Jump to content
Dogomania

Piękna, roczna husky Zoja znalazła wspaniały dom! Dziękujemy!


LadyS

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Neczka']Dziweczyny, wiecie skąd niunia się tak wogóle wzięła ? Są jakieś choćby domysły na temat jej przeszłości ?[/QUOTE]

Była odłapana jako pies bezdomny. Albo komuś uciekła, albo ktoś wywalił, bo jest aktywna - raczej to drugie, bo Murka pisała chyba, że zdarza się jej przestraszyć podniesionej ręki czy nagłego ruchu, więc ktoś pewnie ją karał fizycznie. A czemu pytasz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Murka pisała chyba, że zdarza się jej przestraszyć podniesionej ręki czy nagłego ruchu[/QUOTE]
Ale rozumiem, że zero agresji, tylko strach ?
Pani zainteresowana dziewczynką zadała mi to pytanie i obiecałam się dowiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neczka']Ale rozumiem, że zero agresji, tylko strach ?
Pani zainteresowana dziewczynką zadała mi to pytanie i obiecałam się dowiedzieć.[/QUOTE]

Nawet nie strach - ona nie jest psem w żadnym stopniu lękliwym. Po prostu czasem się przestraszy, w sensie, że będzie zaskoczona, wiesz, tak jak ktoś by Tobie wyskoczył zza zakrętu ;) Agresji zero, goni jedynie koty i ptactwo, ale to dla pani nie był problem, jak z nią rozmawiałam - w sumie celu chyba też nie znamy, bo nie udało się jej żadnego dogonić ;). Zoja nie ma jakiejś szczególnej historii, u nas często zdarzają się takie psy - odrzutki z pseudo (bo się nie sprzedały, bo się nie chcą rozmnażać), uciekinierzy (jak ktoś zamknie w kojcu, spuści ze smyczy) i wyrzucone psy (bo niszczy, bo chce chodzić na spacery, bo wyje itd). Taki wschód po prostu, no, zacofane ludzie ;)

Jeszcze edit: Murka pisała, że sucz zna podstawowe komendy, więc obstawiam dwie sytuacje - albo komuś zwiała nieoznakowana i nikt jej nie znalazł (w schronisku wypatrzyłyśmy ją na ogólnych, więc trochę już siedziała), albo ktoś ją wywalił, bo przerosło go posiadanie husky'ego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neczka']Dobra, to już wszystko wiem ;)
Albo jeszcze 2 rzeczy... jest z Wrocławskiego schroniska ? długo tam była ?[/QUOTE]

Nieee, jest z Zamościa - ja dopiero od półtora miesiąca jestem we Wrocku :) W schronisku wydaje mi się, że nie była długo, tzn. zależy, co kto uważa za długo... Na pewno była ok. 3-4 tygodni, może dłużej - ale na pewno nie dłużej niż półtora miesiąca moim zdaniem, bo sierść nie była w tragicznym stanie, była wyczesana, odpowiedniej wagi, zadbana i... dość czysta :evil_lol: Zakładamy więc czas od 3 do 6 tygodni.

Link to comment
Share on other sites

Trochę o domu - państwo mieli przedtem malamutkę rodowodową, która zmarła przedwcześnie na bezobjawowego chłoniaka w wieku ok. 9 lat. Szukają suni takiej, jak Zoja - wesołej, przyjaznej, miłej, a do tego aktywnej - sami są ludźmi lubiącymi aktywny wypoczynek, spacery. Z poprzednią suczką zrobili PT1. Nie przeszkadza im wycie - pani mówiła, że ze swoją sunią śpiewali do spółki :) Właśnie dostałam informację od Murki, że Państwo zapowiedzieli się na 14stą. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Widziałam na fejsie, że to już :cool3:[/QUOTE]

Zgadza się, mości pani :lol: Zmieniłam tytuł.

Chciałam baaaardzo podziękować pani Bogusi za pomoc w utrzymaniu suczki - bez Pani byłoby nam stokroć trudniej! Dziękujemy również Murce za opiekę nad niunią, pracę z nią oraz tak bezproblemowe przyjęcie Panstwa po odbiór Zojki w sobotnie popołudnie!

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że Zoja nie mogła lepiej trafić...
Pokazała się z najlepszej strony, była nawet posłuszna i przychodziła na zawołanie :diabloti:
Szybciutko zwęszyła w plecaczku Państwa smakołyki ;)
Cudnie rozdawała buziaki i się przytulała.
Pani zapowiedziała już, że będzie chciała z Zoją zrobić kurs PT.

Co do sobotniego popołudnia, to naprawdę nie ma problemu, dla nas to taki sam dzień pracy jak każdy inny :) Fajnie, że Zoja może być już u siebie :loveu:

Zoja się "pakuje" :)
[IMG]http://img707.imageshack.us/img707/7339/zojaaa.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...