Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

Dnia 16.02.2023 o 09:02, mari23 napisał:

Wczoraj miałam telefon z gminy, że pomiędzy dwiema pobliskimi wsiami znajduje sie bezdomny pies, a przy nim patrol policji, który zareagował na zgłoszenie. Na szczęście zanim zdążyłam wyruszyć po psa zadzwonili, że z lasu wyszedł właściciel szukający tegoż psa-uciekiniera. Uffff..... 

Często masz takie fałszywe alarmy?

Dnia 18.02.2023 o 23:31, Tyśka) napisał:

Posiadanie psów staje się powoli luksusem, karma i koszty weterynaryjne są teraz ogromne. My m.in. dlatego wstrzymaliśmy się z decyzją o drugim psie. Utrzymanie małego psa wynosi nas od niedawna tyle, ile parę lat temu dwa psy średniej wielkości. 

Niestety 😞 

3 psy + 2 koty + 2 króliki = 650 zł miesięcznie na jedzenie i żwirek + niemałe koszty weterynaryjne.

Ale z drugiej strony, inni przepalają te pieniądze lub balują co weekend, a my robimy coś pożytecznego 🙂 

Dnia 26.02.2023 o 18:45, maarit napisał:

Demi pozdrawia

IMG-20230205-WA0004_dYpp4t0K0v.jpeg

Ale tam pięknie! Przekaż, proszę, Państwu, że ja też jestem do adopcji 🙂 

Dnia 27.02.2023 o 08:50, mari23 napisał:

On po prostu wykorzystując nieobecność Majeczki wlazł na jej posłanko i dopadł jej kocyk... 🙂 no i się chłopak nie zmieścił 😉 

od kilku dni częściej gubi kupki i tył mu się przy zawracaniu "przewraca" 😞 chyba mu jednak schody nie służą 😞

To aż się prosi o większe posłanko 😉 

Czy to może być przez zmianę pogody? Jest już lepiej? 😞 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.03.2023 o 19:18, Maciek777 napisał:

To aż się prosi o większe posłanko 😉 

Czy to może być przez zmianę pogody? Jest już lepiej? 😞 

Ależ on ma duże swoje posłanko, z trzema kocykami, ale "cudze" za małe bardziej mu się podoba 😉 

A jego dolegliwości związane są z  zespołem końskiego ogona i chyba niestety częstym "driftowaniem" po schodach 😞

Odiś jest po prostu kochanym, szalonym głuptaskiem, w dodatku hałaśliwym bardziej, niż cała reszta psiaków razem wzięta :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.02.2023 o 17:02, elik napisał:

Choroba tarczycy i Cushing idą w parze. Nie wiadomo co jest pierwsze, a co konsekwencją. Jeśliby okazało sie, że Pikuś jest chory na zespół Cushinga, to będę mogła poratować Cię Vetorylem 10 i 30 mg. Mam też trochu kapsułek Proursan 250 mg. Gdyby coś z tego było potrzebne to proszę daj znać.

Dziękuję serdecznie za chęć pomocy. Pytałam wetkę, żadnego z tych leków moje pieski nie potrzebują. Pikuś na szczęście nie ma zespołu Cushinga.

Stresuję się bardzo, bo jutro sterylka Abi a w piątek zabieg Betty 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.03.2023 o 10:36, mari23 napisał:

Dziękuję serdecznie za chęć pomocy. Pytałam wetkę, żadnego z tych leków moje pieski nie potrzebują. Pikuś na szczęście nie ma zespołu Cushinga.

To wspaniale, bo Cushing to nieuleczalna, wredna choroba.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.03.2023 o 15:58, elik napisał:

Będzie dobrze, musi być  🙂    

Jest dobrze, Abi czuje się świetnie jak na sunieczkę po sterylce aborcyjnej,  już wieczorem wyszła na spacerek.

Kochana jest, słodziak i śliczna, a z ogłoszenia ani jednego telefonu 😞

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.03.2023 o 09:58, mari23 napisał:

Ależ on ma duże swoje posłanko, z trzema kocykami, ale "cudze" za małe bardziej mu się podoba 😉 

A jego dolegliwości związane są z  zespołem końskiego ogona i chyba niestety częstym "driftowaniem" po schodach 😞

Odiś jest po prostu kochanym, szalonym głuptaskiem, w dodatku hałaśliwym bardziej, niż cała reszta psiaków razem wzięta 🙂

Zawsze cudze jest lepsze 😉 

Dlaczego po prostu nie może być dobrze, bez chorób i bólu? 😕 

Przypomina Ci, że masz psy w domu 😄 

Dnia 9.03.2023 o 09:56, mari23 napisał:

Jest dobrze, Abi czuje się świetnie jak na sunieczkę po sterylce aborcyjnej,  już wieczorem wyszła na spacerek.

Kochana jest, słodziak i śliczna, a z ogłoszenia ani jednego telefonu 😞

🙂 🙂 🙂 

Niech będzie jeden telefon, ale ten właściwy... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.02.2023 o 20:56, Nadziejka napisał:

 

Drodzy Państwo zapraszam w odwiedziny na kramik
            dla Marysieńkowych lapeczek
 
             🐶❤️ 🐶❤️  Dobrosci wszelkiej dla Was zasylam                                                                                     Maryniu poslalam z kramku pieniazki 65 zl
 
Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.03.2023 o 10:35, Maciek777 napisał:

Niech będzie jeden telefon, ale ten właściwy... 

Było wiele, na szczęście ten "właściwy" też i to już nie sunia na domek, ale domek na sunię czeka. Abi jedzie do domku zaraz po zdjęciu szwów :)

"Natychmiast" po jej wyjeździe przyjedzie malutka sunia.... ech, nie opiszę szczegółów, bo zbyt denerwująca jest ludzka bezduszność i głupota. 

sunia malutka.webp

Wykorzystałam promowane ogłoszenie po Abi i ogłosiłam ją z jedynym posiadanym zdjęciem, niestety sypią się już "durne" zapytania na OLX i sms 😞

https://www.olx.pl/d/oferta/mlodziutka-i-radosna-mimi-do-adopcji-CID103-IDPLd3e.html?bs=olx_pro_listing

Dnia 18.03.2023 o 10:23, Nadziejka napisał:
 
             🐶❤️ 🐶❤️  Dobrosci wszelkiej dla Was zasylam                                                                                     Maryniu poslalam z kramku pieniazki 65 zl
 

Dziękuję, kochana, źle się u nas dzieje ostatnio, pieskom "sypie się" zdrowie hurtowo 😞 

Pikuś na lekach przeciwpadaczkowych  już trochę  lepiej się czuje. Niestety coraz słabszy jest Miluś, w dodatku coś złego się dzieje z jego jedynym oczkiem 😞 dzisiaj mamy wizytę u wetki, bo poprzednio zaleciła krople do oczu i niewiele pomagają. Do tego Miluś chodzi z lekko przekrzywioną główką 😞 wiem, on ma ponad 20 lat, to starość.... oby "tylko" tyle...

Betty po operacji całkiem dobrze się czuje. To, co widać na zewnątrz buźki jest tylko małą częścią wielkiego, przykrywającego zęby guza wewnątrz. Operacja usunięcia narośli trwałą prawie 2 godziny, poszedł materiał do badania histopatologicznego, wetka nie rokuje dobrego wyniku 😞 a ja odchorowałam ten dwugodzinny stres i to bardzo 😞 

20230310_132004.jpg

20230311_100753.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.03.2023 o 12:02, Nadziejka napisał:
Wszelka modlitwa za Ciebie Maryniu za psinunie  calem sercem 

Dziękujemy ❤️ 

Wczoraj Miluś zaliczył wizytę w gabinecie wet. Bardziej niż na zespół przedsionkowy objawy wskazują na "armagedon" w oczku Milusia ( płyn i ropień ), prawdopodobnie z bólu przekrzywia główeczkę. Niestety w jego wieku operacyjne usunięcie oczka nie jest bezpieczne, Miluś po konsultacji wetki z jej koleżanką (chyba okulistką) dostał  specjalne kropelki zmniejszające ciśnienie w oczku i mam nadzieję, że szybko mu pomogą. 

Dzisiaj Abi ma zdejmowanie szwów i wyjazd do domku kochających ją  ludzi :)

Pojutrze sterylka małej kudłaczki. Kolejny tydzień pod znakiem "dzień bez weta dniem straconym" ;)) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.03.2023 o 10:23, Nadziejka napisał:
 
             🐶❤️ 🐶❤️  Dobrosci wszelkiej dla Was zasylam                                                                                     Maryniu poslalam z kramku pieniazki 65 zl
 

Z całego serca dziękuję Nadziejce i wszystkim kupującym za pomoc moim chorującym staruszkom. Kwota 65 złotych wpłynęła wczoraj na konto SHA.

DZIĘKUJĘ !!!

maarit - Tobie też całym sercem dziękuję ❤️ 

bukiecik-podziekowanie.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

            💓  Wszelka moc niechaj bedzie z Wami Maryniu                                                                                               szykuje kolejny kramcio

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.03.2023 o 08:54, Nadziejka napisał:

            💓  Wszelka moc niechaj bedzie z Wami Maryniu                                                                                               szykuje kolejny kramcio

Nadziejko, nie trzeba !!! Właśnie koleżanka znalazła "sponsora", który chce pomóc w kosztach leczenia staruszków, ma skontaktować się z moją wetką,  więc na razie damy radę, a jest wiele bardziej potrzebujących piesków na dogo :)

Link to comment
Share on other sites

Muszę się komuś pożalić...sorry, myślę, że tylko Wy mnie zrozumiecie ❤️ 

 Sunia york/shihtzu wczoraj wieczorem dopiero dotarła do mnie, okazuje się, że jest bardzo zaniedbana, z dredami, brudna 😞. "Szczepiona była ale bez książeczki"... zagotowało się we mnie, ale "grzecznie" zabrałam małą i poryczałam się w sekundę po ich odjeździe.... bo oni nawet się z nią nie pożegnali..... i była w przeszłości raz sytuacja, że "nagle zauważyli szczeniaki, które urodziła"....no i na imię ma "Pańcia"....

Nie napiszę tego, co mi się na język  (i klawiaturę) ciśnie....

Jedyne, z czego się cieszę, to fakt, że już u nich nie jest.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.03.2023 o 09:10, mari23 napisał:

Muszę się komuś pożalić...sorry, myślę, że tylko Wy mnie zrozumiecie ❤️ 

 Sunia york/shihtzu wczoraj wieczorem dopiero dotarła do mnie, okazuje się, że jest bardzo zaniedbana, z dredami, brudna 😞. "Szczepiona była ale bez książeczki"... zagotowało się we mnie, ale "grzecznie" zabrałam małą i poryczałam się w sekundę po ich odjeździe.... bo oni nawet się z nią nie pożegnali..... i była w przeszłości raz sytuacja, że "nagle zauważyli szczeniaki, które urodziła"....no i na imię ma "Pańcia"....

Nie napiszę tego, co mi się na język  (i klawiaturę) ciśnie....

Jedyne, z czego się cieszę, to fakt, że już u nich nie jest.

Trzeba było "pomóc" im zejść po schodach.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.03.2023 o 09:42, Nesiowata napisał:

Trzeba było "pomóc" im zejść po schodach.

Nawet z nią nie weszli, stali na chodniku przy furtce. Zostawili jej tylko szelki i smycz.... jest nadzieja, że następnego psa nie wezmą.

Dnia 23.03.2023 o 10:24, Poker napisał:

Dobry pomysł. I zauważyć ich na drugi dzień.

Biedna sunia. Skąd się biorą takie bestie?

Masz na nią kasę?

Naprawdę nie spodziewałam się, że sunia z mieszkania w bloku może być aż tak zaniedbana 😞 poproszę wetkę, żeby przy sterylce wycięła dredy z jej sierści. 

Co do kasy - wczoraj na konto stowarzyszenia wpłynęła od pańci Atoska kwota 200 złotych, więc może na sterylkę wystarczy :)

Kiedyś była na dogo taka sterylkowa skarbonka, szkoda, że już nie działa 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.03.2023 o 11:59, Poker napisał:

A ile lat ma sunia? I dlaczego jej nie chcą, chociaż dla niej to dobrze.

Wg "właścicieli" sunia ma 2 lata. Oczywiście to nie tak, że oni jej nie chcą, tylko.... alergia u dziecka!  Patrząc na stan suni cieszę się z tej "alergii". Sterylki nie było, tylko krew pobrana do badania, bo sunia chudzinka z mizerną sierścią i ogromem dredów, więc dobrze to nie wygląda, wetka nie zdecydowała sie na zabieg bez uprzedniego sprawdzenia stanu zdrowia malutkiej.

Czy ktoś ma pomysł na imię brzmiące podobnie do: "pańcia" ? Piszę z małej litery bo dla mnie to nie jest imię, a kpina, zwłaszcza w perspektywie jej wyglądu - obraz nędzy i rozpaczy 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2023 o 10:30, mari23 napisał:

Wg "właścicieli" sunia ma 2 lata. Oczywiście to nie tak, że oni jej nie chcą, tylko.... alergia u dziecka!  Patrząc na stan suni cieszę się z tej "alergii". Sterylki nie było tylko krew pobrana do badania, bo sunia chudzinka z mizerna sierścią i ogromem dredów, więc dobrze to nie wygląda, wetka nie zdecydowała sie na zabieg bez uprzedniego sprawdzenia stanu zdrowia malutkiej.

Czy ktoś ma pomysł na imię brzmiące podobnie do: "pańcia" ? Piszę z małej litery bo dla mnie to nie jest imię, a kpina, zwłaszcza w perspektywie jej wyglądu - obraz nędzy i rozpaczy 😞

Może Andzia?

Ja odziedziczyłam po sąsiadce sunię, która miała na imię Maga. Zupełnie do niej nie pasowało. Zmieniłam na Aga i teraz jest ok. Dla niej i dla mnie :). 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2023 o 10:30, mari23 napisał:

Czy ktoś ma pomysł na imię brzmiące podobnie do: "pańcia" ? Piszę z małej litery bo dla mnie to nie jest imię, a kpina, zwłaszcza w perspektywie jej wyglądu - obraz nędzy i rozpaczy 😞

Może jakieś zdjęcie?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2023 o 11:02, AlfaLS napisał:

Może Andzia?

Ja odziedziczyłam po sąsiadce sunię, która miała na imię Maga. Zupełnie do niej nie pasowało. Zmieniłam na Aga i teraz jest ok. Dla niej i dla mnie :). 

Andzia...też o tym pomyślałam, ale.... Myślicie, że moja córka Anna się nie obrazi? 😉 

Dnia 24.03.2023 o 11:15, Nesiowata napisał:

Może jakieś zdjęcie?

sunia malutka.webp

postaram się zrobić jej zdjęcia, to dostałam od nich jeszcze przed oddaniem, wygląda na nim lepiej, niż w rzeczywistości.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...