czy statyka?
Dużą uwagę zwraca na profesjonalną prezentację?
Mocno grzebie w zębach?
Jaki typ psów preferuje?

Szczególnie chodzi mi o V grupę, ale informacje z sędziowania innych grup też się przydadzą :)

Link to comment
Share on other sites

Nas sędziował w tamtym roku (8 grupa). Konkretny, moim zdaniem(jestem jeszcze nowicjuszem) zwracał uwagę na wszystko: i na ruch i na statykę i na wygląd psa(grooming ,szata ), w zębach z tego co pamiętam nie grzebał. Dla nas to była pierwsza halówka, a 4 wystawa w ogóle( i moja i psa) więc młoda była lekko "przerażona", zwrócił na to uwagę, ale i zrozumiał że obie jesteśmy debiutantkami, noty nie obniżył :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie, nasz pies był na kilku wystawach, ale czuje się jeszcze trochę niepewnie na ringu, przytłacza go trochę ten chaos i chłopak dopiero nabywa obycia z ringiem, choć jest coraz lepiej z wystawy na wystawę ;) czyli można spokojnie jechać do tego sędziego? :)

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem warto :) Moja sucz już po ok 13 wystawach a dalej różnie bywa z tym obyciem :lol: A to młoda łaske robi że biegnie, a to kica ....bo przecież pieski przed nią biegają...no idzie się pochlastać. Może do setnej wystawy będzie super:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tiana']Moim zdaniem warto :) Moja sucz już po ok 13 wystawach a dalej różnie bywa z tym obyciem :lol: A to młoda łaske robi że biegnie, a to kica ....bo przecież pieski przed nią biegają...no idzie się pochlastać. Może do setnej wystawy będzie super:razz:[/QUOTE]

wielkie dzięki za info :)
Może ktoś jeszcze będzie miał jakieś spostrzeżenia? ;)

Edited by mychaaaaa
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

My jesteśmy już po ocenie u tego pana, na Litwie. I się rozczarowaliśmy.

Ocena całej rasy trwała może 3 minuty (7 psów), zero kontaktu z wystawcą. Jedyne słowa wypowiedziane przez sędziego to pytanie o wiek. Później tylko machnął ręką by obiec kółko, w tym czasie podyktował opis na sześć słów i po obiegnięciu jednego kółka wskazał werdykt. W opisie całe nic, dostaliśmy bdb ponieważ nasz pies "ma za mało futra" - gdzie mamy lipiec i pies jest już bardzo ładne obrośnięty po wymianie włosa w kwietniu i ma więcej włosa niż zwycięzca klasy :eviltong: zero uzasadnienia, zero kontaktu z wystawcą, sędziowanie na odwal. A tym razem wyjątkowo pies poszedł bardzo ładnie :evil_lol:

Finały opóźnił o 1,5 godziny, ponieważ miał wybierać bejbiki, a musiał spokojnie zjeść obiad w knajpie na terenie wystawy i wypić swój limit piwka, choć sędziowanie zakończył bardzo szybko ;)

Edited by mychaaaaa
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Jesteśmy świeżo po ocenie, więc krótkie podsumowanie: wg mnie p. Slukin "ma oko" do molosów, zwraca uwagę na wszystko: dokładnie macał psy, zwrócił uwagę na ruch, przygotowanie szaty. Każdemu wystawiającemu starał się dokładnie opisać psa (ustnie, bo w kartach oceny opisy skromniutkie). Przy porównaniu wybór uzasadnił.
Nie wygrywa u niego masa czy też włos. Wygrywa całość.
Nie szasta tytułami, jeden pies w klasie nie oznacza automatycznie wniosku Zw.Ml/CWC.
Według mnie było warto spotkać się z nim na ringu - z chęcią pojadę do niego ponownie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

witam nas oceniał ten sędzia w grupie IX i mogę powiedzieć że sprawdza wszystko nawet pazurki sprawdzał czy czarne. Trochę mi się nie podobał kontakt wpisali ocenę i tyle. Nic nam nie powiedział co zle co dobrze i za to minus. Zwraca uwagę na ruch i przygotowanie. Jest zamotany jezeli chodzi o tytuły czesto sie myli i trzeba sobie przypilnować. Ogólnie miły i sympatyczny :)

Link to comment
Share on other sites

A mnie się bardzo podobał. Dokładnie maca psy co przy rasie długowlosej jest konieczne a wcale nie częste. Uprzejmy, zamienił kilka słów, opis dyktował koło nas więc nie musiałam się nic domyślać. Zwraca dużą uwagę na ruch i handling. Pieska, który nie chciał sie pokazać nie ocenił, mimo że nie miał konkurencji. Potrafi dac bdb psu samemu w klasie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...