Jump to content
Dogomania

16-17.07.2011 - MWPR Warszawa (CACIB)


INU

Recommended Posts

zuzanna dawaj odpisz coś bo jestem ciekaw twojego zdania albo twojej koleżanki magdy bo podobno macie jakieś prywatne rzeczy do załatwiania z shirai-koki !!!!!!!! nie robi się takich rzeczy na publicznym forum jeśli coś miałyście do niej to było to załatwić prywatnie a nie oczerniać psa on nic ci nie zrobił pamiętaj ze wszystko co robisz źle dla drugiej osoby wróci do ciebie z podwójną siłą i pamiętaj że jak się kiedyś przewrócisz albo ci kiedyś cegła na łeb spadnie w drewnianym kościele to sobie przypomnisz co złego zrobiłaś dziewczynie i pieskowi co jest bezbronny

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jonny']zuzanna sranna bo tak ją wołają na pradze ma kundla i to głupie jest jak but !!!!!!!!!!!!! a ocenia inne psy

A wyniki to SHIRAI-KOKI ZGARNĄŁ WSZYSTKO CO MOŻLIWE W RASIE BRAWO PIESKU OBY TAK DALEJ[/QUOTE]

Szanowny Panie
zgłaszam obraźliwy post do moderacji :)

Bardzo to przykre, że określa Pan adoptowanego przeze mnie psa mianem kundla - jak rozumiem w Pana świecie istnieją jedynie te "szlachetnie" urodzone, a wszystkie pozostałe mogą zdychać pod płotem - średnio mi to pasuje do miłośnika zwierząt ;)

@Taishi
Moje psy (jeden mój własny, adoptowany, a drugi pod moją tymczasową opieką) NIE SĄ agresywne :)
Właścicielem mojego tymczasowicza jest fundacja Viva, i jeśli insynuujesz, że Falek jest agresywny, to zapytaj u żródła bądź też zapraszam do lektury jego wątku na dogomanii. Zaznaczam też, że domniemując agresję u Falka szkodzisz jego potencjalnej adopcji.
Nie uważam, by posiadanie psa na tymczasie przeszkadzało mi w szukaniu szczenięcia dla siebie - jak sama nazwa wskazuje jestem jedynie domem tymczasowym :)

[quote name='Shirai - Koki']Tak siedzialam sobie i myslalam, troszke po internecie poszperalam i co mamy Zuzanna _S to Zuzia SŁomińska znajoma mojej bylej koleznanki. Zuzia skad u Ciebie taka zawisc, o ile pamietam to z Magdą mamy konflikt finansowy, a nie z toba, tak chcialas pomoc kolezance a tylko jej zaszkodziala, ani w Olsztynie, ani w Warszawie ciebie nie bylo, a co do Olsztyna znasz to z relacji Magdy od Omara ???? Umiesc te swoje filmy, ktore nawet pewnie nie istnieją !
A to zdjecie Twojej Fiony, szkoda ze taka fajna psinka ma taka pusta wlascicielke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[URL]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/84fab5c473a4af43.html[/URL][/QUOTE]

Szanowna Pani
Nie bardzo rozumiem co ma piernik do wiatraka - zapewniam Panią, że mamy więcej niż jednego wspólnego znajomego / znajomą :)

Bardzo proszę o edycję postu i usunięcie z niego mojego nazwiska - własnej wypowiedzi się nie wstydzę, natomiast będę wdzięczna za przestrzeganie reguł panujących na forum i zwracanie się do mnie za pośrednictwem nicka :)

Nie interesują mnie Pani rozliczenia z Magdą, jak również nie interesuje mnie status Waszej znajomości. W adwokata nie zwykłam się bawić, a do własnej opinii i wyrażenia jej w grzeczny sposób mam prawo. Nie mam najmniejszego zamiaru udowadniać Pani, iż byłam na wymienionych przez Panią wystawach - nie miałam obowiązku podchodzić i się witać, zwłaszcza że nie czerpię przyjemności z przebywania w bezpośredniej bliskości psa agresywnego, nad którym właściciel nie panuje.

Bardzo też proszę o nie nasyłanie na mnie naszych wspólnych znajomych celem uciszenia mnie na forum, bo strachliwa nie jestem, o czym mogła się Pani przekonać ;)

Nie interesuje mnie to, czy Pani relacje z Magdą ucierpią wskutek moich wypowiedzi, ponieważ nie czuję się stroną w Waszym konflikcie i nie mam zamiaru nią być. Dogadujcie się obie bądź też nie beze mnie :)

Wypraszam sobie również insynuacje, jakobym rozsiewała plotkę, iż to Pani jest odpowiedzialna za poparzenie Omara - nigdy niczego takiego nie twierdziłam, nigdy nie usłyszałam tego typu teorii od Magdy bądź też innych osób, ale niezmiernie dziwi mnie fakt, że użyła Pani tego jako argumentu przeciwko mnie podczas rozmowy z Magdą.

Przykro mi jedynie, iż z powodu Pani chorej ambicji doszło dziś do niemiłej wymiany zdań pomiędzy mną a Magdą, ale nie mam zamiaru dla nikogo wycofywać się ze swojego stanowiska ani tym bardziej edytować / usuwać postów. Mleko się wylało i musi Pani to zaakceptować :)

Prawdopodobnie Magda odezwie się w tym temacie jak będzie miała net, ale nie wiem czy w tej sytuacji będzie chciała wkładać kij w mrowisko, zwłaszcza, że nie była obecna na wystawie w Warszawie.

Gwoli ścisłości dodam jeszcze, że na Olsztyńskiej wystawie byłam - Matagi powinna moją obecność kojarzyć, bo widziałyśmy się przy stoisku z karmą - mam nadzieję, że ciasto smakowało :)

@ Matagi
Każdy pies ma prawo w sytuacji ekstremalnej stracić zimną krew, jednak nie powinno to być regułą. Zastanawiającym jest jedynie fakt, czy ring wystawowy i właściciel są sytuacją ekstremalną :)

Link to comment
Share on other sites

Szanowne towarzystwo wzajemnej adoracji i anty-adoracji. Fajne piekiełko sobie tu umościliście. Ale....grzejcie swoje doopki w tym piekiełku sami. Odwalcie się od Magdy a tym bardziej od Omara. Magda to niezależnie od tego co za menda oblała psa żrącą substancją teraz zajęta jest walką o jego życie a nie udowodnianiem kwadratury koła itp. Napewno nię będzie sobie tyłka zawracać opowiadaniem z kim jakie ma spory i z jakiego powodu. Agresywne psy - agresywne posty - gryźcie się sami. A Ty Magda walcz, walcz o Omara.

Matagi - buldogi pozdrawiają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shirai - Koki']Zuzia a powiedz nam gdzie planujesz ta swoja akite amerykanska, ktora obiecalam Ci dac w prezencie Magda trzymac ??? W kawalerce, nie uwazasz, ze trzy psy w takiej ciasnocie to znecanie sie na zwierzetami ????[/QUOTE]

Pani mi obiecała Akitę? W dodatku amerykańską?
NIE, dziękuję, nie chcę :)

A w kwestii mojego M - ma Pani bardzo nieaktualne dane ;)

Link to comment
Share on other sites

dziewczynko nie wiesz czy jestem miłośnikiem psów i nie wkładaj mi w usta słów których nie powiedziałem , nie znasz sie na psach i ich zachowaniach w różnych sytuacjach jak sama napisałaś nie jesteś hodowca tylko tymczasowym opiekunem to to możesz powiedzieć o innych rasach i ich charakterach to ty rozlałaś mleko niezgody i to było niepotrzebne chciałaś dziewczynie dopiec to ci się udało. Jeśli jestes takim znawcą wystawiania psów i ich wyglądu w ruchu to proponuję trochę sie doszkolić poczytać troszkę o rasie wyglądzie itd. bo jak na razie to twoje wiadomości co do tej rasy i napewno innych też są zerowe jeśli chcesz oceniać psy to zorganizuj wystawę psów bezrasowych mieszańców i napewno tam będziesz najleprzym ekspertem sędzią asystentem i inwestorem w jednej osobie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jonny']dziewczynko nie wiesz czy jestem miłośnikiem psów i nie wkładaj mi w usta słów których nie powiedziałem , nie znasz sie na psach i ich zachowaniach w różnych sytuacjach jak sama napisałaś nie jesteś hodowca tylko tymczasowym opiekunem to to możesz powiedzieć o innych rasach i ich charakterach to ty rozlałaś mleko niezgody i to było niepotrzebne chciałaś dziewczynie dopiec to ci się udało. Jeśli jestes takim znawcą wystawiania psów i ich wyglądu w ruchu to proponuję trochę sie doszkolić poczytać troszkę o rasie wyglądzie itd. bo jak na razie to twoje wiadomości co do tej rasy i napewno innych też są zerowe jeśli chcesz oceniać psy to zorganizuj wystawę psów bezrasowych mieszańców i napewno tam będziesz najleprzym ekspertem sędzią asystentem i inwestorem w jednej osobie[/QUOTE]

Szanowny Panie
Proszę raz jeszcze przeczytać post, który pan umieścił a ja zacytowałam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzanna_S']Szanowny Panie
zgłaszam obraźliwy post do moderacji :)

Bardzo to przykre, że określa Pan adoptowanego przeze mnie psa mianem kundla - jak rozumiem w Pana świecie istnieją jedynie te "szlachetnie" urodzone, a wszystkie pozostałe mogą zdychać pod płotem - średnio mi to pasuje do miłośnika zwierząt ;)

@Taishi
Moje psy (jeden mój własny, adoptowany, a drugi pod moją tymczasową opieką) NIE SĄ agresywne :)
Właścicielem mojego tymczasowicza jest fundacja Viva, i jeśli insynuujesz, że Falek jest agresywny, to zapytaj u żródła bądź też zapraszam do lektury jego wątku na dogomanii. Zaznaczam też, że domniemując agresję u Falka szkodzisz jego potencjalnej adopcji.
Nie uważam, by posiadanie psa na tymczasie przeszkadzało mi w szukaniu szczenięcia dla siebie - jak sama nazwa wskazuje jestem jedynie domem tymczasowym :)
[/QUOTE]

Zuzia ja wiem pare rzeczy na temet tego piesia co masz na DT, napisać...? Tylko pamietaj to zaszkodzi jego adpopcji, a czeka na dom juz 1,5 roku !!! Więc zanim zaczniesz pisac o innych psach takie bzdury, pamietaj ze inne osoby moga napisac prawde twoich psach, o tym co masz w domu...wiec ?

Link to comment
Share on other sites

@ Shirai - Koki

Szanowna Pani.
W nosie mam to, czy przywłaszczy Pani sobie zastaw czy też nie - w żaden sposób mnie tym Pani nie skrzywdzi :)
Nie ja rzeczy od Magdy brałam i nie ja mam rozliczenia z Panią - jeśli ma Pani ochotę mścić się na osobie trzeciej za moją opinię to gratuluję podejścia do życia i ludzi :)
Nikt mnie szantażował nie będzie - ani Magda, ani Pani :)
Obie jesteście siebie warte, a jeśli macie życzenie pozagryzać się przez moją skromną osobę to życzę miłej zabawy.

Może na okoliczność zrównania mnie z ziemią zawiążecie przymierze i znowu będzie fantastycznie ;) W końcu nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg.
Może powinnam spodziewać się wizyty obu Pań - zapraszam serdecznie - kawa czy herbata?

edit

[quote name='Shirai - Koki']Zuzia ja wiem pare rzeczy na temet tego piesia co masz na DT, napisać...? Tylko pamietaj to zaszkodzi jego adpopcji, a czeka na dom juz 1,5 roku !!! Więc zanim zaczniesz pisac o innych psach takie bzdury, pamietaj ze inne osoby moga napisac prawde twoich psach, o tym co masz w domu...wiec ?[/QUOTE]

Nie mam się czego obawiać, tak więc jeśli ma Pani życzenie zabierać głos w sprawie Falka to bardzo proszę - każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania. Pozwolę sobie jednak zacytować Pani ewentualną wypowiedź na jego temat na stosownym do tego wątku, bo skoro o Falku ma być mowa... to niech i przedstawiciele Vivy znają Pani opinię na jego temat - należy jednak zaznaczyć, że nigdy nie dane było Pani poznać go osobiście... natomiast ja miałam wątpliwą przyjemność poznać Pani psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']Uuuuuu,to zdrówka zyczę!:)

Do Zuzanny_S:
W Olsztynie byłam,widziałam Akity w ringu.Wszystkie były bardzo spiete,a nakręcił je Akita z Olsztyna.Burczał na inne psy przed ringiem,wszedł spięty,nie był agresywny do sędziego,ale zachwycony tez nie był ,przeszkadzało mu towarzystwo innych psów.Jego” nastrój” udzielił się reszcie,tamte tez były spiete,powarkiwały pod nosami.[/QUOTE]

Lila pozwole sobie dodac, ze nie tylko pies z klasy posredniej nakrecal sytuacje, ale piesio z klasy mlodziezy niestety tez. Oba pieski byly awanturnicze i to bardzo tego dnia, a na ringu to wszystkie warczaly przy ogladaniu przez sedziego uzebienie i nie chcialy pokazac ani jezyka ani zebow.

Link to comment
Share on other sites

Macie dobre tempo :crazyeye:,ja znowu zostałam skazana na worda...

O co tu chodzi w końcu????:crazyeye:O psa?O Magdę?O Zuzię?bo teraz wiem,,że to Zuzia..
Niektórych nie znam,ale czytając ich wypowiedzi,mam nadzieję,że NIGDY nie poznam.:p.
A może każdy się przedstawi?:razz:Taishi,Sylwię,Zuzię,Mariana znam.Reszty nie,więc ….?
Zuzia,ja nie pamiętałam,że Ciebie widziałam:oops:,dopiero Darek mi przypomniał.Szłam z nim do WC,ktos machał i mnie wołał,a ja zapytałam …”kto to?”:oops:A ciasto myślałam,że od buldogów,bo buldogi mi dały pojemnik:oops:….czyli forumowy Marian.:lol:

Po cholerę ta afera tutaj?:angryy:Shiraia widziałam,nie zjadl mnie nigdy,Magdy nie ma ,bo chyba gdyby była to by się odezwała…..Zuzia napisała,to co napisała,ale czy to ona jedna takie rzeczy pisze?jest o co się wyzywać?:razz:


Cholerka,nie nadąże czytać tego....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']Macie dobre tempo :crazyeye:,ja znowu zostałam skazana na worda...

O co tu chodzi w końcu????:crazyeye:O psa?O Magdę?O Zuzię?bo teraz wiem,,że to Zuzia..
Niektórych nie znam,ale czytając ich wypowiedzi,mam nadzieję,że NIGDY nie poznam.:p.
A może każdy się przedstawi?:razz:Taishi,Sylwię,Zuzię,Mariana znam.Reszty nie,więc ….?
Zuzia,ja nie pamiętałam,że Ciebie widziałam:oops:,dopiero Darek mi przypomniał.Szłam z nim do WC,ktos machał i mnie wołał,a ja zapytałam …”kto to?”:oops:A ciasto myślałam,że od buldogów,bo buldogi mi dały pojemnik:oops:….czyli forumowy Marian.:lol:

Po cholerę ta afera tutaj?:angryy:Shiraia widziałam,nie zjadl mnie nigdy,Magdy nie ma ,bo chyba gdyby była to by się odezwała…..Zuzia napisała,to co napisała,ale czy to ona jedna takie rzeczy pisze?jest o co się wyzywać?:razz:


Cholerka,nie nadąże czytać tego....[/QUOTE]
Lila...ja sama nie nadazam, ale co tu duzo mowic...afere kreci Zuzka chyba ma jakies problemy emocjonalne, eh

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shirai - Koki']Lila pozwole sobie dodac, ze nie tylko pies z klasy posredniej nakrecal sytuacje, ale piesio z klasy mlodziezy niestety tez. Oba pieski byly awanturnicze i to bardzo tego dnia, a na ringu to wszystkie warczaly przy ogladaniu przez sedziego uzebienie i nie chcialy pokazac ani jezyka ani zebow.[/QUOTE]

A pozwalaj sobie:evil_lol:,nie mam nic przeciwko temu:lol:.Nie bronie młodego,to był jego debiut,pierwszy raz był w życiu na takiej imprezie,więc cóż.....szrpał sie do psów,burczał do ludzi pod namiotem,pilnował wszystkiego co sie ,czy jego czy nie jego:evil_lol:.W ringu był spięty,mamrotał cos pod nosem,ale nie miał zapedów do gryzienia.Pies z Olsztyna warczał i miotał sie przewaznie tylko do psów,bywa na wielu wystawach,ale właściciel nie umie nad nim zapanowac.A Chairo debiutant....:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

@ Matagi
Ja nikogo nie wyzywałam i wyzywała nie będę - to nie w moim stylu. Jak doskonale wiesz mam alergię na agresywne psy i będę o tym otwarcie mówić i pisać. Nikt mnie cenzurował nie będzie i jeśli tylko będę pisała grzecznie i nie obrażając nikogo mam prawo do wyrażania własnej opinii. Od tego przecież jest forum.
Nie jestem osobą, która będzie milczeć, bo inni tego od niej oczekują w imię dziwnie pojętej przyjaźni - dzisiejsza wymiana postów na forum jak również kilka rozmów telefonicznych utwierdziło mnie w przeświadczeniu, że nie chcę być niczyją marionetką i nikt nie będzie mi mówił co mam myśleć :)
Jeśli kiedyś będę świadkiem agresywnego zachowania w ringu Twojego psa, to również głośno o tym powiem, bo uważam, że tego typu przypadki powinny być nagłaśniane, a nie zamiatane pod dywan - akita to nie chihuahua,a niestabilny pies tak dużych gabarytów stanowi zagrożenie i nie powinien uczestniczyć w wystawach.
Nie mam nic przeciwko "ostrym psom", ale agresja wobec właściciela i brak kontroli nad psem to już przesada. Ostry pies powinien być stabilny psychicznie i karny, a osoba decydująca się na uczestnictwo w wystawie powinna panować nad swoim psem.
Jeśli ktokolwiek uważa, że kłamię, a Shirai jest ułożonym, stabilnym psychicznie psem, nad którym właściciele panują, a agresja w ringu była jedynie "jednorazowym wyskokiem", to bardzo proszę niech otwarcie o tym napisze. Dla mnie to nie był "jednorazowy wyskok", ponieważ dwukrotnie byłam świadkiem agresywnego zachowania psa podczas prezentacji w ringu, jak również byłam świadkiem agresywnego zachowania psa względem właścicielki poza terenem wystawy. Fakt, że w stosunku do mnie również nie zachowywał się tak jak stabilny psychicznie pies powinien jestem w stanie zignorować, ponieważ akita ma prawo być nieufna w stosunku do obcych (wyjątkiem jest ring wystawowy, na którym pies powinien pozwolić zrobić ze sobą wszystko, co właściciel uzna za stosowne). Polecam zapoznanie się z filmikami dostępnymi w sieci z wystaw rangi światowej bądź też z Crufts - tam za najmniejsze burknięcie pies bez względu na rasę wylatuje z ringu z wilczym biletem.
Taka jest moja opinia i nie mam zamiaru za nią przepraszać

Edit:
Wystawa w Szczecinie i fakt, iż Shirai został zdyskwalifikowany za agresję wobec sędziego jest kolejnym dowodem na to, iż piszę prawdę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzanna_S']@ Matagi
Ja nikogo nie wyzywałam i wyzywała nie będę - to nie w moim stylu. Jak doskonale wiesz mam alergię na agresywne psy i będę o tym otwarcie mówić i pisać. Nikt mnie cenzurował nie będzie i jeśli tylko będę pisała grzecznie i nie obrażając nikogo mam prawo do wyrażania własnej opinii. Od tego przecież jest forum.
Nie jestem osobą, która będzie milczeć, bo inni tego od niej oczekują w imię dziwnie pojętej przyjaźni - dzisiejsza wymiana postów na forum jak również kilka rozmów telefonicznych utwierdziło mnie w przeświadczeniu, że nie chcę być niczyją marionetką i nikt nie będzie mi mówił co mam myśleć :)
Jeśli kiedyś będę świadkiem agresywnego zachowania w ringu Twojego psa, to również głośno o tym powiem, bo uważam, że tego typu przypadki powinny być nagłaśniane, a nie zamiatane pod dywan - akita to nie chihuahua,a niestabilny pies tak dużych gabarytów stanowi zagrożenie i nie powinien uczestniczyć w wystawach.
Nie mam nic przeciwko "ostrym psom", ale agresja wobec właściciela i brak kontroli nad psem to już przesada. Ostry pies powinien być stabilny psychicznie i karny, a osoba decydująca się na uczestnictwo w wystawie powinna panować nad swoim psem.
Jeśli ktokolwiek uważa, że kłamię, a Shirai jest ułożonym, stabilnym psychicznie psem, nad którym właściciele panują, a agresja w ringu była jedynie "jednorazowym wyskokiem", to bardzo proszę niech otwarcie o tym napisze. Dla mnie to nie był "jednorazowy wyskok", ponieważ dwukrotnie byłam świadkiem agresywnego zachowania psa podczas prezentacji w ringu, jak również byłam świadkiem agresywnego zachowania psa względem właścicielki poza terenem wystawy. Fakt, że w stosunku do mnie również nie zachowywał się tak jak stabilny psychicznie pies powinien jestem w stanie zignorować, ponieważ akita ma prawo być nieufna w stosunku do obcych (wyjątkiem jest ring wystawowy, na którym pies powinien pozwolić zrobić ze sobą wszystko, co właściciel uzna za stosowne). Polecam zapoznanie się z filmikami dostępnymi w sieci z wystaw rangi światowej bądź też z Crufts - tam za najmniejsze burknięcie pies bez względu na rasę wylatuje z ringu z wilczym biletem.
Taka jest moja opinia i nie mam zamiaru za nią przepraszać

Edit:
Wystawa w Szczecinie i fakt, iż Shirai został zdyskwalifikowany za agresję wobec sędziego jest kolejnym dowodem na to, iż piszę prawdę :)[/QUOTE]

Jak dobrze, ze swiat akit posiada tak wspanialego znawce jak Ty co byl, az na dwoch wystawach :-).
A skoro poruszylas temat Szczecina to przeczytaj sobie dziewczynko co tam jest napisane, a jezeli chodzi o Shirai'a to zostal zdyskwalifikowany slusznie, poniewaz zawarczal na sedziego jak 2/3 psow tego dnia. A czemu tylko piszesz o zachowaniu Shiraia w Olsztynie co przed ringiem siedzial sobie grzeczny, gdy w tym czasie dwie pozostale akity jakby mogly to by zjadly siebie i wszystko co w okolo nich. Jestes takim specjalista a piszesz tylko o jednym psie. Poniewaz odgrywasz na mnie za...no za co ??? Nie zaslaniaj sie moim psem. A w Warszawie Shirai byl agresywny do sedziego, nie rozsmieszaj mnie dziewczynko z Pragi.
A kiedy ty widzialas, ze Shirai byl agresywny w stosunku do mnie, az takimi koleznkami nie jestesmy widzialsmy sie raz w zyciu i juz jestes takim znawca zycia mojego psa i mojego.
Moze porozmawiamy o Twojej agresji ??? Czy ty przypadkiem nie masz problemow emocjonalnych ??? Dowody na to jaka potrafisz byc agresywna to tez mamy !!!
Bede z niecierpliwoscia czekala na to az Ciebie zobaczymy na ringu wtedy zobaczymy jakim ty jestes wspanialym handlerem !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzanna_S']@ Matagi
Ja nikogo nie wyzywałam i wyzywała nie będę - to nie w moim stylu. Jak doskonale wiesz mam alergię na agresywne psy i będę o tym otwarcie mówić i pisać. Nikt mnie cenzurował nie będzie i jeśli tylko będę pisała grzecznie i nie obrażając nikogo mam prawo do wyrażania własnej opinii. Od tego przecież jest forum.
Nie jestem osobą, która będzie milczeć, bo inni tego od niej oczekują w imię dziwnie pojętej przyjaźni - dzisiejsza wymiana postów na forum jak również kilka rozmów telefonicznych utwierdziło mnie w przeświadczeniu, że nie chcę być niczyją marionetką i nikt nie będzie mi mówił co mam myśleć :)
Jeśli kiedyś będę świadkiem agresywnego zachowania w ringu Twojego psa, to również głośno o tym powiem, bo uważam, że tego typu przypadki powinny być nagłaśniane, a nie zamiatane pod dywan - akita to nie chihuahua,a niestabilny pies tak dużych gabarytów stanowi zagrożenie i nie powinien uczestniczyć w wystawach.
Nie mam nic przeciwko "ostrym psom", ale agresja wobec właściciela i brak kontroli nad psem to już przesada. Ostry pies powinien być stabilny psychicznie i karny, a osoba decydująca się na uczestnictwo w wystawie powinna panować nad swoim psem.
Jeśli ktokolwiek uważa, że kłamię, a Shirai jest ułożonym, stabilnym psychicznie psem, nad którym właściciele panują, a agresja w ringu była jedynie "jednorazowym wyskokiem", to bardzo proszę niech otwarcie o tym napisze. Dla mnie to nie był "jednorazowy wyskok", ponieważ dwukrotnie byłam świadkiem agresywnego zachowania psa podczas prezentacji w ringu, jak również byłam świadkiem agresywnego zachowania psa względem właścicielki poza terenem wystawy. Fakt, że w stosunku do mnie również nie zachowywał się tak jak stabilny psychicznie pies powinien jestem w stanie zignorować, ponieważ akita ma prawo być nieufna w stosunku do obcych (wyjątkiem jest ring wystawowy, na którym pies powinien pozwolić zrobić ze sobą wszystko, co właściciel uzna za stosowne). Polecam zapoznanie się z filmikami dostępnymi w sieci z wystaw rangi światowej bądź też z Crufts - tam za najmniejsze burknięcie pies bez względu na rasę wylatuje z ringu z wilczym biletem.
Taka jest moja opinia i nie mam zamiaru za nią przepraszać

Edit:
Wystawa w Szczecinie i fakt, iż Shirai został zdyskwalifikowany za agresję wobec sędziego jest kolejnym dowodem na to, iż piszę prawdę :)[/QUOTE]


Nie o Tobie pisałam,pisząc o kimś, kto kogoś wyzywa.Ha,to własnie Ty zostałaś brzydko wyzwana.Nie lubie takich prostackich wyzwisk,kogo by one nie dotyczyły,sa z poziomu naci buraczanej.
Przyjęłam do wiadomości dlaczego piszesz tu i tak.....Twoje niby prawo do wyrażania opinii....:p
Nie doczekasz sie :eviltong:widoku agresywnego psa z moim przydomkiem czy też w moich rękach:diabloti: -obiecuję:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shirai - Koki']Jak dobrze, ze swiat akit posiada tak wspanialego znawce jak Ty co byl, az na dwoch wystawach :-).
A skoro poruszylas temat Szczecina to przeczytaj sobie dziewczynko co tam jest napisane, a jezeli chodzi o Shirai'a to zostal zdyskwalifikowany slusznie, poniewaz zawarczal na sedziego jak 2/3 psow tego dnia. A czemu tylko piszesz o zachowaniu Shiraia w Olsztynie co przed ringiem siedzial sobie grzeczny, gdy w tym czasie dwie pozostale akity jakby mogly to by zjadly siebie i wszystko co w okolo nich. Jestes takim specjalista a piszesz tylko o jednym psie. Poniewaz odgrywasz na mnie za...no za co ??? Nie zaslaniaj sie moim psem. A w Warszawie Shirai byl agresywny do sedziego, nie rozsmieszaj mnie dziewczynko z Pragi.
A kiedy ty widzialas, ze Shirai byl agresywny w stosunku do mnie, az takimi koleznkami nie jestesmy widzialsmy sie raz w zyciu i juz jestes takim znawca zycia mojego psa i mojego.
Moze porozmawiamy o Twojej agresji ??? Czy ty przypadkiem nie masz problemow emocjonalnych ??? Dowody na to jaka potrafisz byc agresywna to tez mamy !!!
Bede z niecierpliwoscia czekala na to az Ciebie zobaczymy na ringu wtedy zobaczymy jakim ty jestes wspanialym handlerem !!![/QUOTE]

A może by tak chociaż jeden post poparty argumentami na temat :cool3:
Może tak choć jedna wypowiedź nie mnie dotycząca - rozmawiamy na temat psów, a przynajmniej tak mi się wydaje :)
Grzecznie piszę co myślę na temat Pani psa, a nie Pani osoby i bardzo proszę o argumenty dotyczące tematu.
Wypraszam sobie również nazywanie mnie "dziewczynką z Pragi", bo ja nie zwracam się do Pani "dziewczynko z Saskiej Kępy", i po raz kolejny pozwolę sobie przypomnieć, że nie o mnie tu rozmawiamy, a minimum kultury należy zachować bez względu na emocje.

@Matagi
Wiem, i w związku z tym uważam, że jesteś dobrym Hodowcą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzanna_S']A może by tak chociaż jeden post poparty argumentami na temat :cool3:
Może tak choć jedna wypowiedź nie mnie dotycząca - rozmawiamy na temat psów, a przynajmniej tak mi się wydaje :)
Grzecznie piszę co myślę na temat Pani psa, a nie Pani osoby i bardzo proszę o argumenty dotyczące tematu.
Wypraszam sobie również nazywanie mnie "dziewczynką z Pragi", bo ja nie zwracam się do Pani "dziewczynko z Saskiej Kępy", i po raz kolejny pozwolę sobie przypomnieć, że nie o mnie tu rozmawiamy, a minimum kultury należy zachować bez względu na emocje.

@Matagi
Wiem, i w związku z tym uważam, że jesteś dobrym Hodowcą :)[/QUOTE]

Nie zwracasz sie Zuzanno poniewaz ja nie mieszam na Saskiej :evil_lol: he he he

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzanna_S']A może by tak chociaż jeden post poparty argumentami na temat :cool3:
Może tak choć jedna wypowiedź nie mnie dotycząca - rozmawiamy na temat psów, a przynajmniej tak mi się wydaje :)
Grzecznie piszę co myślę na temat Pani psa, a nie Pani osoby i bardzo proszę o argumenty dotyczące tematu.
Wypraszam sobie również nazywanie mnie "dziewczynką z Pragi", bo ja nie zwracam się do Pani "dziewczynko z Saskiej Kępy", i po raz kolejny pozwolę sobie przypomnieć, że nie o mnie tu rozmawiamy, a minimum kultury należy zachować bez względu na emocje.

@Matagi
Wiem, i w związku z tym uważam, że jesteś dobrym Hodowcą :)[/QUOTE]

No wiesz,staram się:eviltong:
A mnie nurtuje jeszcze jedno pytanie,które powinnam chyba zadać duzo wczesniej.....dlaczego Shirai jest w roli głownej ,czy tylko on jest Twoim zdaniem agresywny?Inne akity nie?:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']No wiesz,staram się:eviltong:
A mnie nurtuje jeszcze jedno pytanie,które powinnam chyba zadać duzo wczesniej.....dlaczego Shirai jest w roli głownej ,czy tylko on jest Twoim zdaniem agresywny?Inne akity nie?:roll:[/QUOTE]

Inne akity również, jak też wiele innych psów innych ras.
Kilka postów wcześniej napisałam, że jestem w stanie zrozumieć "jednorazowy wypadek" - pies może mieć gorszy dzień, tak więc skreślanie zwierzęcia przez jednorazową niesubordynację uważam za przesadę. Jak doskonale wiesz (śledzisz przecież forum) nie zabrałam głosu po sytuacji, której byłam świadkiem, a która nie wydarzyła się na terenie wystawy, nie zabrałam głosu po wystawie w Szczecinie, bo NIE BYŁAM I NIE WIDZIAŁAM, nie zabrałam głosu po wystawie w Olsztynie, chociaż byłam i widziałam, ale wystawa w Warszawie, rangi międzynarodowej, na której pies po raz kolejny pokazał zęby, a mimo to otrzymał tytuł BOB to już moim zdaniem przesada. Najbardziej zirytował mnie fakt, że zwierzę agresywne otrzymuje tytuł "zwycięzca Rasy" zamiast dyskwalifikacji, lub chociażby obniżonej oceny - eksterier to nie wszystko i nie należy promować osobników agresywnych!
Jeśli będę świadkiem kilkukrotnej agresji w ringu jakiegoś psa, bez względu na rasę czy też osobę, która trzyma ringówkę, to będę o tym pisała.
Jestem obiektywna - dopiero po kilku "wybrykach" Shiraia których byłam świadkiem zabrałam na jego temat głos, i tak też będzie w odniesieniu do innych psów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzanna_S']Inne akity również, jak też wiele innych psów innych ras.
Kilka postów wcześniej napisałam, że jestem w stanie zrozumieć "jednorazowy wypadek" - pies może mieć gorszy dzień, tak więc skreślanie zwierzęcia przez jednorazową niesubordynację uważam za przesadę. Jak doskonale wiesz (śledzisz przecież forum) nie zabrałam głosu po sytuacji, której byłam świadkiem, a która nie wydarzyła się na terenie wystawy, nie zabrałam głosu po wystawie w Szczecinie, bo NIE BYŁAM I NIE WIDZIAŁAM, nie zabrałam głosu po wystawie w Olsztynie, chociaż byłam i widziałam, ale wystawa w Warszawie, rangi międzynarodowej, na której pies po raz kolejny pokazał zęby, a mimo to otrzymał tytuł BOB to już moim zdaniem przesada. Najbardziej zirytował mnie fakt, że zwierzę agresywne otrzymuje tytuł "zwycięzca Rasy" zamiast dyskwalifikacji, lub chociażby obniżonej oceny - eksterier to nie wszystko i nie należy promować osobników agresywnych!
Jeśli będę świadkiem kilkukrotnej agresji w ringu jakiegoś psa, bez względu na rasę czy też osobę, która trzyma ringówkę, to będę o tym pisała.
Jestem obiektywna - dopiero po kilku "wybrykach" Shiraia których byłam świadkiem zabrałam na jego temat głos, i tak też będzie w odniesieniu do innych psów[/QUOTE]

Poczekamy zobaczymy Zuzzano_S :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Rany boga...ale jazda...

Zuzanno czytaj ze zrozumieniem, gdzie ja jakkolwiek napisałam czy zasugerowałam, że pies, który jest u ciebie na DT jest agresywny? co za pomysł, wydźwięk miał być taki żebyś się nim zajmowała zamiast pisać bzdury i może adoptowała zamiast szukać akity skoro już u ciebie jest. Nie mam nic przeciwko psom ze schroniska, sama teraz adoptowałam szczeniaka, bo stwierdziłam, że 2 akity ( takiej jak bym, chciała) nie kupię. I skoro tyle psów jest w schronisku to wolę wziąć. Więc tobie również polecam tę opcję.

Link to comment
Share on other sites

@ Taishi
Biorę pod uwagę adopcję i rozważam wszystkie za i przeciw :)
W natłoku postów mogłam omyłkowo przypisać Tobie cudzą wypowiedź, za co przepraszam.
Nie uważam, by poruszony przeze mnie temat był bzdurą, o której nie należy dyskutować.
Moje psy mają się świetnie i są dla mnie priorytetem :)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...