Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

497260ae4eea.jpg

Miłeczka [*] 19.12.2018

zgasł kolejny promyk miłości, dobroci, radości.... zgasło cudowne psie stworzenie..... już przy swoim najlepszym przyjacielu Puszku [*]

Pożegnanie
Już gasną oczy kochane,

Już łapki nie mają sił,
Ty czuwasz nocą i ranem,
Tak pragniesz, by jeszcze żył !
Kroplówka, zastrzyk, badania,
Co jeszcze zrobić się da ????
Nocne godziny czuwania,
A serce wyje i łka.
Już gasną oczy kochane,
Z miłością wygrywa śmierć,
By móc zatrzymać zegarek
Oddałbyś życia ćwierć.
„Pomoc” twa straszliwie boli,
Aż serce na strzępy się rwie:
By nie umierał powoli,
Musisz go zawieźć…wiesz, gdzie….
Już gasną oczy kochane,
Tęczowy Most na psa czeka,
Psie ciało, chorobą znękane,
Wtulone w ciało człowieka,
Już czas… gasną oczy kochane,
Byś mógł zdrowy i młody znów być,
Musisz iść tamtą ścieżką tęczową…
Jak  ja będę bez ciebie tu żyć ???


wiersz mój własny o tych, które odeszły - z roku 2014, jakże wciąż aktualny :( :( nie potrafię znaleźć słów, wiersz tylko

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5c70c67eaed6.jpg

c603dc50b06e.jpg

327e1c872a28.jpg

d54c147eb162.jpg

Jak widać na fotkach, Puszek z Miłeczką szybko zastępstwo przysłali.... w środku nocy mieszkanka pobliskiej wsi przywiozła do mnie psy " w związku ze swoja trudna sytuacją nie może się nimi dłużej opiekować" :(

Znam kobietę ze złej strony, wiedziałam, że jeśli powiem "nie", to psy gdzieś znikną, tam niejedna interwencja była i rotacja psów ogromna. Oba psiaki bojaźliwe w pierwszym kontakcie bardzo, ale bez agresji ( kobieta niezbyt zrównoważona, pewnie niejeden raz oberwały). Dzisiaj już  lepiej, nawet spacer nad Odrą był, duży wpada w panikę, kiedy traci z oczu małego, bardzo delikatny, kruchy psychicznie jest.  Mały to Azorek ( zmieniłam mu imię na Amorek) ma około roku, to synek Kiry, którą inna patologia do mnie wiosną oddała, większy to Blazer - 7-latek, ostatnie szczepienie w 2015 roku, książeczki małego nie znalazła, co mnie nie dziwi, bo pewnie nigdy jej nie miał.

Może to i dobrze, że tak się stało, że życie popchnęło mnie do przodu.... choć wciąż marnie ze mną. Wciąż zaglądam do Puszka i Miłeczki, idę dać leki... a tam pusto :(

Link to comment
Share on other sites

Dawno mnie tu nie było. Smutne wiadomości o Puszku i Miłeczce, ale były u Ciebie szczęśliwe i to trzeba wspominać. Los na pociechę, zaraz Ci zesłał kolejne psie biedy, które u Ciebie odżyją i zaznają dobrego, psiego życia. Ktoś odchodzi, ktoś przychodzi...

Zaraz zacznie się kolejny rok, bo ten stary już przemija. Wszystkiego najlepszego w tym Nowym Roku dla  Ciebie, Twojej Rodziny i Zwierzaków, Mari :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

przepraszam za taka długą nieobecność... każda próba zalogowania tutaj kończyła się łzami, że nie sposób hasła wpisać...

a życie popycha naprzód bezlitośnie :(

65e364f11a16.jpg

4c14ec0ca0cb.jpg

Jak widać - spanielka Betty wróciła z adopcji :( państwo musieli opuścić mieszkanie, w nowym nie mogą mieć psa. Bardzo płakali, oddając sunię, Betty kilka dni była smutna.... tylko Kasia się cieszyła. Betty czeka na SWOJEGO człowieka.

image.png.c45eefaa84ab596f8ac66509ac842d1c.png

Z tej dwójki mały Azorek-Amorek oczywiście w swoim domku, już po kastracji i szczepieniu. Duży - to również było do przewidzenia - wciąż czeka na domek. Mały dostał imię Skubi, zamieszkał prawie "po sąsiedzku", u sierot, które dawno temu odwiedzały zawsze moje pieski, teraz wróciły dwie najstarsze, pełnoletnie  siostry, a dwoje najmłodszych przyjeżdża, są jeszcze w rodzinie zastępczej.

8bb4b92ee833.jpg

czy ktoś zgadnie - kto to nas odwiedził "przy okazji" sterylizacji? Ktoś pamięta? :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.01.2019 o 21:36, mari23 napisał:

przepraszam za taka długą nieobecność... każda próba zalogowania tutaj kończyła się łzami, że nie sposób hasła wpisać...

a życie popycha naprzód bezlitośnie :(

 

Betty czeka na SWOJEGO człowieka.

 

Z tej dwójki mały Azorek-Amorek oczywiście w swoim domku, już po kastracji i szczepieniu. Duży - to również było do przewidzenia - wciąż czeka na domek. 

 

czy ktoś zgadnie - kto to nas odwiedził "przy okazji" sterylizacji? Ktoś pamięta? :)

Rozumiem lepiej niż myślisz. Trzymaj się...dla obecnych i przyszłych zwierzaków.

Coś czuję, że Betty niedługo się doczeka:)

Gratuluję domu dla małego, a na dużego trzymam kciuki:)

Ja niestety nie pamiętam:/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

0698a1baa018.jpg

image.png.bae44971ce10e5ed8e28de7d0c54a5a2.pngoto rozwiązanie "zagadki" :) Luna - w maju jeszcze maleńka kruszynka, teraz ogromna prawie-goldenka :) to ten szczeniak. który okazał się "najkrótszym" tymczasem, aż Kasia płakała, że nie zdążyła się nacieszyć... cudo ogromne z niej wyrosło..... a przecież oma jeszcze rośnie.

69def57e042b.jpg

spanielka wciąż czeka, jedyny telefon wczoraj z zapytaniem, syn z matką, ale nie dałam, choć zapewniali, że "do domu" chcą, a na podwórku dwa małe pieski mają "jak to na wsi, przy budzie"... poza tym pan mi "brzmiał" jak nadużywający trunków :(

10c4e2b4c031.jpg

Pikuś chory, kończymy leczenie ropnia koło odbytu, już jest ok, ale za to następny jutro do weta z chorym uchem idzie

image.png.58002bee29332e744dbc6567e5c51708.png Blazer -  ten czarny z oddanej dwójki

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.02.2019 o 18:43, maarit napisał:

Dobrze zrobiłaś!  Mają dwa psiaki to niech najpierw  tamte wezmą do domu!

Chociaż bywa że ci nadużywający lepiej dbają niż ci "porządni".

jak trochę czasu znajdę, chyba się przejadę na tą wieś poszukać tych dwóch , pan mówił, że mieszkają blisko pałacu, mam wskazówkę ;) a jak domek, to tylko taki:

7dd9f22df4f2.jpg

pewnie już nikt nie pamięta - to zabrana z łańcucha razem z czarnym Waflem -  Pysia malutka :) i to jest "awans" !!!  :) z łańcucha na "księżniczkowe" posłanko :)

 

29643b34d3ee.jpg

a tu arystokracja w odpowiednim stroju.... niestety uszyska słodkie, choć odgarniane na boki - uparcie zasłaniały napis, łatwo nie było.... bo uszy ma cudne :)

7cee3ea8014a.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

psiaki chorują, Łatek, Kajtek i Misiek na zastrzykach..... a i mnie położyło :( jakiś straszliwy wirus :(

wstałam na chwilę z łóżka, bo z bólu leżeć trudno, to "pochwalę się" Wam najnowszym "psem"

    d35a82fbedc3.jpg

9a2c0c4173ab.jpg

c3907f9c3ff5.jpg

błąkający się po sąsiedniej wsi piesek został przez gminę złapany, zawieziony do weta, który oszacował wiek na 7 lat, a płeć - pies.... żeby bida do schronu nie pojechała, zgodziłam się na parę dni przetrzymać biedactwo, Łatek dostał kolegę - jedyne "wolne" miejsce, wbrew zaleceniom wetki, bo powinien być sam, ale cóż było robić...uszczęśliwiona nowym towarzyszem zabaw Kasia przybiegła z nowiną, że ten piesek "sika, jak dziewczynka". Sprawdzam książeczkę zdrowia - ręką weta wpisano płeć męska. Sprawdzam w naturze - sunia, i to z cieczką!

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Poker napisał:

Miejmy nadzieję ,że łatek nie zdążył się dobrać do suni.

Łatek kastrowany i zupełnie nie był zainteresowany ;) a sunia zaraz po cieczce będzie sterylizowana, bo kto wie od jak dawna ma tą cieczkę, trochę po wsi biegała. Ale oczywiście jest problem, chora jestem i mąż karmił, dzisiaj mu uciekła z kojca, dobrze, że brama była zamknięta. Ona ciągle biega w kółko i chce gdzieś gnać..... na szczęście nie mam pod domem adoratorów psich, bo jakby się rudy Misiek na taki widok  rozszczekał, to eksmisja pewna - cierpliwość mogłaby się sąsiadom skończyć.

Jak oni tą sunię zaszczepili? Wet z 20-letnim stażem pewnie nawet nie zajrzał, powiedzieli, że psa bezdomnego przywieźli, to oznaczył "pies" i na książeczce, i na świadectwie szczepienia.

Wracając do dwóch piesków pana, co spanielkę chciał - opisałam sytuacje TOZ Jawor, to blisko nich, obiecali się rozejrzeć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...