Jump to content
Dogomania

Austria


Delta

Recommended Posts

  • 1 year later...

Byłam w Austrii w zeszłym roku ze swoim psem, wszelkie dokumenty załatwiłam w ciągu jednego dnia, ale miałam wszystkie szczepienia. Mój pies niestety jest już starszy, więc nie wiem co Ci doradzić, ale wiem jednak, ze w przypadku watpliwości kazano mi przed wyjazdem info dot tych spraw uzgodnić z wetem, który zakłada chipy i wystawia paszporty - a sa to osoby specjalnie uprawnione, bo ponoć nie wszyscy weci moga je wystawiac! Myslę, wiec - poprostu dzwoń do kliniki i popros o kontakt z takim wetem, który jest uprawniony. Jesli nie uzyskasz od niego info to jeszcze w recepcji zapytaj o tel do sanepidu - zadzwoń tam i zapytaj o wymogi.
Pozdrawiam - Ela, Szon i Amanda

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=indigo][COLOR=black]Postaram sie na bieżąco wpisywać informacje związane z przekraczaniem granic ne terenie Europy - w miarę możliwości i czasu;[/COLOR] [/COLOR][COLOR=black]nie są to informacje zobowiązujące;[/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=#4b0082][/COLOR][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][COLOR=indigo][B]AUSTRIA[/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=black]Zwierzęta towarzyszące (psy koty i fretki) przemieszczane w celach niekomercyjnych[B] z Polski do [U]Republiki Austrii [/U][/B][/COLOR][/FONT][U][SIZE=2][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][COLOR=red][FONT=Tahoma][FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=black]muszą spełniać następujące wymagania:[/COLOR][/SIZE][/FONT][/FONT][/COLOR][/COLOR][/FONT][/SIZE][/U]
[COLOR=red][FONT=Tahoma][B][U][SIZE=2][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][COLOR=red][COLOR=black]1. Muszą być zidentyfikowane za pomocą:[/COLOR][/COLOR] [/COLOR][/FONT][/SIZE][/U][/B]
[B][U][SIZE=2][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][COLOR=black]- [/COLOR][COLOR=red][COLOR=black]czytelnego tatuażu[/COLOR][/COLOR][COLOR=black],[/COLOR] lub [/COLOR][/FONT][/SIZE][/U][/B]
[B][U][SIZE=2][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][COLOR=black]- [/COLOR][COLOR=red][COLOR=black]mikroczipu[/COLOR] [/COLOR][/COLOR][/FONT][/SIZE][/U][/B]
[B][U][SIZE=2][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][COLOR=black][COLOR=red][COLOR=black]2.[/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=red][COLOR=black]Muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie.[/COLOR] [/COLOR][/COLOR][/FONT][/SIZE][/U][/B]
[CENTER][U][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][SIZE=2][SIZE=2]Szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od[/SIZE] [SIZE=2]jego dokonania w przypadku pierwszego [/SIZE][SIZE=2]szczepienia wykonanego u[/SIZE] [SIZE=2]zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia. W przypadku kolejnych[/SIZE] [SIZE=2][COLOR=black]szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach rocznych (dawki przypominające), [/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=black]szczepienie uzyskuje[/COLOR][/SIZE] [SIZE=2]ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki. Jeśli [/SIZE][/SIZE][/COLOR][/FONT][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][SIZE=2][SIZE=2][SIZE=2]właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę nie posiada zaświadczenia [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/FONT][/U][/CENTER]

[SIZE=2][SIZE=2][U][SIZE=2][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][SIZE=2]o zaszczepieniu[/SIZE] [SIZE=2]zwierzęcia w roku poprzednim[/SIZE][/COLOR][/FONT][/SIZE][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][SIZE=2],[/SIZE] [SIZE=2]kolejne szczepienie[/SIZE] [SIZE=2]jest[/SIZE] [SIZE=2]odpowiednio traktowane[/SIZE] [/COLOR][/FONT][/U]
[CENTER][/SIZE][U][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][SIZE=2]jako[/SIZE] [SIZE=2]pierwsze szczepienie i nabywa ważności po upływie 21 dni od daty jego dokonania. [/SIZE][/COLOR][/FONT][/U][/CENTER]
[/SIZE]
[CENTER][FONT=Comic Sans MS][COLOR=black][COLOR=black][COLOR=red][B][COLOR=black]3.[/COLOR][/B][/COLOR][/COLOR][COLOR=red][B][COLOR=black]Muszą być zaopatrzone w paszport, wystawiony przez upoważnionego[/COLOR] [COLOR=black]lekarza [/COLOR][/B][/COLOR][COLOR=red][B][COLOR=black]weterynarii, poświadczający ważność szczepienia przeciwko[/COLOR] [COLOR=black]wściekliźnie.[/COLOR][/B][/COLOR][/COLOR][/FONT][/CENTER]

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Szukam domu dla starszego psa owczarka, ktory nie ma szans na typową adopcje, jedynie poprzez specjalne starania. Może kogoś znacie albo macie możliwości za granicą. Pies przebywa w schronisku w Łodzi ma 1o lat , porzucił go właściciel z książeczką zdrowia i adnotacją już go nie potrzebuję. pies niustannie wyje i placze prawdziwymi łzami. Proszę o pomoc.Moge komuś wysłac zdjecia. I podać ewntualnie moj numer telefonu i kontakt mailowy. Jest to łagodny pies z długą sierścią.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Jak ma chip i paszport, to nic się nie matrw. Na granicach w tym kierunku na psy nie zwracają uwagi. Albo jak masz bardzo zprzyjaźnionego veta, to poproś o wpisanie wścieklizny, a szczepienie niech będzie wykonane na miejscu we własciwym czasie bez wpisywania (odbiorca albo Ty w Austrii) musicie tez mieć zaufanego veta.. Ja tak zrobiłam w zeszłym roku - wiozłam 9-10tygodniowego psiaka (dokładnie nie pamietam wieku).[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='anija11']Czyli jeżeli chcę z psem pojechać do Austrii musi mieć pszport, szczepienia i chip ??[/quote]
[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Tak jest. I nikt nic nie sprawdza na granicy. Ja chipuję psy na eksport dla zasady, żeby nowy właściciel juz nie miała problemu.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest kamilla1

Witam Psiarzy!
mam nadzieje, ze ktos z Was bedzie mogl mi pomoc; zamierzam kupic szczeniaka goldena retrievera w Polsce i przywiezc go do Austrii, gdzie mieszkam; czy ktos wie, jaka jest procedura?
z gory dziekuje za informacje;

Link to comment
Share on other sites

z pewnoscia jesli jest to szczenie rasowe i posiadajace metryke urodzenia to powinienes poinformowac hodowce ze chcesz malca wywiezsc za granice z wyprzedzeniem. Hodowca przygotuje paszport dla malca gdzie beda zawarte aktualne jego szczepienia i odrobaczenia wraz z numerem tatuazu oraz musi zlozyc metryke jego urodzenia w biurze oddzialu z wpisem danych osobowych własciciela tegoż szczeniecia w Zwiazku Kynologicznego w Polsce by wystąpić o rodowód exportowy dla niego który jest niezbędny by móc go zarejestrować w Austrii. Na rodowód oczekuje się około 2m-cy. Ponadto jeśli wywozisz szczenię w wieku do 2 m-cy wystarczą mu szczepienia podstawowe chorób zakaźnych jeśli powyżej 2-mcy musi posiadać szczepienie p/ wściekliźnie z tymże musi być wykonane na 30 dni przed opuszczeniem granic Polski.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę problemów z wywozem maluchów. Tydzień temu wiozłam z mężem dwa szczeniaki do Hannoveru. Na granicy nawet nie przeglądali dokładnie paszportów tylko rzucali komplementy odnośnie maluchów :lol:. Psiaki muszą być zaszczepione, odrobaczone, muszą posiadać tatuaż lub muszą być zaczipowane.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...