Jump to content
Dogomania

Zgrubienia podskórne


Atena

Recommended Posts

Witam,
Jakiś czas temu odkryłam u swojej 5letniej berneńki zgrubienie podskórne na kolanie lewej łapy,a dzisiaj kolejne dwie na brzuchu po tej samej stronie. Na początku nie wydało mi się to groźne, gdyż zeszłej jesieni w tych okolicach wygryzła sobie sierść i miała ropne zapalenie skóry. Gdy rana sie goiła i zaczął odrastać włos to w miejscach zranienia miała liczne gulki które się z czasem wchłonęły.Ponadto od 4 lat Roxy ma alergie na pchli jad. Poczytałam i natrafiłam na guzy komórek tucznych, ale zanim wybiorę się do weta chciałbym poznać inne choroby z takimi zgrubieniami aby porównać objawy.
Są to grudki na brzuchu niewielki, na kolanie większy odstający, o kolorze skóry bez przebarwień. Jest twardawy, przytwiredzony do podłoża i nie boli. Różnia się od tych które miała po chorobie. Macając myślałam, ze to kleszcz.

Parę dni temu byłam u weta gdyż Roxy ma rane ropną na lewej przedniej łapie i bakterie w przestrzeni międzypalcowej łapy prawej przedniej przez która kuleje.
Poza tym niewielki łupież. Dostała zastrzyk przeciwzapalny, antybiotyki i kortykosteroidy czyli stały zestaw.
Obecnie ma cieczkę i przez dwa dni w zeszłym tygodniu nie miała apetytu.
Uszy i oczy czyste.
Z góry dziekuję za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

będąc u niego nie wspomniałam mu o zgrubieniu na kolanie gdyż przejęta byłam alergią, i dopiero dzisiaj zauważyłam zmiany na brzuchu i sprawdziłam czy zgrubienie na kolanie się nie zmniejszyło/zwiększyło.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...