Jump to content
Dogomania

Książki o psich historiach, które nie są poradnikami.


Karro

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak najbardziej polecam książkę "Garet, fe!" Joanny Szarras - nie mogłam się oderwać i miałam dużo śmiechu przy czytaniu.
Ciekawostka - Garet jest psem z dogo z PwP, nawet miał tu kiedyś swój wątek! ;) o tu: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/23905-Jett-Garet-III-jr-Krak%C3%B3w-w-NOWYM-DOMKU-od-07-04-06-GARETOWE-OPOWIE%C5%9ACI-udr%C4%99czonej?highlight=garet[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Polecam "Tropem zaginionych" Susannah Charleson, do kupienia w krakowskim empiku 9,99

[IMG]http://www.nk.com.pl/img/covers/normal/1223_tropem_zaginionych.jpg[/IMG]


[I]"Tropem zaginionych" to poruszająca, autentyczna historia o świecie ratowników i ich psich towarzyszy. Autorka opowiada o niezwykłej więzi łączącej ludzi ze zwierzętami, o domu pełnym psów i kotów oraz o szkoleniu pewnej młodej, energicznej suczki na jak najlepszego tropiciela.

Przed ratownikami stają rozmaite zadania: odszukanie zbuntowanego nastolatka, starszego pacjenta cierpiącego na chorobę Alzheimera lub ciała mężczyzny, który utonął w jeziorze na oczach własnej matki. Bardzo przejmująca jest także relacja z poszukiwań szczątków promu kosmicznego Columbia, który eksplodował nad terytorium Teksasu.

W obecnych czasach, gdy zamachy terrorystyczne są równie realnym zagrożeniem jak trzęsienie ziemi czy tsunami, dobrze wiedzieć, że naszym wybawcą może okazać się pies tropiący. [/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FredziaFredzia']Jak najbardziej polecam książkę "Garet, fe!" Joanny Szarras - nie mogłam się oderwać i miałam dużo śmiechu przy czytaniu.
Ciekawostka - Garet jest psem z dogo z PwP, nawet miał tu kiedyś swój wątek! ;) o tu: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/23905-Jett-Garet-III-jr-Kraków-w-NOWYM-DOMKU-od-07-04-06-GARETOWE-OPOWIEŚCI-udręczonej?highlight=garet[/URL][/QUOTE]

no! no! brzmi ciekawie, muszę poszukać i przeczytać :lol:
A ja ostatnio czytałam:
"Burgas i Bosman: psy z Czarnego Diamentu" Jerzy Radomski
"Kto tu szczeka" Ewy Szulc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie wiem, czy się tu kiedyś pojawiła... bardzo fajna książka : Misja Szczeniak. Czytałam ostatnio Marleya, Balsam dla miłośników psów, Powiedz gdzie cię boli ... jednak widzę, że mam duże zaległości...jest tyle fajnych książek...tylko czasem brak mi czasu na nie...mam tak, że często czas mi szybko miła przez robienie jakiś niepotrzebnych rzeczy,a odsuwanie tych potrzebnych na koniec...no i fundusze...gdybym kupiła wszystkie książki tu polecane to bym zbankrutowała!

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, była kiedyś książka opisująca historię bohaterki, która miała po kolei trzy psy, jednego miała ze schroniska, drugim - nowofundlandem musiała się zaopiekować, bo był zostawiony jej przez jakiś ludzi. Właśnie ta druga historia utkwiła mi w pamięci, był tam wątek o tym jak ów pies ratuje bohaterkę przed facetem, który chce ją napaść. Książkę czytałam bardzo dawno temu i do tej pory nie mogę jej odszukać. Nie jestem pewna czy przypadkiem nie była to książka polskiej autorki. Do tego tytuł był dość długi. Może ktoś wie?
Również polecam "Mój przyjaciel Henry" i "Małe wielkie życie"

Edited by ZuzaCh
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Koszmaria']"Mój przyjaciel Henry" Nuali Gardner.
niesamowita,prawdziwa[a więc nie cukierkowa,ani brutalna] walka matki o swoje dziecko.
kilka razy się prawie popłakałam.kapitalna.
"Małe wielkie życie" Deana Koontza
piękny pomnik jaki wystawił pisarz swojemu psu.[/QUOTE]
dodam jeszcze "Dzikus"[czasem z podtytułem "czyli wyjęty spod prawa"] Wandy Żółkiewskiej-o zdobywaniu zaufania,tłem jest wczesny PRL.
"Samotność wilków" Marka Hasko.

nie polecam "Niosąca radość" i "Bulterrier Samson i ja"
płytkie i dość tendencyjnie napisane.do przeczytania w 3h i zapomnienia w ciągu minuty od zamknięcia książki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...