Jump to content
Dogomania

gończy fiński - szukam hodowli


Guest Strovare

Recommended Posts

[quote name='Strovare']poszukuję hodowli albo właścicieli tych piesków w Polsce.
z góry dziekuję za wszelkie informacje
pozdrawiam.[/quote]

Jest taka hodowla pod Warszawą, napisz na priv. podam wiecej informacji o ktorych sama wiem. Rowniez w Katowicach znam kogos kto jakis czas temu wzial z tej wlasnie hodowli suczke.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Witam,
szukając w przeglądarkach informacji na temat hodowli gończego fińskiego w Polsce znalazłem Pani wypowiedź na forum dogomanii. Jeżeli mógłbym od Pani uzyskać jakieś bliższe informacje na temat tej hodowli pod Warszawą byłbym zobowiązany.

pozdrawiam

wojtef

Link to comment
Share on other sites

Wojtef, ja już kiedyś na priv pisałam i nic, nie dostałam namiarów na te hodowlę. Dałam sobie spokój z gończym fińskim, choć pies piękny. Ale mam namiary na hodowlę Hamiltonów w Szwecji (pies prawie identyczny), teraz akurat będzie miot. Właścicielka przesympatyczna. Tylko cena jest mniej sympatyczna :-)

Link to comment
Share on other sites

To było chyba 1050 euro, a jeśli się do tego doliczyło dojazd (dopływ :-) ) w obie strony, no i nocleg gdzieś w Szwecji, to wyszło grubo ponad 6000 zł, i to w wersji optymistycznej.
Nie piszę tego na pw, bo chyba można podać cenę nie wymieniając nazwy hodowli, co? :-)

Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia, nigdy nie kupowałam psa w Skandynawii :-) Szukając swojej suni pisałam maile do wielu hodowli, również za granicą. Nigdzie nikt nie chciał tyle - było 500 euro, było 600 i 800. No ale pytałam o wyżły, a hamiltony to jednak dużo rzadsza rasa. Poza tym dla mnie ta cena była jak najbardziej do przyjęcia (pisząc o "mniej sympatycznej" cenie miałam na mysli, że z pewnością w Polsce ten gończy fiński byłby dużo tańszy - choćby kwestia dojazdu); drogo, ale czego się nie robi dla wymarzonego psiuńcia. Problem w tym, że bylo puste krycie i takie tam jeszcze drobne problemy, suka nie miała zrobionego na czas badania bioderek, a u nich to obowiązkowe, i takie tam... W każdym razie nie udało sie. Ale dziś nie żałuję.

Link to comment
Share on other sites

za 1000 euro można beagle w Polsce kupić:crazyeye: i chętnych kolejka...
za nierodowodowego jack russel teriera w Szwecji moi pracodawcy chcieli ok. 600:angryy: i poszły...
Moja mama rozmawiała z tą Panią od gończego fińskiego i dowiedziała się, że to endemiczna rasa w rękach myśliwych, którym nie zależy na popularności/psuciu rasy i nie chcą sprzedawać. Ona kupiła go przez jakiś znajomych królika, ale z kryciem był kłopot-powód jak wyżej

Link to comment
Share on other sites

A to jestem zaskoczona tymi cenami. W wyżłach ceny do 2000, raczej nie wyżej - w Polsce oczywiście. Wyżej to sporadycznie i tylko w lekko snobistycznych kręgach :-) Ja teraz kupuję innego gończego, też bardzo rzadko spotykanego, i także nie płacę więcej.
Co do "rąk myśliwych", to dokładnie ten sam problem był z Hamiltonem, tyle że ja naprawdę chciałam pracować z psem, szkolić go do konkursów tropowców, miał polować, wprawdzie nie ze mną, ale z przyjaciółmi i mężem - ale ten argument w ogóle nie trafiał do posiadaczy hamiltonów. Tylko ta jedna pani w ogóle chciała ze mną rozmawiać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 years later...

Mieszkam w Finlandii i kilku znajomych ma goncze finskie. Fajny pies, ale nie nadaje sie dla kogos kto nie poluje. Pies ma bardzo silny instynt mysliwski i sciga wszystko co sie rusza. Pies na zajace i lisy. Poza tym ma tendencje do uciekania z domu. Jesli w okolicy jest zajac, to pies bedzie polowal tak dlugo az go zlapie - moze to byc kilka godzin albo kilka dni (nie przesadzam). W domu to jednak bardzo slodki i rodzinny psiak.

Ceny za szczeniaka zaczynaja sie od 300e do nawet 800e zaleznie od renomy hodowli. 1200-1400e kosztuje w Skandynawii pies rzadkiej lub duzej rasy jak np. Rhodesian Ridgeback.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Witam, 

sporo czasu upłynęło od napisania przez Państwa tych postów, ale 

poszukuje w PL i państwach ościennych hodowli gończego fińskiego. Może ktoś ma namiary :). Widzę, że ta rasa w Polsce ciągle jest bardzo trudno dostępna, może ktoś zna jakiegoś hodowcę :( .

Taki piękny pies i w necie cisza :( 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...