Jump to content
Dogomania

klubowka szpicow - 2004


Dolphine

Recommended Posts

  • Replies 623
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szkoda, że na stronach www legionowa nie zamieścili wszystkich wyników.

Pewnie, że najważniejsze są bis-y, ale nie każdy był skrupulatny, aby notować a pamięc jest zawodna.

I tu moja prośba, Dziewczyny może wspólnymi siłami zbierzemy dane o samojedkach? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mi takze bardziej podoba sie pies, suczka taka dosc drobniutka. Jesli chodzi o strzyzenie, coz- ich psy wygladaja perfekcyjnie, jak posagi ale rzeczywiscie mozna w ten sposob znaczaco "poprawic" niedoskonalosci psa. Jednak drobnych korekt fryzjerskich nie uznaje za jakies przestepstwo.

Link to comment
Share on other sites

Spójrzmy np. na Chow'y, rasa pierwotna, ale strzyżenie się przyjęło. Aczkolwiek zdarzają sie (podobno) sędziowie, którzy strzyżone Chow'y oceniają gorzej.

Zgadzam się z Tobą Metros, że szpice strzyżone być nie powinny, ale akurat pewne zabiegi korekcyjne zostają niejako narzucone przez samych sędziów. Chodzi mi tutaj np. o przystrzyganie u Samoyedów sierści na samych stopach, tak, aby wygladały na bardziej zadbane, albo na uszach, aby wydawały sie mniejsze :wink: . Tak przynajmniej słyszałam :lol: .

Ja np. zostałam częściowo juz poinstruowana, do którego sędziego w jaki sposób powinnam przygotować psa :wink: .

Tak ostrzyżone Samki, jak ta sunia, której zdjęcie zamieściłam na poprzedniej stronie, dla mnie osobiście bardziej przypomina typ psa TOY (bodajze gr.X) niż psa pierwotnego gr.V :wink: .

Show is Show, ale Amerykanie mają jednak tendencję do przeginania :evil: , co niestety dla mnie w przypadku Samoyedów jest pomysłem bynajmniej poronionym.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

co do tej dyskusji o akicie na poprzedniej stronie tego topicu.

Te wszystkie przedstawione przez Was zdjęcia to był DUŻY JAPONSKI PIES - AKITA AMERYKAŃSKA.

Akita - inu "Umaszczenie: czerwono-płowe, sezamowe (czerwono-płowe włosy z czarnymi końcówkami), pręgowane, białe. Wszystkie wymienione wcześniej umaszczenia za wyjątkiem białego muszš mieć "urajiro" (urajiro -białawe umaszczenie po bokach kufy, na policzkach, po spodniej stronie żuchwy, szyi, piersi, tułowia i ogona, po wewnętrznej stronie kończyn przednich i tylnych). "

Po za Tym czarna maska i plamki/łatki u akit japońskich to dyskwalfikacja. To tak z wielu różnic między akitą japońską i amerykańską

Link to comment
Share on other sites

co do tej dyskusji o akicie na poprzedniej stronie tego topicu.

Te wszystkie przedstawione przez Was zdjęcia to był DUŻY JAPONSKI PIES - AKITA AMERYKAŃSKA.

Akita - inu "Umaszczenie: czerwono-płowe, sezamowe (czerwono-płowe włosy z czarnymi końcówkami), pręgowane, białe. Wszystkie wymienione wcześniej umaszczenia za wyjątkiem białego muszš mieć "urajiro" (urajiro -białawe umaszczenie po bokach kufy, na policzkach, po spodniej stronie żuchwy, szyi, piersi, tułowia i ogona, po wewnętrznej stronie kończyn przednich i tylnych). "

Po za Tym czarna maska i plamki/łatki u akit japońskich to dyskwalfikacja. To tak z wielu różnic między akitą japońską i amerykańską

Aggape - no wlasnie, tak jak pisalam wczesniej (cytat z Mojego Psa) :P

Link to comment
Share on other sites

Qrcze, coś ostatnio nie ma OFCY, a podobno ma mnie z Azzisem na ringu. Zależy mi na tej fotce, bo te, które popstrykał nam mój mąż nie są najlepsze :cry: . Tzn. tak nie do końca, zapomniał, że tym razem to pies a nie ja robi za gwiazdę :lol: , no i Azzis wyszedł taki trochę klapciaty w niezaspecjalnych pozach.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Od Ofcy dostałam pierwszą partię zdjęć. Ma mi wysłać jeszcze siedem kolejnych. Dziś pewnie nie dam rady, ale jutro po południu zdjęcia będa już na serwerze, to je obejrzycie. :D

Czy ktos ma coś przeciwko, aby go na forum pokazać ? 8)

Link to comment
Share on other sites

Agappe jesteś wielka :modla: :modla: :modla:

Pozdrawiam

Nie jestem wielka, ja po prostu znam wzorzec rasy którą mam :p

A apropo tego artykułu w Moim Psie.. Powiem tak są dużo lepsze. Ja osobiście niczego ciekawego się nie dowiedziałam po przeczytaniu. Za wyjątkiem tego że akita nie może mieszkać z mieszkaniu (moja mieszka i żyje, a co jeszcze dziwniejsze cały czas ma uśmiech na mordce, ludzie móią że to wiecznie uśmiechnięty pies) i że koszty to 80-120zł (jesli dobrze pamiętam) powiedzmy, że ja na Anate wydaje "odrobinke" więcej..

a i jeszcze jedn jest w tym artykule.. "można szkolić do celów sportowych (cani-cross, sporty zaprzęgowe)" Jak ktoś przekona Anate że ciągnięcie to fajna sprawa to chyba będę go całowała po stopach. Moje pomysły(związane z możliwościami) już się wyczerpały.

Link to comment
Share on other sites

Łeee dopiero teraz tutaj dotarłam :roll:

Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!!!

Ja miałam niewątpliwą przyjemność uczestniczenia zarówno w wystawie, jak i w sympozjum organizowanym dzień wcześniej przez klub szpiców i DJP. A było to ciekawe. Trochę się dowiedziałam o typach samojedów :wink:

A co do samej wystawy, to wystawiałam psy z hodowli Husqvarna p.Joli Ziaji. Udało mi się wygrać 3 klasy- psy kl. weteranów: MINUK Sivudelek, suki kl. baby: Husqvarna I LOVE YOU oraz suki kl. szczeniąt: Husqvarna HEROINA OF ARKTOGEA. Co do innych moich popisów na ringu to nie komentuję :-?

Link to comment
Share on other sites

Było było :wink: Było o porównaniu zachowania huskych i wilków w sforze. Czy się zachowują tak samo itp. Bardziej kwestia behawioryzmu była poruszona niż eksterieru.

To jest I LOVE YOU:

love.jpg

Zdjęcia jej w całej okazałości nie znalazłam nigdzie, chyba, że ktoś ma może przez przypadek???

A to Husqvarna HEROINA OF ARKTOGEA:

heroina.jpg

Stoi jak pokraka, ale wybaczcie mi to :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ! :D

Mam na razie dalej tylko tę pierwszą partię zdjęć, są poniżej w linkach. Zdjęcia są dość duże, ale ważą niewiele... dokładnie od 77 kb do 88 kb.

Czy to ktoś z Was ? :roll: :D Śliczniutki ten samojed. :P

http://republika.pl/husky8/images/paarga_joenhalita1.jpg

http://republika.pl/husky8/images/paarga_joenhalita2.jpg

http://republika.pl/husky8/images/paarga_joenhalita3.jpg

http://republika.pl/husky8/images/paarga_joenhalita4.jpg

Co to jest Paarga Joenhalita ? Hodowla, czy imię psa ? Szczególnie interesuje mnie ten człon "Paarga"...

Link to comment
Share on other sites

Pargaa Joenhaltia, to pies, którego p.Beata Sarlej (hodowla ALBUS)sprowadziła do Polski ze Skandynawii. Ma on juz 11 lat i startowal w klasie weteranow. Spora ilość Samoyedów w Polsce ma go w swoim rodowodzie :lol: . On jest również dziadkiem mojego Azzisa.

Na pierwszym zdjęciu jest on wlaśnie z p. Beatą, na kolejnych jest z nim chyba (o ile sie nie mylę) p.Geryszewska ze Słupska, która również hoduje Samki. Ale nie jestem tak do końca pewna.

Paarga, to przydomek hodowlany :lol: .

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dlatego sie pytam o "Paarga" gdyż ma go w nazwie pewien przecudnej urody grenland - a ja nawet nie wiem, w jakim kraju on mieszka. :( Nazywa się Paarga Velmo. :D Mogę dać zdjęcia, jeśli Wam nie przeszkadza, że tu, na topiku o klobówce... :roll:

A czwarte zdjęcie juz sprawdzam. 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...