Jump to content
Dogomania

Problem przy przynoszeniu przedmiotów..


kmiler

Recommended Posts

Witam mam taki problem moja psinka przy podawaniu przedmiotów ma taka wade ze zamiast trzymac przedmiot to go ciagle zgryza a na komende "podaj" idzie po przedmiot i gp przynosi tylko ze jak go przynosi to zgryza i przez to podrzuca i czasem ciezko to zlapac jak to wyeliminowac?? doadam ze psinka jest nauczana metoda "klikierowa" wiec moze to my gdzies popelnilismy blad:roll:

2 problem mam przy komendzie "aport" szukalem na foum ale ciezko mi znalezc cos konkretnego znalazlem szczepy ale glownie zawsze odsylacie do tego linku:
[URL]http://www.kliker.pieski.eu.org/Praktyka/aport.html[/URL]
a strona nie dziala:oops:
Brana jest bardzo zywym psem i jak przynosi przdmiot to zamiast polozyc go przede mna to go podrzuca i zgryza jak z nim przybiega wiec problem o ktorym pisalem wczesniej:roll: wiec pomozcie jak mozecie najlepiej powiedzcie gdzie szuakc jak nauczyc psa komendy "aport" albo powiiedzci jak to dokladnie zrobic pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kmiler']
2 problem mam przy komendzie "aport" szukalem na foum ale ciezko mi znalezc cos konkretnego znalazlem szczepy ale glownie zawsze odsylacie do tego linku:
[URL]http://www.kliker.pieski.eu.org/Praktyka/aport.html[/URL]
a strona nie dziala:oops:
[/quote]
[url]http://www.dogs.gd.pl/kliker/praktyka/aport.html[/url] ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kmiler']taki cos bylo mi bardzo potrzebne dziekuje bardzo.. terazm mam jeszcze pierwsza czesc jak u psa wytepic zgryzanie przedmiotu...:mad:[/QUOTE]

Moja Tosce tez uczylam aportu podobnie jak TY czyli klikerem, i tez mialam problem podgryzania, no i mam czasem jeszcze. Ostatnio zaczelam robic tak-na niepodgryzanie- jak trzyma aport przede mna i gryzie, zaczynam machac rekami i mowic cos do niej dosc szybko-kiedy sie tym zainteresuje na chwile przestaje gryzc i skupia uwage na mnie, wtedy szybko klikam i odbieram aport.(masz drewniany??) no i po kilkunastu probach w ciagu 2 dni, zauwazylam ze szybciej przestaje podgryzac, czyli swiadomie doszla do wniosku ze jak nie podgryza to jest za to klik. sprobuj.

ale podobno jest wiele metod na to by oduczyc psa niepodryzania aportu. Tu na forum tez byly podawane-np. z ciastkiem na nosie(to FigaS moze opisac ;) -bo zastosowala to ze skutkiem-porada pani Zofii M.). slyszalam jeszcze o takiej metodzie by jak pies podgryza objac rekoma jego szczeke i kufe i podnoszac szczeke lekko do gory, glaskac japrzytrzymujac podgryzany aport-i odbierac go ze slowami zachwytu gdy przestaje gryzc.ale mnie sie to srednio widzi.

Link to comment
Share on other sites

Można koziołek drewniany zastąpić plastikowym. Podobno nie tak smaczny ;), ale chyba nie tędy droga, bo dla chcącego nic trudnego. Mój burek plastikowy koziołek podgryza równie rzetelnie jak drewniany :angryy: .

[quote]o zamianie koziołka drewnianego na większy i cięższy,żeby psiakowi było trudniej podrzucać i gryźć.[/quote]
2-kilowy podrzucamy bez problemu, aportujemy przez przeszkodę, no i oczywiście podgryzamy :angryy: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...