Jump to content
Dogomania

Warsztaty Kynoterapeutyczne


Recommended Posts

a to to też wasz autorski pomysł? [url]http://www.psiarnia.naszepsy.eu/art.php?art=65[/url]

Przy kanonach kynoterapii adnotacja o PTH pojawiła się dopiero jak ElGreco po raz enty ci wyłuszczył, że nie są wasze.....

nie wspominam o projekcie naszym projekcie kamizelki dla psa... twoja żona osobiście pofatygowała się do Gdyni do naszego podwykonawcy, kupiła 1 sztukę i potem zaczęła robić podróbki w Bydgoszczy... Mam wymieniać dalej?

program weekendowych kursów dla wolontariuszy też jest zapewne wasz ;-)

Nie masz nic konkretnego do napisania, to nie pisz. Masz coś merytorycznego - podziel się tak jak robią to inni chociażby tutaj [url]www.dogoterapeuta.wortale.net[/url].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rafka']a to to też wasz autorski pomysł? [URL]http://www.psiarnia.naszepsy.eu/art.php?art=65[/URL] [/QUOTE]
Porównanie ulotek mówi samo za siebie. Każdy może zobaczyć, że ów "plagiat" to tylko twój wymysł. Jak widać po komentarzach inni też widzą. Rozumiem, że również wszystkie fundacje prowadzące zajęcia typu bezpieczny kontakt z psem ukradły Ci pomysł takich zajęć ? Pozwij więc wszystkich do sądu, a będziesz bardzo bogatą kobietą - musisz tylko wygrać. A to jak pisał poeta "między bajki włożę".

[quote name='Rafka']Przy kanonach kynoterapii adnotacja o PTH pojawiła się dopiero jak ElGreco po raz enty ci wyłuszczył, że nie są wasze..... [/QUOTE]
Kolejna bajka o złym wilku PTK, którą bardzo łatwo zweryfikować bezpośrednio w PTHip.

[quote name='Rafka']nie wspominam o projekcie naszym projekcie kamizelki dla psa... twoja żona osobiście pofatygowała się do Gdyni do naszego podwykonawcy, kupiła 1 sztukę i potem zaczęła robić podróbki w Bydgoszczy... Mam wymieniać dalej? [/QUOTE]
Ciekawe, że producent "twojego" wzoru kamizelki nie pozwał do sądu producenta kamizelki według wzoru PTK. Przecież traci na tym zysk z potencjalnych klientów. Jak myślisz, dlaczego ? Może dlatego, że przegrał by taki pozew, bo jest to tylko twój wymysł - tutaj dodatkowo okraszony pomówieniem !

[quote name='Rafka']program weekendowych kursów dla wolontariuszy też jest zapewne wasz ;-) [/QUOTE]
Pomysł, aby szkolenia odbywały się w weekendy wymusza samo życie - tylko wtedy uczestnicy mają wolny czas, więc chyba nie przypisujesz sobie tego ? Treści kursu ? To przecież moja żona opracowała ramy kwalifikacji dogoterapeutów dla PZD. Czy dlatego, że nie miała nic do powiedzenia w tym temacie, czy raczej dlatego, że miała i to dużo ?

[quote name='Rafka']Nie masz nic konkretnego do napisania, to nie pisz (...)[/QUOTE]
Zastosuj się do własnych słów [B]Rafko. Skończ z obrzydliwymi pomówieniami ![/B]

Link to comment
Share on other sites

producentem kamizelki jestem ja - podwykonawca otrzymał zlecenie ale praw do niej nie ma. Dwa takie pozwy już wygrałam, z większymi od was firmami... Zastanawiam sie czy masz problem z czytaniem ze zrozumieniem czy to próba manipulacji. Po IP 2 komentarzy na ,mojej www wiem ze są twoje...

Skoro odcinasz się od dogoterapii proszę napisz do administratora dogomanii aby utworzył ci oddzielny dział KYNOTERAPIA i tam sobie wypisuj co chcesz. Z jednej strony piszesz jacy dogo są źli z drugiej promujesz się na ich forum. Przecież macie swoje elitarne wiec po co siedzisz tutaj? . Coż za brak konsekwencji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rmx']Jjuzwo, Rafko, nazywanie się kynoterapeutą czy założenie kamizelki z napisem Kynoterapia, a nawet ukończenie kursu nie czynią kynoterapeutą. Kynoterapeutą jest się wtedy gdy przestrzega się standardów i wytycznych kynoterapii. Dlatego część osób zajmujących się zajęciami z udziałem psa, które ukończyły kurs kynoterapii wybiera łatwiejszą drogę dogoterapeuty, jak chociażby obecna w tym wątku smerfetka123.[/QUOTE]

To była twoja wypowiedz dot. pana Łazara, który na swojej stronie [url]http://www.brams.com.pl/[/url] pisze, ze wśród dokumentów posiada : Rekomendacja Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego . To, który z was manipuluje tutaj prawdą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rafka'](...) napisz do administratora dogomanii aby utworzył ci oddzielny dział KYNOTERAPIA i tam sobie wypisuj co chcesz.(...)[/QUOTE]

Temu służyło Forum PTK. Było Wam jednak taką solą w oku, że doprowadziłyście z paroma koleżankami do sparaliżowania jego funkcjonowania. Korzystam więc z prawa wypowiedzi na ogólnie dostępnych forach.

Link to comment
Share on other sites

przecież brams jest po Waszym kursie,psy egzaminował u Was, już wcześniej pokazywał swój sposób na pracę z psem i Wy go znaliście, do tego był/jest Waszym koordynatorem szkoleniowym,czy jakoś tak i szkoli psy do kynoterapii, no i na stronce jest informacja,że bierze udział w egzaminach psów kynoterapeutycznych, więc nie wiem, w czym problem,po co te wymijające odpowiedzi,
jednak chwała Wam za to,że nie przeegzaminowaliście tego jednego psa

Link to comment
Share on other sites

Cytat ze strony pana ktorego nie znaja w PTK ;)
"Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego, zajmującego się szkoleniem i przygotowaniem psa do pracy w terapii z osobami niepełnosprawnymi. W PTK pełnię także funkcję egzaminatora psów terapeutycznych oraz jestem Koordynatorem ds. szkolenia psów terapeutycznych dla regionu lubuskiego."
Czemu zatem PTK udaje ze nie zna tego Pana-czyzby na stronie glosil nie prawde? I czemu, skoro negujecie dogoterapie, jako nieprofesjionalna i amatorska, pozwalacie swojemu partnerowi na uzywanie owego terminu?
No i wzruszajace jest to zdjecie, bo nie wiadomo jak je zinterpretowac ;) [url]http://www.brams.com.pl/images/stories/imagebrowser/dogoterapia/IMG_4125.JPG[/url]

Link to comment
Share on other sites

[I]Rafko, smerfetko123, ElGreco[/I], czy sami nie potraficie wejść na stronę internetową Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego - [URL="http://www.kynoterapia.eu"]www.kynoterapia.eu[/URL] - i sprawdzić czy to, co ktoś wypisuje ma pokrycie w rzeczywistości ? Ja sprawdziłem i nie znalazłem informacji aby M.Ł. pełnił którąkolwiek z wymienionych na jego stronie funkcji. Nie ma go w Radzie Szkoleniowców. Nie jest nawet uczestnikiem Programu PARTNER PTK. Sprawdziłem też listę psów terapeutycznych i nie ma tam jego psów. Jak z tego wynika M.Ł. jest dogoterapeutą. Zresztą sam opisuje to co robi jako [B]dogoterapia[/B]. Podsumuję to tak: próbować być kynoterapeutą może każdy, nie każdy ma jednak tyle wytrwałości, aby kynoterapeutą być.

Jak pisałem wcześniej, było do przewidzenia, że stworzycie jakąś "sensację" żeby odwrócić uwagę, że oszczercze wymysły Rafki zostały obalone.

Link to comment
Share on other sites

tak sobie patrzę na program warsztatów, które sa tematem tego wątku i.. widzę, że usiłowaliście uczyć relaksacji za pomocą technik TTouch. Czy nie wiecie ze nauczać TTpuch mogą tylko osoby z min. tytułem Practitioner oraz ze osobom nie posiadających tego tytułu nie wolno używać nazwy TTouch w reklamach swoich usług?

Link to comment
Share on other sites

Rmx, dlaczego deprecjonujesz ludzi, którzy jeszcze niedawno patrzyli w was jak w obrazek, a potem odkryli, że wy to jednak nie „święci”? Dlaczego pogardzasz swoim kolegą, za to, że jak bezmyślna istota (bo nawet nie małpa - te bezmyślnie nie naśladują ludzi) robi dokładnie wszystko to, co mu pokazaliście? Dlaczego starasz się, by „dogoterapeuta” brzmiało jak obelga? Dlaczego na siłę przekonujesz, że Rafka się myli? W którym punkcie zmienił się twój konserwatyzm działania jako "prekursora"? Dlaczego agresywnie autokreujesz się na "eksperta dogoterapii". Dlaczego wciąż dzielisz środowisko? Dlaczego zmuszasz, aby to co głosisz, a co odpowiada twojemu wyobrażeniu o dogoterapii, podzielali inni zainteresowane terapią z udziałem psa?

Link to comment
Share on other sites

Rafko te rekomendacje na pewno są, bo ta osoba kończyła razem ze mną kurs i wtedy już pokazywał swoje nastawienie, zresztą byłam na egzaminie tych psów ze zdjęć, przez pewien czas widziałam też bramsa w tych szkoleniowcach, teraz ta lista bardzo się skurczyła ;p
tylko ciekawe,czy ptk skończyło współpracę,czy brams stwierdził,że współpraca z ptk nie jest dla niego ;p
jedno rmx mogę Ci przyznać,że nie widzę związku z ulotkami,
ale niestety faktem jest,że najgłośniej krzyczycie i obrażacie a wniosków z własnego postępowania nie wynosicie i tylko szkoda tych psów i dzieci,
bo to nie jest biuro reklamowe,gdzie pomyłki skutkują tylko błędem w wydruku,czy czymś co można poprawić

Link to comment
Share on other sites

RMX
Czy w zawiazku z tym ze Pan, ktorego sie wypieracie swiadczy na swojej stronie nie prawde, zamierzacie jako PTK pociagnac go do odpowiedzialnosci prawnej?
Przeciez chyba musicie dbac o swoj nieskalany, czysty i etyczny wizerunek, a to co ten pan prezentuje to [B]dogoterapia, [/B]i nie ma nic wspolnego z kynoterapia?

Sposob w jaki Ty i PTK staracie sie zdeprecjionowac dogoterapie i dogoterapeutow jest bardzo prymitywny, bo to nawet nie mozna nazwac dzialaniem konkurencji rynkowej.

Pamietam czasy jak zaczynaliscie, jeszcze jako czlonkowie Cane Pro Humano, ktore teraz jest beeee i ktoremy na terenie Bydgoszczy utrudniacie funkcjionowanie gdzie tylko mozna i jak mozna (chocby wystawa psow w Bydgoszczy), potem Wasze dziecko Wlasnie TAK, ktore szybciej sie sypnelo niz bylo do przewidzenia, PZD kolejne pole do dzialania. No ale dwa Slonca na jednym niebie swiecic nie moga (p.Hanna W. i Maria CZ.), wiec to co sie dalo to sie wzielo i tak powstalo PTK.

Od poczatku istnienia PTK staracie sie aby srodowisko sklocic, chocby dlugowiszacym na waszej stronie wpisem
( bylo:
[CENTER][FONT=Verdana][SIZE=2][B]Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne powstało aby:
[/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]


[I][B]1.dogoterapeutom - pasjonatom pracy z psem na rzecz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, bez prawnego umocowania swojej działalności i bez jednolitych standardów wyszkolenia ludzi i psów, dać możliwość przekształcenia w kynoterapeutów - fachowców, których tytuł i kwalifikacje zawodowe, zdobyte na certyfikowanych kursach, potwierdzi państwowy dokument[/B][/I].[CENTER][FONT=Verdana][SIZE=2]a teraz jest:[B] Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne powstało aby:
[/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]


[FONT=Verdana][SIZE=2]1. doprowadzić do uznania przez władze Rzeczpospolitej Polskiej zawodu kynoterapeuty[I] - cel został zrealizowany. Kolejnym celem jest doprowadzenie, aby zawód kynoterapeuty był zawodem regulowanym.[/I][/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]2. propagować i rozwijać kynoterapię poprzez:
* standaryzację wymagań, zasad i procedur prowadzenia zajęć kynoterapii[I] - zrealizowany. Trwa proces ciągłego doskonalenia.[/I]
* standaryzację i certyfikację wyszkolenia psów terapeutycznych[I] - zrealizowany. Trwa proces ciągłego doskonalenia.[/I]
* współpracę i wymianę doświadczeń z organizacjami partnerskimi[I] - proces ciągły.[/I]
* współpracę i wymianę doświadczeń z organizacjami zagranicznymi[I] - proces ciągły.[/I]
* wspieranie kynoterapeutów w ramach programu PARTNER PTK[I] proces ciągły.[/I]

3. reprezentować interesy środowiska kynoterapeutów przed organami administracji państwowej i samorządowej[I] - proces ciągły.)

(oba cytaty pochodza ze strony PTK, pierwszy z poczatoów strony towarzystwa, drugi obecnie)(a i zeby RMX byl szczesliwy; [/I][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#FF6600]PTK zezwala na cytowanie treści zamieszczonych na stronie pod warunkiem każdorazowego podania jako źródła Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego i linku do strony [URL="http://www.kynoterapia.eu/"]www.kynoterapia.eu[/URL] , jeśli nie zaznaczono inaczej w odniesieniu do konkretnych treści i zdjęć. W takim przypadku prosimy o kontakt z autorem w celu uzyskania zgody na wykorzystanie materiału.[/COLOR][/SIZE][/FONT])
[FONT=Verdana][SIZE=2][/SIZE][/FONT]ze dogo to amatorszczyzna, chaltura itp (nie zaprzeczaj bo mam skan strony z tamtych czasow waszej swietnosci), a kynoterapeuci to cud miod i malina.
Jest tez slawna lista mailingowa na Yahoo, gdzie sie okazuje ze termin kynoterapia nie jest waszym dzielem,a osoby spoza konfliktu, ktora zaproponowala ten termin jako uniwersalny, a z ktorego zrobiliscie kuriozum. Sa tez wpisy gdzie klamaliscie w zywe oczay piszac ze kurs w Bydgoszy jest zaakceptowany przez Kuratorim Oswiaty, a de facto kuratorium nic o tym nie wiedzialo. Jest jeszcze masa innych kwiatkow, ktorych nie bede przytaczac, a na ktore mam dowody materialne, w postacji chocby korespondencji z tymze Kuratorium Oswiaty w Bydgoszczy.
Dajcie sobie juz spokoj, zapomnijcie o tym ze jest dogoterapia, zajmijcie sie udoskonalaniem swojej [B]kynoterapii[/B], podnoszeniem swoich kwalifikacji tak aby [B]nie szkodzic podopiecznym i psom pracujacym, [/B]i przestancie uzywac czarnego PR wobec dogoterapeutow.
Czasami aby zrobic krok do przodu, trzeba schylic glowe i miec troche pokory.
Czego wam serdecznie zycze, jak nie treraz to moze za kilka lat, jak wasi czlonkowie odkryja inne sciezki edukacji niz tylko zapatrzenie w GURU RMX i Ska.
Pozdrawiam
piotr

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy celowego robienia bałaganu. Poprosiłem moderatora jefta o wydzielenie do oddzielnego wątku wszystkich Waszych wpisów, które nie dotyczą tematu "Warsztaty Kynoterapeutyczne". Gdy będzie to zrobione postaram się odpowiedzieć. ElGreco, popraw proszę swój wpis, bo wkleiłeś 2 razy ten sam cytat ze strony PTK. Poza tym, sugeruję przeczytanie stopki na stronie [url]www.kynoterapia.eu[/url] i stosowanie się do niej.

Link to comment
Share on other sites

"[FONT=Verdana][SIZE=2]1. doprowadzić do uznania przez władze Rzeczpospolitej Polskiej zawodu kynoterapeuty[I] - cel został zrealizowany. Kolejnym celem jest doprowadzenie, aby zawód kynoterapeuty był zawodem regulowanym.[/I][/SIZE][/FONT]

[FONT=Verdana][SIZE=2]2. propagować i rozwijać kynoterapię poprzez:
* standaryzację wymagań, zasad i procedur prowadzenia zajęć kynoterapii[I] - zrealizowany. Trwa proces ciągłego doskonalenia.[/I]
* standaryzację i certyfikację wyszkolenia psów terapeutycznych[I] - zrealizowany. Trwa proces ciągłego doskonalenia.[/I]
* współpracę i wymianę doświadczeń z organizacjami partnerskimi[I] - proces ciągły.[/I]
* współpracę i wymianę doświadczeń z organizacjami zagranicznymi[I] - proces ciągły.[/I]
* wspieranie kynoterapeutów w ramach programu PARTNER PTK[I] proces ciągły.[/I]

3. reprezentować interesy środowiska kynoterapeutów przed organami administracji państwowej i samorządowej[I] - proces ciągły.)"-[/I]Ze strony PTK.

Ciekawym wydaja sie nastepujace prace PTK:
[/SIZE][/FONT][QUOTE][B]Kolejnym celem jest doprowadzenie, aby zawód kynoterapeuty był zawodem regulowanym[/B].[/QUOTE]- w praktyce oznacza to: [QUOTE][B]działalność zawodowa, której warunki podjęcia lub wykonywania regulowane są bezpośrednio bądź pośrednio przepisami ustawowymi, wykonawczymi lub administracyjnymi nakładającymi obowiązek posiadania specjalnych kwalifikacji zawodowych[/B]. [/QUOTE] Szanowni panstwo z PTK juz posiadaja takie kwalifikacje zawodowe?

2.[QUOTE].[FONT=Verdana][SIZE=2]standaryzację wymagań, zasad i procedur prowadzenia zajęć kynoterapii[I] - zrealizowany. Trwa proces ciągłego doskonalenia.[/I][/SIZE][/FONT][/QUOTE] Chcialoby sie rzec, ze faktycznie doskonalicie proces lezenia i walkowania sie na psach, ale moze gdzies tam sie doskonalicie na innym polu.
3.[QUOTE][FONT=Verdana][SIZE=2]standaryzację i certyfikację wyszkolenia psów terapeutycznych[I] - zrealizowany. Trwa proces ciągłego doskonalenia.[/I][/SIZE][/FONT][/QUOTE] Widzialem ostatnio psa z wasza standaryzacja i certyfikacja i powiem szczerze ze proces jego szkolenia wymaga faktycznie ciaglego doskonalenia. Nie chcial aby na nim lezalo dziecko i staral sie na wszelkie mozliwe sposoby wstac.
4.[QUOTE]współpracę i wymianę doświadczeń z organizacjami partnerskimi[I] - proces ciągły.[/I][/QUOTE] Partnerzy to ci ktorzy nie dyskutuja i nie zadaja pytania?
Juz wiem teraz dlaczego dogoterapeuci nie moga byc waszymi partnerami.


Jeden plus dla PTK- po latach dzialan poza plecami innych, bez prowadzenia konsultacji ze srodowiskiem terapeutow pracujacych ze swoimi psami, na stonie PTK pojawily sie zdawkowe informacje dotyczace planow PTK. To naprawde milowy krok w rozwoju. Tylko czemu tak pozno?
Pozdrawiam
piotr
[FONT=Verdana][SIZE=2][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...