Jump to content
Dogomania

problemy z malamutem:(ratunku


alban87

Recommended Posts

mam 3 miesieczna malamutke HUBE...i dzis zaczela wymiotowac obiadkiem...a teraz ma kupe jasno brazowa i w plynie...jak pod cisnieniem jej leci:(mialem tak juz 2 razy to wet mowil ze glodowka i odciac dostep od wody jak wymiotuje...i dzien obserwowac bo pewnie cos zjadla...teraz tez tak zrobic???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alban87']mam 3 miesieczna malamutke HUBE...i dzis zaczela wymiotowac obiadkiem...a teraz ma kupe jasno brazowa i w plynie...jak pod cisnieniem jej leci:(mialem tak juz 2 razy to wet mowil ze glodowka i odciac dostep od wody jak wymiotuje...[/quote]

Jak to? :crazyeye: Przecież psiutek się odwodni...
Idź do innego weta...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alban87']wet mowil ze jesli wymiotuje to jak jej dam wode to ja za chwile zwroci...i ze tak bedzie ciagle...ze woda bedzie wywolywac kolejne wymioty...[/quote]

jeżeli piesek nie może utrzymać w żołądku nawet wody, trzeba szybko działać, bo grozi mu odwodnienie - niebezpieczne zwł. u szczeniaczków. Być może już jest odwodniony i trzeba mu podać kroplówkę.
Czy oprócz głodówki i 'odstawienia wody' wet nie zalecił podawania leków przeciwbiegunkowych?

Link to comment
Share on other sites

mnie tam nigdy ten wet niezawiodl...a hubie odstawilem jak zaczela wymiotowac wszystko...za kilka godzin dalem wode zeby zobaczyc czy wymiotuje...nie wymiotowala...dzis rano namierzylem w kuchni kupke:>pewnie sei zastanawiacie co mnie z tego faktu cieszy...otoz byla to normalna kupa a nie takie bloto jak robila wczoraj:):)hhhuuurrraaaa:)

Link to comment
Share on other sites

Najeżdżaja i mają rację - powinien podac kroplówkę. To młode szczenię, każde zaburzenie w równowadze organizmu, może byc dla niego groźne. Jak nie w tym wieku, to później mogą pojawić się jakies problemy.
A swiją drogą - pilnuj psiaka lepiej, jesli podejrzewasz niestrawności, żeby nie zjadał niewskazanycg rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

no i wrocilem juz od weta...badal hube inny lekarz tez...i stwierdzil ze ma cos z ukladem pokarmowym i ze podobno pies zlapal jakiegos wirusa jelitowego czy jakos tak...dostala zastrzyki...jutro nast seria...te wymioty byly zawsze pod wieczor po spacerze gdy wracala kompletnie zmoknieta...moze dlatego...giza moja znajoma hodowczyni mamutkow mowila ze moznaby zrobic psu badanie ukladu pokarmowego i zobaczyc czemu taka czula jest...co myslicie o tym przypadku??

Link to comment
Share on other sites

Mialam podobnie z Bountym. Zrobiono badania krwii, kału (po kątem trzustki, lamblii, i pasozytow) mial byc zrobiony rtg, ale baryt przez niego przelecial, wiec nic tam w zoladku nie bylo.
Mlody dostawal 2 tygodnie antybiotyk, ma/mial jesc Eukanube Intestinal for Puppies. Po dwóch dniach antybiotyku wymioty ustąpiły.
To bylo pod koniec sierpnia, podobne "jazdy" mial na początku gdy byl u nas - wiemy z jakiego powodu (nie z naszej winy, bo u mnie prawie zdechlych myszy nie ma).
W momencie gdy wet zrobil "wywiad środowiskowy" stwierdzil że nie zdziwi się, jeśli będziemy sie babrać do konca jego dni z zakazeniami przewodu pokarmowego i że powinien jesc tą karme, albo gotować...
Więc gotujemy, jeśli użyjemy ryżu innej marki to już biegunka, wystarczy że inaczej (krócej np) ugotujemy mięso...
Odnosnie babrania się wet mial racje, kilka tygodni po tym znowu byla biegunka...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...