Jump to content
Dogomania

hodowle shih tzu


mortiza

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 4 months later...
  • 11 months later...
  • 6 months later...

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/67259-Cockermaniaczka"] [/URL][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/67259-Cockermaniaczka"][B]Cockermaniaczka[/B][/URL] co to znaczy rejestrowane pseudo?
Jestem administratorem strony [url]www.radiobielsko.pl[/url] i tam pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży szczeniaków shih tzu, ja to ogłoszenie usunęłam, ale kobita się ze mną wykłóca, że ma zarejestrowaną hodowlę, a psiaki dostają metryki.
Czy w Związku Kynologicznym sprawdzę?
Przepraszam, ale na dogo to tak kiepsko się poruszam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Morfek'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/67259-Cockermaniaczka"][B]Cockermaniaczka[/B][/URL] co to znaczy rejestrowane pseudo?
Jestem administratorem strony [URL="http://www.radiobielsko.pl"]www.radiobielsko.pl[/URL] i tam pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży szczeniaków shih tzu, ja to ogłoszenie usunęłam, ale kobita się ze mną wykłóca, że ma zarejestrowaną hodowlę, a psiaki dostają metryki.
Czy w Związku Kynologicznym sprawdzę?
Przepraszam, ale na dogo to tak kiepsko się poruszam.[/QUOTE]

Morfek znaczy to tyle ze kobita nie nalezy do Zwiazku kynologicznego w Polsce a do jakiegos klubu typu"psa azorka" powstalego po nowelizacji ustawy o ochronie zwierzat w styczniu tego roku...
Takie rodowodody to fikcja,najczesciej z wpisanymi NN jako przodkowie;/ Czasami sie zdarza ze maja rodowody czy metryki po FCI wtedy psy maja jakies tam pochodzenie(ale nikt nie stwierdzil czy nie maja wad bo w wystawach nie uczestnicza)
W temacie o pseudo jest wiecej na ten temat...Niestety to oszukiwanie laikow i ludzi co nie wiedza co znaczy rodowod;/

Pieknie wygladaja ich ogloszenia:mad:...shih tzu miniaturka-ktore nie istnieje,rzadko spotykany kolor i inne pieknie brzmiace hasla...
Shih tzu sa dzieci...Litosci :shake:

Edited by Cockermaniaczka
Link to comment
Share on other sites

Widzialam - pani dowiedziala sie przy wizycie ze szczeniorem u groomera, ze to nie FCI- szczenie 2 miesieczne, kupione za niemala kasa, z ktorego wylazily przodem i tylem zywe tluste robale. Nabywczyni przyniosla ze soba "metryke" swego szitsiaka zakupionego od pewnej kobiety spod Bielska, pamietam miasto, ulice na "metryce' i nazwisko hodowczyni. mam nadzieje , ze to nie to, o czym mysle! Bo owa "hodowczynie" drukujaca sobie "metryczki" z pieknie wycisnietymi zlotymi pieczatkami, na ...papierze wizytowym z Selgrosa, niestety "znam" od ladnych kliku lat ...

Link to comment
Share on other sites

Przestrzegam przed zakupem szczeniąt z „hodowli” zarejestrowanych między innymi w:

[B][FONT=&amp]OSPR, [/FONT]SPPIKR, KHRON, KENNEL CLUB, OSPR-Cennel Club, [FONT=Arial]PFK[COLOR=#3B3B3B],[/COLOR][/FONT] [FONT=&amp]ISPiKR, [/FONT][/B]i wielu podobnych.

Stowarzyszenia te powstały po wprowadzeniu w tym roku zmiany w przepisach dotyczących ochrony zwierząt.
Psy z tych „hodowli” często nie mają legalnych metryk, umożliwiających potwierdzenie pochodzenia.
Ktoś powie:” a po co mi rodowód, przecież chcę psa do kochania, a nie na wystawy”.
Niestety w wielu przypadkach okazuje się, że ze szczeniakiem jest coś nietak. Dobrze jeśli rozchodzi się tylko o wygląd. Gorzej gdy w grę zaczynają wchodzić wady genetyczne i rozwojowe, powstałe w wyniku przypadkowego krycia, przeeksploatowania suki lub inbredu.
Chore zwierze kosztuje niejednokrotnie majątek, nerwy i czas.
Więc z dobrego serca radzę przemyśleć to skąd bierzemy psa. Bo w końcowym rozrachunku może się okazać dużo droższym prezentem, pies z pseudo hodowli.

Polecam psa z hodowli zrzeszonej w ZKwP.
Owszem tu także zdarzają się "kwiatki", ale gdy coś jet nie-tak ZKwP działa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...