Jump to content
Dogomania

Seminarium dla przyszłych polskich sędziów agility


belgunia

Recommended Posts

[CENTER][B]SEMINARIUM AGILITY[/B][/CENTER]


[CENTER]Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Płocku
[CENTER]Zaprasza na seminarium agility
z [B]Tóthem Árpádem [/B]– sędzią międzynarodowym
z Węgier, które odbędzie się
w dniach [B]8-10 grudnia 2006 roku[/B].[/CENTER]

[/CENTER]



Seminarium przeznaczone jest dla przyszłych sędziów agility, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności dotyczące tej dyscypliny sportu.
Zrealizowany program seminarium umożliwi Państwu zapoznanie się z problematyką kompozycji toru z przeszkodami, sposobem sędziowania oraz pozwoli w przyszłości na poszerzenie uprawnień o specjalność 26 – praca psów na torze z przeszkodami, po spełnieniu wszystkich pozostałych wymagań regulaminu sędziów kynologicznych FCI.

[B]Seminarium jest przeznaczone przede wszystkim dla osób posiadających już uprawnienia sędziowskie, a w szczególnosci dla obecnych sędziów prób pracy, asystenckie oraz dla osób startujących w oficjalnych zawodach agility z kategoriami min A2 i A3. [/B]

W przypadku osób poszerzających swe uprawnienia sędziowskie, nie posiadających psów wyszkolonych na torze z przeszkodami, udostępnimy Państwu nasze, wyszkolone już psy, by mogli Państwo aktywnie uczestniczyć w zajęciach praktycznych na parkurze.

Seminarium agility będzie się odbywało w hali sportowej w Łącku.

Na seminarium przedstawione zostaną następujące zagadnienia:

[B]1. Nauka i ćwiczenia agility[/B]
[B]2. Analiza parkurów[/B]
[B]3. Zabawy agility[/B]
[B]4. Planowanie (projektowanie) parkuru agility[/B]
[B]5. Etyka i filozofia dla sędziów agility[/B]
[B]6. Historia agility[/B]
[B]7. Sędziowanie agility[/B]
[B]8. Zasady agility[/B]

Początek seminarium w piątek 8 grudnia o godzinie 17.
Sobota: 8-21 z przerwą na obiad.
Zajęcia zakończą się w niedzielę 10 grudnia ok. godziny 15.
Cena za udział w seminarium niezależnie od tego, czy uczestnik posiada psa czy nie – 250 PLN od osoby. Opłaty prosimy kierować po potwierdzeniu otrzymania zgłoszenia na podane poniżej konto bankowe.

Informacje: Biuro Oddziału – kontakt podany poniżej.
Dodatkowe informacje techniczne pod tel. 0504-819-647 – Dorota Znajkiewicz.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: [EMAIL="[email protected]"][SIZE=3][COLOR=blue][email protected][/COLOR][/SIZE][/EMAIL] lub
[COLOR=black][FONT=Verdana][EMAIL="[email protected]"][SIZE=3][email protected][/SIZE][/EMAIL][/FONT][/COLOR] do dnia 15 listopada 2006.


[RIGHT]Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy !
Zarząd Oddziału ZKwP O/Płock[/RIGHT]



[COLOR=black][FONT=Verdana]Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Płocku. 09-407 PŁOCK ul. Jesienna 10 skr. 56, tel/fax (0 24) 263 68 38, NIP: 7742537816, PKO BP S.A. O/Płock 49 1020 3974 0000 5002 0002 3960, Biuro czynne: wtorek i czwartek 17:30 - 19:30 e-mail: [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[COLOR=red][FONT=Courier New][B][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=blue]Seminarium odbędzie się![/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=red][FONT=Courier New][B][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=blue]Zajęcia będą w krytej ujeżdżalni Stada Ogierów.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=red][FONT=Courier New][B][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=blue]Hala sportowa z wykładziną niestety odpadła z wielu powodów.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=red][FONT=Courier New][B][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=blue]Zajęcia rozpoczna się w piątek o godzinie 17.00.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=red][FONT=Courier New][B][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=blue]Ujeżdżalnia znajduje się po drugiej stronie drogi, naprzeciwko Hipodromu.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=red][FONT=Courier New][B][FONT=Book Antiqua][SIZE=3][COLOR=blue]Podaję nocelgi, w których można rezerwować pokoje.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/FONT][/COLOR]


[COLOR=red][FONT=Courier New]o [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]Koszelówka - [B]Eksploris[/B] - 024 262 76 04[/FONT][/COLOR]
[COLOR=red][FONT=Verdana][COLOR=red][FONT=Courier New]o[SIZE=2] [FONT=Arial]Koszelówka -[B] [COLOR=blue]Zacisze BIS 024 277 10 81[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[COLOR=red][FONT=Courier New]o [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]Łąck - [B]"Pod dębami"[/B] - Nowe Rumunki 43 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Courier New]o [/FONT][/COLOR][COLOR=red][FONT=Verdana]Łąck -[/FONT][/COLOR][B][COLOR=red][FONT=Verdana]Stanica Wędkarska[/FONT][/COLOR][/B][COLOR=black][FONT=Verdana]- Nowe Rumunki, tel. (024) 266-00-27 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Symbol]- [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Koszelówka - [B]Restauracja "Oaza" [/B]- Koszelówka 13 [/FONT][/COLOR]
- [COLOR=black][FONT=Verdana]Zdwórz - Centrum Wypoczynku i Rekreacji "Relax" - tel. (024) 261-[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]40-88, e-mail: [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana] , [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.relax.mdi.pl/"][COLOR=#0000ff]http://www.relax.mdi.pl[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Symbol]- [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Koszelówka - [B]Stanica Wędkarska "Julia" [/B]- tel. (024) 277-14-40 [I](sezonowa)[/I] [/FONT][/COLOR]
- [COLOR=black][FONT=Verdana]Koszelówka - [B]Usługi hotelarskie Olewniczak Paweł[/B], tel. (024) 277-14-40 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Symbol]- [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Łąck - [B]"Biały Dworek" - [/B]tel. (024) 384-19-44 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Symbol]- [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Łąck - [B]Centrum Konferencyjne "Dębowa Góra" ***[/B] - Nowe Rumunki 40/1, tel. [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana](024) 384-21-00, fax 384-22-00, e-mail: [/FONT][/COLOR][COLOR=blue][FONT=Verdana][EMAIL="[email protected]"][COLOR=black][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana] , [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.debowagora.plock.com/"][COLOR=#0000ff]http://www.debowagora.plock.com[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Symbol]- [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Łąck - [B]Noclegi w Łącku, Ewa Leśniewska - tel. (024) 261-45-43[/B] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Symbol]- [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Łąck - [B]Restauracja "Rusałka" *** [/B]- ul. Płocka 14, tel. (024) 261-47-22 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Symbol]- [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Łąck - [B]Hotel "Rusałka" *** [/B]- ul. Płocka 14, tel. [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana](024) 384-18-00, 261-47-22, fax. 384-18-03, e-mail: [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana] , [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.rusalka.plock.com/"][COLOR=#0000ff]http://www.rusalka.plock.com/[/COLOR][/URL][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Symbol]- [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Łąck - [B]Restauracja "Na rozdrożu"** - [/B]ul. Warszawska 2, tel. (024) 267-71-70, 384-10-67 [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Courier New]- [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Łąck - [B]Hotel "Na rozdrożu"** - [/B]ul. Warszawska 2, tel. (024) 267-71-70, 384-10-67 [/FONT][/COLOR]

[COLOR=red][B]POLECAM ZACISZE BIS - CENA 20 PLN OD OSOBY + 2 PLN OD PIESKA ZA DOBĘ.[/B][/COLOR]


Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']:multi:

I mam małe pytanko- jak zimno jest na ujeżdżalni? bo nie wiem, jak ciepłe ubranko brać dla Draga... czołgista jest, ale delikatny na temperaturę...:oops:[/quote]

[COLOR=blue]JAK TO W UJEŻDŻALNI, WEŹCIE CIEPŁE SKARPETKI I UBUWIE I NAPEWNO CIEPŁĄ KURTKĘ. [/COLOR]
[COLOR=blue][/COLOR]
[COLOR=blue]Będzie czajnik i gorące napoje![/COLOR]

[COLOR=blue][B]CZY KTOŚ JESZCZE CHCIAŁBY SIĘ ZGŁOSIĆ???? SĄ JESZCZE MIEJSCA WOLNE!!! Warunek - minimum A2.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja jestem bardzo zadowolona. Nie wiem, jak inni, bardziej doświadczeni, ale ja czuję się bogatsza o nową wiedzę i chyba było mi potrzebne takie seminarium, aby ktoś mógł mi uświadomć kilka oczywistych prawd, o których dotąd jako zawodnik nie myślałam ;) .
Nie wiem, czy kiedykolwiek zostanę sędzią, czy się będę nadawała, czy będę w stanie przedrzeć się przez cały gąszcz warunków, jakie trzeba spełnić, czy mi życia na to wystarczy ;) . Ale czasu spędzonego na tym spotkaniu nie uważam za stracony i takie wykłady i rozmowy pozwalają na wyrobienie sobie troszkę innego spojrzenia na agility.

A poza tym - ujeżdżalnia zarąbista :multi: . Mój sucz oszalał na jej punkcie i nie mogłam go utrzymać na starcie :crazyeye: . Są fantastyczne warunki na zorganizowanie zawodów halowych, a może nawet latem byłoby tam przyjemniej niż na rozpalonym stadionie? Nie jest to może najlepsze miejsce na zawody w trzaskający mróz, bo chyba nie jest ogrzewana, ale na jesienne lub wiosenne chyba się nada. Bardzo fajnie się tam biegało.

No i znów dusza zawodnika wzięła górę nad ewentualnym przyszłym sędzią :oops: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OlaAB']no dobra a jakieś szczegóły?:cool3:[/quote]

Powiem tak - do tej pory ustawiałam tory na treningach dla psów iprzewodników, a teraz okazało się, że palisada i kładka niekoniecznie mogą być po obu stronach toru pokonywane blisko siebie, bo sędziując fizyczn ie nie zdązysz i nie zobaczysz ew błędów.
Dla mnie seminarium baardzo pouczające - zmienia światopogląd ;)
Teraz na tor patrzysz nie tylko jak zawodnik, ale też jak sędzia.

Dodatkowo wiesz +/- jak sędzia musi się ustawić przy pokonywaniu toru przez psa, jak tory układać do danej klasy - jak przestawić odrobinkę przeszkody, by było łatwiej/trudniej.

Mokka czekamy na fotki ( ja liczę na fotę Kropa w sali :) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...