Jump to content
Dogomania

Moje zwariowane siersciuchy- Furia[*]- zgraja kociatych, TTB, sznup i stado kaukazów


furciaczek

Recommended Posts

Moja suka z dysplazją się lepiej rusza niż ten kaukaz...

Hahaha, wesoło masz z tą małą napaloną cieczkującą. Tym bardziej doceniam fakt że Shi nie zauważa swojej cieczki ;)

 

A później takie psy sie wprowadza do hodowli, zal patrzeć jak ludzie potrafią wszystko zepsuć :(

 

u nas cieczka już pomału się kończy. w końcu! świra dostaję. morris od ponad 5 lat bezjajeczny świruje a to dopiero pierwsza cieczka, czyli ponoć słabsza, krótsza...aż nie chcę sobie kolejnych wyobrażać.

 

A wyobraź sobie co by sie działo gdyby miał jajka :P 

 

Nie wytrzymam,


Co się nie chwalisz?!

 

Czym :P

 

Celnik jest ogromny, także kaganiec to nie jest taki pikuś :lol:

 

Wpadłam kiedyś, oglądnęłam tego kaukaza i tak się pochwaliłaś filmikiem z ruchem Qeeni to czekałam, czekałam i chyba zapomniałaś :D

Wg mnie, tym bardziej duże rasy powinny mieć zadbaną sylwetkę.

 

 

Angina, znowu wiesz coś, czego my nie wiemy?

 

A bo zapomnialam nagrac :P Obiecuje poprawe :) 

 

Tez mi się wydawało, że duże psy powinny być lekkie by im stawy nie je...ły. jak widzę niektóre psy to aż mi się płakać chce :(

 

Podejrzewam ze nie których to stawy kompletnie nie obchodzą...grunt żeby dobre oceny łapać na wystawie ;/ 

 

 

 

Wczoraj wycinaliśmy Preziolkowi te guzki, ja oczywiście blada, spanikowania....musiał dostać głupiego jasia a ja musiałam wyjść z gabinetu bo myślałam ze padnę tam a nie chciałam Prezinki stresować swoimi emocjami. Zostal z Kuba i Mariuszkiem....zasnął z łbem położonym na dziecku. 

Czekaliśmy w poczekalni , sale zabiegowe piętro niżej...tak stoimy, kręcimy sie, gadamy...Manio zaczął sobie coś tam pokrzykiwać, patrzymy a tam Prezes wbiega ledwo kojazacy i od razu do Marnego. Pomijam fakt tego jak sie wkurzylam ze psa nie dopilnowali....jak ten pies jest ześwirowany na punkcie młodego to na prawdę. Nie sadziłam ze az tak sie pokochają, bo Prezio ewidentnie zakochany i żyć bez młodego już nie potrafi :)

Prezinek biedny znowu pocięty ehhh Wycinki poszły naturalnie do histopatologii....czekamy z niepokojem na wyniki.

Link to comment
Share on other sites

Świetna jest właśnie relacja dziecko-pies. Całkiem inny poziom i ogólne porozumienie się. I mądre podejście do tematu. Sama wychowałam się z psami i jakoś wszyscy przeżyli. Ale jak niektóre matki panikują, bo pies, to wydaje mi się, że robią dużą szkodę dziecku... i psu :P

Mariusz to tylko z Preziem ma tak dobry kontakt, czy z pozostałymi psami też i Gnidą?

 

 

A Prezes to dzielny facet, ma misję do spełnienia, czyli Mariuszka, także pożyje wieeeele szczęśliwych lat. Pewnie ten guzek to nic strasznego. Zdrówka i kciukamy!

Link to comment
Share on other sites

Świetna jest właśnie relacja dziecko-pies. Całkiem inny poziom i ogólne porozumienie się. I mądre podejście do tematu. Sama wychowałam się z psami i jakoś wszyscy przeżyli. Ale jak niektóre matki panikują, bo pies, to wydaje mi się, że robią dużą szkodę dziecku... i psu :P

Mariusz to tylko z Preziem ma tak dobry kontakt, czy z pozostałymi psami też i Gnidą?

 

 

A Prezes to dzielny facet, ma misję do spełnienia, czyli Mariuszka, także pożyje wieeeele szczęśliwych lat. Pewnie ten guzek to nic strasznego. Zdrówka i kciukamy!

 

Gdzie tam, Manio ze wszystkimi zwierzakami. Każdy do niego dość delikatnie i pozytywnie ale jednak jego relacje z Preziem sa zdecydowanie czymś głębszym ze strony psa. Grunt to zdrowy rozsadek, wiadomo trzeba kontrolować żeby pies nie zadrapał, nie zdeptał itp ale zero paniki jak sie przeciągają zabawkami np :P Manio trzyma z całych sil bo ma okres trzymania wszystkiego i wpychania do buzi a prezio jednym zębem stara mus ie to zabrać i wyciągnąć z łapek...ubaw na całego. Przy jedzeniu nie używam śliniaka...po co skoro pies asystuje i wylizuje wszystko co wycieknie. Alarm pieluszkowy tez jest, jak sie kupa pojawi to pol wsi o tym sie dowiaduje bo Prezes zaczyna zawodzic odpowiednio hihi 

 

Kaukazy nie szukają większego kontaktu, kontrolnie powąchają, lizną po rączce i wchodzą w tryb pilnowania dziecka...kładą sie obok i obserwują otoczenie po prostu. Gnida uwielbia młodego całować przy czym jest mega delikatna...gdzie w innych sytuacjach to słoń w składzie porcelany, gwałtowna i cala masa wpadająca na człowieka w celu przytulenia i wycałowania.

Hekcio w zasadzie przyjaźnie ale olewajaco, nie zwraca na marnego większej uwagi...no chyba ze pora posilku to wiadomo :P

 

Koty na luzie totalnym tez, im to obojetne w zasadzie wszystko jest hihi

Daj znać, jeśli będziecie jechać!

Przyjdę wygłaskać Queenie ;)
 

 

No to trzymamy kciuki.

Będzie dobrze!

 

Jesli sie uda pojechać to na koniecznie będzie trzeba sie spotkać!! 

 

Zdycham dzisiaj, jakieś zatrucie...w nocy nic a nic nie spalam, rzygałam jak kot...rano Qbcia na lotnisko musiałam odstawić, wracałam ledwo żywa i zastanawiałam sie na którym drzewie wyląduje. :P 

 

Jutro Muszka jedzie do nowego domku, jestem przeszczesliwa bo jedzie do AnkiG , będzie mieć muszysko jak w niebie :) 

Link to comment
Share on other sites

Ten pies/psy z nagrania wgl dobrze mają założone ringówki? Bo to najlepioej nie wygląda :(

 

On jest na obrozy zaciskowej i smyczy, ale tak jak Angina pisala, jak pies nie jest w stanie biegac to mu nic nie pomoze.

 

Jeżeli pies jest pokraczny to nawet ringowka nie pomoże ;)

Super, że Muszka znalazła DS! I zdrówka dla Prezika.

 

I to jaki DS !! :)

 

Hihihi rozbawił mnie alarm pieluszkowy :lol:

wesoło macie w takim stadzie, do tego taka zgoda.

Mariusz świetne dzieciństwo będzie mieć, miłość od psów to wyssał z mlekiem matki, a o resztę psy już zadbają.

 

 

Zazdroszczę mu wychowania się wśród TAKICH psów :D

 

 

Też mu zazdroszczę takich psów, na pewno na nudę narzekał nie będzie ;)

 

A Muszce gratuluję dogomaniackiego domku :)

 

 

Tak, tez zazdroszcze marnemu dziecinstwa w takim towarzystwie, mam nadzieje ze wyrośnie na empatycznego, odpowiedzialnego człowieka. 

 

Cały czas czekamy na wynik z histo , stres jest ale wierze ze będzie dobrze. Za tydzień zdejmujemy szwy i powtórzę mu morfo bo miał minimalnie mocznik podniesiony, weci mówili ze to taki poziom ze nie ma sie czym przejmować ale ja oczywiście juz wizje rożne w głowie i sie martwię...powtórzę dla spokojnosci. 

 

Zaraz wyruszam do Suwałk , będzie wesoło :P 

Link to comment
Share on other sites

Lysolec fajny, troszke histeryczny ale nie jest tak zle. Szybko sie aklimatyzuje, chetnie sie malizna uczy...nawet nie niszczy na razie :P 

 

Wczoraj kurcze Gnidka wstała po leżeniu, patrze ledwo idzie...macam staw w przedniej łapce opuchnięty ;/ Godzinę później wychodzę młoda wystawić na sikanie, Prezio poszedł z nami...2 min patrze kuleje ;/ Gnida dzisiaj normalnie za to Pedzionek na 3 łapkach :( Chyba coś ze ścięgnami...tez przednia łapa, ta bez palca. Nie mogę sie patrzeć jak tego durnia coś boli, od razu mam schizy...

 

A to malizna :)

GP1A3679_zpssxeswbia.jpg?t=1425885547 

 

GP1A3601_zpsulcojqvj.jpg?t=1425885665 

 

 

Trzymajcie kciuki zeby z Preziowa łapką nic poważnego nie było :(

Link to comment
Share on other sites

Ledwo dojechałam do weta, zawsze jak z Preziem trzeba to Kubcio przyjeżdża bo wie ze ja z tym psem nie ogarniam ze względu na ogarniającą mnie panikę....po drodze ledwo kierownice trzymałam tak mi sie ręce trzęsły ;/  Myślałam ze zaraz mi serducho wysiądzie. Ledwo wysadziłam Prezia z auta to zza vana obok wyszło 2 podchmielonych , na co Prezes oczywiście ryk i dawaj napastników pozagryzać, ledwo zdążyłam smycz porządnie chwycić bo jak sie wyrwał to dopiero go na ziemi stawiałam....a tamci qrwa jeszcze sobie stanęli i do pieska gadają...ze czemu ich nie lubi i łapy wyciągają!! Pies mi sie szarpie już wqrwiony na max, nie wytrzymałam i poleciała taka wiązanka ze mi samej uszy to zwiędły...stwierdzili ze jestem tak samo pojebana jak ten pies i poszli cale szczęście. Takie skakanie super pedziowi na łapkę zrobiło ;/ 

U weta delira, ledwo mówić mogłam z tego stresu...chrobocze mu w nadgarstku, no to RTG...na zdjęcie czekałam jak na skazanie....wygląda na stan zapalany, po urazie pewnie, żadnych złamań, przemieszczeń itp Oczywiście nie uspokoiło mnie to...jutro jadę z fotami na konsultacje :P W głowie tylko jedna myśl...wiadomo. Juz nawet zaczęłam  sie zastanawiać kto będzie mu lape amputował jesli wyjdzie nowotwór...

On po amputacji palucha zaczął inaczej te łapę stawiać, doszło do zwyrodnienia i pewnie łatwiej o uraz...a ze to czubek i lata jak szczeniak wiec raczej nie byłam zaskoczona ze coś sobie zrobił. Bedzie trzeba orteze kupić i ubierać na spacery zeby to łapsko w nadgarstku jakoś usztywnić.

Rano na 3 łapach skakał. teraz w sumie juz stąpa, kuśtyka bo kuśtyka ale staje na niej. Dostał tylko p.zapalne, jakiś nowy lek, nowej generacji....może to faktycznie tylko zapalenie jak jest ciut lepiej ehh 

Jak najmniej chodzenia, unikac schodow i skakania...wiec ma areszt domowy biedak, mieszka tylko u góry w domu, spacery ma na balkon...łózko z sypialnie wysnioslam i położyłam materac na podłodze żeby nie musiał skakac...jakoś przetrwamy. 

Link to comment
Share on other sites

No to wieści nie takie złe, panikaro ;)

Niech się Preziowe kopytko leczy, szybko i skutecznie! A Ty już się nie stresuj!

 

Na zdjęciu łózkowym najbardziej mi się podoba malizna na pierwszym planie. Cudna jest!

 

Dzisiaj konsultowałam, to potwierdzono tylko zapalenie plus zauważono zwyrodnienie w stawie łokciowym w tej samej łapie. Mimo wszystko jutro jadę na jeszcze jedna konsultacje :P Uspokoję sie za jakieś 2-3 tyg po powtórnym RTG pewnie. Zamówiłam Bonharen...może jakoś to będzie. Dzisiaj po 2 zastrzyku zdecydowana poprawa, jak idzie wolno to normalnie obciąża łapkę :) 

Zdałam sobie przed chwila sprawę ze od wczoraj nic nie jadłam...i wczoraj tez chyba nie jadłam. Ten pies mnie wykończy.

 

Hej :)

Sisi (dawniej Mucha) to małe koffane psiątko.

Uczy się w tempie ekspresowym :) Trochę jeszcze stres na spacerach bo samochody, ludzie itd ale idzie do przodu.

Dzisiaj w nocy spała miedzy mną a TZ-tem z kołami do góry. :)

 

Moja kochana Muszynka <3 Wiedziałam ze szybko Was pokocha!!! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...