Jump to content
Dogomania

Ubranie... DYLEMAT!


agara

Recommended Posts

Witam Bardzo serdecznie, mam dylemat w sprawie ubioru przy wystawianiu. Mam suczke rasy Maltańczyk, cyzli jak wiadomo, długi, biały włos (moja ma praktycznie do ziemi).
Ponieważ zauważyłam, ze wszyscy handlarze wystawiają Maltany na czarnej ringówce taką też zakupiłam, ale nie wiem, jakie ubranie jest najlepsze. Z tego co słyszałam, to do Maltańczyków powinno być czarne, no i chyba najlepiej jakąś garsonke (Moja Mama wystawia Maltusie:loveu:). Czy Wy, znawczynie możecie mi poradzić, w co sie ubieracie:)? Moja Mama nie ma 20 lat( :eviltong: ), wiec musi to byc coś odpowiedniego, ale spódniczka-jak najbardziej. Uważam, że jest to ważne, i podpytuje o to wielu osób, ale jakoś największe zaufanie mam do Was:) wiec proszę Dogomaniacy, pomóżcie! :)

Link to comment
Share on other sites

Kolor napewno musi byc kontrastowy, czyli w waszym przypadku najlepiej czarny czy ciemny braz.

Co do samego stylu to ja zazwyczaj ubieram jakies spodnie(czesto w kant) nie dzinsy i do tego poprostu elegancka koszule a czasem na to jeszcze garsonke.
To tez nie jest wybieg mody dlatego zeby tez sie jakos nie rzucalo super w oczy.

Chociaz przyznam ze widzialam dziewczyne ktora wystawiala terriera tybetanskiego w komplecie spodnie+garsonka koloru zielonego takiego jablkowatego rzucaljacego sie w oczy i przyznam ze wygladalo to super.

pozdr. i trzumam kciuki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fidekangela']Osobiście to wystawiałabym na białej ringówce coby nie było jej aż tak widać ale ubrała się na czarno bądz inny ciemny kolor.[/quote]
W pełni się zgadzam białe psiaki(sama mam) wystawia się na białych a czarne ne czarnych wtedy ładniej możesz szyjkę wyeksponować bo ciemna ringówka się bardzo na jasnym tle wyróżnia i możesz optycznie skrócić psiakowi szyję Trochę chaotycznie ale mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi I ubranie ciemne wtedy psiaczka ślicznie widać nie zlewa się z Tobą Ale kolory raczej takie żeby przy sztucznym świetle nie było jakiś np.czerwonych odblasków na psiaku

Link to comment
Share on other sites

czarna ringówka,czarna kokardka -dla pieska.
Dla handlerki tez jakiś czarny komplecik...spodnie/spódnica ,koszula i garsonka. Buciki moga byc lekko sportowe, zeby było wygodnie. Przy maltankach sie klęka wiec radze spodnie lub spódnice za kolano i dłuzszą garsonke zeby przy schyleniu uniknac prezentecji swoich 4 liter ;)
Oczywiscie kolor czarny byc nie musi...poprostu na tle czerni maltanczyki sie prezentują bardzo fajnie..zwłaszcza jak maja do tego czarną kokardeczke itp...ale moze byc tez ciemny brązik....granat..byle ciemno :)
Pozdr.


dla pieska polecam strone:

[URL="http://www.bocian.bazarek.pl"]www.bocian.bazarek.pl[/URL] ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malta-GD']a czy znacie jakąś strone z tanimi ringówkami i gdzie szybko dostarczają? no i oczywiście krótką? proszę o syzbką pomoc:)[/quote]

Na [B]Bazarku[/B] Isiak oferuje białą ringóweczkę :cool3:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=33992[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Według mnie trzeba się ubrać stonowanie i elegancko niekoniecznie musi to być kostium czy spodnie Może być sukienka ale absolutnie jakieś mini jeszcze zwłaszcza gdy do psiaka klękasz czy dekolty do pasa Psiaczka masz ciemnego więc dobrze byłoby włożyć coś jasnego może być we wzorek ale żeby nie "zagłuszyć"psa w sensie że każdy patrzy na sukienkę(bo już takie rzeczy widziałam) a nie na jamniczka Ja na dzień dzisiejszy sama wkładam sukienkę i mam nadzieję że nie nawalam:)

Link to comment
Share on other sites

[I]NO to mam chyba problem ? Sukienka jest w kontrastowe wzorki.[/I]
Mogłabyś jakoś przybliżyć jakie to wzorki i kontrasty?
[I]Najlepiej byłby jasne spodium ale odpada, bo muszę uklęknoć.[/I]
Czemu to odpada chyba można przyklęknąć w nim?byłoby bardzo fajne
[I]Biała tunika i brązowe spodnie - odpada bo jamnik jest brązowy i się zlewa. :placz: :placz: :placz:[/I]
Wiesz wystawić możesz w tym tyle że ja preferuję kontrast i wydaje mi się że tak psiaczki lepiej wyglądają jak np:sędzia porównuje je z większej odległości no chyba że jak napisała MartaReksKiwi coś jest nie tak ale to i tak jak dla mnie kiepski pomysł bo przecież sędzia psa ogląda z bliska i go dotyka

Link to comment
Share on other sites

Sukienka jest w turkusowo-brązowo-białe kółeczka i tak to jest OK. Jamnik na tym tle nie ginie ale sukienka niestety rzuca się w oczy i CO !!!! :placz:
i niewiem faktyczne jak wyglądałoby to z daleka. A może przesadzam ?! Nie chcę się wygłupić ! Podobno przez moją spódnicę przegrała w Toruniu !

Link to comment
Share on other sites

O rany co to musiałabyć za spódnica
Sukienka taka mogłaby być ale jeśli uważasz że bardzo rzuca się w oczy to może faktycznie nie Tylko ty tak uważasz czy jakaś inna osoba podziela twoje zdanie bo samemu to można w skrajności popaść(ja niestety tak mam) i wtedy pytam się kogoś jeszcze o zdanie jak z psiakiem wyglądam
Wiesz najgorsze "przewinienia" to za króciutka i za bardzo wydekoltowana
A pomyślałaś jeszcze o tym jasnym spodnium to może w nim by się dało i klękać także

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agniecha']W Toruniu miałam spódnicę w kolorze brązowym i w stylu cygańskim. Suni podobno przeszkadza jej zamaszystość. :shake: A co do białego spodnium to zawsze wpajano mi, że kolor ten jest zarezerwowany dla innej pory roku niż jesień i zima.[/quote]

To faktycznie psiaczki zazwyczaj nie lubią tego typu ubrań moje też nie
Co prawda już zima ale podejrzewam że dużo osób z ciemnymi psiakami będzie w tym kolorze może warto zrobić raz jeden wyjątek żeby dobrze wyglądać z psem to jedyna w swoim rodzaju wystawa Zwłaszcza jeżeli nie ma za bardzo innego pomysłu Trzymam kciuki i powodzenia na wystawie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dinusia']A a nie mam w co sie ubrac na swiatowke :/ jak sadzicie? moge isc w glanach, czarnych spodniach z kieszeniami i bialej bluzce galowej?[/quote]
Jakiego masz psiaka?
spodnie OK bluzka też ale glany można by wymienić na coś innego Zwłaszcza jeśli sędzia jest starszy lub zagraniczny To taka jedna jedyna wystawa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...