Jump to content
Dogomania

hodowle shih tzu


mortiza

Recommended Posts

Jedna rzecz mnie zastanawia.Skoro wiele osób wie,co tam się dzieje, dlaczego nikt nie informuje ZK?Ta organizacja ma chyba więcej zadań niż organizowanie wystaw i zbieranie pieniędzy.Tyle że z zupełnie niezrozumiałych przyczyn zdarza się,że los psiaków jest tam absolutnie obojętny - niezależnie od górnolotnych haseł i artykułów.:shake: Słyszałam o hodowli,w której szczenięta są sprzedawane chore a psy trzymane w okropnych warunkach.A nawet zdarza się,że szczenięta z wadami są sprzedawane jako pełnowartościowe psy hodowlane.I co?I nic...Hodowla rozwija się w najlepsze i ''hoduje'' coraz to nowe rasy,które akurat są na topie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znalazłam dziś przypadkiem ogłoszenie,które mnie zszokowało.Hodowca (ze związku jak najbardziej) ogłasza sprzedaż szczeniąt MINIATUREK shih tzu po matce ważącej (sic!!) 2,5 kg!A szczenięta mają być jeszcze mniejsze.Sprzedawca oferuje również szczenię z rodowodem...Z tego,co czytałam na forum,to jest to niezgodne ze statutem ZKwP(przyznaję bez bicia,że nie chciało mi się szukać w statucie,bo jakoś nie mam cierpliwości do języka choćby trochę prawniczego:oops:).Czy można coś z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Witajcie! poszukuję szczeniaczka Shih-tzu, suczki tzw. "pet'a" czyli na przysłowniowe "kolanka" lub jak kto woli "nie do wystawiania" ;)
Poszukuję dla dobrej znajomej, sprawdzona osoba, nie chce nabijać kabzy oszustom i poszukuje psiaczka w niższej cienie, tak jak napisałam ew. defekty nie grają roli, gdyż piesek nie będzie wystawiany, za to bardzo kochany :)

Jeśli ktoś tu zorientowany w temacie wie coś o jakiejś małej hodowli w której aktualnie byłyby szczenięta, to proszę o info :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ferbi

[quote name='pumilo']Szitzaki nie są wcale delikatnymi psami, ale to też oczywiście tylko moje zdanie. Szitzu poprawnie zbudowany to całkiem mocny, krzepki pies i daleko mu raczej do mimozy.

[url]http://img257.imageshack.us/img257/4325/sg1s7839zfy1.jpg[/url][/quote]
Akurat nie chodzi mi o budowe psa.... raczej o czas i troskę jaką trzeba mu okazać.

Link to comment
Share on other sites

Guest ferbi

[quote name='Maleńka']Czy jest ktoś na forum, kto kupił shih tzu własnie z hodowli Pani/Pana Szczotok? Chciałabym nawiązać kontakt z tymi osobami. Sprawę Pani Szczotok zgłosiłam w ZK - ta Pani jest obecnie zawieszona![/quote]

Żartujesz.... nic na ten temat nie wiedziałam.... Moja koleżanka kupiła pieska od niej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ferbi']Akurat nie chodzi mi o budowe psa.... raczej o czas i troskę jaką trzeba mu okazać.[/quote]
Masz takie a nie inne doświadczenia z uczuleniami - takie problemy mogą się zdarzyć, ale to nie jest jakaś cecha rasy. Poza tym mogą też wynikać z niewłaściwego żywienia czy pielęgnacji (nie mówię, że i w Twoim przypadku tak jest).
Czy z budowy, czy z usposobienia, czy jeśli chodzi o zdrowie- shih to nie wrażliwce. Wiele razy czytałam nt. ich delikatności (jakkolwiek to rozumieć) i naprawdę nie wiem, skąd to się bierze. Może po prostu jakoś źle je obserwuję. :cool3:
Czas i troska - to akurat dotyczy każdego jednego psa, bez względu na rasę czy jej brak.
I prawdę mówiąc wydatki miesięczne na 1 psa rzędu 1000zł wydają mi się przesadą (tym bardziej na psa zdrowego), jeśli by do tego nie wliczać jakiś wyjazdów na wystawy itp - co dopiero powiedzieć, jak się ma większego psa do utrzymania, wykarmienia? :) Przecież ludzie nie wydają na psy całej swojej pensji (tak generalnie:evil_lol:).

Link to comment
Share on other sites

Guest ferbi

[quote name='pumilo2']Masz takie a nie inne doświadczenia z uczuleniami - takie problemy mogą się zdarzyć, ale to nie jest jakaś cecha rasy. Poza tym mogą też wynikać z niewłaściwego żywienia czy pielęgnacji (nie mówię, że i w Twoim przypadku tak jest).
Czy z budowy, czy z usposobienia, czy jeśli chodzi o zdrowie- shih to nie wrażliwce. Wiele razy czytałam nt. ich delikatności (jakkolwiek to rozumieć) i naprawdę nie wiem, skąd to się bierze. Może po prostu jakoś źle je obserwuję. :cool3:
Czas i troska - to akurat dotyczy każdego jednego psa, bez względu na rasę czy jej brak.
I prawdę mówiąc wydatki miesięczne na 1 psa rzędu 1000zł wydają mi się przesadą (tym bardziej na psa zdrowego), jeśli by do tego nie wliczać jakiś wyjazdów na wystawy itp - co dopiero powiedzieć, jak się ma większego psa do utrzymania, wykarmienia? :) Przecież ludzie nie wydają na psy całej swojej pensji (tak generalnie:evil_lol:).[/quote]

Stwierdzam, że kończe tą rozmowe i nie musisz sie fatygować i komentować mojej wypowiedzi...
p.s. nie wszyscy zarabiaja 1000 zł, są o dziwo tacy co mają wiecej i wydają na swoje psy. Ja np. wydaje dużo na sprowadzanie karmy. A co do choroby mojego pieska, to chodziło mi o to, że nawet jak bierzemy psa z rodowodem nie możemy mieć gwarancji, że będzie zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

Guest ferbi

[quote name='Maleńka']Kiedy kupiła? Czy dostała metrykę?[/quote]
dostała metrykę, kupiła jakies pol roku temu- nie wiem dokładnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ferbi']dostała metrykę, kupiła jakies pol roku temu- nie wiem dokładnie[/quote]

ok, myślałam, że teraz jak jest zawieszona...ale to nie zmienia faktu, że ta Pani jest oszustką. Mnie wprowadziła w błąd, przez co mam psa bez metryki który jest zgłoszony w ZK, ma przydomek hodowlany i tatuaż w uchu... w takim razie gdzie jest metryka?
Ja to widzę tak, że gdzieś na tym świecie jest drugi pies z takim samym numerem tatuażu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ferbi']
p.s. nie wszyscy zarabiaja 1000 zł, są o dziwo tacy co mają wiecej i wydają na swoje psy. Ja np. wydaje dużo na sprowadzanie karmy. A co do choroby mojego pieska, to chodziło mi o to, że nawet jak bierzemy psa z rodowodem nie możemy mieć gwarancji, że będzie zdrowy.[/quote]
Nie rozumiem, czym uraziłam? A więc krótko:
Czas zmienić kuriera, my za dostarczenie nic nie płacimy - tylko za samą karmę.
1 pies nie zje karmy za 1000 zł (nasze psy jedzą najdroższe karmy na rynku, nie oszczędzamy na tym wbrew temu, co najwyraźniej teraz myślisz).
A poza tym mnie to wcale nie dziwi, że ktoś zarabia więcej niż 1000 zł, tylko zauważ, że niektórzy mają po kilka psów. Zresztą, nawet jak ktoś nie zarabia specjalnie dużo to może sobie pozwolić na posiadanie psa, karmienie go dobrą karmą, odpowiednią pielęgnację itd. Shih-tzu to już nie jest pies chińskich cesarzy.
[quote name='ferbi']
Stwierdzam, że kończe tą rozmowe i nie musisz sie fatygować i komentować mojej wypowiedzi...
[/quote]
proszę bardzo, [I]teraz[/I] to może być [U]EOT[/U] ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest ferbi

proszę bardzo, [I]teraz[/I] to może być [U]EOT[/U] ;)[/quote]

Oczywiscie jak zawsze masz racje, wiec nie będe się spierać z autorytetem takiego formatu.
pozdrawiam

ps. za dostawę nie płace i nigdzie nie napisałam, że wydaje 1000 zł na karmę, ale luz, każdy czyta tak jak chce

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Lothia, dziękuję, że to napisałaś.
Ja poszukałam sobie z ciekawości, to raczej jakaś fabryczka i do tego dziwnym trafem jedne sprzedaje a ze 3 dni temu dzwoniła do mnie jakaś kobieta i zostawiła mi numer telefonu własnie dokładnie taki, jak podano w ogłoszeniu i szukała pieska w chodliwym teraz kolorze, najlepiej czerwonym lub mahoń, troszkę dziwnie się wypytywała o interesujacego ją szczeniaka.
Jeśli ktoś ma teraz chłopaka na sprzedaż, to radzę zwrócić na to uwagę, bo z pewnością nie będą to dobre ręce.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam. To mój pierwszy temat i mogę się pomylić co do działu ale jakby co to mnie poprawcie :D
Otóż mam zamiar kupić psa razy shih tzu. ALE:
Jestem alergikiem tak jak moi najbliżsi, i musimy mieć prawdziwego shih-tzu by mieć pewność że w przyszłości nie będziemy z jego powodu chorowali.
Dlatego boję się kupić psa z allegro, bądź innych serwisów aukcyjnych, z wiadomych powodów ;)
Proszę o podanie nazw i namiarów na farmy i hodowle mazowieckie (najlepiej blisko Warszawy ale jeśli dalsze to też) EWENTUALNIE hodowle w pobliżu Olsztyna.
Z góry dziękuję!;)

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze - to, że psy posiadające wlos (Shih, YT, maltańczyk i wiele innych) nie uczulają jest [B]TYLKO MITEM[/B] lub jak wolisz chwytem reklamowym nieuczciwych hodowców i calkowicie mija się z prawdą - podobnie jak czarne podniebienie = zly pies ;)
Na mazowszu nie ma żadnych farm, na których hoduje się psy tej rasy ani żadnej innej (pies to nie kura :eviltong:).
Hodowli psów rasowych szuksz przez warszawski oddzial ZKwP -> [URL="http://www.warszawa.zkwp.pl/"]www.warszawa.zkwp.pl[/URL] - sekcja psów ozdobnych jest co tydzień w piątki w godzinach podanych na stronie.

Odradzam wypytywanie na forach - są slabe hodowle mające swoich internetowych zwolenników i dobre, o których się nie mówi, bo nie zabiegają o reklamę. Dlatego najlepiej z pytaniem zwrócić się bezpośrednio do osoby kierującej sekcją gr. IX w oddziale (ona też ostatecznie wyjaśni, że Shih może uczulać tak samo jak pozostale rasy).

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Velpsterex']
Jestem alergikiem tak jak moi najbliżsi, i musimy mieć prawdziwego shih-tzu by mieć pewność że w przyszłości nie będziemy z jego powodu chorowali.
Dlatego boję się kupić psa z allegro, bądź innych serwisów aukcyjnych, z wiadomych powodów ;)
[/quote]

Przed zakupem shih tzu, upewnij sie ze nie jestes uczulony na psa. Ja znam osobe, ktora bardzo silnie alergicznie reaguje na moje shih tzu, a na przyklad na mojego kota perskiego juz nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Banan1311']Czy zna ktoś jakąś dobrą hodowle shi tzu? Najlepiej w Warszawie, ale może być w mazowieckim albo łódzkim i ile mniejwięcej na tej hodowli kosztuje szczeniak xD
Z gory dzieki[/quote]

Szczeniak z dobrej hodowli to koszt ok 1600zł

Na stronie ZK masz tel do hodowców

[url]www.zkwp.pl/zg/index.php?n=g9[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witam,
poszukuje maluszka shihtzu-suczki w kolorze bialo-srebrnym lub bialo-blekitnym,stalowym...nie mogę nigdzie znaleźć takiej suni.
mieszkam w kolobrzegu i p.Leśniewska z hodowli z kolobrzegu zaproponowala pomoc w przywiezeniu szczeniaczka z wystawy w Poznaniu ktora bedzie teraz 8go lisropada.
Bardzo prosze o pomoc bo juz nie możemy doczekać się maluszka w Naszym domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='mortiza']:loveu: od niedawna poruszam się po forum więc wybaczcie jeżeli moje pytanie jest w złym temacie lub jak popełnie jakąś gafe
poszukuję hodowli shih tzu-pomyślałam sobie że jeśli ktoś ma namiary podzieli się ze mną .Z góry serdecznie dziękuję[/quote]

spróbuj poszukać na [COLOR=Green][U][U][usunięte][/U][/U][/COLOR]kliknij psy i znajdż rasę taką jakom chcesz i odszukaj swojego rejonu :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shagi']spróbuj poszukać na [URL="http://www.alegratka.pl"]www.alegratka.pl[/URL] kliknij psy i znajdż rasę taką jakom chcesz i odszukaj swojego rejonu :p[/quote]
Jesli chcesz kupic psa w typie od rozmnazacza to powodzena...
Najlepiej zadzwonic do Zk i zapytac sie czy sa moze hodowle ktore maja szczeniaki...

Link to comment
Share on other sites

Witam,

poszukuję dobrej hodowli shih tzu, najlepiej z okolic Warszawy, ale niekoniecznie. Tylko nie chodzi mi o spis tych hodowli, bo to sobie mogę sama znaleźć :cool3: ale raczej o opinie. Na forum jest wiele osób, które doskonale znają się i wiedzą, z jakiej hodowli warto wziąć psiaka, a z jakiej lepiej nie brać, mimo że ma pieski rodowodowe. Zaznaczam, że pytanie dotyczy tylko piesków z rodowodem!!!
Będę bardzo wdzięczna za pomoc i Wasze opinie.


ps. nie mogłam znaleźć tematu dotyczącego mojego problemu, więc postanowiłam napisać nowy post :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...