Jump to content
Dogomania

wyścielenie psiej budy na zimę


Monia123

Recommended Posts

Nie wiem, czy piszę w dobrym dziale, ale mam pytanie odnośnie wyścielenia psiej budy na zimę. Psisko nasze ma nową budę, ocieploną warstwą styropianu, z przedsionkiem, a jakże :razz: . W tej chwili położony ma w środku koc, ale nie wiem, co się sprawdza zimą: gruby koc, słoma, a może jeszcze coś innego?

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za radę. Właśnie się zastanawiałam, gdzie można kupić taką słomę, a tu mój TZ mówi: "Ależ kochanie, wezmę worek i przywiozę ci z delegacji, mało to ja rolników znam?" :evil_lol: (mój mąż zajmuje się energią odnawialną i szuka wiatru w polu, jak ja to nazywam, w związku z czym dużo jeździ po Polsce) Jak znam mojego męża to przywiezie mi słomy, że starczy mi na miesiąc na wyścielenie kilku końskich boksów :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Dobrego nigdy dość;) . Nie kruszy się tak jak siano i nie namaka tak szybko,ale gdy bedzie deszczowo słomę trzeba częściej zmieniać niż podczas suchej,mroźnej pogody.
Słoma jest najlepsza dla psa,ale dla estetyki otoczenia budy niespecjalnie.:eviltong:. Kiedys mielismy kundelka,który moszcząc sobie posłanie wywalał połowe słomy na zewnątrz,a potem i tak wolał spać w sniegu. Temperatura -10 a on spał często przysypany zupełnie sniegiem.Budził się i wyłaniał jak zjawa gdy ktoś o swicie wychodził z domu. Z budy korzystał najczęściej mój 3-letni wtedy syn.....

Link to comment
Share on other sites

Witam Krajanki i nie tylko :bye:

A już myślałam, że z Zalesia na dogo jestem ja i Lara. Wracając do tematu: na pewno w duże mrozy Amber będzie zabierany do domu, ale jak na razie chętnie pozostaje na zewnątrz, na okoliczność czego przyoblekł się w piękne, grube futro. No cóż, psisko za budą nie przepada - do tej pory (a mamy go zaledwie od maja) spał na grubym sienniku. Dziś buda powędrowała w jego ulubione miejsce - tuż pod oknem kuchennym (oczywiście na zewnątrz ;) ), więc może zacznie z niej korzystać.
A' propos psiego spania w śniegu: moja koleżanka ma hovawarta, który uwielbiał spać właśnie na śniegu (gardząc piękną budą). Kiedyś jej sąsiadka (nie zauważywszy budy) zwróciła jej uwagę, że taką wielką chałupę postawili, a psina na ziemi marznie :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja też mam hovka i on również nie przpadał za budą, do czsu gdy się zaczęły 15 stopniowe mrozy lub ulewy. Moja babcia zawsze biadoli, że on całą noc latem na dworze śpi:razz:(ma nawet "letni apartamet'' tj. coś w stylu budy tyle, że bez ścian). Nie martw się jak mu sie zrobi zimno lub zbyt mokro to pójdzie po rozum do głowy i do budy wejdzie:cool3:.
Mój Wezyr też ma słomą bude wyściełaną, ale na duże mrozy lub wichury idzie na noc do garażu.

Link to comment
Share on other sites

Ja dostałam w prezencie fajną budę, ze steropianem pomiędzy drewnianymi ścianami, od wewnątrz obitą dodatkowo dywanem. Niestety jeden z psów, którego okazyjnie przy budzie zostawiam (jak gdzieś jadę, a nie mogę go zabrać), rozprawił się z dywanem - obgryzł go ze ścian, wywlókł na zewnątrz i przyozdobił podwórko. Teraz pracuje nad wyjedzeniem drewna, żeby dostać się do steropianu i niestety nie wiem, jak go przed tym powstrzymać :mad:

Z budą wiąże się zabawna historia. Zostawiłam przy niej dwa psy, bo robiłam coś w domu i nie mogłam mieć ich na oku. Lał deszcz. Po 20-tu minutach wychodzę, patrzę, a one oba stoją przed budą, przemoknięte i patrzą na mnie żałosny wzrokiem. Dlaczego nie schroniły się do środka, zrozumiałam, gdy zajrzałam do budy, a tam leżała wygodnie umoszczona koza ze swoim małym (wtedy jeszcze małym) koziołkiem. Dla psów nie było już miejsca, zwłaszcza że koza broniła wejścia rogami :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='conni']Jakieś 4 miesiące temu kupiłam ze swojego kieszinkowego ocieplana bude za 300złBardzo dlugo zbieralam pieniadze a Dżina nie chce w niej spac.Dodam ze Dżina to owczarek niemiecki krotkowłosy[/quote]
spróbuj ją zachęcić aby tam wchodziła: wrzucaj tam smakołyki- napoczątku tuż przy otworze aby nie musiała wchodzić, później stopniowo coraz dalej aż w końcu na tyle daleko aby musiała wejść do budy. KIedy to zrobi pochwal ją i daj kolejny smakołyk kiedy będzie siedziała w budzie. Zawsze ją chwal kiedy tam wejdzie, nawet jeśli wejdzie tylko po smakołyk.
A czy w zime mieszkała na dworzu?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='dalia 54']hej mam pytanie odnosnie budy dla psa. Mam bude ale nie jest ocieplana, chcialam spytac czy sama słoma wystarczy, dosc duzo jej bedzie?[/quote]
Jakiego rodzaju to jest pies, jaki ma włos, podszerstek?
Ma do dyspozycji kojec, czy podwórze?
Co dostaje do jedzenia?

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie pies z krótką sierścią powinien mieć ocieploną budę, a najlepiej dodatkowo z przedsionkiem. Do wyściółki słoma, siano. Zasugeruj koleżance, że chappi to nie najlepsza karma dla psa. Warto sięgnąć po coś z wyższej półki, lub gotować i dodawać witaminy.

Link to comment
Share on other sites

może spróbujcie kupić trochę styropianu i ocieplić budę, zanim zaczną się mrozy. co do wyściółki - ja słyszałam że siano może mieć tendencję do namakania przy deszczowej pogodzie i że lepsza będzie słoma...

jeśli pies ma zostawać na dworze całą zimę to możesz zasugerować podawanie ciepłego (ale nie wrzącego!) posiłku podczas chłodów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Tak jak mówi Shel słoma jest najlepsza a na to bym dała kocyk :) A jak nie masz to moze kilka kocyków? Sama nie wiem,ale słoma byłaby najlepsza moja sasiadka ma psa w budzie i właśnie wyściela mu w środku słomą i na to kocyk lub poduszke taką duża pozdrO:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='Dyzia']Tak jak mówi Shel słoma jest najlepsza [B]a na to bym dała kocyk[/B] :) [/quote]

sama słoma wystarczy. żadnych kocyków i poduszek:angryy: one namakają i śmierdzą . Słomy powinno być dość dużo by pies mógł się w niej zakopać.
można jeszcze przybić coś do otworu wejściowego do budy - taką "kotarę";) która ochroni od wiatru. I to może być np.koc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='akrim']sama słoma wystarczy. żadnych kocyków i poduszek:angryy: one namakają i śmierdzą . Słomy powinno być dość dużo by pies mógł się w niej zakopać.
można jeszcze przybić coś do otworu wejściowego do budy - taką "kotarę";) która ochroni od wiatru. I to może być np.koc[/quote]
My mamy coś takiego.. To jest pocięte na takie paski.. Bardzo fajnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...