Jump to content
Dogomania

chudnie, nie ma siły, niedoczynność tarczycy i inne - wet. w-wa


mis-mis

Recommended Posts

witam,
mój pies ma tyle dolegliwości, że nawet nie wiem na którym podforum pisać. suka, flat coated retriver, 7 lat. do niedawna wulkan energii, od paru m-cy takie objawy: paraliż dolnej szczęki / porażenie nerwu czaszkowego (wyleczone encortonem), kilka tygodni było dobrze, a potem paraliż krtani (kaszel, duszenie się) - w trakcie leczenia encortonem od kilku tygodni (najpierw leczono to antybiotykami diagnozując jako zapalenie krtani / oskrzeli) , dodatkowo duża niedoczynność tarczycy (obecnie bierze 400 mg eltroxinu 2 razy dziennie). obecnie zmniejszamy dawkę encortonu, ale dość powoli. w kwestii porażenia krtani jest lepiej, ale encorton dziala silnie wyniszczająco na nią - chudnie, nie ma siły, ledwo chodzi, w oczach niknie. dość powiedzieć, że z psa, który kilka m-cy temu ważył 30 kg zostało 21 kg :( prawie jej nie pracuje wątroba.
chciałabym potwierdzić diagnozę i dotychczasowe leczenie z jakimś dobrym weterynarzem (Warszawa) - bardzo proszę o sugestie gdzie mogłabym się udać, zależy mi na naprawdę dobrym specjaliście, tylko nawet nie wiem czy przy tych objawach mam szukać neurologa, endokrynologa, lekarza ogólnego?
będę wdzięczna za każdą sugestię.

Link to comment
Share on other sites

Przy ulicy Heroldów 6 masz Psychodnię - fajni ludzie tam pracują, widać, że kochają zwierzęta i znają się na tym co robią. W tygodniu jest czynna do godziny 21 - możesz się przejechać do nich. Zajmują się też rehabilitacją zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

>encorton raczej działa na odwrót,

właśnie wiem i tym bardziej się martwię, że traci mięśnie.
apetyt to ona ma i je więcej niż kiedyś, ale też nie mogę przesadzać, bo jak się przeje, to od razu ma problemy żołądkowe (przez tę wątrobę)


>nic nie piszesz czy miała robione ostatnio badania krwi i moczy,

mocz nie, krew tak (profil diagnostyczny). oprócz tarczycy i wątroby nic praktycznie nie wyszło.
miała też robioną endoskopię - wyszły niedomykające się zastawki w krtani / przełyku i niepracująca tarczyca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...