Jump to content
Dogomania

Moje zwariowane siersciuchy- Furia[*]- zgraja kociatych, TTB, sznup i stado kaukazów


furciaczek

Recommended Posts

Mucha otwiera sie w tempie expresowym, nie chciała leżeć na psich posłaniach...nie wiedziała co to jest, zwijała sie w kłębek obok na podłodze. Ale wczoraj wieczorem za Prezesem wskoczyła na wyro...i tak juz została hihi Nauczyła sie juz chodzić po schodach, na widok wyciągniętej reki nie płaszczy sie na podłodze, ogon wiecznie rozmerdany :) 

Co mnie zadziwia...nie załatwia sie w domu! Nie tego sie człowiek spodziewa po psie wyciągniętym z zasranej klatki, której pewnie nigdy nie opuszczał....

 

GP1A3256_zps9ec8a48b.jpg 

 

GP1A3249_zps2bc7f1c0.jpg

 

Nasz szczeniorek :)

GP1A2106_zps780899c8.jpg 

 

I duże suczyny dla Maciaszka :)

GP1A2219_zpsf9342ce0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gnidka juz nie urośnie, przynajmniej nie powinna. Burble nie są wysokie :) A ile wazy, nie mam pojęcia :P Ona jak na BB dość szczupła i wątła jest, ale ma czas żeby jeszcze sie rozwinąć i wydorośleć. Charakter ma fajny, pozytywnie do ludzi i psów wszelakich...mało delikatna ale chyba kiedyś jej przejdzie.

 

Dzisiaj Gnidka poznała Muche, było dość zabawnie :P

GP1A3398_zps624d117b.jpg?t=1424367579

 

GP1A3408_zps2b6e3a7a.jpg

 

GP1A3375_zps85dd3f5c.jpg

 

GP1A3432_zpsa0268546.jpg

Link to comment
Share on other sites

ahaha ja dopirto teraz widzę, że Muszyca lafirynda ogonisko odchyla i się do krycia nadstawia Gnidzie haha 

 

Brodate burbule to by było coś hahaha 

Sierzanta biedaka muszę izolować, nie udało mi sie go dzisiaj wyciachac. Niby on jakoś sie nie garnie do działania ale chwila nie uwagi i nich mu sie zachce...ciekawe ile jeszcze ta cieczka potrwa. 

Muszka zawiedziona ze nikt nie docenia jej starań :P

Link to comment
Share on other sites

Queenie jest cudna. Nie dziwię się, że kosi wszystkich na wystawach :)

 

Queenie największym atutem jest boski ruch, na prawdę cudnie biega. Zazwyczaj sędziowie narzekają na jej wagę, jest zbyt szczupła i na tym sporo traci ale nie mam zamiaru zrobić z suczy spaślaka. Plus wystawiamy tez lekko na odpierdziel bo to ma być zabawa i przyjemnie spędzony czas. Queenia tez wychodzi z tego założenia i dość często dostaje głupawy w ringu hihi 

A i tak najcudowniejszy w niej jest charakter i temperament, pies ideał pod tym względem. Żaden z moich psów nie jest choć w połowie tak zrównoważonym boskim stworzeniem jak ona ehh 

O Queenie można w samych superlatywach, nie potrafię znaleźć żadnej skazy na jej charakterze...nawet najdrobniejszej, po prostu ideał :)

Link to comment
Share on other sites

Gosia a Celnika wystawiałaś? czy on to by zezarł wszystkich na ringu? Nie mogę jaki to jest niedźwiedź 

 

Tak, był wystawiany we Włoszech w klasie szczeniąt...raz go zdyskwalifikowali za agresje, chciał sędziego zeżreć :P Od tamtej pory nie byl na wystawie, zgłoszony jest w kwietniu ale czy pojedziemy to sie zobaczy. Planuje go zabrać w większe skupisko ludzi w weekend i zobaczyć jak sie będzie ogarniał, w małym miasteczku jest OK ale nie wiem jak w tłumie...jeśli ma sie chłopak denerwować i stresować to nie będę go ciągnąc na wystawę.

Link to comment
Share on other sites

Queenie największym atutem jest boski ruch, na prawdę cudnie biega. Zazwyczaj sędziowie narzekają na jej wagę, jest zbyt szczupła i na tym sporo traci ale nie mam zamiaru zrobić z suczy spaślaka. Plus wystawiamy tez lekko na odpierdziel bo to ma być zabawa i przyjemnie spędzony czas. Queenia tez wychodzi z tego założenia i dość często dostaje głupawy w ringu hihi 

A i tak najcudowniejszy w niej jest charakter i temperament, pies ideał pod tym względem. Żaden z moich psów nie jest choć w połowie tak zrównoważonym boskim stworzeniem jak ona ehh 

O Queenie można w samych superlatywach, nie potrafię znaleźć żadnej skazy na jej charakterze...nawet najdrobniejszej, po prostu ideał :)

 

Nigdy tego nie rozumiałam, tzn. pędu na wystawach, żeby psy były "masywne", "okazałe" czy jakie tam jeszcze, właściwie można by wstawić jakiekolwiek określenie równoważne z "tłuste" :P  Dla mnie szczupły pies to zdrowy pies, szkoda, że na show tego tak nie widzą... 

Link to comment
Share on other sites

Nigdy tego nie rozumiałam, tzn. pędu na wystawach, żeby psy były "masywne", "okazałe" czy jakie tam jeszcze, właściwie można by wstawić jakiekolwiek określenie równoważne z "tłuste" :P  Dla mnie szczupły pies to zdrowy pies, szkoda, że na show tego tak nie widzą... 

 

Queenia potrafi przerypac z takim psem...tylko dlatego ze jest szczupła i umięśniona. Na szczęście czasami trafi sie sędzia który preferuje zdrowo wyglądające psy a nie grubasy, ten do takich nie nalezy raczej.

http://youtu.be/Fn8Mez9eC9s

 

http://youtu.be/UUt_XsQD9ko

 

Dzisiaj nagram jak Queenia biega to sobie porównacie :P

Link to comment
Share on other sites

My się przywitamy z Panem Pinczerem, tak więc - dzień doberek!  :)

 

Odnośnie wystaw... Mnie krew zalewa jak w pinczerach, w rasie, w której jako tako się orientuję, wygrywa mały, chucherkowaty pies. I później się dziwić, że ludzie na pinczera ważącego więcej niż 3kg robią wielkie oczy. Pomijając całą kwestię 'ratlerków' i 'sarenek'. Jak jestem na wystawach (w ramach widza) to najczęściej ląduje przy ringach właśnie grupy II i trochę molosów podglądam. Niektóre ruszają się tak ociężale, jakby z przymusu... Żal patrzeć. Oczywiście nie wszystkich molosów to dotyczy, bo jak patrzyłam to w bokserach nie jest jeszcze aż tak źle. Ale chociażby w bernardynach czy kaukazach... Tragedia.  :( Ale skoro niektórzy sędziowie właśnie taki typ preferują to co po niektórzy hodowcy, będą takie psy 'tworzyć'...

Link to comment
Share on other sites

gosia, ten pies biega jakby nie umiał biegać...jakby był kaleki albo jakby w życiu nie wychodził z kojca.

 

Zal było patrzeć... 

 

My się przywitamy z Panem Pinczerem, tak więc - dzień doberek!  :)

 

Odnośnie wystaw... Mnie krew zalewa jak w pinczerach, w rasie, w której jako tako się orientuję, wygrywa mały, chucherkowaty pies. I później się dziwić, że ludzie na pinczera ważącego więcej niż 3kg robią wielkie oczy. Pomijając całą kwestię 'ratlerków' i 'sarenek'. Jak jestem na wystawach (w ramach widza) to najczęściej ląduje przy ringach właśnie grupy II i trochę molosów podglądam. Niektóre ruszają się tak ociężale, jakby z przymusu... Żal patrzeć. Oczywiście nie wszystkich molosów to dotyczy, bo jak patrzyłam to w bokserach nie jest jeszcze aż tak źle. Ale chociażby w bernardynach czy kaukazach... Tragedia.  :( Ale skoro niektórzy sędziowie właśnie taki typ preferują to co po niektórzy hodowcy, będą takie psy 'tworzyć'...

 

Witamy :)

 

Właśnie, w dużych rasach dominuje tendencja do gigantyzmu a w małych preferują karzełki...jak te psy maja być później zdrowe? Odpowiedzialność moim zdaniem spoczywa w dużej mierze na sędziach którzy preferują takie typy i ustawiają na wysokich lokatach, hodowcy potem hodują wg uznania sędziego i kolo się zamyka.

 

A na wystawę do Spodka się nie wybieracie? ;)

 

Możliwe ze pojedziemy :) 

 

o ja pierdziele - ten pies wygląda jak ciężko chory, albo jakby był na prochach otumaniających! naprawdę tłuc takich sędziów i wystawców to mało... chore to jest 

 

Porażka po prostu :( 

 

 

Muszysko wychodzi z siebie, już nawet do mnie przychodzi i się podstawia haha 

Musiałam na noc wyeksmitować z sypialni bo reszcie spać nie daje, biega od jednego do drugiego i się wypina...obojętnie czy pies czy suka. Co te hormony robią z psa...az strach pomyśleć co będzie jak ten czubek Gnida dostanie pierwszej cieczki.

 

Wasiu, ciachamy na szybko czy dajemy czas po cieczce żeby organizm sie trochę ogarnął? 

Na moje to ona może spokojnie domku szukać, nie podejrzewam żeby coś złego z niej wyszło...sama słodycz i niewinność ehh 

 

Przyszedł kaganiec, a raczej wiadro dla Celnika...za mały kurde, się wściekłam, nie wiem jak ja mu te mordę wymierzyłam ;/ 

Link to comment
Share on other sites

Celnik jest ogromny, także kaganiec to nie jest taki pikuś :lol:

 

Wpadłam kiedyś, oglądnęłam tego kaukaza i tak się pochwaliłaś filmikiem z ruchem Qeeni to czekałam, czekałam i chyba zapomniałaś :D

Wg mnie, tym bardziej duże rasy powinny mieć zadbaną sylwetkę.

 

 

Angina, znowu wiesz coś, czego my nie wiemy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...