Jump to content
Dogomania

jedzonko dla szczeniaka husky


Fucha

Recommended Posts

Fucha, jeżeli wolno mi coś doradzić.. Nie mieszaj suchej z gotowanym, jeżeli już koniecznie chcesz tak żywić malucha, rozdzielaj posiłki przynajmniej kilkoma godzinami, pamiętając przy tym by karmic go 4 a nawet 5 razy dziennie. Co się zaś tyczy gotowania to gotuj mu mięso (wołowina, drób, wieprzowiny unikaj) ale najlepsze na jakie możesz sobie pozwolić. Dość tanio wychodzą skrzydełka, szyje ale musisz odrzucić kości. Od czasu do czasu daj kawałek ugotowanej wątróbki (też najlepiej drobiowej) lub żołądki albo serca. Do mięsa dodawaj warzywa - przeróżne [U]poza cebulą i czosnkiem. [/U]Marchew możesz dawać całą surową do zabawy, a jak będzie ząbkować to schłodzona w lodówce czy zamrażarce ukoi bolące dziąsła. Warzywa krój albo miksuj możliwie jak najdrobniej (są lepiej trawione) i nie gotuj wcale lub tylko lekko. Do mięsa i warzyw dodaj najlepiej ryż, mocno rozgotowany. NIE PRZYPRAWIAJ! Możesz dać ewentualnie szczyptę soli. Skontaktuj się z wetem i najlepiej niech on dobierze preparat witaminowy, który MUSISZ dodawać do jedzenia. [U]Sucha karma go nie zastępuje[/U]! Nawet najwyższej jakości karma.
Od czasu do czasu możesz dać mu jogurt, biały ser wymieszany z żółtkiem (nie dawaj surowego białka). Chleb podawaj tylko jako zabawkę, dobrze ususzony i twardy i najlepiej jakiś razowy (moje lubiły rogale;) ). Słodyczy nie dawaj wcale, a w szczególności czekolady. Biszkopty lepiej zjedz sama ;)

Link to comment
Share on other sites

PaYook Kila karmi tą samą Acana co ja, przeca wychodze za NIEGO co nie? ;P I za jego/nasze psiaki.
Acana Puppy Large Breed. Poprzedni worek granulki byly wieksze, inny kolor i inny zapach, a obecny mniejsze, zupelnie inny zapach i inny kolor, ciemny brąz. Poprzedni worek byl zjedzony natychmiastowo, nie mozna bylo psa od michy odgonic... a ten? Nic. Żadne podstepy, nawet z jogurtem nie zjedzą... Konkurencja przy misce nic nie daje... Więc gotujemy wolowinke...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia']Fucha, jeżeli wolno mi coś doradzić.. Nie mieszaj suchej z gotowanym, jeżeli już koniecznie chcesz tak żywić malucha, rozdzielaj posiłki przynajmniej kilkoma godzinami, pamiętając przy tym by karmic go 4 a nawet 5 razy dziennie. Co się zaś tyczy gotowania to gotuj mu mięso (wołowina, drób, wieprzowiny unikaj) ale najlepsze na jakie możesz sobie pozwolić. Dość tanio wychodzą skrzydełka, szyje ale musisz odrzucić kości. Od czasu do czasu daj kawałek ugotowanej wątróbki (też najlepiej drobiowej) lub żołądki albo serca. Do mięsa dodawaj warzywa - przeróżne [U]poza cebulą i czosnkiem. [/U]Marchew możesz dawać całą surową do zabawy, a jak będzie ząbkować to schłodzona w lodówce czy zamrażarce ukoi bolące dziąsła. Warzywa krój albo miksuj możliwie jak najdrobniej (są lepiej trawione) i nie gotuj wcale lub tylko lekko. Do mięsa i warzyw dodaj najlepiej ryż, mocno rozgotowany. NIE PRZYPRAWIAJ! Możesz dać ewentualnie szczyptę soli. Skontaktuj się z wetem i najlepiej niech on dobierze preparat witaminowy, który MUSISZ dodawać do jedzenia. [U]Sucha karma go nie zastępuje[/U]! Nawet najwyższej jakości karma.
Od czasu do czasu możesz dać mu jogurt, biały ser wymieszany z żółtkiem (nie dawaj surowego białka). Chleb podawaj tylko jako zabawkę, dobrze ususzony i twardy i najlepiej jakiś razowy (moje lubiły rogale;) ). Słodyczy nie dawaj wcale, a w szczególności czekolady. Biszkopty lepiej zjedz sama ;)[/QUOTE]
Witam :)
Karmie psa co 3-4 godziny cztery razy dziennie, pierwszy i ostatni posilek sa suche, dwa srodkowe sa domowe; gotuje mu wolowine i kurczaka, kosci od kurczaka oczywiscie unikam; ryz i kasza na bieżąco, warzywa gotowane jak na razie, surowa tylko marchewka :)

dziekuje za obszerna odpowiedz :)

pytanie z innej beczki, nie chce zakladac nowego tematu:

[B]Czy to normalne, że 8 tygodniowy szczeniak robi siku co ok 2 godziny? W nocy wstaję z nim średnio trzy razy. Po przyjściu z podwórka czasem posikuje jeszcze w domu. [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fucha']

[B]Czy to normalne, że 8 tygodniowy szczeniak robi siku co ok 2 godziny? W nocy wstaję z nim średnio trzy razy. Po przyjściu z podwórka czasem posikuje jeszcze w domu. [/B][/quote]
Tak...Kesi tez przez pierwsze tygodnie byla jak niemowle...Wstawalam w nocy i wychodzilysmy do grodka na siusiu...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...

witam, czytam wasze posty ,
mialem juz psa , ale byl ,,wszystkozrny" nasz husky ma dopiero 3 mce, narazie dostaje purine dla juniora, do tego cos na zab - czyli ser bialy ( uwielbia) i ma kompletnego swira na arbuza ( tylko duzo sika) jablko tez smakuje i gruszka.

moje pytanko czy jest jakas tabela lub spis czego nie wolno podawac szczeniakowi huski a co wolno, ( o cebuli i czosnku juz wiem )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja wyczytałam czego w ogóle psom nie wolno podawać więc szczeniakowi też. Szczeniakowi na pewno zabronione są kości - można dawać chrząstki z kurczaka. Nie wolno: surowej wieprzowiny (jakieś pasożyty), wędlin i kiełbas! (a tak bo za dużo konserwantów), surowego białka (bo niszczy witaminę B), pestek owoców, warzyw kiszonych, cebuli, strączkowych i fasoli, ziemniaków bo nie trawi, czekolada absolutny zakaz!! (niebezpieczne nawet dla życia jest trująca dla psa), rodzynek (też trujące), grzybów.

Ja mam tymczasem pytanie - ile objętościowo powinien jeść szczeniak żywiony tylko naturalnie?? Weterynarz powiedziała mi że suchej karmy tyle co objętość pomarańczy ale normalnego jedzenia więcej, ale pytanie ile więcej? Moja psinka je ze 3 razy tyle na dzień co pomarańcza, ale apetyt ma większy, tylko boję się jej przekarmić. Waży 7 kg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...