Jump to content
Dogomania

POMOCY! Możecie coś poradzic?


Tia

Recommended Posts

Dostałam e-maila od pani, która adoptowała psa ze schroniska, oczywiście pomagałam jej w adopcji teraz ma problem z suczką co poradzić?

"witam serdecznie pisze bo mam problem z Zorcia .Nie wiem od czego zaczac .Jak jest w domu to jest grzeczna a jak wyjdzie na dwor to wstepuje w nia diabel .jest cieplo wiec caly dzien jest na dworze rozumiem to .Nie jest samotna bo z nia jest ciocia ew .syn ale jak chce byc sama to oczywiscie jest nikt non stop jej nie pilnuje .najgorzej jest po poludniu bo ryje gdzie tylko sie da .Nawet nie jestem na nia zla tzn nie krzycze itp Na spacer wychodzi wieczorem a potem jeszcze biega za pilka .problem polega na tym,ze za zadne skarby swiata nie chce przyjsc do domu .Probowalam roznych sposobow i nic zrobila sie jakas taka zla ,ze az na nas mroczy.Aja nie moge sobie pozwolic aby w nocy tez byla na dworze bo wciaz szczeka a sasiadow mam niewyrozumialych .Nie wiem co robic wszystkie moje pomysly sie wyczerpaly .moze pani mi cos doradzi .Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz"

Link to comment
Share on other sites

A co ludzie robia z psem poza wypuszczeniem na dwor i zostawieniem z pilka?
Akurat kopanie jest zupelnie normalnym zachowaniem, pozostaje albo zaakceptowac, albo wyznaczyc miejsce, gdzie moze pies kopac, a cenne rozlinki zabezpieczyc.
I co to oznacza cyt,' Probowalam roznych sposobow i nic zrobila sie jakas taka zla ,ze az na nas mroczy' ?

Link to comment
Share on other sites

Muszą spożytkować energię psa. Jeżeli nie chce wracać do domu to musi zapewnić jej zajęcia w domu- zabawa, nauka komend itd.
Co do kopania to można kupić jej `piaskownice` albo po prostu zrobić miejsce, gdzie będzie mogła kopać. Pies nie robi się zły... nie znają pojęcia jak złość.
Mam nadzieję, że pies chodzi także na spacery poza obręb podwórka?
W jakim wieku jest pies?

Link to comment
Share on other sites

suczka w domu jest niecały rok, do schroniska trafiła jako roczna suczka, tak jakby jeszcze szczeniak- zimą.
Była tam kilka miesięcy i została adoptowana, nic więcej nie wiadomo o jej przeszłości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...