Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

Dnia 25.08.2022 o 14:10, Poker napisał:

no I FAJNIE. bADI BĘDZIE MIAŁ BARDZO DOBRZE.  Widzę, że szeleczki jednak trochę za duże.

Pani kupiła już mniejsze, też tego typu i większą miseczkę :)

Dnia 27.08.2022 o 22:15, Poker napisał:

A to łobuz. Oby pani dała radę.

Mam nadzieję, że oboje dadzą radę ❤️❤️ 

Dnia 27.08.2022 o 22:22, Tyśka) napisał:

Być może to gra pozorów. Nie czuje się bezpiecznie, więc nie szuka wsparcia w opiekunce tylko próbuje sam działać. Oby dostał czas na zaufanie i zbudowanie relacji z panią. 

Relacje się budują powoli...

0828_135148.jpeg

20220825_130630.jpeg

20220828_1018888.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.09.2022 o 14:04, maarit napisał:

Pytanie z kategorii "Codzienne dylematy". Jako przykład Vega.

Jeżeli psia noga stoi na podłodze to:
a)  pies śpi na łóżku,
b)  pies czuwa przy łóżku,
c) pies nieźle ściemnia, ale zaraz dostanie pozwolenie na spanie na łóżku. 

355558292_miech2.gif.a49d4777d071f1e4ea58d59aa5196d57.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.09.2022 o 18:56, Poker napisał:

Co nowe wieści o Badi?

mari, mam 1,5 dużego worka Pedigree. Czy przyda się dla głodnych, wiejskich psów?

Badiś miał dwa dni biegunkę, ale już jest dobrze, wzięłam z lecznicy i przesłałam pani jego wcześniejsze wyniki, na razie nie było konieczności wizyty u weta. Badi już się zadomowił, choć ze stołu ściągać potrafi, pani mimo wszystko nim  zachwycona.... tylko te ataki na każdego, tak - każdego zbliżającego się psa 😞

Ze szczeniaków została już tylko jedna sunieczka, jasna beżowa jak mamusia. Wczoraj najmniejsza i najgrzeczniejsza z maluchów czarnulka pojechała do fajnej rodzinki z Miękini, przesympatyczni ludzie, nawet filmik wieczorem dostałam. Z sąsiadami ostro "negocjuję" sterylkę  mamy szczeniąt - Tosi, jak tylko ta ostatnia sunia do domku pojedzie. Pani Badisia wpłaciła darowiznę na konto stowarzyszenia, więc z tych funduszy pokryję koszty sterylki, byle tylko ją zrobili, do wetki mają dosłownie 400 metrów, wszystko załatwię, niech tylko zaprowadzą. Oni złotówki raczej na psa nie wydadzą, więc wolę tak, niż kolejne szczeniaki Tosi 😞

Pedigree dla głodnych, wiejskich psów zapewne się przyda, tylko odległość spora... chyba, że znów się umówimy w Krępicach :)

A Vegunia..... no tej to się domek  marzeń trafił ❤️ tylko na łóżku spać nie pozwalają....ech, biedna Vega 😉😉

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trochę się martwię, że Badi atakuje inne psy. Może jednak pani, by się poradziła jakiegoś szkoleniowca co z tym fantem zrobić.  .

Te małe gó....ka tak mają. Tyćka też się, drze na psy, na szczęście nie atakuje.

A szefowa nie może zabrać karmy?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.09.2022 o 10:54, Poker napisał:

Trochę się martwię, że Badi atakuje inne psy. Może jednak pani, by się poradziła jakiegoś szkoleniowca co z tym fantem zrobić.  .

Te małe gó....ka tak mają. Tyćka też się, drze na psy, na szczęście nie atakuje.

A szefowa nie może zabrać karmy?

 

Szefowa już nie mieszka we Wrocławiu, przeprowadziła się tu bliżej,  ale mieszka tam jej córka, może przy okazji odwiedzin u nowożeńców ( w sobotę było wesele) mogłaby zabrać, zapytam. Do końca tygodnia jest na urlopie, ale pewnie tym bardziej "kursuje" z gośćmi od siebie do córki.

Poradziłam pani, by na widok zbliżającego się psa zajęła czymś uwagę Badisia i nagrodziła smaczkiem, kiedy pies ich minie bez awantury. U mnie nie było aż tak źle pod tym względem.... może z czasem przy pani poczuje się pewniej i nie będzie aż tak reagowaŁ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 5.09.2022 o 11:46, Poker napisał:

Fajnie, gdyby dało się załatwić sprawę karmy do 16 września, bo potem wyjeżdżam na urlop.

Powinno się udać, Basia obiecała pomóc :)

Odiś wczoraj dostał nowe posłanko, niestety pewna uparta starsza pani wpakowała mu się bez pytania 😉😉 

Tak by to ze zdjęć wynikało, bo mina Odisia raczej smutna, ale zauważyłam, że on nie lubi zdjęć z bliska, żeby nie wiem jak był wesoły, natychmiast staje się "sztywny" i smutny, chyba boi się aparatu trochę. Boi się też podniesionych głosów, okrzyków, które czasem dobiegają z ulicy, nie wpada w panikę, ale widać po nim, że jest niespokojny 😞

Majeczka dość szybko wróciła do siebie, bo wiercipięta radośnie się kręcił, wybrała więc tzw. "święty spokój" 

 

20220913_203359.jpg

20220913_204843.jpg

20220913_204816.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.09.2022 o 11:46, Poker napisał:

Fajnie, gdyby dało się załatwić sprawę karmy do 16 września, bo potem wyjeżdżam na urlop.

Karma odebrana, niestety wracając Basia miała w tym strasznym korku "incydent drogowy", drobne otarcie, ale trzeba było spisywać oświadczenie 😞 😞ech 😞 😞

Dnia 24.08.2022 o 19:19, mari23 napisał:

Niestety szczeniaczki od sąsiada to suczki 😞 😞

IMG_3056.jpg

Została jedna - jasna sunia ( na zdjęciu w samym środeczku). Dzisiaj ich mama Tosia ma sterylkę ( udało mi się wynegocjować, że ją zaprowadzą a ja zapłacę z darowizny od pani Badisia). Dlatego muszę dzisiaj małą zabrać do siebie, bo przecież Tosia po sterylce nie będzie mogła być ze szczeniakiem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.09.2022 o 21:04, Poker napisał:

Przykro mi z powodu incydentu drogowego. Tak to jest w korkach, bardzo łatwo o takie zdarzenia.

Dobrze, że Tosia ma sterylkę, w końcu nie będzie rodzić.

"zdarzenie" to tylko leciutkie otarcie, gdyby to był prywatny samochód, nie byłoby sprawy...ale auto pana nowe, służbowe 😞

Tosia po sterylce, malutka jeszcze u nich....znaleźć jej nie mogli, gdzieś się zaszyła, jak mamę zabrali do gabinetu. Wetka chciała po policję dzwonić, bo pani przyszłą z 9-letnia córeczką i Tosią...w taki stanie, że dramat 😞 Tosie odebrał syn, wrócił z pracy. To z nim wszystko uzgadniam, z panią się nie da 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.09.2022 o 10:53, Poker napisał:

Biedna sunia.

Najbiedniejsza to tam jest 10-letnia dziewczynka 😞 o zwierzęta dba dorosły syn pani, stąd nie ma podstaw do interwencyjnego odebrania zwierząt (przez pana nie są traktowane dobrze, ale nikt mu tego nie udowodni 😞 )

Ogromny kamień spadł mi z serca, że Tosia już po sterylce, onka mam nadzieję że nie będzie miała szczeniąt, ona rasowa, więc "pan właściciel" nie wysterylizuje...ech, dużo by opowiadać... ta "rodzina" to oczywisty dowód na to, że na posiadanie jakiegokolwiek psa powinno się uzyskiwać pozwolenie po specjalnych testach psychologicznych 😞

A u mnie jesień widać po ogromnej ilości gubionej przez psiaki sierści i niestety koopach, kałużach w przedpokoju - staruszki niechętnie wychodzą, zwłaszcza kiedy pada deszcz...

Kajtuś dostał w piątek drugi zastrzyk Librelli, po pierwszym efekt był, po drugim nie, Kajtuś z trudem chodzi 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.09.2022 o 14:21, mari23 napisał:

Kilka dni temu będąc przed domem zauważyłam kręcącego się nad Odrą owczarkowatego psa. Zawołany z daleka - uciekł przerażony 😞 właśnie jadę do sąsiedniej wsi go łapać, to szkielet psa 😞

o mamo!... oby się udało!...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.09.2022 o 14:56, malagos napisał:

o mamo!... oby się udało!...

Udało się. Pies bardzo się boi, ale głód jednak był silniejszy od strachu. Szkielet z APZS i świerzbem, wielkie wyłysienie przy ogonie duże, skóra wszędzie zaczerwieniona, zwłaszcza między poduszkami łapek. Ale w gabinecie zrobił "siad" i "daj łapę". Poczciwina. Nie jest staruszkiem. Spory, w typie owczarka trochę.

Dostał Advocate, jakieś cuchnące smarowidło na wyłysienie i brzegi uszu, zastrzyk przeciwzapalny/przeciwświądowy. No i .... kolejny "tymczas" u mnie 😞 Jak odetchnę, zrobię zdjęcia.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...