Jump to content
Dogomania

Warszawskie Studium Kynologii


Hektor

Recommended Posts

[SIZE=4]Mam zaszczyt zaprezentować Państwu Warszawskie Studium Kynologii - niepubliczną placówkę kształcenia ustawicznego, wpisaną do ewidencji placówek prowadzonych w m.st. Warszawa w dniu 10 października 2006r. pod numerem 930 K.[/SIZE]
Rozpoczęliśmy działalność w zakresie kształcenia ustawicznego między innymi w kierunkach:
[B]-Przewodnik psa służbowego agencji ochrony [/B]
[B]-Instruktor szkolenia [/B]
[B]-Doradca behawioralny [/B]
[B]-Zoomasażysta [/B]
[B]-Specjalista pielęgnacji psów…[/B]
Wszelkie dodatkowe informacje uzyskacie Państwo pod numerami : sekretariat: + 48 022 357 35 94 , dyrektor: + 48 0 516 173 619 lub drogą elektroniczną pisząc na adres e-mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[B][COLOR=red]Jednocześnie zapraszam do odwiedzenia naszej witryny internetowej ww.studiumkynologii.pl[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

1. Nauka odbywa w systemie korespondencyjno-seminaryjnym, co oznacza że otrzymane materiały do nauki (część teoretyczną), opracowuje się samodzielnie korzystając ze wskazanej literatury. Następnie jest on przesyłany do wykładowcy prowadzącego.
Oczywiście ilość modułów uzależniona jest od wybranego kierunku szkolenia.

1.1 Na chwilę obecną poszczególne moduły do opracowania będą przesyłane za pośrednictwem poczty, lub drogą elektroniczną, na wskazany adres e-mail. Przygotowujemy także możliwość odbywania kursów w systemie on-line (dotyczy to oczywiście części teoretycznej)
2. Po pozytywnym zaliczeniu części kursu w zakresie wiedzy teoretycznej, następuje część praktyczna. Aktualnie zajęcia praktyczne będą się odbywały w Warszawie (ilość godzin zajęć praktycznych poszczególnych kursów znajduje się na naszej stronie w zakładce Programy szkoleń). W chwili obecnej przygotowujemy możliwość odbywania praktyk zawodowych w ośrodkach szkolenia na terenie kraju.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='Hektor']2. Po pozytywnym zaliczeniu części kursu w zakresie wiedzy teoretycznej, następuje część praktyczna. Aktualnie zajęcia praktyczne będą się odbywały w Warszawie (ilość godzin zajęć praktycznych poszczególnych kursów znajduje się na naszej stronie w zakładce Programy szkoleń). W chwili obecnej przygotowujemy możliwość odbywania praktyk zawodowych w ośrodkach szkolenia na terenie kraju.[/quote]

A mozna poprosic o troche konkretow?
Kto, na jakich psach, bedzie prowadzil czesc praktyczną. Jakie sa kwalifikacje, doswiadczenia, udokumentowane sukcesy szkoleniowe prowadzacych część praktyczną?
W jakich osrodkach szkoleniowych na terenie kraju bedzie mozliwosc
odbywania praktyk, pod czyim kierunkiem?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Robert Stanisław Matysiak (Zakład Szkolenia Przewodników i Tresury Psów Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach), narazie praktyki będą odbywały się w Warszawie. Kwestia odbywania ich w ośrodkach szkolenia na terenie kraju jest w trakcie realizacji. Takie ośrodki muszą być odpowiedno przygotowane do naszego programu i muszą wyrazić chęć współpracy. To nie może być fuszerka. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jakie są wymagania w stosunku do kandydata na specjalistę pod nazwą "Doradca Behawioralny"? Czy musi mieć choć maturę, doświadczenie w prowadzeniu psa, jakieś dotychczasowe osiągnięcia. Zakładam że program jest adresowany do osób pełnoletnich. Czy przewidziana jest jakaś rozmowa wstępna z kandydatem na takiego specjalistę?
Czy organizator zdaje sobie sprawę z konsekwencji nadania takiego tytułu osobie, która weźmie udział w szkoleniu korespondencyjnym + 4 seminaria + warsztaty w ilości 28 godzin (sic!).
Czy organizator weźmie odpowiedzialność za niepowodzenia takiego specjalisty, które mogą się okazać tragiczne w skutkach?

Link to comment
Share on other sites

[B]"Hodowca / [COLOR=magenta]Właściciel[/COLOR] Psa Rasowego [/B]- Opłata: 1000 PLN"

:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

KAŚKA
co do rekomendacji ZK, Hektor chyba nigdzie nie pisze, że ją mają?A poza tym o to akurat nie jest trudno-wpłacasz jakaś kasę rocznie do ZK a oni Cię rekomendują:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Czy pan Robert Matysiak jest przewodnikiem psa policyjnego, czy pracuje jako trener w Sulkowicach?
Jakie ma wyniki w szkoleniu psow cywilnych - egzaminy, starty w zawodach?

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sic!'][B]"Hodowca / [COLOR=magenta]Właściciel[/COLOR] Psa Rasowego [/B]- Opłata: 1000 PLN"

:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

KAŚKA
co do rekomendacji ZK, Hektor chyba nigdzie nie pisze, że ją mają?A poza tym o to akurat nie jest trudno-wpłacasz jakaś kasę rocznie do ZK a oni Cię rekomendują:cool3:[/quote]


A to ja na kursie "doradca behawioralny" ::user:

Sic! 1000zł za między innymi za to to dużo:hmmmm: ?: [COLOR=#858c8d]Prowadzenie hodowli - podstawy ekonomiczne, organizacja, reklama i marketing ; Warsztaty 2 dniowe [/COLOR][COLOR=#858c8d]Rozmowa z klientem - podstawy komunikacji [/COLOR]
;)

Link to comment
Share on other sites

Chciałam otworzyć stronę tego Studium Kynologii, niestety nie ładuje się... :shake:
Z jednej strony to dobrze, że pojawiają się kursy o "psiej tematyce" dostępne "szerokiej" publiczności, z drugiej - cały czas mam obawę, że po prostu wypełniają one powoli lukę na naszym rynku edukacyjnym. I zapełniają ją produktem nie do końca pełnowartościowym - bo i konkurencja niewielka.

Za tysiaka to chyba ciagle jednak wolę sobie nakupić książek...

Link to comment
Share on other sites

No przepraszam bardzo. Sprawdziłam ofertę i jakoś mnie to wszystko nie przekonuje. Nie powiem, że jestem super znawcą psich zachowań, chociaż od kilku lat interesuję się różnymi psimi zagadnieniami. Do mistrzostwa pielęgnacji psów też mi jeszcze daleko. Nada śledzę interesujące mnie wątki dotyczące pielęgnacji, zachowań psów, szkoleń, sportów, itp i w pewien sposób poszerzam swą wiedzę. Ale w życiu nie dałabym tych pieniędzy za kursy korespondencyjne. Może inni tak-ja nie. A już na pewno nie za "hodowcę".Ironicznie mówiąć, szkoda ze inni nie wpadli na taki pomysł. A może jeszcze wpadną? Z wypowiedzi dogomanialów można ułożyć klilkadziesiąt dobrych konspektów a może i wydać kilka porządnych książek tematycznych. Zwłaszcza że też mam ukończone to i owo (jak wynika ze strony wykształcenie osób prowadzących nie musi się wiązać z proponowanymi dziedzinami (i że tak wtrącę-psychologia psów i psychologia baaardzo się różnią). Tej stronie i takim kursom zdecydowanie dziękuję i osobiście odradzam.

Link to comment
Share on other sites

dzięki Bulwinka.
mają jakieś chore ceny... żeby być opiekunem psa rasowego - 1000 zł? Doradca behawioralny 3700???
Patrząc na program niektórych kursów to mam wrażenie, że też bym mogła otworzyć taką szkołę.
Książkę pani Caprari przeczytałam z ciekawością, ale jej dowcip to chyba trochę mało, żeby kogoś skusić...

Link to comment
Share on other sites

No coz ... od siebie tylko dodam, ze do takowych kursow zawsze podchodze przez pryzmat kompetencji, osiagniec i wyksztalcenia kadry szkolacej.
Wam pozostawiam wnioski jak sie ma wygladowca z tyt. mgr ze Szkoly Wyzszej Psychologii Spolecznej lub Prywatnej Szkoly e-Biznesu do tematyki kynologicznej i to nie tej teoretycznej tylko praktycznej.
Bez urazy ale to samo dotyczy P. Matysiaka.
Jakie ma doswiadczenia i SUKCESY w szkoleniu posluszenstwa psow normalnych ludkow, jakie doswiadczenie i sukcesy w rozwiazywaniu psich problemow. Chetnie tez poczytalabym udokumentowane doswiadczenie tego pana jakie nabyl pracujac np. jako wolontariusz w schroniskach dla psow, lub jako pracownik fundacji i organizacji, ktorych celem dzialanosci jest np. szkolenie psow asystentow, dogoteriapia itp. itd.

To nabyte doswiadczenia z wielu miejsc, gdzie na porzadku dziennym jest kynologia, sukcesy, obcowanie z roznymi problemami i roznymi potrzebami wlascicieli psow jest determinanta tego, jak dany wykladowca jest oceniany podczas "pierwszego wrazenia", gdy wybieramy lub odrzucamy dana szkole.

Poki co, oprocz szumnej nazwy i wysokich cen przedstawiona przez Hektora szkola nie przedstawia dla mnie zadnych wartosci, ktore sklanialyby mnie do zainwestowania w ich korespondecyjno-seminaryjne kursiki.

pozdrawiam,

W.

Link to comment
Share on other sites

Kolejna sprawa, to nalezaloby zadbac o jakosc przekazu informacji na stronie.
Milo by bylo, aby zachowac spojnosc informacji w szczegolnosci co do godzin za ktore sie placi.
W jednym miejscu czytamy, ze praktyk bedzie 40 godzin, a zaraz poniej, ze jednk 30 :roll:
Na pewno wiele mozna by wywnioskowac po godzinowej rozpisce zajec praktycznych.

Zwrocilam tez uwage, na proporcje w modulach szkolenia na Instruktora Szkolenia Psow. Jakze wiele mamy tam tematow o diecie, anatomii i "zasad korzystania z pomocy weterynaryjnej (!), a jakze malo o meritum sprawy czyli zasadach i metodach szkolenia (praktycznego) psow.

No i tematyka zajec praktycznych ... i o ile bez problemu przelkne niezbede info o strzalach, niepobieraniu pokarmu od obcych i inne takie, to absolutnie brakuje mi jak nauczyc psa rzeczy najbardziej potrzebnych "w cywilu": czystosci, niedemolowania domu podczas nieobecnosci wlasciciela, jak radzic sobie z agresja do innych psow, jak radzic sobie z agresja do ludzi, a co zrobic gdy nasz pies "lowi" rowerzystow, a co gdy brakuje mu motywacji lub wrecz przeciwnie bywa nadgorliwy itp. I to uwazam o niebo wazniejsze, niz to czy potrafimy psa nauczyc pokonywania danej sciany czy tez nie i czy przeskoczy przez row czy nie bardzo ....

Oj ... :eviltong:

W.

Link to comment
Share on other sites

:lol:

No ja nie moge ... wcale sie nie uwzielam na ta szkolke, ale wedrujac po kolejnych odslonach strony i zagladajac w tematyke kolejnych kursow, robi sie coraz zabawniej :evil_lol:

Hektor, przekonaj mnie ze mam zaplacic 1.000 PLN i bede czula, ze dobrze zainwestowalam u Was te pieniadze w kurs Hodowca/Wlaciciel psa :cool3:
No a 3 modul w tej kategorii to najbardziej mnie intryguje. Ciekawa jestem jak uczycie programowania NLP i jakie ma to przelozenie na komunikacje (w podstawach) z Klientem :evil_lol:

Wind w doskonalym humorze po lekturze strony www :lol:

Link to comment
Share on other sites

WIND, AM
się czepiacie dziewczyny no! :eviltong:
Idę o zakład, że znajdą się chętni coby z tych kursów z wielką przyjemnością i zapałem skorzystać, mało tego , będą nimi urzeczeni i z przekonaniem jacy to są mądrzy i w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

Dolaczam do grona rozbawionych. :lol:
Ciekawe swoja droga w ktorym module bedzie wykladac pani Czerwinska Maria i co takiego bedzie wykladac. Dogoterapie w szkoleniu psow obronnych?:evil_lol:
Jest taki ostatnio trend: Wszystko co związane z psami robi sie w Polsce coraz modniejsze. To jest jeszcze duze zaglebie , w którym można zarobić całkiem niezła kasę. Wystarczy miec pomysl.
Mamy wiec Miedzynarodowa Szkole Dogoterapii:evil_lol: , Miedzynarodowa szkole Psychologii Zwierzat:evil_lol: , Kursy z uprawnieniami zawodowymi do wykonywania zawodu ktorego w Polsce nie ma:mad: :evil_lol: itp.itd.
Dziwi mnie dodatkowo jednak inna rzecz, ze ludzie nie weryfikuja takich kursow i szkol , nie pytaja i nie dociekaja , za co tak naprawde maja placic, nie male pieniadze.
Choc ostatnio pod tym wzgledem sie poprawilo, co widac po tym topiku.

Czy ktos z was znalazl siedzibe tej szkoly, czy ktos znalazl nr. rejestowy tego studium? Ja jestem chyba :cool1: , bo przewertowalem wszystko i nic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...