Jump to content
Dogomania

Łezka - zaniedbana niedowidząca sunia Shih tzu w końcu w kochającym DS!


xmartix

Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wet mówił, że zmiany na skórze są zmianami hormonalnymi najprawdopodobniej, dostała mimo wszystko coś na swędzenie, w tym tygodniu robimy sterylkę dzięki której te zmiany powinny zejść. Jak nie to myślimy co dalej :roll:
co do oczu to przez 2 tyg gentamecynę mamy stosować, potem do końca życie "sztuczne łzy"

Link to comment
Share on other sites

dziękujemy cioci Marmosi :)

Łezki zdjęcia z dzisiaj
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-79FtBoyJl1M/TfY_Un5Xv6I/AAAAAAAACwI/IEMUhE6pATI/DSCN1904.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-MdMcXK83Jh8/TfY_VqNKl-I/AAAAAAAACwM/RheIhC22iLM/s512/DSCN1905.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-lzAuro3BEi8/TfY_XyA1eaI/AAAAAAAACwY/dnNFaq--BOk/DSCN1911.JPG[/IMG]

w domu u kolegi i koleżanki

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-wcICjNaIu24/TfY_YRhP13I/AAAAAAAACwc/MqRmQwDLAXY/DSCN1913.JPG[/IMG]

jak dogada się z Dinem (a raczej tak) to chyba Łezka zmieni "tymczas" bez psów na DT z psami, bo tak dla niej będzie lepiej
inne propozycje mile widziane :) chodzi o dt z psem

Link to comment
Share on other sites

np jak jestem w pracy (na lekcjach co gorsza) to odebrać nie mogę niestety, ale od 15 odbieram cały czas, chyba że gadam na innym telefonie ;)
ta Pani (jeżeli to ona) już się ze mną skontaktowała, Pani się zastanawia i ja się zastanawiam

Link to comment
Share on other sites

Zapisuję, bo dziewczę piękne. :)
A tak z innej beczki, cioteczki, powiedzcie mi czym po "domowemu" można zwalczyć taką skórę? Mój psiak ma takie coś na łokciu, bakteryjne, wygryzł sobie sierść i się strasznie drapie do krwi, dostawał antybiotyki w zastrzyku, troche się wysuszyło, ale wciąż rewelacji nie ma :(
A o psa dbam, żeby nie było... regularnie psi fryzjer itp...

Link to comment
Share on other sites

Na tym wątku, o tu: [url]http://www.dogomania.pl/threads/207120-Roczna-Bruna-dla-niej-tylko-cz%C5%82owiek-si%C4%99-liczy-ma-ju%C5%BC-kochaj%C4%85cy-dom[/url]!!!

Jedna z cioć na dogo pisała jak pomóc psu, który nie lubi zostawiać sam w domu, zapraszam do lektury :)

a nawet zacytuje!


[quote name='strix']Co do lęku separacyjnego, to są różne metody. Mój pies (też 'z odzysku') miał chyba jeszcze większy, bo nie dość, że płakał, to niszczył, chorernik jeden. Mi się udało obejść bez kraty, a to dlatego, że piesek był pod moją nieobecność izolowany w przedpokoju, gdzie miał zabawki (kong nafaszerowany czymś dobrym to super sprawa).

Przygotuj się do wyjścia, wyjdź, ale za 10 minut wróć. Na początku nie głaszcz psa, nie mów do niego. To jest ludzki odruch, ale w psie wzmacnia to emocjonalną niestabilność. Po wejściu do domu ignoruj psa i zachowuj się normalnie, tzn. bądź zrelaksowana, zdejmij buty itp. Kiedy pies się uspokoi, wtedy możesz do niego podejsc i się przywitać. To jest żelazna zasada - pies uczy się czytając nasze emocje, że zostawanie samemu jest normalne i 'no big deal'. Bo jesli my się stresujemy, ekscytujemy i lecimy z rączkami do pieska, to pies uczy się, że zostawanie samemu to stres i prowadzi do zaburzenia równowagi. Wtedy problem będzie się pogłębiał.

To ćwiczenie z wracaniem najpierw po 10 potem po 20 minutach trzeba często powtarzać.

Głaskanie i pieszczoty to dla psa sygnał akceptacji. Jesli pies jest pobudzony, a my pokazujemy mu, że właśnie to akceptujemy, pies będzie się pogrążał w takim zachowaniu. Podobnie jest z sytuacjami, kiedy pies się boi, np. traktora, dźwięku itp. Dajemy mu wtedy cza, żeby sam się uspokoił (sami będąc przykładem opanowania, inaczej to nie podziała). A kiedy pies się zrelaksuje i uspokoi, wtedy pokazujemy mu akceptację.

Mój pies bał się wszystkich i wszystkiego, miał nawet agresję lękową. Obecnie po 6 miesiącach to już inny pies.

I nie stresuj się jak wychodzisz z domu, bo pies to wyczuwa i zostaje taki zestresowany, bo psy wyczuwają emocje ;)

Co do tego,ze za Tobą chodzi, domaga się głaskania, a potem zachowuje się lękowo, to normalne u psów o niestabilnej psychice, najczęściej niestety spaczonej przez złe traktowanie. Zastanów się więc, jakie zachowania będziesz nagradzać a jakie nie. I tak na przykład: kiedy pies na Ciebie skacze i domaga się pieszczot, ignoruj go. Kiedy się uspokoi, nagródź go swoją uwagą, pieszczota, itp. Pies musi się nauczyć, że próby wymuszania określonych zachowań nie przyniosą rezultatu, za to kiedy zachowuje się w sposób odpowiedni, zostanie to nagrodzone.

Pies mi wygląda na bardzo zorientowanego na człowieka, a to jest bardzo dobra cecha. Pies żyje tu i teraz i wystarczy te nawyki, które mu zostały po złym właścicielu odpowiednio skorygować, tzn nie nagradzać w żaden sposób zachowań, których nie akceptujesz.

Nie jestem za karceniem szczeniąt poza przypadkami tzw. hard puppies, czyli szczeniąt, które wyjątkowo wcześnie prezentują zachowania dominacyjne w tym agresję terytorialną itp (ale i wtedy werbalna uwaga wystarczy). O to jednak nie masz się co niepokoić, ten pies do nich nie należy.

Co do wycia i piszczenia, to jest nagromadzona energia. Minie z wiekiem. Dobrze by było, gdyby pies mógł się wybiegać zanim zostanie sam.

Czasem pomaga włączony telewizor, radio albo własny głos nagrany na cd.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmartix']zrobiłam eksperyment, zostawiłam Łezkę z włączonym TV i poszliśmy z Piterkiem do sąsiada zobaczyć dopiero co złapane kociaki z działek, Łezka nie piszczała i nie skakała na drzwi jak zwykle, może to jest sposób! :cool3:[/QUOTE]
Zamiast TV zostawiaj włączone radio -taniej będzie a jej wsio adno ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

a ja radia nie mam :) właściwie ona nie zostaje na długo, tyle co opiekunka pójdzie na plac zabaw z młodym. dzięki za zasady przy lęku, stosuję ;)
dzisiaj była parę godzin u innych shih tzu i wybawiła się (jest film 30 min, jak mi się go uda przegrać i pociąć to wstawię część), teraz śpi wymęczona, bardzo jej służy obecnośc innych psów

Link to comment
Share on other sites

dom z psem, ale nie z takim napastliwym (jak ten co ma z nim zdjęcie), tam jednak nie będzie siedzieć
ona jest spokojniutka, chodzi za człowiekiem i wpatruje się jakby widziała, czasem w innym kierunku patrzy... :D sweet
jutro ma sterylkę

Link to comment
Share on other sites

drapie się o wiele mniej już

a tak sobie odpoczywa

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-BxkiKDhmV7Y/Tfd1mf_gS7I/AAAAAAAACxk/HYsEP3V-K2E/DSCN1920.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-TbHSCLQ6WmA/Tfd1lFGxesI/AAAAAAAACxc/Z_YUuWRjzx4/s512/DSCN1919.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...