Jump to content
Dogomania

chomiki dzungarskie - cała rodzinka do adopcji


florida_blue

Recommended Posts

a może jednak coś więcej na ten temat...?
skąd są wzięte? na pewno trzeba pare roździelić żeby znowu nie było kolejnych maluchów:shake:
jak nie masz klatki to w czym były wcześniej trzymane?
nie rozumiem dlaczego tylko na PW ?

Link to comment
Share on other sites

florida_blue napisz coś więcej jakieś podstawowe inf. to strasznie pilne ?
Też mogłabym jakiegoś przygarnąć ale dla mnie to także za daleko...
A może znajdzie się ktoś z częstochowy i okolic ?? i może porzyczyłby ktoś klatki na jakiś czas ???
Czyli jakbyś miała klatkę to mogłyby u ciebie na tymczas zostać???

Link to comment
Share on other sites

już jestem :)

Tata jest standardowo umaszczony czyli taki szaro-bury ;)
Mama jasna - biała z delikatnym cynamonowym nalotem i ledwo widoczną pręgą na grzbiecie.
Dzieciaki są jeszcze za małe, żeby je oddzielić, ale już ufutrzone i dość aktywne :) Płci na razie nie znam.
Wyglądają na zdrowe.

Dostałam cały pakiecik w prezencie - niestety w pudełku kartonowym, bez klatki.

Własnie klatki dla nich nie mam, wszystko zajęte, a oddzielić tatusia już zupełnie nie mam gdzie ... Wsadziłam je do takiej maciupkiej , ze 20 cm, ale nie mogą w niej mieszkać długo... Tym bardziej , że boję się trochę o maluchy, żeby nie zostały zagryzione...

Prosiłam o PW ponieważ nie zawsze mogę odebrać telefon.


co do tymczasu... nie wyrzuce ich, chociaż szczerze mówiąc nie planowałam posiadania dżungarków ;) wolalabym jednak znaleźć im szybciutko nowy dom, choćby z powodu rozmiarów klatki w której obecnie przebywają...

Link to comment
Share on other sites

o kurcze to nie za ciekawie z ta klatką...:shake:
trzeba przeprowadzić tą akcje błyskawicznie !
najpierw trzeba poszukac jakiegoś transportu i domów dla maluchów.


florida_blue a skąd dokładnie jesteś? trzeba zrobić wątek na transporcie i może akurat ktoś będzie jechał ?
Ale musisz coś z tą klatką wykombinować może ktoś pożyczy na jakiś czas? bo to się skończy źle. nie masz nic innego jakiegoś akwarium ? :placz:
Kto jeszcze jest całkowicie zdecydowany na adopcje lub tymczas?
Na pewno jeżeli byłby transport do warszawy to bym wzięła jednego na 100%
więc zostałyby jeszcze 3 chomiki do adopcji ....

Link to comment
Share on other sites

ja mam ale już wszystko zapełnione to co mam dostępne :) bede miała transport opole - nysa - kłodzko w przyszłym tygodniu, ew katowice tez chyba przyszly tydzien na "trzy stawy"

jestem z czestochowy.

a oto zdjęcia :
mama:
[IMG]http://img29.mediafire.com/c6308bdb8b0ad72e0fee2caa97cb41947473e89d9e38106c2390f0121f824ec36g.jpg[/IMG]

mama i tata:
[IMG]http://www.mediafire.com/imgbnc.php/d6b104fc16631f32722b234a8385e5df24bf4157cfd381ada981cd3d1db2dc5f6g.jpg[/IMG]

mama i tata z maluszkiem:
[IMG]http://www.mediafire.com/imgbnc.php/a9889933ee54ab17f32494f1cc6fa908ad9d1f14bb78bef820717d19f4c1e4876g.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

O kurczę, sporawe już są te malce! Boję się, że w zbyt małej klatce szybko zaczną ze sobą walczyć :(. Zaraz napiszę na chomiczym. Jeśli chodzi o tymczasowe mieszkanie dla młodych, to może zajrzyj do Castoramy? Dużo tam pudełek różnej wielkości, dobre są jako przejściowe mieszkanie dla gryzoni.

Odległość nie ma znaczenia, chomiki mogą jeździć pociągiem. Moja przyjechała do mnie z hodowli mieszczącej się w Gdańsku, a ja mieszkam na południu Polski.

Co do opieki, to mogę pomóc. Podrzucam link do bloga: negra.gu.ma
W czwartek będę w Częstochowie i zastanawiam się, jak pomóc... może potrzebujesz jakichś akcesoriów? Karmy? Czegokolwiek? Wprawdzie mam syryjka, ale tylko jednego, mogę się czymś podzielić.

Link to comment
Share on other sites

tak sie tylko wydaje, bo rodzice to młodzież jeszcze niewyrośnięta i to jest ich pierwszy miot.

Nic mi nie potrzeba - mam VL hamster crispy mieszaną z suszonymi warzywami, dostały jak widać świeżej zieleniny ze wsi, mają sianko i ziółka , akcesoria mi sie do klateczki nie zmieszczą, a ponieważ nie ma domku maja duzo siana pod którym sie chowają tak, że ich nie widać.

najbardziej bym chciała je oddać do nowych domków :)

pojemnik plastikowy mam ale mam też problem z ustawieniem go poza zasięgiem psa...

Link to comment
Share on other sites

to lepiej je przełóż do tego pojemnika bo one są juz spore i będą się gryzły i to skończy się źle dla któregoś z nich.
Założe tym chomiczkom temat na gryzonie.info może tam sie jakiś domek i transport się trafi ???

Link to comment
Share on other sites

dobra już temat założony , masz tutaj link,żeby śledzić watek [url]http://gryzonie.info/viewtopic.php?f=51&t=39287[/url] florida_blue a ty masz tam konto założone?
No i co tam u maluchów? Miejmy nadzieje,że szybko znajdą domy;)

Link to comment
Share on other sites

dziękuję salibinka :)

napisała do mnie PinkyPie w sprawie adopcji jednego z chomików. Jest z okolic Krakowa i jest niepełnoletnia, więc rzecz jasna umowę musieliby podpisać rodzice.
Już pytam skąd dokładnie jest...
W grę wchodzi przesyłka PKS 5 lipca - ale chciałabym, żeby był ktoś dorosły na miejscu, kto dopilnowałby odebrania chomisia z autobusu i podpisania umowy adopcyjnej...

Link to comment
Share on other sites

ooo, to moze nawet przedadopcyjna by nie była niezbędna, tylko chociaż sama asysta przy adopcji - bo jak sie Pinky spozni na stacje i chomik pojedzie w nieznane?? i podpisanie umowy oraz rozmowa z rodzicami PinkyPie :)

a umowę to zaraz coś stworzę ;) albo poszukam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='florida_blue']dziękuję salibinka :)

napisała do mnie PinkyPie w sprawie adopcji jednego z chomików. Jest z okolic Krakowa i jest niepełnoletnia, więc rzecz jasna umowę musieliby podpisać rodzice.
Już pytam skąd dokładnie jest...
W grę wchodzi przesyłka PKS 5 lipca - ale chciałabym, żeby był ktoś dorosły na miejscu, kto dopilnowałby odebrania chomisia z autobusu i podpisania umowy adopcyjnej...
(...)
ooo, to moze nawet przedadopcyjna by nie była niezbędna, tylko chociaż sama asysta przy adopcji - bo jak sie Pinky spozni na stacje i chomik pojedzie w nieznane?? i podpisanie umowy oraz rozmowa z rodzicami PinkyPie :smile:

a umowę to zaraz coś stworzę ;-) albo poszukam :smile:
[/QUOTE]


Florido :),
napiszę, co myślę i co uważam w sprawie adopcji, a Ty zdecydujesz, czy chcesz skorzystać z mojej pomocy:
1.Musi być normalna wizyta przed adopcyjna, której podstawą będzie obejrzenie warunków i rozmowa z rodzicami - zanim zwierzak przyjedzie. Rekomendacja - fajna sprawa, ale to nie o to chodzi.

2.Zwierzę nie może jeździć bez opiekuna, jako przesyłka. Dogomaniacy jeżdżą na najróżniejszych trasach - jest choćby wątek transportowy - tu na dogo - warto szukać, warto pytać i transportować zwierzaki w bezpieczny sposób.

Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='florida_blue']ooo, to moze nawet przedadopcyjna by nie była niezbędna, tylko chociaż sama asysta przy adopcji - bo jak sie Pinky spozni na stacje i chomik pojedzie w nieznane?? i podpisanie umowy oraz rozmowa z rodzicami PinkyPie :)

a umowę to zaraz coś stworzę ;) albo poszukam :)[/QUOTE]

[quote name='salibinka']Florido :),
napiszę, co myślę i co uważam w sprawie adopcji, a Ty zdecydujesz, czy chcesz skorzystać z mojej pomocy:
1.Musi być normalna wizyta przed adopcyjna, której podstawą będzie obejrzenie warunków i rozmowa z rodzicami - zanim zwierzak przyjedzie. Rekomendacja - fajna sprawa, ale to nie o to chodzi.

2.Zwierzę nie może jeździć bez opiekuna, jako przesyłka. Dogomaniacy jeżdżą na najróżniejszych trasach - jest choćby wątek transportowy - tu na dogo - warto szukać, warto pytać i transportować zwierzaki w bezpieczny sposób.

Pozdrawiam serdecznie.[/QUOTE]
zgadzam się aby wykonać wizytę P/a .. i w późniejszym czasie po/a.
dałam ogłoszenie na wątek transportowy ..

Link to comment
Share on other sites

jeżeli JEST MOŻLIWOŚĆ wykonania wizyty przedadopcyjnej to byłabym spokojniejsza, gdyby ta wizyta rzeczywiscie się odbyła. I jesli jest mozliwość załatwienia transportu - to wolę z takiej możliwosci skorzystać niż wysyłać PKS. Tym bardziej , że sama tą trasą sie ostatnio władowałam krk->czwa skręciłam za wczesnie i wcale sie duzo nie nadrabia... tyle ze droga węższa i bardziej kręta...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...