Jump to content
Dogomania

Kraków - stareńka bokserka Sandra - odeszła... za TM [']['][']


Jagienka

Recommended Posts

  • Replies 639
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odebrałam wczoraj wyniki badań krwi - całutka morfologi i biochemia - nie ma na razie w nich nic niepokojącego.
Wszystkie wyniki Sanderki będą skonsultowane wkrótce z onkologiem z SGGW - zobaczymy jakie wg niego będą rokowanie dla Sanderki.
Od wczoraj znów "walczymy" z pałeczką ropy błękitnej , gronkowcem i grzybem w uszach . Oby tym razem sie udało .....
Sanderka robi sie łobuzem - wczoraj wieczorem zamiast grzecznie ułożyć sie do spania (zawsze kładzie sie na boczku z głową na podusi, pańcia przykrywa ją kocykiem , drapie po łepku i Sandrunia zaraz zaczyna baaardzo głośno chrapać:lol:) zaczeła mnie łapać za rękawy , szczypać po dłoniach - jednym słowem agresorka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faro']Oj serduszko to ona już skaradła - tylko miejsca w domku brak :shake:
Wczoraj "uczyłyśmy" sie nowej komendy ;) : Sandra - całus :evil_lol: i Sanderka dawała mi całuski "z wyskoku" :loveu::loveu::loveu:[/quote]

Ten, kto ma boksia, ten wie, jak to wygląda...
Tak mi żal tej Suczynki, że wciąż bez swojego domu.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Czy mała nadal szuka domku?
Nie czytałam całego wątku, więc jeśli ktoś byłby tak miły i mi odpowiedział, to byłabym wdzięczna...
Jak zachowuje się wobec ludzi, innych psów, kotów i mniejszych zwierząt?
Czy choruje/ chorowała?
Jeśli możecie, to wymieńcie jeszcze parę epitetów, które ją charakteryzują (hałaśliwa, łagodna, absorbująca, spokojna, żywiołowa itp.).
Jeśli są jakieś aktualne zdjęcia, to byłabym wdzięczna za podanie linków.
Pozdrawiam :smile:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dory']Czy mała nadal szuka domku?
Nie czytałam całego wątku, więc jeśli ktoś byłby tak miły i mi odpowiedział, to byłabym wdzięczna...
Jak zachowuje się wobec ludzi, innych psów, kotów i mniejszych zwierząt?
Czy choruje/ chorowała?
Jeśli możecie, to wymieńcie jeszcze parę epitetów, które ją charakteryzują (hałaśliwa, łagodna, absorbująca, spokojna, żywiołowa itp.).
Jeśli są jakieś aktualne zdjęcia, to byłabym wdzięczna za podanie linków.
Pozdrawiam :smile:[/quote]
Dory, Sandra jest nadal do adopcji.
Najlepiej na te wszytskie pytania odpowie Faro, jak tylko będzie na forum.
A zdjęcia zaraz wyszukam i podam strony.
są w pierwszym poście podane: [B]wiecej zdjec str.10; 18; 22
[/B]Ale to są zdjęcia sprzed roku <szok>
Nie ma Sandrunia zdjęć aktualnych, a troszke jej pysio bardziej posiwiał :sad:

Link to comment
Share on other sites

Niestety Sandrunia kotów nie lubi... Co z dziećmi to nie wiem. Trzeba poczekać na Faro...
Często rozmawiałam z Faro na temat Sandry i parę słów na jej temat mogę powiedzieć (Faro! Jeśli się gdzieś mylę, to przepraszam i popraw mnie)...
Sandra jest starszą suczką, która z racji swojego wieku nie jest już żywiołowa... Są momenty, że bawi się jak dzieciak, ale wszystkie boksie takie są. Spaceruje sobie z dwoma malamutami i z nimi się zgadza. Potrzebuje miłości, mnóstwa miłości. Ciepłego, swojego, domowego kąta i swojego człowieka. Bardzo garnie się do Faro, gdy ta ją odwiedza i domaga się pieszczot. Jest śliczną, starszą sunią, która bardzo zapadła mi w serce... Niestety, ja nie mogę jej adoptować :-( I jest mi z tego powodu bardzo źle :-( Dlatego jeśli są jakieś szanse na domek dla Sandry, to błagam o niego :-( Ona potrzebuje swojego człowieka na resztę dni, które jej zostały...

Link to comment
Share on other sites

Sandra to ........"morderca kotów" (z pewnością ktoś ją szczuł na koty w przeszłości i to zostało mocno zakodowane w jej psychice).Do psów róznie - są takie które akceptuje, wręcz bardzo lubi , ale są też takie do których "startuje" z zębami - myślę jednak że relacje "psie" są do wypracowania.
Sandra jest w ciągłym leczeniu - od roku "walczymy" z pałeczką ropy błekitnej i gronkowcem, które ma w uszach (teraz jeszcze doszedł grzyb). Dletego wymaga systematycznej pielęgnacji uszu (czyszczenie,zakrapianie) Ponadto jest po operacji nowotworowej - wycięta śledziona (guz niestety był złośliwy) i guzki listwy mlecznej. Jest wysterylizowana.W chwili obecnej jest w dobrej kondycji zdrowotnej , ale wymaga systematycznej opieki lekarskiej i okresowych badań kontrolnych Z uwagi na to iż jest alergikiem wymaga odpowiedniej karmy ( je eukanube dermatosis - dieta weterynaryjna dla alergicznych psów) Ma też problem z moczeniem się - ale być może przy częstych spacerach dałoby się to opanować . Po prostu jak każdy starszy pies wymaga czestych wyjść i ciepełka.

Sandra jest niesamowicie kochaną staruszką, pragnie ciepła, miłości (jak każdy boksio. UWIELBIA BANANY, które .........je łyżeczką (taka z niej dama, że łyżeczką je banana ;))

Link to comment
Share on other sites

Ja mam warunki, żeby przygarnąć drugiego psa, ale jeszcze nie pytałam rodziców, dlatego na razie tylko się rozglądam za boksiem. Mamy teraz ciężką sytuację finansową (trochę choruję) i na kosztowne leczenie psa ani na drogą karmę (nasza dostaje Purinę) nas nie stać :( Zanim zacznę się zastanawiać jak podejść rodziców, musiałabym wiedzieć, jak Sanderka reaguje na małe zwierzątka (mamy 5 szczurków, które wypuszczamy luzem). Nie wiem, czy macie możliwość to sprawdzić.
Starowinka ujęła mnie za serce :( ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...