Jump to content
Dogomania

DRASTYCZNE ! Suka ON przebrana w sukienkę i skatowana


Biafra

Recommended Posts

  • Replies 611
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wczoraj myślałam o suni, jak nie mogłam zasnąć. Analizowałam wszystko i chciałam zapytać jeszcze Osoby z Fundacji o parę rzeczy:
- czy wiecie dokładnie, w którym miejscu ON-ka wyczołgała się z rowu? czy osoba, która poinformowała o wszystkim Fundację, wskazała miejsce?
Pytam dlatego, bo może jest tam gdzieś narzędzie, którym skatowano sunię...
- czy w okolicznych miejscowościach są kontenery na odzież dla potrzebujących?

Na marginesie, sądzę, że było więcej sprawców - może cała grupa? Ta impreza w tym czasie i późna pora...

Pomyślałam też, że może sprawca(-y) znał tę sunię. Bądź co bądź, owczarek niemiecki to duży pies i może być groźny. Osobiście, raczej nie podeszłabym do nieznanego swobodnie biegającego owczarka, gdyby sprawiał wrażenie groźnego.

Gdyby nie była ubrana w tę okropną sukienkę, można by pomyśleć, że ktoś wykorzystał ją, żeby krew nie zabrudziła auta. Ale w tych okolicznościach pewnie zawinąłby w nią psa, a nie ubierał :shake:
Jak można Wam pomóc na odległość???

Link to comment
Share on other sites

znalazłam jeszcze takie ogłoszenie na zaginionepsy.pl. [URL]http://zaginionepsy.pl/obiekt,9206,Znaleziony,Czarnochowice,NN.html[/URL]
Wprawdzie jest napisane że był to wilczur, ale być może ta osoba widziała psa na odległość tylko. Tym bardziej, że zgadza się opis wygladu psiaka. Napiszę maila na podany adres, czy może to być ten sam pies

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kerian']Opis się zgadza... ale ogłoszenie jest z marca. Przez 3 miesiące sunia na pewno zmarniałaby, a oceniono, że była zadbana :( Czy możliwe, że nikt jej nie szuka???[/QUOTE]


Ogłoszenie z marca - ale ktoś mógł ją tymczasowo przygarnąć. Albo ktoś przygarnął i uciekła. Wysłałam maila. Jak dostanę odpowiedź, dam znać.

myślę też nad Twoim poprzednim postem... czy nie warto zebrać odciski palców z sukienki? pewnie za to trzebaby już zapłacić, ale to się na Dogomanii da zrobić. nie wiem tylko, czy odciski nie uległy już naturalnemu zanikowi, z tego co mmi wiadomo, niestety długo one się nie utrzymują.

Link to comment
Share on other sites

Zajrzałam na stronę powiatu myślenickiego i gminy. Nic tam nie ma :/

Wieczorem będę szukać wg klucza "zaginął owczarek niemiecki" - po prostu wpiszę w google i będę przeglądać z ostatniego półrocza... Może to coś da? Trudno przewidzieć, gdzie ktoś mógł zamieścić ogłoszenie, bo jest tyle różnych portali.

Chyba łatwiej niż z sukienki dałoby się zabezpieczyć ślady z narzędzia, którym uderzano sunię... Byłoby idealnie, gdyby się znalazło. W przypadku wyselekcjonowania podejrzanych, gdybyśmy mieli ślady, dranie nie wywinęliby się!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UBOCZE']Kopiuję z FB, ktokolwiek zna kogoś w Myślenicach:



[B][URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=100000799621840"][COLOR=#3b5998]Witold Ryś[/COLOR][/URL][/B]
[B]I akcja plakatowa:[/B]
[B]TERMIN: 04.07.2011 (poniedziałek) godz. 17.00[/B]
[B]MIEJSCE SPOTKANIA: Myślenice, ul. Reja 6 (budynek “Ukleina”) przed wejściem do Apteki Centrum.[/B]
[B]UWAGA!!! Jeżeli chcecie pomóc w dystrybucji a nie możecie w wyznaczonym terminie przyjść na spotkanie, można w Aptece Centrum odebrać plakaty w dowolnym innym terminie (w godzinac...h otwarcia). W aptece znajduje się również mapka z zaznaczonymi rejonami, w których ktoś zadeklarował się rozwieszać. Po pobraniu plakatów zaktualizujcie mapki i wpiszcie kontakt do siebie. Prosimy również o pobranie egzemplarza z informacją w jaki sposób oraz w jakich miejscach można rozwieszać plakaty zgodnie z prawem. Wszelkie sugestie związane z dystrybucją plakatów kierujcie pod adres [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/B]

[B]Pozdrawiam[/B]
[/QUOTE]
Mam taką drobniutką sugestyjkę :oops::
- może warto plakaty wieszać w miejscach gdzie ktoś będzie "miał na nie oko" ?
Jeżeli sprawca jest z tego terenu to może się zdarzyć, że spróbuje je zrywać.

Link to comment
Share on other sites

ja też już szukałam wg klucza "zaginął owczarek niemiecki" oraz "zaginął wilczur" ale co dwie pary oczu to niejedna więc we dwie może coś więcej wskóramy :) Z sukienki jak najbardziej dałoby się zdjąć odciski palców, prawdopodpobnie byłyby tam i inne ślady, np. włosy. niestety Polska to nie US i u nas takie metody badawcze są jeszcze wykorzystywane dopiero "po czasie" :( No i musiałby to zlecić prokurator. A może zwrócić się do prokuratora prowadzącego dochodzenie o przeprowadzenie analizy pod kątem ustalenia śladów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kerian']Zajrzałam na stronę powiatu myślenickiego i gminy. Nic tam nie ma :/[/quote]
mai do starostwa został wysłany kilka dni temu
bez odpowiedzi

[quote]
Chyba łatwiej niż z sukienki dałoby się zabezpieczyć ślady z narzędzia, którym uderzano sunię... Byłoby idealnie, gdyby się znalazło. W przypadku wyselekcjonowania podejrzanych, gdybyśmy mieli ślady, dranie nie wywinęliby się![/QUOTE]

sukienka została przekazana policji - również kilka dni temu, ale szczerze powiem, ze nei wiem dokładnie pod jakim kątem będą ja badać
fakt, że nikt nie będzie o tym kręcił CSI kryminalne zagadki myślenic.

osobiście nic nie wiem o znalezieniu narzędzia zbrodni

dziewczyny (i chłopcy) bardzo dziękuję za szukanie w ogłoszeniach

zastanawiamy sie czy nie zrobić ogłoszeń w stylu "znaleziono psa"?
tzn zcy kogoś nei p[oprosić o to
ale zdjecia psa sa hmm, mało miłe dla oka


co do rozwieszania plakatów - rozwieszać je bęą osoby z myślenic i okolic więc myśle, że względnie bądą je miec na oku
(za co ogromnie im dziękujemy :))

Link to comment
Share on other sites

taaaa, obawiam się, że CSI to nie będzie. Oj jak ja bym chciała, żeby organy ścigania zaskczyły wszystkich i zrobiły te badania sukienki. Myślę, że wieeele można na niej znaleźć.

Myślę też, że każdy pomysł dobry, jeśli chodzi o szukanie właściciela ON-ki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']Można dać ogłoszenie "znaleziono psa", wybierz tylko takie najmniej drastyczne zdjęcie.

Podejrzewam, że przebadają krew pod kątem czy należy do psa czy człowieka...........[/QUOTE]

Muszą to zrobić. Mogłoby przecież być tak, że np. ktoś zabił dziecko, a potem skrwawioną sukienkę nałożył na psa i jego zabił żeby zatrzeć ślady zabójstwa człowieka.

Link to comment
Share on other sites

Ja się jeszcze zastanawiam,czy sunia napewno musiała być uśpiona,może weterynarz poszedł na łatwiznę,bo nie wiedział czy ktoś zapłaci rachunek,a może nie był dobrym specjalistą i nie zadał sobie nawet trudu ratowania.W końcu psinka wyszła sama z rowu,może były szanse,ale tego nigdy sie nie dowiemy.

Link to comment
Share on other sites

na pewno jak będziemy coś wiedzieć, będziemy tutaj pisać i informować na fb
przypuszczam, ze to wszystko po prostu trwa

poniważ życie toczy się dalej proszę zajrzyjcie na bazarek dla dwóch nowych kaukazów u Biafry, może zechcecie im pomóc
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/210585-ONE-WAY-TICKET-do-23.07-dla-FZNJR?p=17189759#post17189759"]One way ticket - klik[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']3x czy ja coś przeoczyłam ? Czy Fred nadal jest pod opieką Biafry ? Ewa[/QUOTE]

nie, Fred jest w domu ale wątek mieli wspólny i jakoś nie poszło mi napisanie ze to tylko wątek Bacy ;)
na miejsce Feeda przyszły 3 inne - dwa z bazarku "One way ticket" i gdzieś w lutym Rega
chyba pora im założyć watek:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

jak wiecie pisałam do czesci ludzi z Osiaczan na NK, dostałam kilka odpowiedz ze nic nie wiedza. Co mnie jedynie cieszy to dzis pewien chlopak mi napisal ze policja powaznie zabrala sie za ta sprawe, jezdza po domach i pytaja...Lepiej pozno nic wcale. BRAWO

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia_perth']jak wiecie pisałam do czesci ludzi z Osiaczan na NK, dostałam kilka odpowiedz ze nic nie wiedza. Co mnie jedynie cieszy to dzis pewien chlopak mi napisal ze policja powaznie zabrala sie za ta sprawe, jezdza po domach i pytaja...Lepiej pozno nic wcale. BRAWO[/QUOTE]

Super, ktoś musi puścić parę z ust! Może chociaż podejrzenia. Może są w okolicy jacyś znani oprawcy zwierząt. Tak było w przypadku suni husky przywiązanej do auta - podobno nie był to pierwszy pies, którego pozbawili życia... Zdaje się, że ktoś z mieszkańców ich wsi mówił o tym w 'Uwadze'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...