Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

to jest Patmol -mój ulubiony czarny kot

u mnie jest troszkę odwrotnie-kilka kotów i jeden młody pies
i ten pies uważa, z każdym dniem coraz bardziej, że on jest ważniejszy od kotów:mad:
a to wcale nieprawda :roll:
najważniejszy jest czarny kot Patmol :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

mój ulubiony kot ( i jedyny) jest identyczny, tylko bez jednej łapki z przodu, do tego z kamicą moczową i chorymi nerkami :(

dzisiaj u wetki byłam z maleńką Mimi - jedną z psiej rodzinki...
nie jadła, była osowiała.... dostała dwa zastrzyki - już widać poprawę,ale jutro do kontroli....
no i jutro jadę po Brunę - muszę ja przywieźć do wetki i odwieźć potem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patmol']i jak się dzisiaj czuje Mimi? [URL="http://smajliki.ru/smilie-1059389031.html"][IMG]http://s17.rimg.info/a075ae3f86287f4bc4774cfb54659799.gif[/IMG][/URL][/QUOTE]

Mimi już wczoraj wieczorem zaczęła jeść i czuje się dużo lepiej, ale i tak do wetki na kontrolę pójdziemy.
Była też wczoraj wizyta przedadopcyjna - oczywiście potwierdziło sie to, co czułam - to będzie wspaniały domek dla Mimi !!!!
tylko.... jak ja ją oddam po 2 miesiącach wspolnego mieszkania.....:(

Dzisiaj planuję trochę pojeździć.... po Brunę do wetki, potem odwieźć Brunę do jej ( i mojego rodzinnego) domu....
Charliego już nie wożę do doktora Sekuli, bo to dość daleko , a staruszek słaby i w samochodzie bardzo niespokojny.... zabiegi pomagają Charliemu na krótko - na 2, 3 dni i znów to samo..... no cóż, na swoje 17 lat i tak jest śliczny i sprawny - codziennie pokonuje schody w dół ( tu one jego raczej "pokonują" ;)) i w górę - wspina się dziarsko, choć czasem łapki mu się rozjeżdżają....
niestety nie bardzo potrafi już utrzymać mocz ( i nie tylko), dlatego po powrocie z pracy mam niemało sprzątania....
ale co tam..... mogę sprzatać, byle Charliś był zdrowy i szczęśliwy!

niestety, parę dni zimnych i już dzisiaj rano posłanko Charlisia było mokre, choć lato zazwyczaj mamy "suche", tylko jesień, zima i wiosna "podmokłe"....

Charlie podchodzi domagając sie pieszczot, identycznego wzrostu jest Tiara - zjawia się natychmiast i tak stoją "grzbiet w grzbiet" podstawiając kochane łebki do pieszczot, a że mam tylko dwie ręce - "mniejszość" czyli niżsi wzrostem patrzą czekając.....z jednoczesnym głaskaniem nawet ośmiornica by sobie u mnie nie poradziła ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patmol']to trzeba szybko narobić Mimi dużo pięknych zdjęć na pamiątkę :diabloti:
kiedy jedzie do Domu?[/QUOTE]

15 sierpnia państwo wracają z wakacji i obiecali "niezwłocznie" po Mimi przyjechać :)
także mama suniek - Tosia w sierpniu ma jechać do domku - dobrze by było, żeby to sie stało tego samego dnia - wtedy ani córcia, ani mama nie miałyby czasu na tęsknotę przy wrażeniach podróży i nowego domu....
jeszcze Bunia czeka na domek tylko - jest wesolutka i zaczęła rozrabiać, a wydawała się taka spokojniutka..... chora była i smutna, teraz już szaleje :)

Tosię chyba w tym tygodniu wysterylizuję

Link to comment
Share on other sites

no to jest jeszcze trochę czasu do 15 sierpnia :diabloti:
trzymam w takim razie kciuki za domek dla Buni [URL="http://smajliki.ru/smilie-915252423.html"][IMG]http://s16.rimg.info/6a1a28a99fdadff549f4aae3a0bf5a37.gif[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Hihiiii.... oczyma wyobraźni zobaczyłam Marysię w roli... ośmiornicy! :) U mnie to samo, choć liczebność stada zdecydowanie mniejsza - rąk nie starcza do głaskania wszystkich. Więc albo na każdy łepek przypada po jednym głasku i następna kolejka, albo wykorzystujemy chwile, że jedno przyszło, a reszta na zewnątrz albo zajęta czymś innym :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Hihiiii.... oczyma wyobraźni zobaczyłam Marysię w roli... ośmiornicy! :) U mnie to samo, choć liczebność stada zdecydowanie mniejsza - rąk nie starcza do głaskania wszystkich. Więc albo na każdy łepek przypada po jednym głasku i następna kolejka, albo wykorzystujemy chwile, że jedno przyszło, a reszta na zewnątrz albo zajęta czymś innym :)[/QUOTE]

tak, tak, osmiornica to i tak za mało.... ale dla niektórych za dużo!

właśnie przed sekundą otrzymałam wiadomość - doktor S.G. w sprawie którego zostalo wszczęte śledztwo na wniosek Stowarzyszenia Help Animals z Malczyc złożył doniesienie, iż stowarzyszenie prowadzi nielegalne schronisko i ze psy są trzymane w złych warunkach..... będę miała w domu kontrolę - bo przecież te psy są u mnie....

i nie o kontrolę chodzi - tej się nie boję....

ten człowiek nie tylko czuje się bezkarny, ale jeszcze mści się na tych, którzy postawili mu zarzuty...

apel ten umieszczam na prośbę prezesów Stowarzyszenia - bardzo prosimy o pomoc - szczególnie prawną !!!
Jesteśmy nowym, malutkim stowarzyszeniem - nie możemy zostać sami z tą sprawą !!!

Tylko nie o pomoc w postaci dyskusji na dogo prosimy - o kontakt na PW ludzi, którzy realnie mogą pomóc w doprowadzeniu sprawy do końca ( prawników, świadków)

[B][SIZE=6][COLOR=red]WSZELKIE INFORMACJE W TEJ SPRAWIE I KONTAKT WYŁĄCZNIE NA PW do : czerda lub lora123[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Nóż się w kieszeni otwiera i ręce z majtkami opadają!!!! Oprawcy suni husky na wolności, choć zanim urwali jej głowę, powiesili bernardyna i rzucali siekierami w innego psa! Chodzą po wsi i w nos się ludziom śmieją oraz panom redaktorom z TVN. Pseudohodowca, któremu fundacja odebrała zaledwie 1/5 psiaków w stanie strasznym złożył doniesienie, że mu... psy ukradli... Marysia będzie miała kontrolę... Chyba czas się w kosmos wystrzelić :(

Link to comment
Share on other sites

Doktor S.G. no nie wiem czy powinno się używać tego tytułu bo zaszczytu prawdziwym lekarzom i wetom takie towarzystwo nie przynosi.Ciekawe kiedy te środowiska zaczną się zdecydowanie i publicznie odcinać od takich osobników jak "doktor" S.G.
W kosmos to Nutusiu trzeba by wystrzelić tych ludzi którzy tak traktują zwierzęta a później ludzi bo "starzy,chorzy,lub kaleki".Tylko czy kosmos ich przyjmie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']Dianke adoptowalas ze schroniska. Wszystko jest legalnie.

siedze i niedowierzam temu wszystkiemu, siedze i krece glowa, oczy wybaluszam...masakra[/QUOTE]

aż trudno uwierzyć... oskarżony oskarża.....

nie martw się, Kora! Diana to pies mojego syna - on ją adoptował ze schroniska....
a ja naprawdę się nie boję i nic mi nie grozi, mam 14 piesków w domu ale ani ja, ani stowarzyszenie nie otrzymuje za ich pobyt ani złotówki !!!
to nie jest schronisko, ani nawet azyl - to mój dom, w którym sobie mieszkam z moimi zwierzakami (mam jeszcze 3 żółwie wodne, w tym 2 też przygarnięte), mam prawo mieć w domu psy przecież - hobbysta - kolekcjoner jestem ;) ;)

otrzymywane na konto stowarzyszenia darowizny przeznaczamy na leczenie, sterylizację czy kastrację, szczepienia - na wszystko mamy rachunki, faktury.....
a warunki - no cóż, zapraszam !
byli państwo od Mimi - uznali, że pieski są tu szczęśliwe.....


nie obawiamy się kontroli.... obawiamy się bezkarności winnych...
dlatego prezesi proszą o pomoc prawną

Link to comment
Share on other sites

Cieszą mnie te wieści bo pan "doktor inaczej" jest majętnym człowiekiem i mam nadzieję że stowarzyszenie nie zapomni go oskarżyć o pomówienie a odszkodowania z tego tytułu bywają wysokie:lol:.Będzie można za te pieniądze uratować i wyleczyć sporo psinek:lol:. Pan "doktor inaczej" powinien oskarżyć większość dogomaniaków bo oni też ratują,leczą,adoptują i pomagają psom w potrzebie.I tym sposobem za odszkodowania uzyskane od "pana doktora inaczej" będziemy mogli pomóc większej ilości piesków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czerda']poza tym mari-nareszcie będzie można powiedzieć w jakim stanie odebrałaś psy z Osolina , szczególnie Krecika ...ale też Ledę która bała się własnego cienia[/QUOTE]To nie tak że będzie MOżNA powiedzieć.Po prostu piszecie oświadczenie i składacie je w prokuraturze na dziennik sekretarka stawia pieczątkę z datownikiem na kopii i tak dalej ..... żadnych rozmów hym... z władzą, pismo i to potwierdzone z datownikiem i podpisem bo tego pod dywan nie zamiotą a każdy urząd ma wyższą instancję itd.Eee.... chyba się rozpędziłem w razie co tel. mari ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czerda']jak ty mari musisz pięknie wyglądać jak zamieniasz się w ośmiornicę....[/QUOTE]

oj, tak !
Jeszcze tylko dwa psy i potrzebna będzie podwójna ośmiornica ;)

Dziękujemy za wpłatę - na konto Stowarzyszenia wpłynęła darowizna na rodzinkę - od barinos 20-,- złotych

Mimi wczoraj jeszcze dostała zastrzyki (oj, jak strasznie płakała i próbowała gryźć!)
Jutro sterylizacja mamusi czyli Tosi i szczepienie Buni ( zaszczepiona była tylko Mimi ze wzgledu na chorobę Buni)
szczeniaki już zdrowe, przyczyną choroby bylo najprawdopodobniej tylko silne zarobaczenie.
Psiaki sa bardzo skoczne - na dzień mają taki wybieg- zagrodę niegdyś Ślepkowi zrobioną ..... mój mąż codziennie podwyższa, a one i tak wyskoczą, jak zechcą ;)
no i wczoraj nowy "wybieg dzienny" zrobił swojemu ulubieńcowi Ślepkowi mój mąż....

Link to comment
Share on other sites

pomozecie podnosic bazarek ciuchowy, z dochodem czesciowym dla Diany u mari? a moze ktos cos kupi? :)
ew prosze skladac zamowienia, czego kto szuka? mam ciuszki dla chlopca do 2,5 lat.
mam ksiazki stare, z lat 70, i 80tych
mam kosmetyki, glownie z No7
mam apaszki na szyje, kwadratowe, krotkie
mam wyszywane serwety i obrusy, oraz piekne wyszywane poszewki na Jaśki w intensywnych kolorach- fiolet i blekit, oraz pudrowy roz, z cekinami i wyszytym kwiatami na przedzie
mam dziergane czapeczki, biale dla dziewczynek, od 2-2,5 lat do 18stu lat, takie elastyczne. dziergane, za 5zl, sliczne, slodkie, wyjsciowe
mam.. golabki na samochod nowozencow, ale lepiej dla kondukty weselnego, bo leza w piwnicy juz 3 lata.

komu, komu??? wystawie na bazarek i bedzie dla Diany, podopiecznej Marysi :)

[url]http://www.dogomania.pl/threads/210734-LETNIE-Ciuchowisko-dla-mlodszych-i-starszych-do-22.07-na-3-psy-w-pdt?p=17207634#post17207634[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']pieniądze - 44zł z bazarku naklejkowego przelałam właśnie na konto Stowarzyszenia Help Animals w Malczycach :)
bardzo proszę o potwierdzenie na wątku, [URL]http://www.dogomania.pl/threads/209746[/URL] gdy pieniądze dotrą .[/QUOTE]

Dziękujemy!!!:loveu:
Jutro sterylizacja Tosi i szczepienia Buni - pieniążki baaaardzo się przydadzą

przed paroma minutami wyszedł stąd elektryk..... awaria instalacji elektrycznej to nie wszystko zło, które mnie dzisiaj spotkało....:-(

a myślałam, że 7 to moja szczęśliwa liczba... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patmol']może [B]8[/B] będzie szczęśliwa [url=http://smajliki.ru/smilie-473831751.html][img]http://s4.rimg.info/43461aea92f36bdd2f789a157a926374.gif[/img][/url][/QUOTE]

mam nadzieję - dzisiaj zapowiedziana "kontrola nielegalnego schroniska" ;)
bardzo bym chciała pokazać dokładnie wszystko czyli staruszków oraz ich Cardiac i Vetmedin, , Renal, Ipakitine, Triderm - to Tiara, Urinary i Uro-Pet dla kota, syropek i Hepatil Pusi, tabletki Kilusia....Purina-senior i gotowany ryż z mięskiem....zniszczone wykładziny i zasikane meble.... i ogród w stanie opłakanym, bo jak nie kopią, to podlewają ( doniczki w domu też podlewają, ostatnio musiałam duże donice zabezpieczyć, bo kotu zaczęły podobać się bardziej, niż jego kuweta ;))
może jakąś pomoc dla Stowarzyszenia zorganizuje ta "kontrola", jak obejrzy wszystko....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...