Jump to content
Dogomania

wyścielenie psiej budy na zimę


Monia123

Recommended Posts

[quote name='Naklejka']Tak, pies wychował się w domu, stopniowo sam coraz to więcej przebywa na dworze, teraz wpada do domu, pośpi i zmyka na dwór, bo tam jest ciekawiej i chłodniej.
On nie korzysta z budy.... długo go nakłaniałam by tam wszedł... słomy nie mam, nie mam skąd załatwić, mieszkam na śląsku w centrum dużego miasta :D Za to siana mam dużo....
tamto zdjęcie jest stare, iglaków nie ma, ale na kracie zamocowane jest takie coś [URL]http://www.najpewniej.pl/foto/normal/52106.jpg[/URL] kojec jest osłonięty od wiatru i słońca ;)[/QUOTE]
Nie ma w poblizu ujzdzalni koni ,albo gospodarstw na peryferiach miasta?Sloma jest najlepsza zima i w lecie.
Siano szybko gnije i wydziela duzo olejkow eterycznych ,jest dobre jako pokarm dla zwierzat ,ale nie jako izolacja przed temaperatura i wilgocia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='xxxx52']Slome dostaniesz u gospodarza ,albo w ujezdzalniach koni Sama osobiscie w sklepach ZOO nie widzialam do sprzedazy slomy.czy piesek ma bude ocieplona steropianem?Najlepiej uzyc steropian pomiedzy sciankami z desek.Sa budy co maja przedsionek chronicy przed silnym wiatrem i przemoczeniem slomy w budzie.Bude mozna postawic na palety drewniane co tez powoduje izolacje od wilgotnej ziemi.Mozesz tez otwor wejsciowy do budy zamontowac material imregnowany co chroni przed wiatrem ,deszczem i sniegiem.Fajnie jest ,ze piesek ma mozliwosc po 9 godzinach pobytu na dworze ,byc z Toba i w domu grzac pupke.[/QUOTE]

Buda nie jest ocieplona styropianem, ale właśnie nad tym kombinuję ;) Jest jakaś minimalna grubość styropianu, która powinna być zastosowana, żeby spełniało swoje zadanie? Co do stawiania budy na paletach, to nie ma takiej potrzeby, bo buda ma nużki, więc nie stoi bezpośrednio na ziemi :)
No i jeszcze pytanie odnośnie słomy: ile jej potrzebuję na budę 100/90 cm?

Link to comment
Share on other sites

na budę dla onka wystarczy 3/4 belki słomy. psy pod moją i męża nieobecność przebywają na dworze,w ocieplanych styropianem budach,niedługo wpakuję do budek słomę co prawda pszenną ale trudno-darmowa bo od rodziny(ponoś najlepsza żytnia).psy wychowały się w mieszkaniu(wszystkie trzy),teraz gdy zimno-dziś u mie było w nocy -4-śpią w domu z własnej woli.gdyby chciały na dwór to by tam w nocy zostały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marz']Agniesia666, na początek na pewno powinnaś porządnie ocieplić budę, włożyć do niej dużo, bardzo dużo słomy. I nie przejmuj się, nowofunland z dobrze wykształconym futrem w odpowiednio przygotowanej budzie poradzi sobie przy mrozach, mój owczarek niemiecki świetnie daje sobie radę. Niektóre psy nie potrafią się przyzwyczaić do spania w budzie, w takich wypadkach bardzo przydaje się, jeśli pies zna komendę "na miejsce". Bardzo łatwo można ją zaadaptować na warunki budy. Znam psy, które nie widziały domu nawet w największe mrozy, a radzą sobie świetnie i właściciele wcale nie kochają ich "mniej".
Myślę, że dla przyzwyczajonego do warunków psa bardzo niskie temperatury są znośne, byleby buda była sucha i dobrze wyścielona słomą. Poza tym jeśli o budę chodzi, to jestem za całkowitą konsekwencją (no chyba, że widać, że pies bardzo marznie, jest chory, przeziębiony, cokolwiek) - jak już siedzi w budzie, to w budzie, a jak w domu, to w domu. Nie tak, że dzień tu, drugi dzień tu, a potem znowu do budy. [/QUOTE]
dziękuję za wypowiedź
[quote name='Onomato-Peja']Musisz psiaka poobserwować, jeśli do przymrozków nie zacznie wchodzić do budy, trzeba by coś wykombinować w garażu, może tak jak xxxx52 pisze, wstawić budę do garażu.
Co do wyściółki to polecam dużo siana, na siano jakiś koc i najlepiej jeszcze Dry Bed. ;) Przynajmniej mój Atos tak w zimę sypiał.

xxxx52 - wybacz ale pies od tego nie zginie, mój poprzedni wytrzymał w budzie 8 lat i nie narzekał, bo miał dużo kontaktu z człowiekiem, poza tym towarzyszył mu kot. Nie rozumiem tej agresji i złośliwości w stronę Agniesi. Psu się krzywda nie dzieje, przynajmniej tak można wywnioskować z tego, co napisała.[/QUOTE]
dzisiaj zauważyłam, że wszedł do budy i nawet w niej leżał, pomimo tego, że było ciepło na dworze i nie padało. W tym tygodniu załatwię mu słomę do budy, już rozmawiałam w tej sprawie :)
[quote name='xxxx52']Dlaczego nie moze spac w budzie i w garazu?.
jezeli spala zawsze w domu to czemu wyrzuco ja na dwor?:angryy:Czy nawet nie ma dla psa miejsca w korytarzu?
CO ta opeikunowie :mad::mad:,dobrze nie jestem ich psem[/QUOTE]
niestety, od dwóch tygodni nie mieszkam u siebie, ale u obcych ludzi. Ich psy mieszkają w kojcu i mają budy. Moja sunia niestety się z nimi nie zgadza, nie przebywa więc w kojcu. Nie mogę wymagać od obcych ludzi, żeby mój ogromny pies mieszkał w ich domu. Myślę, że są wystarczająco mili i uczynni, że JA mogę mieszkać w ICH własnym domu, a z psem nie robią żadnego problemu - może mieć budę, biegać po terenie, spać w garażu, ale nie ma wstępu do domu. Nic na to nie poradzę. Ja się musiałam dostosować więc pies też musi. TA sytuacja potrwa przez najbliższy rok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

[quote name='camelek']U psa mojego dziadka od lat sprawdza się słoma. W niedzielę wymieniliśmy mu wyściółkę. Pies był mocno zdezorientowany, gdy do jego budy dwie kury od razu się wpakowały i mu uklepały posłanie:D[/QUOTE]
u mojego psiaka zawsze sprawdzało się dużo słomy(był to ON) buda była stara i niestety nieocieplona..
teraz mam dość dużego szczenika DON sukę i chcę jej zakupić porządną budę,sunia ma bardzo dużo futra i myślę nad tymi budami:
[URL]http://allegro.pl/ocieplana-buda-dla-psa-xl-wiatrolap-grube-drewno-i2593663858.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/elegancka-buda-dla-psa-z-bala-ocieplona-wiatrolap-i2593663861.html[/URL]
[URL]http://allegro.pl/nowosc-super-buda-z-przedsionkiem-xl-kurtyna-i2597182971.html[/URL]

najbardziej podoba mi się 3cia...jeszcze istnieje tam możliwość dołożenie drugiej warstwy styropianu+2cm,żeby razem było 4cm,za dopłatą...tylko zastanawiam się,czy ta ostatnia budka nie będzie za mała pod względem wymiarów?

Link to comment
Share on other sites

Ja zaadoptowałam na potrzeby psów komórkę przy garażu - latem mają ją całą dla siebie (2x3m), co jest plusem, bo nie jest tak gorąco, zimą dzielą ją z meblami ogrodowymi. Wydzielam im wówczas budkę (2x1,5m) - na spód dostają deski, potem styropian 10 cm, potem znowu deski, żeby dziur w nim nie porobiły a potem wyściółka czyli słoma i liście z lipy (sąsiedzi mają ogromne drzewo, więc nigdy nam nie brakuje). Wyściółki zawsze jest na tyle dużo, by mogły sobie porobić w niej naturalne jamy - do tej pory nie marzły. Oczywiście mają zawsze możliwość wybiegania się, gdyby trzeba było się rozruszać trochę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Budę kupiłem na allegro. Całą Polskę przejechała kurierem(kurier to potęga, bo domek spory - na dużego wilczura). Ale naprawdę warto było. Od zewnątrz deseczki(kolorek był do wyboru), od wewnątrz listwa boazeryjna(nie jakaś płyta pilśniowa, żeby się nie wypaczyło od wilgoci), pomiędzy deseczkami i pod podłogą styropian 2mm(więcej nie trzeba, pozostałe ocieplenie to legowisko ze słomy), dach zdejmowany(również ocieplany, kryty gontem bitumicznym, nie blachą, bo od dzwonienia deszczu w blachę pies się denerwuje i głuchnie), wejście z jednej strony(żeby pies mógł się osłonić od np. wiatru, wejście umiejscowione centralnie to błąd). Stara buda przeszła remont, więc mój pies ma... dwa domy(jeden w kojcu, drugi na zewnątrz). A do budy, na zimę, oczywiście słoma do oporu, żeby pies mógł się zagrzebać(słoma to najlepszy izolator ciepła, rurka wypełniona powietrzem). Trochę z tej słomy w zimie jest śmiecenia, ale w końcu o kogo tutaj chodzi - o psa, czy naszą wygodę.
A mój pies ma wszystko... gdzieś.:flaming:
W zimie śpi na śniegu, a jak jest duży mróz(a mrozy to my tutaj mamy) i tak zabieram go do domu(oczywiście do nieogrzewanej piwnicy, ale takiej z dodatnią temperaturą i legowiskiem). Do budy raczy jedynie wchodzić, jak pada deszcz.

[url]http://allegro.pl/buda-dla-psa-r-xxl-oryginalna-producent-najtaniej-i2685429837.html[/url]

Zadzwoniłem, zapytałem, sprzedający doradził, a po kupnie zadzwonił i sprawdził, czy przesyłka doszła i czy jest wszystko w porządku.
Buda ma już rok i nic się niedobrego nie dzieje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...