Jump to content
Dogomania

16-17.07.2011 - MWPR Warszawa (CACIB)


INU

Recommended Posts

[SIZE="3"][U]sędzia: Elżbieta Chwalibóg (PL)[/U][/SIZE]

[B][COLOR="blue"]PSY
Klasa pośrednia[/COLOR]
ATAMAN Jamni Jar
YORIHIKO ROAL
UNDO Yamamoto

[COLOR="blue"]Klasa otwarta[/COLOR]
SHIRAI KOKI Etnakita Ken

[COLOR="blue"]Klasa championów[/COLOR]
NORYOKU Co Ty Na To
ATARI-GO TSUGI Namitori

[COLOR="blue"]SUKI
Klasa szczeniąt[/COLOR]
CAMMEI Daischa

[COLOR="blue"]Klasa młodzieży[/COLOR]
AKATI MIOTEK
KISS ME & LOVE ME UMI DE SHIROIARASHI AO
TAKIKO Eskimo River

[COLOR="blue"]Klasa pośrednia[/COLOR]
BISHOJO GO Sensakura

[COLOR="blue"]Klasa otwarta[/COLOR]
Akita u Izis GACHI
MIDORI Yamamoto
MASSHIRO Kazoku Kanshin
MI AKASHA Yeti Yeti
KANSEI Wielka Fala
BUNYA Yamamoto

[COLOR="blue"]Klasa championów[/COLOR]
CORA Wielka Fala[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak mówi przysłowie "trafiło się ślepej kurze ziarno"
Zakładam, że teraz rozpocznie się "pogoń" za "jedynym sprawiedliwym" sędzią, który "zna się na rasie" :evil_lol:
Ahh, gdyby tylko dało się zrobić championat posiadając oceny tylko od jednego sędziego - świat byłby piękny...
Szkoda tylko, że "jedyny sprawiedliwy" przeoczył fakt, że pies kuleje i tak naprawdę nie nadaje się do oceny

Zakładam, że po tak spektakularnym sukcesie pies zostanie wreszcie zarejestrowany w PL, bo skoro raz się udało dostać "doskonałą", to może i pozostałe 2 wpadną, a rodowód "wspaniałego" ozdobi wymarzony wpis "reproduktor"

Link to comment
Share on other sites

[B]@ Shirai - Koki[/B]

Szanowna Pani
Z uwagi na fakt, iż (w przeciwieństwie do Pani) nie mam nic do ukrycia, pozwolę sobie odpowiedzieć na Pani wiadomość (PW) na łamach forum.

Przebrnięcie przez tych kilka linijek tekstu było dla mnie przeżyciem ekstremalnym, a stylistyka Pani wypowiedzi oraz ilość błędów ortograficznych, stylistycznych jak i interpunkcyjnych przyprawiła mnie niemal o migotanie przedsionków. W Pani wypowiedzi nie znalazłam nawet jednego zdania napisanego poprawną polszczyzną, chociaż serwis dogomania posiada aktywną funkcję podkreślania błędów.

Niezmiernie cieszy mnie fakt, iż zostałam od razu w tytule określona mianem „wspanialy obcerwator” i okraszona mnóstwem wykrzykników, jednak jeśli już życzy Pani sobie tytułować mnie w ten sposób to bardzo proszę pamiętać, że nasz język ojczysty nie posiada w swoich zasobach takich wyrazów.

Bardzo możliwe, iż z powodu szoku ortograficznego mam niewielki problem ze zrozumieniem przesłanego do mnie tekstu, aczkolwiek to co jak mniemam istotne udało mi się z owej plątaniny znaków wydedukować.

Bardzo dziękuję za informację dotyczącą rejestracji Pani pupila w PL – nie ma obowiązku rejonizacji, a skoro Pani życzeniem jest nadal wnosić opłaty za wystawy jak wystawca zagraniczny i w ten sposób dofinansowywać naszą krajową organizację to mi nic do tego, aczkolwiek bardzo dziękuję w imieniu ZKwP, którego jestem członkiem :)

Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, iż Pani pupil posiada uprawnienia hodowlane, ponieważ jest zarejestrowany we Włoszech i spełnia wymagania tej organizacji, to jest posiada rodowód

Nie twierdzę, że Pani pupil nigdy wcześniej nie otrzymał oceny doskonałej jak też innych tytułów bądź wniosków, twierdzę natomiast, że NIGDY WCZEŚNIEJ NIE OTRZYMAŁ OCENY DOSKONAŁEJ NA WYSTAWIE ORGANIZOWANEJ PRZEZ ZKwP.

Nie interesują mnie plotki, ale posiadam oczy i doskonale wiem co widziałam na wystawie w Olsztynie i doskonale wiem co widziałam na wystawie w Warszawie. Dla rozwiania wątpliwości przejrzałam dziś raz jeszcze posiadane nagrania z tych wystaw i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, iż Pani pies:

1. kulał na wystawie w Olsztynie (było to widoczne zwłaszcza podczas prowadzenia go przez Panią)
2. na wystawie w Olsztynie [B]był agresywny[/B] w stosunku do sędziego jak również handlera podczas kontroli uzębienia
3. na wystawie w Warszawie [B]był agresywny[/B] w stosunku do asystenta podczas sprawdzania uzębienia
4. [B]jest agresywny[/B] w stosunku do swoich właścicieli (mam nadzieję, że dłoń już ok )

Moim zdaniem pies agresywny nie powinien być wystawiany jak również nie powinien być używany w hodowli. Jestem na etapie szukania szczenięcia i cieszę się, że naocznie potwierdziłam zasłyszane informacje odnośnie charakteru Pani pupila. Niewielkim pocieszeniem jest dla mnie fakt, iż agresja Pani psa to nie kwestia genów, a nieumiejętnego prowadzenia.

Doskonale pamiętam Pani wypowiedzi na tym forum odnośnie pogłowia akit w Polsce i muszę z przykrością stwierdzić, że Pani pies absolutnie niczego nowego w ową populację nie wnosi. Zakup psa ze znanym przydomkiem nie jest gwarancją sukcesu, bo nawet w najlepszych hodowlach rodzą się pety z przeznaczeniem na kanapę, a sztuka polega na tym, by z gromadki przeciętnych wybrać szczenię wystawowe – ewidentnie do opanowania tej sztuki bardzo Pani daleko

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na dalsze wyniki Pani pupila na polskich ringach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzanna_S'][B]@ Shirai - Koki[/B]

Szanowna Pani
Z uwagi na fakt, iż (w przeciwieństwie do Pani) nie mam nic do ukrycia, pozwolę sobie odpowiedzieć na Pani wiadomość (PW) na łamach forum.

Przebrnięcie przez tych kilka linijek tekstu było dla mnie przeżyciem ekstremalnym, a stylistyka Pani wypowiedzi oraz ilość błędów ortograficznych, stylistycznych jak i interpunkcyjnych przyprawiła mnie niemal o migotanie przedsionków. W Pani wypowiedzi nie znalazłam nawet jednego zdania napisanego poprawną polszczyzną, chociaż serwis dogomania posiada aktywną funkcję podkreślania błędów.[/QUOTE]
Oficjalna wiadomosc PW do Pani Zuzanny_S
[quote name='Shirai - Koki']Kolezanko popierwsze dla twoich informacji to moj pies jest juz reproduktorem, po drugie nie bedzie zaresjestrowany w Polsce, po trzecie nie kulal i nie kuleje a to byla tylko plotka, dzieki ktorej wiem komu nie trzeba ufac w psim swiecie :lol:. A jeszcze jedno nie trafilo sie po raz pierwszy to tak ladnie nazwane przez Ciebie "ziarno" tylko po raz trzeci dostal BOBa :lol:, a po raz 8 ocene doskonalo n° 1 :evil_lol: !!!! Pozdrawiamy serdecznie i do zobacznenia na nastepnej wystawie.[/QUOTE]

No tak zastraszajaca ilosc bledow ortograficznych i ojejku az 4 wykrzykniki.
[quote name='Zuzanna_S']Bardzo dziękuję za informację dotyczącą rejestracji Pani pupila w PL – nie ma obowiązku rejonizacji, a skoro Pani życzeniem jest nadal wnosić opłaty za wystawy jak wystawca zagraniczny i w ten sposób dofinansowywać naszą krajową organizację to mi nic do tego, aczkolwiek bardzo dziękuję w imieniu ZKwP, którego jestem członkiem :)[/QUOTE]
Jak bardzo sie ciesze, ze jest chociaz jedna osoba co sie martwi sie o moje finanse i na co wydaje moje pieniaze, ale ja Pani dziekuje z troske.
[quote name='Zuzanna_S']
Nie interesują mnie plotki, ale posiadam oczy i doskonale wiem co widziałam na wystawie w Olsztynie i doskonale wiem co widziałam na wystawie w Warszawie. Dla rozwiania wątpliwości przejrzałam dziś raz jeszcze posiadane nagrania z tych wystaw i z całą odpowiedzialnością stwierdzam, iż Pani pies:
1. kulał na wystawie w Olsztynie (było to widoczne zwłaszcza podczas prowadzenia go przez Panią)

4. [B]jest agresywny[/B] w stosunku do swoich właścicieli (mam nadzieję, że dłoń już ok )
[/QUOTE]
[quote name='Zuzanna_S']Zakładam, że teraz rozpocznie się "pogoń" za "jedynym sprawiedliwym" sędzią, który "zna się na rasie" :evil_lol:
Ahh, gdyby tylko dało się zrobić championat posiadając oceny tylko od jednego sędziego - świat byłby piękny...
Szkoda tylko, że "jedyny sprawiedliwy" przeoczył fakt, że pies kuleje i tak naprawdę nie nadaje się do oceny[/QUOTE]
No tak jak ja daleko musialam az z Wloch przyjechac do tego sedziego, pol swiata az z Goclawia musialam przejechac :evil_lol:, zeby ten sedzia mnie sedziowal, tragedia !!! Teraz do tego sedziego bede jazdzila po calym swiecie

Prosze sie zdecydowac czy pies kulal na wystawie w Olsztynie czy na wystawie w Warszawie ?
Poniewaz jakos sie Pani nie moze zdecydowac ?
Oczywiscie, ze na wystawie w Olsztynie kulal, przez to jego ocena zostala zanizona. A Pani wspaniale wywody ze kulak w Warszawie, he he he dobre proponuje zmienic okulary !
[quote name='Zuzanna_S']
2. na wystawie w Olsztynie [B]był agresywny[/B] w stosunku do sędziego jak również handlera podczas kontroli uzębienia[/QUOTE]
Ach ten handler w Olszynie, ale przystojny :loveu: ! Szkoda, ze taki drogi :evil_lol:.
Oczywiscie pozostale akity z Olsztyna to aniolki co same pokazywaly zabki :cool1:. Zdjecia sa spokojenie.
[quote name='Zuzanna_S']
3. na wystawie w Warszawie [B]był agresywny[/B] w stosunku do asystenta podczas sprawdzania uzębienia[/QUOTE]
Okulary stanowaczo sa potrzebne...asystent sprawdzal uzębienie, to ja chyba bylam na innym ringu. Jezeli nasza wspaniala "obcerwatorka" by napisalam, ze asystent zlapal od tylu Shirai za glowe to oczywiscie bym sie zgodzila, natomiast Pani Sedzia szybko zareagowala na zachowanie asystenta.
[quote name='Zuzanna_S']
4. [B]jest agresywny[/B] w stosunku do swoich właścicieli (mam nadzieję, że dłoń już ok )
[/QUOTE]
Naprawde jestem w szoku, ze jest osoba taka wspaniala jak Pani, tak sie o mnie martwi, dziękuje z dlonia juz okey, a mowie ze rhodesiany nie sa agresywne.
[quote name='Zuzanna_S']
Moim zdaniem pies agresywny nie powinien być wystawiany jak również nie powinien być używany w hodowli. Jestem na etapie szukania szczenięcia i cieszę się, że naocznie potwierdziłam zasłyszane informacje odnośnie charakteru Pani pupila. Niewielkim pocieszeniem jest dla mnie fakt, iż agresja Pani psa to nie kwestia genów, a nieumiejętnego prowadzenia.[/QUOTE]
Bardzo sie ciesze, ze tak dobrze zna Pani geny mojego psa :loveu:. Juz sie biczuje publicznie ojejku jaka ja jestem zla...ojejku ja zla ja zla zle wychowalam mojego psa, ja zla ja zla !! :diabloti:
[quote name='Zuzanna_S']
Doskonale pamiętam Pani wypowiedzi na tym forum odnośnie pogłowia akit w Polsce i muszę z przykrością stwierdzić, że Pani pies absolutnie niczego nowego w ową populację nie wnosi. Zakup psa ze znanym przydomkiem nie jest gwarancją sukcesu, bo nawet w najlepszych hodowlach rodzą się pety z przeznaczeniem na kanapę, a sztuka polega na tym, by z gromadki przeciętnych wybrać szczenię wystawowe – ewidentnie do opanowania tej sztuki bardzo Pani daleko[/QUOTE]

EtnakitaKen znany przydomek...hm ciekawe, to na pewnie swiadczy o Pani znajomosci hodowcow, ale pewnie Antonio sie bardzo ucieszy, ze jest tak popularny.
Jak mamy "Pety" wsrod psow mamy i wsrod ludzi...dobry przyklada Pani dala.

Ciesze sie niezmiernie, ze mamy takich znawcow rasy, ktorzy nawet nie posiadaja akity :cool3:. Szkoda, ze tyle czasu stracilam na odpowiedz "ludzkiego" dobrego przykladu.
Pozdrawiam

P.S Marta dziękujemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shirai - Koki']

No tak zastraszajaca ilosc bledow ortograficznych i o jejku az 4 wykrzykniki.[/QUOTE]

Rozumiem, że jedynie do tej części mojej wypowiedzi ma Pani zastrzeżenia - brak polskich znaków też jest błędem

PS
W świetle opisanych przeze mnie wydarzeń uważam, że podpis widniejący pod Pani postami jest co najmniej niesmaczny... i również zawiera błąd, ponieważ pisze się "zaj[B][COLOR="red"]ę[/COLOR][/B]łam" :cool3:

Edit:
@ Taishi

Nie zawsze trzeba być "znawcą", by móc stwierdzić, że właściciel nie radzi sobie z własnym psem ;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial Black][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
Ludzie jesteście podli jak w średniowieczu , wiejskie cwaniaczki które potrafią cukrować sobie wzajemnie i psom z własnych chodowli. Nikt nie zna wyników to dziwne bo było 20 Akit na wystawie i wszyscy się udzielaja na tym forum a dziwne ze te osoby i ich "przyjaciele" nie znaja wyników . Fajnie że ślepa kura trafiła to ziarno jak napisała ZUZANNA_S tylko tych kur było razem 20 to co z pozastyłymi były ślepe /głuche/i ułomne, myśląc wedle twojego rozumienia zuzanna_s bo żadnemu psiakowi ja nie będę nic ujmował, najwidoczniej pies co wygral był lepszy tym razem i poprostu wygrał nie raz a 3 razy, jak pisala Taishi dostal CAC, CACIB, BOS i BOB.
Jesteście wszyscy obeznani w charakterze Akit a może wasze psy nie warczą i nigdy nie zawarczały na ringu a co było w Olsztynie jakoś wszystkie akity były agresywne do sędziego i nikt nic nie napisał czepiacie sie tylko jednego psa i wlasciciela o co wam chodzi ludziska bo inaczej nie można was nazwać jesteście jak szarańcza którą trzeba zwalczać, wprowadzacie tylko nieprzyjemna atmosferę na tym forum. A zapytam sie gdzie są ludzie którzy dobrze żyją z shirai_koki dlaczego nic nie napiszecie nie obronicie swojej znajomej gdzie teraz jestescie !!!!!!!! tak na was dziewczyna może polegać [B](prawdziwych przyjaciół poznaje sie w biedzie)[/B] i tu na miejscu shirai_koki bym sie głęboko zastanowił czy rozmawiacie z nią tylko dla tego żeby wyciągać szczegoły z jej prywatnego życia czy co....
ddddziewczyno zwracam się do ciebie(z małej litery bo na DUŻĄ nie zasługujesz) kim jesteś że odpowiadasz jej na forum na prywatną wiadomość a skąd my mamy pewność co Shirai_koki do ciebie napisała proponował bym spotkać sie na neutralnym gruncie wyjaśnić wszystko sobie w cztery oczy jak jesteś taka odważna to czekamy na odpowiedź chętnie i inni posłuchają co masz tam jeszcze do powiedzenia i :painting:weź swoje psy to sprawdzimy czy nie są agresywne !!!!:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Jonny no niestety atmosfera jest specyficzna, ale to można zauważyć po ilości postów...kiedyś tematy akicie tętniły życiem...teraz czasami odechciewa się pisać.
Shirai bronić nie trzeba, wystarczy wejść do galerii, zobaczyć zdjęcia z wystaw, pies się sam broni tym jak wygląda.
A co do agresji na ringu...cholera już tyle dziwnych rzeczy widziałam...nawet ściskanie " za jajca" (każdy facet by ugryzł za coś takiego ;) ), dlatego bardzo mi się podoba jak sędziowie proszą właściciela o pokazanie zębów psa, a nie sami pchają paluchy z jednej mordy do drugiej.

Zuzanna a ciebie odsyłam do sprawdzenia jakie po polskiej ziemi "reproduktory" chodzą i jakie championaty mają...pooglądaj najpierw wnikliwie a później krytykuj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzanna_S']Rozumiem, że jedynie do tej części mojej wypowiedzi ma Pani zastrzeżenia - brak polskich znaków też jest błędem

PS
W świetle opisanych przeze mnie wydarzeń uważam, że podpis widniejący pod Pani postami jest co najmniej niesmaczny... i również zawiera błąd, ponieważ pisze się "zaj[B][COLOR="red"]ę[/COLOR][/B]łam" :cool3:

Edit:
@ Taishi

Nie zawsze trzeba być "znawcą", by móc stwierdzić, że właściciel nie radzi sobie z własnym psem ;)[/QUOTE]

Napisze nam Pani jeszcze kilka fajnych "pikantynych" szczegolow z mojego zycia. Jest coraz wiecej osob czytajacych. Ojejku normalnie chyba sie zapadne pod ziemie, ze nie uzywam polskich znakow. Znow sie musze publicznie linczowac, oj ja zla ja zla !!!!

Link to comment
Share on other sites

Uuuuuu,to zdrówka zyczę!:)

Do Zuzanny_S:
Nie wiem jak długo zatrzymujesz się przy ringu akit japońskich,ale chyba zauważyłaś,że ta rasa to nie aniołeczki.W Olsztynie byłam,widziałam Akity w ringu.Wszystkie były bardzo spiete,a nakręcił je Akita z Olsztyna.Burczał na inne psy przed ringiem,wszedł spięty,nie był agresywny do sędziego,ale zachwycony tez nie był ,przeszkadzało mu towarzystwo innych psów.Jego” nastrój” udzielił się reszcie,tamte tez były spiete,powarkiwały pod nosami.Pamiętam jak na którejs tam wystawie pomiedzy oczekujące na ocene Akity/wszystkie leżały czy tez siedziały spokojnie ,były wręcz znudzone/ wpadł BC,bez smyczy,skaczący sobie radosnie przed idaca za nim właścicielką.Co się stalo?Któras Akita nie wytrzymała,zaryczała,skoczyła z zębami na bordera,a w tym samym momencie WSZYSTKIE Akity były gotowe lac kogo popadnie.Własciciele uspokajali,ale i tak za moment na ring wprowadzali pobudzone psy,niektóre się wyciszyły,ale były tez takie,które warczały na konkurencję,były trudne do oceny.I tak reasumując:można na wystawe przyjść ze spolegliwym misiem Akitą,a wyjśc z niemal odbezpieczonym karabinem maszynowym,jakim stanie się nasz Akita.Tak,że z ta agresją to bywa różnie….

Tego posta pisze w wordzie,napisałam już dwa elaboraty i mnie wywaliło…….

Link to comment
Share on other sites

Tak siedzialam sobie i myslalam, troszke po internecie poszperalam i co mamy Zuzanna _S to Zuzia SŁomińska znajoma mojej bylej koleznanki. Zuzia skad u Ciebie taka zawisc, o ile pamietam to z Magdą mamy konflikt finansowy, a nie z toba, tak chcialas pomoc kolezance a tylko jej zaszkodziala, ani w Olsztynie, ani w Warszawie ciebie nie bylo, a co do Olsztyna znasz to z relacji Magdy od Omara ???? Umiesc te swoje filmy, ktore nawet pewnie nie istnieją !
A to zdjecie Twojej Fiony, szkoda ze taka fajna psinka ma taka pusta wlascicielke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[URL]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/84fab5c473a4af43.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Taishi']a ty Zuzanno masz pięknego psa na dt i na nim bym się skupiła, a nie na szukaniu szczeniaków i wytykaniu ludziom błędów ortograficznych.[/QUOTE]

Tak Taishi, Zuzanna ma pieska swojego wlasnie zamiescilam zdjecie Fiony i ma pieska na DT. Dobrze, ze juz wiadomo, ze to nie atak na Shirai 'a tylko na moja osobe. Zusia napisz cos nam ciekawego ??? A wogole nie myslam , ze taka podla jestes !!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matiz91']Kłótnie i spory proszę rozstrzygać na PW a nie tutaj :/
Zbaczacie chyba z przeznaczenia tego tematu !!!
MA KTOŚ WYNIKI ??? :evil_lol:[/QUOTE]
Matiz napisalam na PW do naszej kochanej Zuzanny S..... , ale ona odpowiedziala mi na PW to uwazasz ze nadal jej powinnam pisac na PW ????

Link to comment
Share on other sites

sędzia: Elżbieta Chwalibóg (PL)[/U][/SIZE]

[B][COLOR="blue"]PSY
Klasa pośrednia[/COLOR]
ATAMAN Jamni Jar - oc. doskonala lok. 1
YORIHIKO ROAL - oc. doskonala lok. 2
UNDO Yamamoto - oc. doskonala lok. 3

[COLOR="blue"]Klasa otwarta[/COLOR]
SHIRAI KOKI Etnakita Ken - oc. doskonala lok. 1, CAC, CACIB, BOS, BOB

[COLOR="blue"]Klasa championów[/COLOR]
NORYOKU Co Ty Na To - nieobeny
ATARI-GO TSUGI Namitori - lok. doskonala lok. 1

[COLOR="blue"]SUKI
Klasa szczeniąt[/COLOR]
CAMMEI Daischa

[COLOR="blue"]Klasa młodzieży[/COLOR]
AKATI MIOTEK
KISS ME & LOVE ME UMI DE SHIROIARASHI AO
TAKIKO Eskimo River

[COLOR="blue"]Klasa pośrednia[/COLOR]
BISHOJO GO Sensakura

[COLOR="blue"]Klasa otwarta[/COLOR]
Akita u Izis GACHI
MIDORI Yamamoto
MASSHIRO Kazoku Kanshin
MI AKASHA Yeti Yeti
KANSEI Wielka Fala
BUNYA Yamamoto

[COLOR="blue"]Klasa championów[/COLOR]
CORA Wielka Fala oc. doskonala lok. 1, CAC, CACIB, BOS

Reszta niewiadoma...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...