Jump to content
Dogomania

Młoda terrierka Flo z Nowego Targu szuka domu !


jola123

Recommended Posts

[QUOTE][img]http://img.photobucket.com/albums/v732/MonRon/Flo.jpg[/img]

Wczoraj, tj. 15.06.2011 ok. godziny 16, w Nowym Targu (woj. Małopolskie) znalazłyśmy błąkającą się, zaniedbaną suczkę, która wg jednego z mieszkańców bloku, przy którym siedziała, trzy dni wcześniej (tj. 12.06) została wyrzucona z samochodu. Od wczoraj mała jest u mnie na DT, jednak pilnie szukamy jej DS, gdyż 29.06 wyjeżdżam i mogę się nią zaopiekować tylko do tego czasu. Sunia została wykąpana, wyczesana, odpchlona i odrobaczona i wkrótce zostanie zaszczepiona. Weterynarz nie stwierdził żadnych objawów chorobowych. Teraz kilka słów o małej:

Flo, bo tak na nią wołamy, jest drobną, szorstkowłosą suczką (40cm w kłębie; 8,5kg) w wieku ok. 1 - 1,5 roku, w typie Airedale terriera – jak widać na zdjęciach, wygląda jak miniaturowa kopia przedstawiciela tej rasy.

Jak na AT przystało, jest bardzo inteligentna, łatwo się uczy i ma zamiłowanie do wody, co pokazała na dzisiejszym spacerze wskakując do rzeki, żeby popływać sobie dla przyjemności. Ma także wesołe usposobienie i jest skora do zabawy.

Jest również bardzo energicznym i żywiołowym psem. Świetnie dogaduje się zarówno z psami, jak i suczkami, choć jest charakterna i zaczepiona nie pozostaje dłużna. Jednakowoż jest karna i w szybkim tempie uczy się, co jest opłacalne (w tym wypadku ignorowanie innego psa, który ją zaczepia, bądź jest zbyt namolny). Od pierwszej nocy prowadzimy trening klatkowy i nie sprawia jej to problemów, w klatce czuje się bezpieczne i zasypia wyluzowana. Zachowuje także czystość w domu i jest niezwykle zdziwiona, kiedy jest chwalona za załatwianie się na zewnątrz (bardzo entuzjastycznie reaguje na pochwałę ‘dooobra sunia!’ i natychmiast przybiega po nagrodę) Pięknie chodzi na smyczy, wystarczy lekki opór i już zwalnia, nauczyła się także zatrzymywać przed przejściem przez jezdnię.

W stosunku do ludzi jest bardzo przyjazna, wręcz wpycha się do głaskania. Kiedy nie jest zamknięta w klatce, podąża za człowiekiem i kiedy ten się nią nie interesuje, kładzie się w jego pobliżu i zasypia. Kiedy upatrzy sobie jakiegoś człowieka, broni go przed innymi psami, jednak przywołana do porządku, ponownie zaczyna merdać wesoło ogonkiem i robić maślane oczka. Ma również zadatki na psa stróżującego. Ponadto podczas dzisiejszej burzy pokazała, że nie boi się ani grzmotów, ani żadnych innych huków – mam wrażenie, że nawet nie zauważyła tej burzy Flo bezproblemowo znosiła jazdę samochodem, była wręcz ciekawa tego, co jest po przeciwnej stronie szyby, a za drugim razem już sama pakowała się do auta

Widać, że wcześniej sunia nie bawiła się ani zabawkami, ani z psami, jednak jest bardzo pilną uczennicą i z uwagą obserwuje zachowanie innych psów, a następnie próbuje je kopiować. I tym samym dzisiaj sama zaczepiła mojego psa do zabawy, a także zaczęła się przeciągać patykiem. Po przyprowadzeniu do domu, pierwszą rzeczą, jaką zrobiła, był spacer po wszystkich pomieszczeniach i kiedy już sobie pozwiedzała, uradowana wróciła do nas. Jest bardzo bystra – już po trzech upomnieniach staje na progu kuchni i do niej nie wchodzi (jest to jedyne pomieszczenie w moim domu, do którego zwierzaki wstępu nie mają). Na spacerze spuszczona ze smyczy w ferworze zabawy biegnie za naszymi psami, jednak po chwili wraca i czeka na pochwałę.

Zaczynamy także pracę z klikerem, jednak dopiero ją z nim zaznajamiałam, więc o sukcesach nie ma póki co pisać. Spaliłam jej miskę i ćwiczymy na gotowane mięso i podroby, jednak również chętnie je suchą karmę. I czegokolwiek nie dawano by jej do pyszczka, bierze to z nienaganną delikatnością.

Sterylizacja i wizyta przedadopcyjna wymagana.

Kontakt do mnie : mailowo: monron[at]onet.eu lub tel: 503-114-776
[/QUOTE]

Proszę o przeklejanie dalej i jak by ktoś był chętny to można wstawić na allegro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...