Jump to content
Dogomania

16-17.07.2011 - MWPR Warszawa (CACIB)


INU

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

[INDENT]
[SIZE=3][FONT=Calibri][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Calibri]@Taishi [/FONT][/SIZE]
[FONT=Calibri][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Calibri]"A Shirai jest agresywny i Ty doskonale o tym wiesz [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][FONT=Calibri].[/FONT][/SIZE][/QUOTE]

skąd taki pomysł ?"


- to nie pomysł :-), i Ty doskonale o Tym wiesz...............

"nie napisałam, że wszystkie akity są be, i, że tylko w Polsce są be...wiadomo, że są różne psy, wiadomo, że są różni sędziowie itp...ale z możliwości wyjeżdżenia papierów po pipidówkach dalej część osób korzysta.
Jak piszemy konkretami, to moim zdaniem powinny być rozmnażane tylko najlepsze psy, a to i tak nie daje jak sama pisałaś gwarancji na świetny miot. I moim zdaniem np. taki Noryoku Co ty na to nie powinien być reproduktorem, a jak widać swoje powygrywał...co moim zdaniem cały czas nie najlepiej świadczy o sędziowaniu w Polsce.
Jak się czepiać, że wygrywa pies "agresywny" to czepiajmy się też wzorca rasy, koloru itp. Jeśli po ringach biegają np. psy w kolorze biszkoptowym z rudymi przebarwieniami- a w rodowodzie są białe i dostają co najmniej bdb, jeśli biegają psy w głowami owczarków niemieckich, albo psy wielkości niedźwiedzi....to może i sędziowie wola wybrać psa, który się zdenerwował, ale za to wygląda jak akita? "

Biorąc pod uwagę to co napisałaś - co sądzisz o zapowiedzi miotu - Shirai + Neko Co Ty na To? Ty;ko szczerze proszę .......

[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ze co proszę......
nosz kur...a teraz to az nie sposób sie nie wypowiedziec....
Sylwia mimo całej sympatii...mimo całego szacunku niegdys.... suke z Namitorii mogłam znieść ale suczke z której sie wyśmiewałaś....z której szydziłas....jak ludzie szybko zmieniają zdanie...
kiedyś miałaś zasady teraz wszystko zdechło najwyraźniej i chyba kasa Ci przsłoniła rozsądek :( żal straszny
Ciekawe czy właścicielka suni ma świadomosć jakimi określeniami jeszcze nie tak dawno w nią celowałaś....
jak można najpierw sie uzewnętrzniac z jakimiś zasadami na forum, krytykować innych, wytykac błędy i samemu w pełni świadomie robić jeszcze gorzej...a niby tak kochałaś rase...jasne ....
ktoś mi powiedział piękne określenie takiej sytuacji...
z połączenia gówna z serkiem i tak zawsze wyjdzie gówniany serek....
wiecej sie w temacie nie wypowiem
to sie w głowie nie miesci :(

Link to comment
Share on other sites

Hm...smutne - weszłam tu z nadzieją na jakieś relacje, fotki a tu...kilka fotek i 3,5 strony wzajemnego opluwania, oceniania, mataczenia, oczerniania...i wlasnie dlatego nie jestem pewna czy w przyszłości zdecyduję się w ogóle na wystawianie mojego psiaka, jeśli taka atmosfera panuje na ringu. Przecież psiaki też czują nasze negatywne emocje i wtedy nie jest już to dla nich zabawa; może stąd nerwowość piesków na ringu a nie agresja genetyczna. Chyba niektórzy zapominają po co u są, co nas łączy - nasze kochane psiaki. Nie udzielam się tu za bardzo, ale od długiego czasu już czytam akici wątek. Na początku istotnie dogo zrzeszała miłośników - wiele pożytecznych rzeczy tu wyczytałam i za to Wam bardzo dziękuję. Ale bardzo niefajne są takie akcje - jak już pies ma nie taki przydomek jak trzeba, albo właśnie jak jest za dobry, za ładny to się zaczyna. Przykre, bo przecież nie o chore wyścigi tu chodzi, a o przyczynienie się do wydawania na świat nowych, zdrowych i zrównoważonych osobników.
To chyba tyle
Pozdrawiam wszystkich Akiciarzy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Auramu']Hm...smutne - weszłam tu z nadzieją na jakieś relacje, fotki a tu...kilka fotek i 3,5 strony wzajemnego opluwania, oceniania, mataczenia, oczerniania...i wlasnie dlatego nie jestem pewna czy w przyszłości zdecyduję się w ogóle na wystawianie mojego psiaka, jeśli taka atmosfera panuje na ringu. Przecież psiaki też czują nasze negatywne emocje i wtedy nie jest już to dla nich zabawa; może stąd nerwowość piesków na ringu a nie agresja genetyczna.[/QUOTE]

To Twoja decyzja. Przeciez nie ma obowiązku wystawiania psów.

[QUOTE]Chyba niektórzy zapominają po co u są, co nas łączy - nasze kochane psiaki. Nie udzielam się tu za bardzo, ale od długiego czasu już czytam akici wątek. Na początku istotnie dogo zrzeszała miłośników - wiele pożytecznych rzeczy tu wyczytałam i za to Wam bardzo dziękuję. Ale bardzo niefajne są takie akcje - jak już pies ma nie taki przydomek jak trzeba, albo właśnie jak jest za dobry, za ładny to się zaczyna. Przykre, bo przecież nie o chore wyścigi tu chodzi, a o przyczynienie się do wydawania na świat nowych, zdrowych i zrównoważonych osobników.
To chyba tyle
Pozdrawiam wszystkich Akiciarzy[/QUOTE]

Tu nie chodzi o dobre czy złe przydomki ale o wartość hodowlaną piesków - przeciez tak je wszyscy kochają. Po jakiego grzyba rozmnażać byle co i naciągać ludzi. Dla mnie jest tylko jedna odpowiedź - kasa, kasa i kasa.
Strasznie jest to przykre, że niektórzy nie potrafią zrozumieć podstawowych rzeczy. A jeszcze bardziej przykre jest to, że osoba , która stawiała się za wzór akiciarza i opluła dosłownie wszystkich, teraz robi to co robi. :shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Ja tu nie wnikam w jakies relacje itp, bo nie znam tu ludzi, mogę mieć tylko zdanie na podstawie tego, co czytam, ale nie o to mi tu chodziło, tylko ogólnie - wiele wątków na dogo jest przesiąkniętych jadem, zawiścią i wzajemnymi szpilami.
Jak najbardziej zgodzę się z tym, żeby rozmnażać z sensem, ale ponoć od tego są sędziowie i wiadomo, że też mogą być subiektywni, ale czy to, że jeden akiciarz tutaj objedzie drugiego i powie, że jego zdaniem to czy tamto, to zmieni wynik? Nie.
Chodzi mi tylko o taką zwykłą ludzką korelację i stąd moje obiekcje odnośnie wystaw.
To powinno być na luzie traktowane a nie jak jakieś wyścigi szczurów. I tyle. Nie robiłam do nikogo osobistych przytyków tylko ogólnie skomentowałam sytuację. Bo jak pisałam pełno tu kłótliwych wątków i te omijam, ale już nawet w galerii i w wystawach jakieś jałowe dyskusje zamiast zdjęć...

Link to comment
Share on other sites

Swieta racja :) tak czy inaczej w Polsce jest wyscig szczorow .. i liczy sie tylko kasa koneksje kto zna jakiego sedziego.. ktory sedzia scisnie za mocna psa za jaja by ten sie rzucil :) jednak polska wystawa to lekkig bagienko :)
Tak jak Auram ja tez tutaj na poczatku jak wszedlem podobalo mi sie te rady jak z psiakami postepowac i tym podobne :) ale teraz to nie wiadomo czy sie smiac czy plakac heheheheh tak czy inaczej :) co do wystaw w polsce to jeszce sie gleboko zastanowie ale .......

TAk pozatym, to cale wystawy to typowy taniec chocholi :) i scenka mizdzenia sie a zarowno plucia na siebie :) zycze wam milej zabawy :)

a tak pozatym to ilu z was wie z jakiej linii hodowlanej jest wasz pies ... ?? bo wiekszosc pewnie sie zatrzymuje na 4 pokoleniu :)

Pozdrawiam najwiekszych znawcow Akit na swiecie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Auramu']Hm...smutne - weszłam tu z nadzieją na jakieś relacje, fotki a tu...kilka fotek i 3,5 strony wzajemnego opluwania, oceniania, mataczenia, oczerniania...i wlasnie dlatego nie jestem pewna czy w przyszłości zdecyduję się w ogóle na wystawianie mojego psiaka, jeśli taka atmosfera panuje na ringu. Przecież psiaki też czują nasze negatywne emocje i wtedy nie jest już to dla nich zabawa; może stąd nerwowość piesków na ringu a nie agresja genetyczna. Chyba niektórzy zapominają po co u są, co nas łączy - nasze kochane psiaki. Nie udzielam się tu za bardzo, ale od długiego czasu już czytam akici wątek. Na początku istotnie dogo zrzeszała miłośników - wiele pożytecznych rzeczy tu wyczytałam i za to Wam bardzo dziękuję. Ale bardzo niefajne są takie akcje - jak już pies ma nie taki przydomek jak trzeba, albo właśnie jak jest za dobry, za ładny to się zaczyna. Przykre, bo przecież nie o chore wyścigi tu chodzi, a o przyczynienie się do wydawania na świat nowych, zdrowych i zrównoważonych osobników.
To chyba tyle
Pozdrawiam wszystkich Akiciarzy[/QUOTE]

[quote name='fotolaf']Swieta racja :) tak czy inaczej w Polsce jest wyscig szczorow .. i liczy sie tylko kasa koneksje kto zna jakiego sedziego.. ktory sedzia scisnie za mocna psa za jaja by ten sie rzucil :) jednak polska wystawa to lekkig bagienko :)
Tak jak Auram ja tez tutaj na poczatku jak wszedlem podobalo mi sie te rady jak z psiakami postepowac i tym podobne :) ale teraz to nie wiadomo czy sie smiac czy plakac heheheheh tak czy inaczej :) co do wystaw w polsce to jeszce sie gleboko zastanowie ale .......

TAk pozatym, to cale wystawy to typowy taniec chocholi :) i scenka mizdzenia sie a zarowno plucia na siebie :) zycze wam milej zabawy :)

a tak pozatym to ilu z was wie z jakiej linii hodowlanej jest wasz pies ... ?? bo wiekszosc pewnie sie zatrzymuje na 4 pokoleniu :)

Pozdrawiam najwiekszych znawcow Akit na swiecie :)[/QUOTE]


Zgadzam się z Wami!!
Kiedyś było tu miło i chętnie zaglądałam na dogo a teraz.... coraz mniej życzliwości a większość złośliwości - tak jest niestety w większości wątków- szkoda, wielka szkoda!
Uważam też, że każdy kto planuje rozmnażać swoje psy powinien to robić w zgodzie z własnym sumieniem, nie dla kasy. Każdy z nas tak naprawde wie najlepiej jakiego ma psa i czy powinien być rozmnażany. Szkoda że nie każdy ma dobro rasy na uwadze!

Link to comment
Share on other sites

Aga niestety polska to taki kraj z ktorego wynika ze tylko kasa sie liczy niestety i na tym jest najwieksze skupisko teraz ... Kasa Kasa Kasa Kasa... a pieski niech sobie zyja jak chce

W najgorszym wypadku jak juz nie bedzie psa podchodzacego pod wzorzec to zmienia wzorzec i bedzie git :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...