Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

Tuliś nie tylko nie ma apetytu, dzisiejsza koopa była znów luźniejsza, a na końcu krew. Do tego ewidentnie całe popołudnie miał mdłości, a przed chwilą zwymiotował nadtrawioną karmę, którą zjadł koło południa i to niedużo.  W poniedziałek idziemy ściągać szwy, badanie kału było oczywiście w planie, może wyjaśni się, co mu dolega :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.02.2021 o 10:45, maarit napisał:

To wiedziałam zawsze, tylko ile to "serce" jeszcze udźwignie obowiązków? Nie dziwi mnie, że akurat Marysia zareagowała... bo jak nie ona, to kto się zlituje?

No właśnie, kto?:(

Dnia 23.02.2021 o 13:03, mari23 napisał:

Właśnie zadzwoniła Asia - Alaskan i przekazuję Wam wszystkim dobre wiadomości ze schroniska. "Nasz" biedak jest w oddzielnym boksie, pod opieką szpitaliku i weta, który dzisiaj ma go dokładniej zbadać. Piesek jest staruszkiem, ma problemy z chodzeniem, ale chodzi i nie ma widocznych ran, zdjęć mu się zrobić nie da, bo ucieka do budy. Dzisiaj schronisko go nie wyda, bo psiak jest diagnozowany "na stanie" szpitaliku. Maarit wrzuci zdjęcia, piesek jest w schronisku....10 lat! :( :(

Kamień mi spadł z serca, ufff.... oczywiście nie zostawimy go tam, ale też nie jest on w sytuacji wymagającej natychmiastowego zabrania.

Tragedia:(

Dnia 23.02.2021 o 15:36, maarit napisał:

To ja śpieszę z zaległościami
Klusek

Coraz mniej przypomina kluskę:D

6 godzin temu, maarit napisał:

... i Vega w kąpieli ;)

:D Zimno od samego patrzenia...

2 godziny temu, mari23 napisał:

Tuliś nie tylko nie ma apetytu, dzisiejsza koopa była znów luźniejsza, a na końcu krew. Do tego ewidentnie całe popołudnie miał mdłości, a przed chwilą zwymiotował nadtrawioną karmę, którą zjadł koło południa i to niedużo.  W poniedziałek idziemy ściągać szwy, badanie kału było oczywiście w planie, może wyjaśni się, co mu dolega :(

Bo samo zagrożenie nowotworem to za mało:/ Trzymam kciuki!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, mari23 napisał:

Tuliś nie tylko nie ma apetytu, dzisiejsza koopa była znów luźniejsza, a na końcu krew. Do tego ewidentnie całe popołudnie miał mdłości, a przed chwilą zwymiotował nadtrawioną karmę, którą zjadł koło południa i to niedużo.  W poniedziałek idziemy ściągać szwy, badanie kału było oczywiście w planie, może wyjaśni się, co mu dolega :(

Oby to było coś przejściowego...

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, maarit napisał:

Ona wie co robi!  Po co wydawać kasę na jakieś glinki, jeśli można wymoczyć się w naturalnej glinie i błocie ;)

maseczka błotna dla urody :) pani Kinga napisała, że Vega trochę w błoto weszła, spojrzała i nie widząc reakcji zabraniającej - z radością wytaplała się calutka :) poprzednik Vegi robił to samo, więc "zastępstwo" przysłał ;)

2 godziny temu, Poker napisał:

Pewnie robale. Dango nie wymiotował ,a le tez koo z krwią. Miał tasiemca.

Nie wydalił tasiemca, choć odrobaczany był 2 razy po 3 dni kolejne. Podobno jest jakiś zastrzyk na tasiemca - może mu trzeba podać... to chyba ma związek z zarobaczeniem, bo wczoraj była koo z krwią, potem mdłości i wymioty, a już około 23.00 pojadł i nie wymiotował, koopa rano była bez krwi.

Edytuję: Rozmawiałam z wetką, jej zdaniem to wciąż włosogłówka.

Link to comment
Share on other sites

Wizyta w gabinecie za nami, czekamy na wyniki badania kału. Tuliś ma zdjęte szwy ( ależ płakał ! ;)). Dostał antybiotyk na stan zapalny jelit i probiotyk osłonowo, w czwartek rano mamy być w gabinecie.

Tulisiek oczywiście koniecznie chciał wszystkich przywitać, do małego szczeniaczka w typie jack russela, który "groźnie" poszczekiwał Tuliś...czołgał się merdając ogonem :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mari23 napisał:

Wizyta w gabinecie za nami, czekamy na wyniki badania kału. Tuliś ma zdjęte szwy ( ależ płakał ! ;)). Dostał antybiotyk na stan zapalny jelit i probiotyk osłonowo, w czwartek rano mamy być w gabinecie.

Tulisiek oczywiście koniecznie chciał wszystkich przywitać, do małego szczeniaczka w typie jack russela, który "groźnie" poszczekiwał Tuliś...czołgał się merdając ogonem :)

                    Rysunek cute misia z czerwonym sercem. Sztuka druku. Plik | Etsy

Link to comment
Share on other sites

Spieszę z wieściami o postępach Tulisia.... otóż wczoraj dałam mu śliczną zabawkę - niebieską, plastikową kość w łapki ;) nie umie się bawić, próba rzucania wystraszyła go nawet, ale dzisiaj wróciłam z pracy, a Tuliś z "kością" na kanapie....i skoro to kość - wygryzł w niej dużą dziurę ;) ;)

Jutro rano idziemy do wetki, dostanie zastrzyk i NexGarda, żeby definitywnie pozbyć się tej paskudnej włosogłówki. Dzisiaj próbowałam mu przyciąć piąte pazurki, bo ma ostre i za długie...ależ to panikarz :( :(

I na wizytę oraz USG umówię Milusia- ostatnio jakiś "zdezorientowany" czasem jest, ale bardziej mnie martwi powrót spłaszczonego kształtu koopy (prostata?). Milusiowi zdarza się ostatnio "szukać" dobrze mu przecież znanej drogi np. do drzwi, na schody też nie zawsze trafia, tylko tak minimalnie obok, wołam - koryguje "trasę" ale chyba pamięć zaczyna Miluniowi szwankować :( Za to tulaśny jest i kochany podwójnie!

Edit: Miluś ma USG w środę o 12.00

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj do Marysi przyjechało dwóch biedaków. Ta dzielna kobieta dwoi się i troi żeby chłopaka zawrócić z drogi w stronę Tęczowego Mostu. Trzymajcie za nich kciuki.

Ogromny szacunek należy się Aska7, która rzuciła wszystko i dowiozła chłopaków do Marysi.
Gdyby nie te dwie kobiety to... nie chcę myśleć :(  
Walcz chłopaku!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...