Jump to content
Dogomania

Co zrobic by kundel(pan domu) nie gryzł sie z duzo wiekszym Huskim


Recommended Posts

Dzien Dobry!!
Mam wielki problem!
Po mojej wsi krecił sie Husky z 2 tygodnie!
To zagarnelismy go! Spokojny piesek! jest juz duzy, oceniam go na 2,3 lata;]
W pierwszy dzien ogrodzilimy mu styłu ogrod z małym budynkiem gdzie dalismy mu jesc i duzym trawnikiem! okolo 30mx30m!! Dzisiaj chcielimy zobaczy co zrobi jak go wypuscimy! Gdy go wypuscilismy to zaczol biegac wokół domu i sikac wszystko co sie da, ale na schodach wejsciowych do domu w koszu lezy moj stary kundel(ma z 6 lat) wyglada na takiego jamnika bardziej, i gdy tylko husky podejdzie do schodow to odrazu warczy i szczeka! Husky podchodzil tam co 5 minut i wygladalo na to jak by sie chciał zaprzyjaznic,pobawic!!po 35 minutach, kundel zeszedl z schodow powachac husky a potem husky chcial powachac kundelka i nagle kundel zatakowal husky! husky sie broniac ugryz go i sszarpal sie z nim!I(oczywiscie husky wygrywal) my odrazu ich oddzielalismy!! i teraz nie wiem co zrobic by psy sie nie gryzly:( jak husky jest poza schodami to jest dobrze a jak wejdzie na schody to odrazu kundelek szczeka!! Jak za 7dni nie rozwiaze tego problemu to tata powiedzial ze go wywiezie do schroniska! a ja z starszym bratem(19lat) bardzo bysmy chcieli miec psa!!
Narazie Husky jest w tym ogrodzie.
Dodatkowe informacje:
Husky jest odniego duzo wiekszy! z 3 razy!
Husky nie zatakuje pierwszy, jest spokojny!
I oczywiscie kundel i husky to obydwaj samce.
Prosze o szybkie rady i odpowiedz!!
Pozdrawiam Arek

Link to comment
Share on other sites

Najprościej byłoby oba wykastrować tak po pierwsze.
Poza tym z tego co mówisz wynika że Twój pierwszy pies nie miał nigdy kompana, najlepiej by było gdyby mogły się poznać na neutralnym gruncie np na spacerze. Jak zauważysz że się czai na haskiego to możesz odwrócić jego uwagę jakimś dźwiękiem. Daj im trochę czasu żeby się przyzwyczaiły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...