Jump to content
Dogomania

Kolczatka-za czy przeciw?


Ala_i_Bimbo

Czy zakładasz psu kolcztke???Czy zrobiłbyś to gdybyś miał wielkiego psa???  

502 members have voted

  1. 1. Czy zakładasz psu kolcztke???Czy zrobiłbyś to gdybyś miał wielkiego psa???

    • Nie-psa to boli, wystarczy odpowiednie wychowanie a nie będzie ciągnął na smyczy.
      302
    • Tak-mam nad psem lepszą kontrole.
      32
    • Zależy w jakiej sytuacji, nie na każdym spacerze.
      169


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Amber']

A yorków czy jamników, to przepraszam bardzo ale na kolcach nigdy nie widziałam. To są jakieś marginalne przypadki i inne urban legendy.[/QUOTE]

u mnie na osiedlu jeden jamnior łazi w kolcach. tragedia, nie wiem po cholere ten pies je nosi, bo ani nie jest agresywny do ludzi ani do psów, nie ciagnie tez na smyczy... chyba sie wlascicielom podobaja? albo nie wiem co..

znajoma swojego beagla tylko na kolczatce i flexi prowadzi. kolce zwisaja psu jak korale, ale nie ciagnie tylko wtedy gdy ma je zalozone- bo tak na niego dziala dzwiek jaki wydaja przy chodzeniu. ciekawe, ze jak mu zalozyli lancuszek to szarpał jak narwany, założyli z powrotem kolce- podmieniony pies.

inna sprawa, ze jak mi go dali na kilka dni to dwa dni zajelo mi pokazanie mu ze nie zycze sobie wyrywania mi reki z barku :roll: i to na zwyklych szelkach. Powiedzialam im zeby sie przerzucili na szelki i nauczyli psa chodzic na nich to nie bedzie ich wlókł, ale niestety facet sie zbulwersował, że on z psem na szelkach chodzic nie bedzie bo to [I]pedalskie (WTF?!)[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czi_czi']

znajoma swojego beagla tylko na kolczatce i flexi prowadzi. kolce zwisaja psu jak korale, ale nie ciagnie tylko wtedy gdy ma je zalozone- bo tak na niego dziala dzwiek jaki wydaja przy chodzeniu. ciekawe, ze jak mu zalozyli lancuszek to szarpał jak narwany, założyli z powrotem kolce- podmieniony pies.
[/QUOTE]

U nas jest z dźwiękiem podobnie, jak pies ma zwykłą obrożę, to bywa różnie, gdy czymś się podjara. Na półzacisku z łańcuszkiem chodzi pięknie, bo sam dźwięk go przekonuje ;)

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy używają kolców z przyzwyczajenia też pewnie. Większość ludzi nie ma takiego zajoba na punkcie psów jak my i nie kupuje im po kilka(naście) różnych obróżek na 7 dni w tygodnia ;) więc jak już ma te kolce, a wiadomo, że to rzecz raczej niezniszczalna, to pies w nich później pomyka do końca życia i się ludzie nawet nie zastanawiają czy to dobrze czy źle.

Link to comment
Share on other sites

tu nawet nie o zajoba chodzi czy zainteresowanie psami, ale w ludziach jest zakorzeniona taka zależność, ze duży pies = kolczatka. kiedyś spotkałam dzieciaka z 4 miesięcznym szczeniakiem ONka, psiak w kolcach, "bo ciągnie" i chłopczyk robił wielkie oczy, ze jak ja mogę owczarka bez kolczatki prowadzić i mi się nie wyrywa. z reszta nie on jedyny był zdziwiony, że duży pies bez kolcy lata.

Link to comment
Share on other sites

Ja wolę jak te pieski jednak na tych kolcach chodzą, niż jak mają przeciągać na szeleczkach swoich właścicieli na kolanach, a i takie rzeczy widuję ;) Jedną babkę, która labek miota we wszystkie strony na szelach omijam zawsze szerokim łukiem, bo mimo, że pies nieagresywny, to wiem, że on ma nad nim zerową kontrolę, a ulica jest zbyt blisko, żeby ryzykować jakieś krzywe akcje.

Link to comment
Share on other sites

A mnie się wydaje, że ta akcja jest bzdurą i ma jedynie podnieść ego czy samopoczucie osób ją propagujących. Bo tak naprawdę, nie chodzi o kolce czy obrożę, ale o pracę z psem. Dla mnie halter jest narzędziem dużo bardziej restrykcyjnym dla psa, niż kolce.
Dlaczego w Szwecji ponad 85% stanowia psy rasowe, a do egzaminów z posłuszeństwa podchodzi ok. 1/3 psiej populacji ? Zawody w róznych konkurencjach, są organizowane nawet w małych pipidówkach. U nas praktycznie nic się nie dzieje.

Edited by Brezyl
Link to comment
Share on other sites

to ja mijam panią z labradorkiem tak na oko najmniej 50kg, który miota właścicielką właśnie na kolcach (tylko on akurat robi to z pianą na pysku). sporo psów widziałam, co i na kolcach się rzucały, ale ten pies przebija wszystkie (albo to ta właścicielka taka mało silna).

Link to comment
Share on other sites

a ja i jamnika widzialam :) ba... sama mialam u jamnika jak byłam dzieciakiem bo rodzicom w zoologu polecili :) na szczescie szybko je "zepsułam" :P
pamietam walkę znajmoych z bullmastiffem...pies od dzieciaka na kolcach bo hodowca zalecil...no i 70 kg w rece jakiejs 40 kg dziewczyny....jeczałam im długo o tych szelkach ale przejeczałam ...i okazało sie, ze o wiele lepiej sie nad psem panuje niz na kolcach...dlatego, ze pies do kolców był przyzywczajony i wazył tyle, ze miotał o połowe lżejszą włascicielką...a szelki go graniczyły i w zwiazku z tym szedł tak zeby nie czuć parcia na klatę :) plus taki, ze psisko miało dosć łagodny charakterek
dla każdego cos miłego...
nie lubie spotkac psów w kolczatce jak korale bo boję sie o zdrowie moich...takie swawolnie dyndajace cos moze skutecznie uszkodzić kawałek mojego psa...
bardzo lubue rodzynki w postaci osób, które pzrechodząc koło nas koryguja psy...a nie chowają sie w krzakach...i jeśli bedą to robić w kolcach bez wykrzywiania psa to bedzie ok :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']u mnie na osiedlu jest jamnik w kolcach i jakiejś wielkiej taśmowej flexi która ciągnie go do nieba, nie wiem ile ten jamnik ma, ale taki komplecik ma odkąd pamiętam[/QUOTE]
Może dostał ten komplet w spadku :evil_lol:

Mnie jest wszystko jedno co noszą psy innych ludzi (moje i tak się nie bawią z nikim) ważne, żeby nam nie wadziły. A czy to robią na szelkach, kolcach czy kantarach to jest mi wszystko jedno naprawdę. Jak widać każdy pies jest inny. Na mojego nie podziałały ani szeleczki, ani dławik, ani kantarek... Świetnie za to działają kolce.
Tak samo bym chciała zatem, żeby inni nie wpie... się w to co noszą moje psy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

To o czym pisała [B]Kateczka[/B], kolce wiszące jak korale. Dla niektórych ludzi sztuka poprawnego zakładania kolców jest jakaś abstrakcją. Słyszą hasło "kolce" zaginają do zoologa, kupują szajs za 20 pln co wygląda jak drut cięty cęgami i zakładają. A jak zakładają, to już nieistotne, przecież miały być kolce a później zdziwienie "te kolce są do d... mój pies ma i ciągnie" :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga i Rav']To o czym pisała [B]Kateczka[/B], kolce wiszące jak korale. Dla niektórych ludzi sztuka poprawnego zakładania kolców jest jakaś abstrakcją. Słyszą hasło "kolce" zaginają do zoologa, kupują szajs za 20 pln co wygląda jak drut cięty cęgami i zakładają. A jak zakładają, to już nieistotne, przecież miały być kolce a później zdziwienie "te kolce są do d... mój pies ma i ciągnie" :)[/QUOTE]
Wczoraj jak byłam nad zalewem z psami, to były trzy kundle na kolcach-jeden miał dosłownie korale z kolców. :roll: Powiedziałam babeczce, pogadałam z nią i może kupi dla psa szelki, dzięki czemu będzie mogla go przekonać do pływania w wodzie. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga i Rav']Całkiem niedawno oglądaŁEM jakiś tam odcinek "Zaklinacza psów" i nie pamiętam rasy, ale były to 2 duże psy i miały "pięknie" zwisające kolczatki na całą klatę.[/QUOTE]
Za to u Stillwell nigdy nie widziałam kolczatki

Link to comment
Share on other sites

No wiecie, jak kupowałam kolce dla DONa to sprzedawca mnie parę minut namawiał do "tych z łańcuszkiem, z długimi kolcami, bo wie pani, przez to futro na szyi ciężko się przebić". Dopiero jak mu uświadomiłam, że nie chcę zaciskowych, bo one się do niczego nie nadają i koniecznie chcę takie na skórzanym pasku i nie rozmiar XXXL, bo pies nie będzie tego nosił niemal na obręczy barkowej tylko ciasno za uszami to odpuścił. I dziwić się później ludziom, że kupują beznadziejne kolce...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']No wiecie, jak kupowałam kolce dla DONa to sprzedawca mnie parę minut namawiał do "tych z łańcuszkiem, z długimi kolcami, bo wie pani, przez to futro na szyi ciężko się przebić". Dopiero jak mu uświadomiłam, że nie chcę zaciskowych, bo one się do niczego nie nadają i koniecznie chcę takie na skórzanym pasku i nie rozmiar XXXL, bo pies nie będzie tego nosił niemal na obręczy barkowej tylko ciasno za uszami to odpuścił. I dziwić się później ludziom, że kupują beznadziejne kolce...[/QUOTE]
Chętnie zobaczyłabym minę tego faceta. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja jak szłam po kolce dla mojego to poszłam z centymetrem a wcześniej dobrze zmierzyłam psa .
Poprosiłam o pokazanie kolczatek na skórzanym pasku i był mega zdziwiony jak sobie mierzyłam każdą tym centymetrem , zarówno szerokość ich jak i długość i macałam paski który mocniejszy i oglądałam z każdej strony zanim kupiłam .
W końcu kupiłam kolce idealne rozmiarem i na mocnym pasku (to było dla mnie bardzo ważne bo wcześniej miałam bardzo kiepski pasek w kolcach który pod koniec użytkowania był mega popękany i przetarty) .

Facet mówi że ludzie wchodzą , chcą kolce dla "dużego" psa daje im pierwsze lepsze aby duże i wszyscy są zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

taa, ja też ostatnio byłam w sklepie, chciałam szeroką obroże, sprzadawca zapytał się czemu szeroka, to odpowiedziałam że pies ma czasami zrywy i tak mi i mu wygodniej, a on na to że lepiej żebym wzięła kolczatkę to się ładnie nauczy... porażka jest z tymi sprzedawcami w zoologach.

albo jeszcze w innym zoologu chciałam kupić jakiś łańcuszek do pływania, to sprzedawczyni zaproponowała mi kolce, bo psy ładnie się w niej prezentują :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Dlatego ja kolce kupiłem w dobrym sklepie przez neta, bo po pierwsze nie widziałem dobrych kolców ( takich jakie chciałem ) u zoologa a po drugie osoby pracujące w takich sklepach powinny mieć chociaż "zielone pojęcie" o tym, co sprzedają a zdarza się to bardzo rzadko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...