Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

19 godzin temu, Tyśka) napisał:

A wybrałaś mu imię? Chcę go ogłosić, ślicznotek z niego :)

To prawda, śliczny jest, najbardziej widać to na spacerach, kiedy lśniąca sierść faluje delikatnie :)  Próbowałam różnych imion, zareagował na "Nero", a że to w języku włoskim oznacza "czarny", niech będzie Neruś. Co do głosiku, a raczej pisku wcale nie tenorowego, to wybieram się do mojej wetki, żeby mu jednak do gardła zajrzała, gdyż na spacerach lekki nacisk obroży na szyję wywołuje u niego chrząkanie i kaszel. Jutro zdejmowanie szwów i szczepienie, gotów do adopcji w 100 procentach.

Ogłaszam go na Fb i OLX, efektu na razie nie ma :(

https://www.olx.pl/d/oferta/sliczny-ulozony-mlody-piesek-do-adopcji-CID103-IDJS0jz.html

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2021 o 20:01, mari23 napisał:

Przy pierwszej adopcji  "pranie mózgu" zrobiła mi osobiście Asia Kleszcz z wrocławskiego TOZ-u (miała wtedy u siebie malutkiego rudzielca Czuczusia na wózeczku) , to dzięki Asi, której "reprymendę" do dziś pamiętam, oddaję pieski wbrew temu, co serce dyktuje.

proszę o propozycję imienia, bo mi pomysłów brak, wszystkie już były;)

"Somsiad" więcej nie dzwonił i nie przysłał obiecanych zdjęć, pewnie wytrzeźwiał. Jutro zadzwonię do jego pasierba, który oddawał mi szczeniaki, ten dla odmiany naprawdę zwierzolubny.

Myślałem, że jeszcze napiszesz treść tej reprymendy bo sam jestem ciekaw...

Tydzień mnie nie było i spóźniłem się na casting imion, ale Nero pasuje do niego 🙂 Nie słyszałem żeby któryś Nero był niedobrym psem. No i tak ma (lub miał) na imię pies samego pana prezydenta Kononowicza 😉 Który został mu na szczęście odebrany, ale to inna historia 😕 

Z pasierbem udało się coś załatwić?

Widzę, że dla odmiany w mijającym tygodniu nic złego się nie wydarzyło, a raczej same dobre wieści na wątku i oby tak dalej 🙂 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Maciek777 napisał:

No i tak ma (lub miał) na imię pies samego pana prezydenta Kononowicza 😉 Który został mu na szczęście odebrany, ale to inna historia

Zaciekawiła mnie historia odebrania psa prezydentowi. Brzmi niesamowicie. Co musiało być, że to się stało?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Zaciekawiła mnie historia odebrania psa prezydentowi. Brzmi niesamowicie. Co musiało być, że to się stało?

Zaniedbał go, delikatnie mówiąc :/

Tu jest krótki artykuł. Wiem, że źródło jest jakie jest, ale jest krótko i konkretnie napisane:

https://www.google.com/amp/s/www.fakt.pl/wydarzenia/polska/bialystok-krzysztof-kononowicz-znecal-sie-nad-psem/eg710pt.amp

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, elik napisał:

Dzięki za wyjaśnienie. Nie do pojęcia, jak bardzo musiał go zaniedbać, żeby odważyli się odebrać psiaka prezydentowi miasta.

Link prowadzi do zdjęcia.

Nawet tak nietykalna osoba nie może czuć się bezkarna ;)

Jak klikam w link to prowadzi do całego artykułu więc nie rozumiem dlaczego u Ciebie do zdjęcia. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Maciek777 napisał:

Nawet tak nietykalna osoba nie może czuć się bezkarna 😉

Jak klikam w link to prowadzi do całego artykułu więc nie rozumiem dlaczego u Ciebie do zdjęcia. 

Z pewnością nie może czuć się bezkarna, ale wiemy, że nie jest łatwo  odebrać zwierze nawet zwykłemu obywatelowi. Widocznie te zaniedbania były rażące.

Skopiowałam link i wkleiłam do przeglądarki i też pojawia się gęba grubasa.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, elik napisał:

Z pewnością nie może czuć się bezkarna, ale wiemy, że nie jest łatwo  odebrać zwierze nawet zwykłemu obywatelowi. Widocznie te zaniedbania były rażące.

Skopiowałam link i wkleiłam do przeglądarki i też pojawia się gęba grubasa.

Wklejam jeszcze raz ten link i masz w nim opis tych zaniedbań. Bardzo rażące :/ Mam nadzieję, że teraz otworzy się prawidłowo:

https://www.google.com/amp/s/www.fakt.pl/wydarzenia/polska/bialystok-krzysztof-kononowicz-znecal-sie-nad-psem/eg710pt.amp

A jeśli znowu zaprowadzi do zdjęcia to wpisz w wyszukiwarkę "fakt kononowicz znęcał psem" bo szkoda miejsca na wątku na niedziałające linki :) 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.10.2021 o 15:54, Maciek777 napisał:

Myślałem, że jeszcze napiszesz treść tej reprymendy bo sam jestem ciekaw...

Tydzień mnie nie było i spóźniłem się na casting imion, ale Nero pasuje do niego 🙂 Nie słyszałem żeby któryś Nero był niedobrym psem. No i tak ma (lub miał) na imię pies samego pana prezydenta Kononowicza 😉 Który został mu na szczęście odebrany, ale to inna historia 😕 

Z pasierbem udało się coś załatwić?

Widzę, że dla odmiany w mijającym tygodniu nic złego się nie wydarzyło, a raczej same dobre wieści na wątku i oby tak dalej 🙂 

 

 

Reprymenda długa była, w skrócie najważniejsze - "nie oddasz do adopcji, to nie pomożesz następnemu"....no i jeszcze to, że " lepiej mu będzie jako jedynakowi na kanapie niż u ciebie jako jednemu z kilkunastu, choćbyś najbardziej go kochała" - te dwa zdania najbardziej ( i do dzisiaj!) pamiętam, czasem muszę je sobie jak mantrę powtarzać, ostatni raz w sobotę..... Nero ma domek....rewelacyjny domek, więc przypomnienie "reprymendy Asi" było konieczne.

Zostało mi promowane ogłoszenie Nerusia, nie wiem, na kogo podmienić, żaden z moich "tymczasów" się nie nadaje do ogłaszania.

20 godzin temu, AlfaLS napisał:

On nigdy nie był prezydentem miasta...

A czy to nie on kandydował kiedyś na prezydenta Polski? W swetrze takim...pamiętam, że byłam w szoku - jak on zebrał wymaganą ilość podpisów...a może tylko nazwisko podobne... staram się od polityki trzymać "z daleka", nawet odmówiłam kandydowania na radną w naszej gminie, to nie dla mnie te "układy, układziki", interesy :( :(

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tyśka) napisał:

Zupełnie wyluzowany :-)

oj, tak, fajnie trafił, obojgu, a szczególnie panu skradł serducho <3 Jest bardzo delikatny i grzeczny, ale na spacerach obszczekuje psy (u mnie tego nie robił).

 Niestety już w DS, ale z braku innej możliwości wożę codziennie do Środy Śląskiej chorą sunię - czarnulkę. Nie je i ma temperaturę, dzisiaj już trochę lepiej, ale jeszcze niestety gorączka trzyma :( Biedna Dia mnie i samochód już chyba tylko z zastrzykami kojarzy ( woziłam ja na sterylkę, a teraz na wizyty). Jest taka kochana, delikatna, oczka ma akie smutne teraz  :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.10.2021 o 23:12, elik napisał:

Nadal pojawia mi się to.      Potwór!!!

Dziwne, że nie strona 😕 

17 godzin temu, mari23 napisał:

Reprymenda długa była, w skrócie najważniejsze - "nie oddasz do adopcji, to nie pomożesz następnemu"....no i jeszcze to, że " lepiej mu będzie jako jedynakowi na kanapie niż u ciebie jako jednemu z kilkunastu, choćbyś najbardziej go kochała" - te dwa zdania najbardziej ( i do dzisiaj!) pamiętam, czasem muszę je sobie jak mantrę powtarzać, ostatni raz w sobotę..... Nero ma domek....rewelacyjny domek, więc przypomnienie "reprymendy Asi" było konieczne.

 

A czy to nie on kandydował kiedyś na prezydenta Polski? W swetrze takim...pamiętam, że byłam w szoku - jak on zebrał wymaganą ilość podpisów...a może tylko nazwisko podobne... staram się od polityki trzymać "z daleka", nawet odmówiłam kandydowania na radną w naszej gminie, to nie dla mnie te "układy, układziki", interesy 😞 😞

Prawdziwa ta reprymenda 🙂

Tak, to był ten sam człowiek. W tureckim swetrze. Twórca hasła "nie będzie niczego" 😉 

Nie dziwię się, że nie zostałaś radną. Polityka to bagno 😕 

16 godzin temu, Tyśka) napisał:

Wooow, jakie smaczne wiadomości:) ♡ Bądź szczęśliwy, ślicznoto!

Też życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia 🙂 

1 godzinę temu, mari23 napisał:

oj, tak, fajnie trafił, obojgu, a szczególnie panu skradł serducho ❤️ Jest bardzo delikatny i grzeczny, ale na spacerach obszczekuje psy (u mnie tego nie robił).

 Niestety już w DS, ale z braku innej możliwości wożę codziennie do Środy Śląskiej chorą sunię - czarnulkę. Nie je i ma temperaturę, dzisiaj już trochę lepiej, ale jeszcze niestety gorączka trzyma 😞 Biedna Dia mnie i samochód już chyba tylko z zastrzykami kojarzy ( woziłam ja na sterylkę, a teraz na wizyty). Jest taka kochana, delikatna, oczka ma akie smutne teraz  😞

Teraz już wie, że musi bronić domu 🙂 

Biedna sunia 😞 I Tobie życzę dużo siły i czasu!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sunieczka juz zdrowa, jednodniową "niedyspozycję" z wymiotami zaliczył Nero ( teraz to Ozzy ) ale już zdrowy. Niestety wypadek i operację łapki miała Mika - sunia, którą oddała moja sąsiadka z powodu alergii u dziecka, czekamy na zdjęcie gipsu i kontrolne rtg.

Moje staruszki poczuły zimno i konsekwentnie w deszczową pogodę odmawiają wyjścia z domu..... sprzątania niestety mi przybyło, a doba coś ostatnio jakby się skurczyła, nie nadążam, jesień - dzień krótszy - to normalne, ale czemu doba??? 😉

Właśnie zabrałam miskę mojej kici, jutro musi być na czczo, robimy badania kontrolne ( schudła trochę ostatnio, sprawdzę, dlaczego), to już też seniorka, jedyny kot w stadzie 😉 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...