Jump to content
Dogomania

hodowle shih tzu


mortiza

Recommended Posts

Własnie nie wiem czy nic sie nie dzieje, bo ma rozwolnienie w nocy aż 4 razy sie załatwiał w godzine potem ustało i dzisiaj dopiero dwa, ale jest taka rzadka. Dostał troche kefiru i możliwe, że to albo to po tabletkach na odrobaczywienie. Wabi się Gizmo i jest z 16 lipca więc niecałe 3 miesiące :) jest mega fantastyczny i zaskakująco grzeczny, już zostawał sam mimo, że to jego drugi dzień i wspaniale sobie radzi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Maleńka'][B]Nie pisałam tego do Ciebie tylko do [/B][B]kaVvo, źle zacytowałam, i jakbyś poczytała moje posty to byś wiedziała, że przyczyniłam się do zkikwidowania hodowli shih tzu w Pszczynie (poprzez usunięcie jej z ZK) własnie za rozmnażanie psów bez dokumentów
[/B][/QUOTE]
Tak sobie czytam wątek od początku i z przerażeniem musze stwierdzić, że swojego czasu miałam sama zakupić szczenię z TEJ "hodowli"... Piękna strona internetowa, Pani wydawała się miła i rzeczowa - nic tylko jechac i wziąć pieska stamtąd... Na szczęście wysypało mi się coś innego, czego nie mogłam przeskoczyć i musiałam odłożyć tę decyzję... Po pewnym czasie dowiedziałam sie o tej historii i Bogu dziękuję, że nie napakowałam tej babie kieszeni...

Z tego co mi wiadomo, nadal sprzedają szczenięta "rodowodowe", nadal prowadzą stronkę, a na domiar złego - sami ponoć tatuują szczenięta i wydają metryki ;|

Sorry za OT...

Link to comment
Share on other sites

Ja zakupilam u tej baby szczeniaka (mozesz poczytac sobie moje wszystkie posty) ona wydaje rodowody ale "hodowlkane" :) slyszalam ze ktos z zkwp kryje jej suki..... kiedys jak dzwonilam i sie jej pytalam o pieska wystawowego to powiedziala ze ona takich nie posiada a nastepnym razem powiedzila ze taki kosztuje u niej 3000!!!! ktos mi mowil, ze ona czasem zapisuje pieski w zkwp na inne osoby. Ta cala sytuacja jest bardzo skomplikowana wiec nie dowiemy sie chyba prawdy o co w tym wszystkim chodzi

Link to comment
Share on other sites

Ona ma swojego pieska, ale nie wiem czy nim kryje suczki... "zwykły" piesek kosztuje u niej ok. 800zł...inne ok. 1500zł... a na te za 3tys, się jakoś nie natknęłam :D

Ps. Poczytam Twoje posty ;)

Ps1. Nie potrafię się do nich dokopać... w ogóle nie wyświetla mi wyników wyszukiwania. Jeżeli możesz podrzuć mi link do wątku gdzie mogę się z nimi zapoznać :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

no tak, stare sprawy... na takich ludzi chyba nie ma sposobów - póki jest popyt i ludzie sie nie znają, to będą takie 'hodowle'... szkoda słów.
jedyna rzecz, że jak ktoś szuka dobrej hodowli to o niej się dużo złego naczyta i nasłucha w necie, ale naiwnych to ona i tak chyba znajduje na pęczki. w ogłoszeniach pisze, że częśc pieniędzy idzie na chore dzieci... naprawdę szkoda słów :(

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak...ponoć współpracuje z jakąś fundacją czy inną instytucją zajmującą się dziećmi...No i jej pieski też w tym uczestniczą... Jak ja się cieszę, że mi wtedy coś wyskoczyło a zanim drugi raz się zainteresowałam to natknęłam się na newsy w necie na ten temat...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie nie - pet, czyli pies ma kolanka, jest po rodowodowych rodzicach, dopuszczonych do hodowli, otrzymuje metryczke, ale urodzil sie - co sie zdarza - nad genetyka nie zapanujesz - z wadami - np umaszczenia, zebow.
Rodowod, czy wstepnie w Polsce metryka to swiadectwo pochodzenia zwierzaka! To dokument!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora999']No tak, racja. Ale doczytałam na forum, że takiemu szczeniaczkowi wpisuje sie "nie do hodowli"[/QUOTE]
To się zgadza ;) Rozmnażać (przedłużać linię) można tylko psy posiadające rodowód, wszystkie cechy rasy i parę tytułów doskonałych i b.dobrych (zależy od tego czy to pies czy suczka)... Pieski z odstępstwami od wzorca, pomimo że mają metrykę z podanym pochodzeniem - nie mogą być rozmnażane i wystawiane.

Ps. Choć z tym wystawianiem nie wiem do końca

Link to comment
Share on other sites

Taki piesek nie ma cech dyskwalifikujących go na wystawach, ale ma po prostu małe szanse na duże osiągnięcia ;)

Szczery i profesjonalny hodowca, który takie cechy zauważy - powie Ci to wprost... taki, który chce "upchnąć" szczenię będzie mówił tak jak przytoczyłas :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...